КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 березня 2017 р. № 182 Київ |
Про внесення змін до Положення про Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести зміни до Положення про Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1993 р. № 819 "Про створення Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях" (ЗП України, 1994 р., № 2, ст. 48; Офіційний вісник України, 1998 р., № 24, ст. 881; 2000 р., № 13, ст. 523, № 32, ст. 1369), виклавши його в редакції, що додається.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 21 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 вересня 1993 р. № 819
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 22 березня 2017 р. № 182)
ПОЛОЖЕННЯ
про Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях
Загальна частина
1. Це Положення визначає перелік, розмір та порядок сплати державних зборів, які справляються із суб’єктів авіаційної діяльності, порядок використання коштів Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (далі - Фонд).
2. Фонд створюється за рахунок державних зборів, які справляються із суб’єктів авіаційної діяльності для забезпечення реалізації основних напрямів державної політики у сфері авіаційної діяльності та використання повітряного простору України, утримання та забезпечення діяльності Державіаслужби з метою виконання покладених на неї завдань та функцій, участі та представництва України у міжнародних авіаційних організаціях та інших заходах.
Перелік та розмір державних зборів, які справляються із суб’єктів авіаційної діяльності
3. Державні збори, які справляються Державіаслужбою із суб’єктів авіаційної діяльності (далі - державні збори) в установленому цим Положенням порядку, зараховуються до Фонду.
Перелік та розмір державних зборів визначені додатками 1 і 2.
4. Державні збори за сертифікацію провайдера, який надає послуги з аеронавігаційного обслуговування, з організації повітряного руху, зв’язку, навігації, спостереження (радіотехнічного забезпечення), метеорологічного обслуговування та надання аеронавігаційної інформації, сукупно чи окремо (далі - провайдер аеронавігаційного обслуговування), справляються у розмірі 1 відсотка одержаної суми плати за надані аеронавігаційні послуги.
5. Під час розрахунку розміру державних зборів, визначених додатками 1 і 2, не враховано витрати:
пов’язані із сплатою державного збору;
на проведення дослідницьких, випробувальних робіт, забезпечення виконання робіт експертними бригадами, інспектування, проведення експертизи та робіт, передбачених відповідними авіаційними правилами України. Оплата таких послуг здійснюється на договірних засадах;
на виконання спеціалістами Державіаслужби планових сертифікаційних робіт (планові сертифікаційні перевірки та роботи за узгодженим планом-графіком) за межами України, а саме: оплата проїзду, оплата проживання, добові, оплата консульських зборів. Такі витрати оплачуються суб’єктами авіаційної діяльності, які подали Державіаслужбі заяву про засвідчення того, що суб’єкт або об’єкт авіаційної діяльності відповідає вимогам авіаційних правил України (далі - заява).
6. Державні збори, визначені додатком 2, не справляються у разі виконання українськими та іноземними авіаперевізниками:
перевезень вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав;
перевезень гуманітарної допомоги з/до України згідно з актами Кабінету Міністрів України;
польотів, пов’язаних із забезпеченням проведення робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (у тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого);
перевезень пасажирів, що належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів згідно із законом;
перевезень дітей віком до двох років;
перевезень транзитних пасажирів;
перевезень пасажирів із сервісними квитками.
7. Суб’єктові авіаційної діяльності, що подав заяву, не повертається державний збір, сплачений під час подання заяви, у разі встановлення невідповідності такого суб’єкта або об’єкта авіаційної діяльності вимогам авіаційних правил України.
Порядок сплати державних зборів, які справляються із суб’єктів авіаційної діяльності
8. Розрахунок державних зборів здійснює Державіаслужба. За результатами розрахунку державних зборів суб’єкту авіаційної діяльності оформляється відповідний рахунок-фактура на сплату державного збору.
9. Розрахунок державних зборів, які визначені в іноземній валюті, для вітчизняних суб’єктів авіаційної діяльності здійснюється за офіційним курсом валют, установленим Національним банком на день оформлення рахунка-фактури.
Державні збори в іноземній валюті справляються відповідно до законодавства.
Державний збір від імені іноземного суб’єкта авіаційної діяльності може бути сплачено його представником або іншою належним чином уповноваженою особою в установлених цим Положенням розмірах.
10. Розрахунок державних зборів, визначених пунктом 4 цього Положення, проводиться щомісяця на підставі звіту провайдера аеронавігаційного обслуговування про плату, одержану за надані аеронавігаційні послуги, за встановленою Державіаслужбою формою.
Провайдер аеронавігаційного обслуговування подає щомісяця до 20 числа наступного періоду Державіаслужбі звіт про плату, одержану за надані аеронавігаційні послуги, за формою, визначеною додатком 3.
Державні збори сплачуються провайдером аеронавігаційного обслуговування протягом 30 днів з дати оформлення відповідного рахунка-фактури, якою є наступний робочий день, що настає за датою надходження до Державіаслужби звіту провайдера аеронавігаційного обслуговування про плату, одержану за надані аеронавігаційні послуги. Державні збори, не сплачені протягом 30 днів з дати оформлення рахунка-фактури, наданого для їх сплати, вважаються простроченою заборгованістю перед Фондом.
Рахунок-фактура на сплату державних зборів надсилається провайдеру аеронавігаційного обслуговування факсимільним зв’язком або електронною поштою в день оформлення, а протягом двох робочих днів - поштою (рекомендованим листом).
11. Розрахунок державних зборів, визначених додатком 2, проводиться щомісяця на підставі звіту про пасажирів, які відлітають з аеропорту України, та про вантаж, що відправляється чи прибуває до аеропорту України.
Звіт про пасажирів, які відлітають з аеропорту України, та про вантаж, що відправляється чи прибуває до аеропорту України, експлуатант аеропорту подає Державіаслужбі щомісяця до 20 числа наступного періоду за формою, визначеною додатком 4. Для виявлення та усунення можливих неточностей та помилок у такому звіті авіаперевізник у разі потреби повинен провести з експлуатантами аеропортів до 10 числа місяця, що настає за звітним, звірку щодо кількості пасажирів, які відлетіли з аеропорту, та кількості тонн вантажу, що відправлений чи прибув до аеропорту.
Датою оформлення рахунка-фактури на сплату державних зборів, визначених додатком 2, є дата робочого дня, що настає за датою надходження до Державіаслужби від усіх експлуатантів аеропортів звіту про пасажирів, які відлітають з аеропорту України, та про вантаж, що відправляється чи прибуває до аеропорту України.
Звіт про пасажирів, які відлітають з аеропорту України, та про вантаж, що відправляється чи прибуває до аеропорту України, який експлуатант аеропорту не подав Державіаслужбі в установлений строк, включається до розрахунку в наступному місяці. Для розрахунку державних зборів відповідно до звіту, який не подано Державіаслужбі в установлений строк, застосовується офіційний курс валют, установлений Національним банком на день оформлення рахунка-фактури за попередній місяць.
Платником рахунка-фактури на сплату державних зборів, визначених додатком 2, є авіаперевізник, який виконував повітряні перевезення.
Рахунок-фактура на сплату державних зборів, визначених додатком 2, надсилається платнику факсимільним зв’язком або електронною поштою в день оформлення, а протягом двох робочих днів - поштою (рекомендованим листом).
Рахунок-фактура на сплату державних зборів, визначених додатком 2, сплачується протягом 30 днів з дати його оформлення.
Державні збори, не сплачені протягом 30 днів з дати оформлення рахунка-фактури на сплату державних зборів, визначених додатком 2, вважаються простроченою заборгованістю перед Фондом.
Порядок використання коштів Фонду
12. Кошти Фонду зараховуються до державного бюджету.
13. Кошти Фонду використовуються на провадження діяльності Державіаслужби, участь та представництво України у міжнародних авіаційних організаціях, а саме:
утримання Державіаслужби;
фінансування загальнодержавних програм у сфері цивільної авіації;
фінансування витрат на членство, участь та забезпечення представництва України у міжнародних авіаційних організаціях, членом яких є Україна; забезпечення підписання міжнародних договорів України про повітряне сполучення та зовнішню діяльність, міжнародних угод з безпеки польотів та льотної придатності;
фінансування витрат на проведення наукових досліджень; придбання та оновлення чинних в Європейському Союзі нормативних документів, які потребують введення в Україні, або для гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу;
інші витрати у сфері авіаційної діяльності, передбачені законом.
14. Використання коштів Фонду здійснюється в межах фактичних надходжень і на підставі плану асигнувань і кошторису, які затверджуються в установленому законодавством порядку.
15. Контроль за повнотою, своєчасністю перерахування коштів до Фонду та за їх використанням здійснюється в установленому законодавством порядку.
Додаток 1
до Положення
РОЗМІРИ
державних зборів за надання державних послуг із сертифікації, реєстрації тощо
Додаток 2
до Положення
РОЗМІР
державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України
Додаток 3
до Положення
ЗВІТ
провайдера, який надає послуги з аеронавігаційного обслуговування, з організації повітряного руху, зв’язку, навігації, спостереження (радіотехнічного забезпечення), метеорологічного обслуговування та надання аеронавігаційної інформації, про плату, одержану за надані аеронавігаційні послуги
Період* | Сума одержаних коштів за надані аеронавігаційні послуги, гривень |
Керівник
МП** __________ _______________________
(підпис) (ініціали і прізвище)
__________
* Зазначається період (місяць та рік), у якому одержано кошти за надані аеронавігаційні послуги.
** Печатка проставляється за її наявності.
Додаток 4
до Положення
ЗВІТ
про пасажирів, які відлітають з аеропорту України, та про вантаж, що відправляється чи прибуває до аеропорту України
Назва аеропорту ________________________________________________________
Вид повітряних перевезень* _____________________________________________
Період, за який подається звіт,** ______________________________________
Керівник
МП*** __________ _______________________
(підпис) (ініціали і прізвище)
__________
* Зазначається вид повітряних перевезень: регулярні або нерегулярні перевезення. Звіт надається окремо щодо регулярних та окремо щодо нерегулярних перевезень.
** Зазначається період (місяць та рік), у якому виконувалися перевезення.
*** Печатка проставляється за її наявності.