• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан реформування земельних відносин

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 12.02.1996 № 187
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 12.02.1996
  • Номер: 187
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 12.02.1996
  • Номер: 187
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
від 12 лютого 1996 р. N 187
Київ
Про стан реформування земельних відносин
Кабінет Міністрів України відмічає, що за період з 1991 року по 1995 рік Державним комітетом по земельних ресурсах, Міністерством сільського господарства і продовольства, Українською академією аграрних наук, Урядом Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями проведено певну роботу з підготовки і реформування земельних відносин. В основному створено відповідну правову базу. Проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення і сформовано земельний запас. Завершено роботу з уточнення меж територій сільських і селищних Рад. Проведено грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення, визначено послідовність здійснення земельної реформи.
Інтенсивна робота в цьому напрямі проводиться Закарпатською, Запорізькою, Кіровоградською, Сумською, Хмельницькою, Черкаською та Чернігівською обласними державними адміністраціями.
На 1 січня 1996 р. право колективної власності на землю оформили 96 відсотків сільськогосподарських підприємств (9,3 тис.).
Однак у цілому реформування земельних відносин здійснюється повільно.
Незадовільно ведеться передача земель у колективну власність в Автономній Республіці Крим, Київській та Херсонській областях. Місцеві органи державної виконавчої влади не вживають заходів для активізації цієї роботи, чим ставлять під загрозу проведення наступних етапів земельної реформи - паювання земель і сертифікації паїв, а також запровадження нових форм господарювання на землі.
У Донецькій, Луганській, Харківській та Рівненській областях залишаються низькими темпи приватизації земельних ділянок громадянами.
Майже в усіх областях не виконуються завдання щодо роздержавлення радгоспів.
Державний комітет по земельних ресурсах, на який покладено координацію проведення земельної реформи, свої обов'язки виконує неповною мірою.
Міністерство сільського господарства і продовольства, Українська академія аграрних наук не вживають належних заходів до впровадження прогресивних форм господарювання у сільськогосподарському виробництві. Не здійснюється належне інформаційне забезпечення, прогнозування можливих наслідків земельної реформи, пропаганда позитивних зрушень у відродженні дбайливого господарювання на землі.
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Відзначити недостатню роботу Державного комітету по земельних ресурсах, Міністерства сільського господарства і продовольства з координації проведення земельної реформи, створення умов для рівноправного розвитку всіх форм власності і господарювання на землі.
2. Державному комітетові по земельних ресурсах, Міністерству сільського господарства і продовольства, Уряду Автономної Республіки Крим, обласним і Севастопольській міській державним адміністраціям разом з Українською академією аграрних наук:
протягом 1996 - 1997 років забезпечити паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам;
повсюдно провести в І кварталі 1996 р. роз'яснювальну роботу щодо особливостей другого етапу земельної реформи - паювання земель і сертифікації паїв, а також запровадження нових форм господарювання на землі.
3. Державному комітетові по земельних ресурсах, Міністерству сільського господарства і продовольства в місячний термін розробити і затвердити за погодженням з Українською академією аграрних наук методичні рекомендації щодо паювання земель, переданих у колективну власність.
4. Міністерству сільського господарства і продовольства, Державному комітетові по земельних ресурсах разом з Українською академією аграрних наук розробити і затвердити рекомендації з подальшого реформування колективних сільськогосподарських підприємств.
5. Фонду державного майна, Міністерству сільського господарства і продовольства, Уряду Автономної Республіки Крим, обласним і Севастопольській міській державним адміністраціям вжити дієвих заходів для прискорення реформування радгоспів у колективні сільськогосподарські підприємства.
6. Державному комітетові по земельних ресурсах, Головному управлінню геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України з залученням Національного банку України забезпечити до 1 березня 1996 р. виготовлення необхідної кількості бланків сертифіката на право на земельну частку (пай).
7. Державному комітетові по земельних ресурсах, Міністерству сільського господарства і продовольства разом з Українською академією аграрних наук:
забезпечити постійний контроль за реформуванням земельних відносин, своєчасно аналізувати та прогнозувати соціально-економічні наслідки перетворень;
у двомісячний термін детально вивчити роботу, що ведеться в Івано-Франківській та Львівській областях для реформування земельних відносин, і про результати з прогнозом соціально-економічних наслідків поінформувати Кабінет Міністрів України.
8. Звернути увагу Віце-прем'єр-міністра Уряду Автономної Республіки Крим Демиденка А.Ф., голів обласних державних адміністрацій Київської - Сінька В.Д. та Херсонської - Жолобова В.М. на низький рівень організаційної роботи з виконання Указу Президента України від 10 листопада 1994 р. N 666 "Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва" і зажадати від них усунення недоліків з тим, щоб забезпечити своєчасне проведення земельної реформи на наступних етапах.
9. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Саблука П.Т.
Прем'єр-міністр України Є.МАРЧУК Міністр Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 22