• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки фінансово-господарської діяльності галузей автомобільного, річкового транспорту, шляхового господарства і звязку за 1984 рік

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 07.05.1985 № 195
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 07.05.1985
  • Номер: 195
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 07.05.1985
  • Номер: 195
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 7 травня 1985 р. N 195
Київ
Про підсумки фінансово-господарської діяльності галузей автомобільного, річкового транспорту, шляхового господарства і зв'язку за 1984 рік
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що Міністерство автомобільного транспорту УРСР, Міністерство будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, Міністерство зв'язку УРСР і Головрічфлот УРСР забезпечили у 1984 році виконання основних показників виробничих планів та зобов'язань перед бюджетом.
Міністерство автомобільного транспорту УРСР і Головрічфлот УРСР виконали план перевезення вантажів відповідно на 100,4 і 100,5 процента, пасажирів - на 100,2 і 106,2 процента. Міністерством зв'язку УРСР план приросту числа абонентів міських телефонних мереж виконано на 103,2, сільських - на 102, телефонів-автоматів - на 102,5 процента. Темп зростання продуктивності праці на підприємствах зв'язку перевищив запланований на 1,5 процента. План введення в експлуатацію шляхів з твердим покриттям виконано на 102,7, ремонтно-будівельних робіт - на 101,2 процента.
Разом з тим зазначені міністерства і Головрічфлот УРСР не повністю використовували наявні внутрігосподарські резерви для забезпечення зростаючих потреб народного господарства і населення в послугах транспорту і зв'язку. Третина шляхових ремонтно-будівельних організацій не справилась з планом по капітальному ремонту шляхів і шляхових споруд, кожна п'ята - по середньому ремонту і ремонтно-будівельних роботах, кожна друга будівельна організація зв'язку та кожне третє підприємство автомобільного транспорту не виконали планів прибутку. Майже 10 процентів екіпажів транзитних суден не виконали навігаційних планів.
Внаслідок зниження проти 1983 року рівня основних техніко-експлуатаційних показників ефективність використання вантажних автомобілів у тоннах зменшилась на 3,5 і в тоннокілометрах - на 10 процентів. Майже всі автоуправління гірше використовували причепи. Недостатньо експлуатувались вантажні автомобілі в другу і третю зміни, в суботні та недільні дні. Простої їх у справному стані зросли з 17,8 до 18,7 процента. Все це призвело до втрати значних додаткових доходів і стало причиною невиконання плану прибутку по цій галузі на 6,9 процента, або на 27 млн. карбованців.
Порівняно з попереднім роком знизились обсяги перевезень річковим транспортом бокситів, залізної руди, кам'яного вугілля, зерна, нафтопродуктів і кварцитів. Через недоліки в організації руху флоту не виконано завдання по продуктивності роботи самохідного вантажного, нафтоналивного та буксирного флоту. Кожне п'яте судно в портах оброблено з порушенням нормативних строків. Не на належному рівні проводилась робота по залученню вантажів на річковий транспорт і перевезенню їх в універсальних контейнерах, на піддонах і в пакетах.
Через недостатній контроль з боку міністерств на підвідомчих підприємствах і в організаціях допускаються факти безгосподарності, приписок до обсягів виконаних робіт, порушення планової і фінансової дисципліни, незадовільно здійснюється контроль за повнотою збереження виручки, поштових відправлень, матеріальних цінностей. У системі Міністерства автомобільного транспорту УРСР виявлено приписки до обсягів перевезених вантажів на 2,3 млн. тонн, внаслідок чого безпідставно виплачено 259 тис. крб. заробітної плати і премій та зайво списано 1924 тис. літрів пального. В шляхових організаціях виявлено незаконні витрати на суму 161 тис. крб., недостачі і крадіжки на 41 тис. крб., на підприємствах автомобільного транспорту відповідно 405 тис. і 143 тис. крб., зв'язку - 195 і 63 тис. карбованців. Мали місце численні факти втрат виручки від безбілетного проїзду пасажирів і привласнення її водіями, особливо на міських і приміських маршрутах, проте штати лінійних контролерів на автопідприємствах залишаються неукомплектованими.
У зв'язку з тим, що Міністерством будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР розробка проектно-кошторисної документації провадилась без необхідної ув'язки її з обсягами запланованих робіт, на початок 1985 року обсяг цієї документації 2,2 млн. карбованців. із 27 підприємств об'єднання "Укршляхбудіндустрія", як і в позаминулому році, 11 не виконали планів реалізації продукції з урахуванням зобов'язань по поставках на 690 тис. крб., за що сплачено штрафів на 261 тис. карбованців. При збереженні в цілому випереджаючих темпів зростання продуктивності праці над темпами зростання середньої заробітної плати кожне третє підприємство Головрічфлоту УРСР на перевезеннях і кожне друге - на вантажних роботах не забезпечило необхідного співвідношення.
Не вживається належних заходів до поліпшення організації пасажирських перевезень автомобільним і річковим транспортом. У минулому році графік руху швидкісних суден виконано на 99,2 процента. Потребує поліпшення робота довідково-інформаційних служб на вокзалах, автостанціях, причалах, мали місце істотні недоліки в торговельному обслуговуванні пасажирів. Недостатньо приділяється уваги задоволенню потреб населення в послугах міжміського зв'язку в курортних зонах. Не налагоджено повсюдного розміну грошей для міжміських і міських телефонів-автоматів. У середньому до 4 процентів таксофонів не працює.
У ряді випадків спорудження виробничих об'єктів невиправдано зволікалось. Строк введення в дію автобусного парку в м. Чугуєві Харківської області, який будується з 1978 року, переносився п'ять разів, а виділені на цю мету кошти удвічі перевищили кошторисну вартість будівництва. Ще в 1983 році передбачалося завершити спорудження виробничої бази 6-го експлуатаційного загону підводних і гідротехнічних робіт, проте на 1 січня ц. р. технічна готовність її становила лише 27 процентів. За 4 роки поточної п'ятирічки через несвоєчасне введення в дію об'єктів зв'язку в Івано-Франківській, Кримській і Харківській областях втрачено можливість додатково одержати близько 1 млн. крб. прибутку.
На підприємствах автомобільного транспорту не забезпечено виконання встановлених завдань по економії пального. У минулому році в цілому по Міністерству перевитрачено 57 тис. тонн пального, або 2,5 процента понад норму.
Міністерство зв'язку УРСР не виконало встановленого Урядом завдання по залученню в господарський оборот наднормативних запасів товарно-матеріальних цінностей. При завданні в сумі 3060 тис. крб. фактично залучено в оборот за 4 роки п'ятирічки зазначених цінностей лише на 861 тис. карбованців. Це завдання в минулому році виконали тільки 8 з 25 обласних управлінь.
Допускаються порушення штатно-кошторисної дисципліни, неекономне витрачання фондів заробітної плати. Підприємствами автомобільного транспорту незаконно витрачено на утримання управлінського апарату 780 тис. крб., шляхового господарства - 451 тис., зв'язку - 307 тис. і річкового транспорту - 51 тис. карбованців. Перевитрати фонду заробітної плати по автогосподарствах зросли проти 1983 року на 712 тис. крб. і становили 5022 тис. крб., з яких 716 тис. крб. не відшкодовано у встановлені строки.
На багатьох підприємствах низька платіжно-розрахункова дисципліна, допускається значна дебіторська і кредиторська заборгованість. По підприємствах шляхового господарства в минулому році 9,3 процента, або 3,4 млн. крб., загальної суми платежів до бюджету надійшло з порушенням строків, річкового транспорту відповідно - 4,2 процента, або 1,4 млн. крб., зв'язку - 1,2 процента, або 6,8 млн. карбованців. Прострочені платежі по позичках Держбанку СРСР за минулий рік зросли на підприємствах автомобільного транспорту в три рази і становили 904 тис. крб., постачальникам відповідно - в п'ять разів і 1835 тис. крб., а дебіторська і кредиторська заборгованість становила відповідно 44 млн. і 89 млн. карбованців.
Внаслідок недоліків у фінансово-господарській діяльності допущено недостачу власних оборотних коштів на 1 січня 1985 р. по Міністерству автомобільного транспорту УРСР 5938 тис. крб., Міністерству будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР - 1545 тис., Міністерству зв'язку УРСР - 443 тис. і Головрічфлоту УРСР - 114 тис. карбованців. Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Зобов'язати Міністерство автомобільного транспорту УРСР, Міністерство будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, Міністерство зв'язку УРСР і Головрічфлот УРСР:
критично проаналізувати недоліки у виробничо-фінансовій діяльності підпорядкованих підприємств і господарських організацій, відмічені у цій постанові, розробити і здійснити конкретні заходи по їх усуненню і забезпеченню виконання планів та взятих соціалістичних зобов'язань на 1985 рік;
поліпшити економічну та контрольну роботу в центральних апаратах і на підпорядкованих підприємствах і в організаціях, забезпечити суворе додержання планової, фінансової та платіжно-розрахункової дисципліни, збереження соціалістичної власності, більш повне відшкодування заподіяного державі збитку;
розробити й здійснити заходи по ліквідації в 1985 році допущеного за попередні роки відставання у виконанні встановленого на одинадцяту п'ятирічку завдання по прискоренню оборотності оборотних коштів і залученню в господарський оборот наднормативних запасів товарно-матеріальних цінностей;
спрямувати зусилля колективів підприємств на безумовне виконання завдань по економії і раціональному використанню паливно-енергетичних та інших матеріальних ресурсів, повести рішучу боротьбу з приписками до обсягів виконаних робіт, розтратами, крадіжками та перевитратами фондів заробітної плати;
забезпечити виконання встановлених на 1985 рік планів капітальних вкладень, введення в дію виробничих потужностей, поліпшити планування та посилити контроль за використанням коштів на капітальні вкладення, сконцентрувати кошти і матеріальні ресурси, насамперед, на пускових будовах.
2. Прийняти пропозиції Міністерства автомобільного транспорту УРСР, Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР та Головрічфлоту УРСР, погоджені з Міністерством фінансів УРСР і Держпланом УРСР, про внесення на підставі звітів за 1984 рік змін до балансів доходів і видатків по цих міністерствах і Головрічфлоту УРСР на 1985 рік згідно з додатками N 1-3.
3. Погодитись з пропозиціями Міністерства автомобільного транспорту УРСР, Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, Міністерства зв'язку УРСР, Головрічфлоту УРСР про спрямування на поповнення підвідомчим об'єднанням, підприємствам і організаціям республіканського підпорядкування недостачі власних оборотних коштів, що утворилася на 1 січня 1985 р., невикористаних залишків спеціальних фондів та відрахувань по Міністерству автомобільного транспорту УРСР в сумі 3000 тис. крб., Міністерству будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР - 1545 тис., Міністерству зв'язку УРСР - 443 тис., Головрічфлоту УРСР - 114 тис. карбованців.
Голова Ради Міністрів УРСР О.ЛЯШКО Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР К.БОЙКО
Інд. 34, 26
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 7 травня 1985 р. N 195
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Мінавтотрансу УРСР на 1985 рік
(тис. крб.)
------------------------------------------------------------------
Статті балансу доходів і видатків, | Збільшення | Зменшення
до яких вносяться зміни | |
------------------------------------------------------------------
Доходи і надходження коштів
Прибуток - всього - 22237
в тому числі від експлуатації
автотранспорту - 22237
Амортизаційні відрахування - всього 1787 -
в тому числі:
на капітальні вкладення 1021 -
на капітальний ремонт 766 -
Приріст сталих пасивів 29254 -
Мобілізація внутрішніх ресурсів у
капітальному будівництві - 1211
Разом доходів і надходжень коштів 7593 -
Видатки і відрахування
Поповнення недостачі власних оборотних
коштів 2938 -
Затрати на капітальний ремонт 766 -
Разом видатків і відрахувань 3704 -
Перевищення доходів над видатками 3889 -
Платежі до бюджету
Внески вільного залишку прибутку - 22237
Вилучення невикористаних амортизаційних
відрахувань 1021 -
Вилучення лишку власних оборотних коштів
у зв'язку з уточненням розміру сталих
пасивів 26316 -
Разом платежів до бюджету 5100 -
Асигнування з бюджету
На державні капітальні вкладення 1211 -
Перевищення платежів до бюджету над
асигнуваннями з бюджету 3889 -
Керуючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 7 травня 1985 р. N 195
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Міншляхбуду УРСР на 1985 рік
(тис. крб.)
------------------------------------------------------------------
Статті балансу доходів і видатків, | Збільшення
до яких вносяться зміни |
------------------------------------------------------------------
Доходи і надходження коштів
Прибуток 400
Амортизаційні відрахування - всього 1450
в тому числі:
на капітальні вкладення 900
на капітальний ремонт 550
Разом доходів і надходжень коштів 1850
Видатки і відрахування
Затрати на капітальний ремонт 550
Відрахування до:
фонду матеріального заохочення 83
фонду соціально-культурних заходів
і житлового будівництва 44
Разом видатків і відрахувань 677
Перевищення доходів над видатками 1173
Платежі до бюджету
Внески вільного залишку прибутку 273
Вилучення невикористаних амортизаційних
відрахувань 900
Разом платежів до бюджету 1173
Керуючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Додаток N 3
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 7 травня 1985 р. N 195
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Головрічфлоту УРСР на 1985 рік
(тис. крб.)
------------------------------------------------------------------
Статті балансу доходів і видатків, | Збільшення | Зменшення
до яких вносяться зміни | |
------------------------------------------------------------------
Доходи і надходження коштів
Мобілізація внутрішніх ресурсів у
капітальному будівництві - 1539
Асигнування з бюджету
На державні капітальні вкладення 1539 -
Керуючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО