• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки фінансово-господарської діяльності Міністерства легкої промисловості УРСР, Міністерства лісової і деревообробної промисловості УРСР, Міністерства місцевої промисловості УРСР за 1985 рік

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 13.05.1986 № 178
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.05.1986
  • Номер: 178
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.05.1986
  • Номер: 178
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 13 травня 1986 р. N 178
Київ
Про підсумки фінансово-господарської діяльності Міністерства легкої промисловості УРСР, Міністерства лісової і деревообробної промисловості УРСР, Міністерства місцевої промисловості УРСР за 1985 рік
Міністерство легкої промисловості УРСР, Міністерство лісової і деревообробної промисловості УРСР і Міністерство місцевої промисловості УРСР у 1985 році в цілому забезпечили виконання планів виробництва й реалізації продукції, прибутку та платежів до бюджету, провели певну роботу по розширенню асортименту і підвищенню якості продукції.
Проте діяльність вказаних міністерств по збільшенню виробництва, розширенню асортименту і поліпшенню якості продукції ще не відповідає вимогам квітневого (1985 р.) Пленуму ЦК КПРС, рішенням XXVII з'їзду КПРС і XXVII з'їзду Компартії України.
Міністерства не приділяють належної уваги питанням прискорення розвитку економіки, забезпечення інтенсифікації виробництва, на основі науково-технічного прогресу і повного використання наявного виробничого потенціалу. Багато підприємств легкої, місцевої, лісової і деревообробної промисловості у минулому році працювали неритмічно, допустили відставання від планових завдань по виробництву продукції, порушували її плановий асортимент. Внаслідок цього споживачам недопоставлено продукції відповідно до укладених договорів на 197,5 млн. крб., у тому числі підприємствами легкої промисловості - 116,3 млн., лісової і деревообробної - 35,2 млн., місцевої - на 46 млн. карбованців.
Непродуктивні витрати і втрати становили по Міністерству легкої промисловості УРСР 58,7 млн. крб., Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР - 5,9 млн. і Міністерству місцевої промисловості УРСР - 4 млн. карбованців.
Близько 10 процентів підприємств легкої і 30 процентів місцевої промисловості допустили перевищення планової собівартості продукції на 25,4 млн. карбованців. Підприємства Міністерства лісової і деревообробної промисловості УРСР знизили випуск продукції з відходів виробництва, не виконали план виробництва технологічної тріски з відходів деревини для целюлозно-паперової промисловості і виготовлення деревних плит. Вісім облмісцевпромів з 25, а також республіканське промислове об'єднання "Укрхудожпром" недовиконали план виробництва товарів з місцевої сировини і відходів виробництва на 10 млн. карбованців. Знизилася фондовіддача проти 1984 року по Міністерству легкої промисловості УРСР на 2,1 процента, Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР - 1,9 процента, Міністерству місцевої промисловості УРСР на 1,3 процента.
Серйозні недоліки мали місце у використанні трудових ресурсів і фондів заробітної плати, в нормуванні праці, не вживались належні заходи до недопущення втрат робочого часу, повільно зростав рівень механізації важких і трудомістких робіт, майже четверта частина підприємств лісової і деревообробної промисловості та понад 10 процентів підприємств легкої промисловості не забезпечили виконання плану з продуктивності праці, на кожному шостому підприємстві Міністерства місцевої промисловості УРСР перевищено темпи зростання середньої заробітної плати проти темпів зростання продуктивності праці.
Зросла питома вага забракованих швейних і шкіргалантерейних виробів, взуття на підприємствах Міністерства легкої промисловості УРСР, а також виробів підприємств місцевої, лісової і деревообробної промисловості. Внаслідок випуску незамовлених товарів збільшились наднормативні залишки готової продукції на окремих підприємствах легкої промисловості на 15,6 процента, місцевої - на 14 процентів.
Послаблено увагу до фінансової діяльності, впровадження господарського розрахунку, збереження і раціонального використання власних оборотних коштів. Внаслідок цього 232 об'єднання і підприємства вказаних галузей промисловості не одержали 108,5 млн. крб. запланованого прибутку, в тому числі по Міністерству легкої промисловості УРСР - 85,2 млн., Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР - 6,1 млн., Міністерству місцевої промисловості УРСР - 17,2 млн. крб., недодано в бюджет платежів на суму близько 60 млн. карбованців.
Внаслідок недоліків у фінансово-господарській діяльності утворилась недостача власних оборотних коштів по Міністерству легкої промисловості УРСР в сумі 39 млн. крб., Міністерству місцевої промисловості УРСР - 5,5 млн., Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР - 5,9 млн. крб., що призвело до несвоєчасних розрахунків з установами банків по позичках і з постачальниками - за сировину і матеріали. Мали місце відвернення власних оборотних коштів у затрати на непланові капітальні ремонти і в перевитрати по спецфондах.
Не забезпечено виконання планів капітальних вкладень і введення в дію виробничих потужностей, допускались порушення нормативних строків будівництва об'єктів і розпорошення коштів по багатьох будовах. Не виконано завдання по мобілізації внутрішніх ресурсів і вишуканню додаткових коштів на фінансування державних капітальних вкладень.
Вказаними міністерствами не вжито рішучих заходів до вдосконалення організації управління, підвищення рентабельності виробництва, збереження соціалістичної власності, поліпшення організації бухгалтерського обліку, додержання платіжно-розрахункової та штатно-кошторисної дисципліни.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Зобов'язати Міністерство легкої промисловості УРСР, Міністерство лісової і деревообробної промисловості УРСР, Міністерство місцевої промисловості УРСР, облвиконкоми і Київський міськвиконком:
керуючись рішеннями XXVII з'їзду КПРС і XXVII з'їзду Компартії України, відповідно до завдань Комплексної програми розвитку виробництва товарів народного споживання і сфери послуг в Українській РСР на 1986-2000 роки докорінно перебудувати роботу виробничих об'єднань і підприємств по значному поліпшенню якості продукції, оновленню її асортименту, більш ефективному використанню наявних резервів для збільшення випуску товарів народного споживання;
ширше впроваджувати нові методи господарювання, добитися безумовного виконання встановлених на 1986 рік планових завдань і взятих соціалістичних зобов'язань;
посилити контроль за використанням запасів матеріальних ресурсів, забезпечити обгрунтованість, збалансованість і стабільність планових завдань, ритмічність виробництва продукції та поставки її споживачам, своєчасно здійснювати заходи по перерозподілу й реалізації наднормативних запасів готової продукції та інших товарно-матеріальних цінностей;
повніше використовувати виробничі потужності, прискорити їх освоєння, забезпечити скорочення простоїв устаткування і впровадження у виробництво досягнень науково-технічного прогресу, поліпшення організації праці, скорочення втрат робочого часу, економне витрачання фондів заробітної плати;
встановити суворий контроль за додержанням режиму економії у використанні сировинних, паливно-енергетичних та інших матеріальних ресурсів, своєчасно переглядати норми їх витрачання, добитися виконання встановлених завдань і взятих зобов'язань по зниженню собівартості продукції;
усунути наявні недоліки в плануванні і використанні коштів, що виділяються на капітальне будівництво, забезпечити мобілізацію передбачених у плані коштів на фінансування державних капітальних вкладень та безумовне виконання планів введення в дію виробничих потужностей по виробництву товарів народного споживання;
підвищити роль і відповідальність економічних служб міністерств, об'єднань і підприємств за проведення конкретної та цілеспрямованої роботи по посиленню режиму економії у використанні матеріально-технічних і грошових ресурсів, впровадження принципів повного господарського розрахунку і самоокупності, усунення різного роду непродуктивних витрат і втрат, підвищення рентабельності виробництва й зростання нагромаджень, добитися значного поліпшення організації та підвищення ефективності контрольно-ревізійної роботи, встановити дійовий контроль за додержанням режиму економії у витрачанні коштів на управління.
2. Прийняти пропозиції Міністерства легкої промисловості УРСР, Міністерства лісової і деревообробної промисловості УРСР і Міністерства місцевої промисловості УРСР, погоджені з Міністерством фінансів УРСР, про внесення на підставі звітів за 1985 рік змін до балансів доходів і видатків цих міністерств на 1986 рік згідно з додатками N 1-3.
3. Погодитися з пропозиціями Міністерства легкої промисловості УРСР, Міністерства лісової і деревообробної промисловості УРСР і Міністерства місцевої промисловості УРСР про спрямування на поповнення недостачі власних оборотних коштів, що утворилась на 1 січня 1986 р. по підпорядкованих об'єднаннях і підприємствах, невикористаних залишків коштів спеціальних фондів та відрахувань відповідно в сумах 9512 тис. крб., 876 тис. крб. і 1428 тис. карбованців.
4. Міністерству легкої промисловості УРСР і Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР забезпечити поповнення решти непокритої недостачі власних оборотних коштів по підпорядкованих об'єднаннях, підприємствах і організаціях за рахунок додаткового вишукання внутрігосподарських ресурсів та залучення кредитів банку в порядку, передбаченому чинним законодавством.
5. Дозволити Міністерству місцевої промисловості УРСР, як виняток, спрямувати на фінансування затрат по капітальному ремонту основних фондів підпорядкованих підприємств залишок не використаних у минулому році коштів фонду розвитку місцевої промисловості в сумі 2 млн. карбованців.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

О.ЛЯШКО

К.БОЙКО
Інд. 23, 35, 26
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 13 травня 1986 р. N 178
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Мінлегпрому УРСР на 1986 рік
(тис. крб.)
------------------------------------------------------------------
Статті балансу доходів і видатків, |Збільшення|Зменшення
до яких вносяться зміни | |
------------------------------------------------------------------
Доходи і надходження коштів
Прибуток - всього 173 -
в тому числі:
промислових підприємств 457 -
постачальницьких організацій 12 -
торговельних організацій - 296
Амортизаційні відрахування - всього 3257 -
в тому числі на:
капітальні вкладення 1698 -
капітальний ремонт 1559 -
Приріст сталих пасивів 2480 -
Мобілізація внутрішніх ресурсів у
будівництві - 2800
Заброньовані кошти на оплату устаткування,
що підлягає здачі в монтаж у поточному році 1802 -
Разом доходів і надходжень коштів 4912 -
Видатки і відрахування
Затрати на капітальний ремонт 1559 -
Відшкодування тимчасово вільних коштів
фондів економічного стимулювання,
спрямованих на планові затрати в
попередньому році - 139
Перевищення оптових цін над роздрібними по
товарах народного споживання - 1504
Сплата процентів за користування
банківським кредитом - 2172
Поповнення недостачі власних оборотних
коштів 6156 -
Разом видатків і відрахувань 3900 -
Перевищення доходів над видатками 1012 -
Платежі до бюджету
Відрахування від прибутку при нормативному
методі розподілу 2294 -
Відрахування від прибутку поточного року - 284
Вилучення невикористаних амортизаційних
відрахувань - 998
Разом платежів до бюджету 1012 -
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К.БОЙКО
Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 13 травня 1986 р. N 178
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Мінліспрому УРСР на 1986 рік
(тис. крб.)
------------------------------------------------------------------
Статті балансу доходів і видатків, |Збільшення|Зменшення
до яких вносяться зміни | |
------------------------------------------------------------------
Доходи і надходження коштів
Прибуток - всього 25 -
в тому числі проектних і розвідувальних
організацій 25 -
Амортизаційні відрахування - всього 500 -
в тому числі на капітальні вкладення 500 -
Мобілізація внутрішніх ресурсів у будівництві - 1262
Заброньовані кошти по устаткуванню, що
підлягає здачі в монтаж у відповідному році 682 -
Вільний залишок коштів, використовуваний
банком для кредитування затрат по
незавершеному провадженню
будівельно-монтажних робіт 911 -
Разом доходів і надходжень коштів 856 -
Видатки і відрахування
Приріст нормативу власних оборотних коштів 535 -
Погашення довгострокових позичок банків,
одержаних на капітальні вкладення - 700
Відшкодування різниці між закупівельними і
роздрібними цінами на сільськогосподарську
продукцію, що відпускається підсобними
господарствами для громадського харчування 250 -
Перевищення оптових цін над роздрібними по
товарах народного споживання - 85
Разом видатків і відрахувань - -
Перевищення доходів над видатками 856 -
Платежі до бюджету
Відрахування від прибутку поточного року 25 -
Внески вільного залишку прибутку 831 -
Разом платежів до бюджету 856 -
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К.БОЙКО
Додаток N 3
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 13 травня 1986 р. N 178
ЗМІНИ,
що вносяться до балансу доходів і видатків Мінмісцевпрому УРСР на 1986 рік (по підприємствах і організаціях республіканського підпорядкування)
(тис. крб.)
------------------------------------------------------------------
Статті балансу доходів і видатків, | Збільшення
до яких вносяться зміни |
------------------------------------------------------------------
Доходи і надходження коштів
Амортизаційні відрахування - всього 344
в тому числі на:
капітальні вкладення 300
капітальний ремонт 44
Видатки і відрахування
Затрати на капітальний ремонт 44
Платежі до бюджету
Внески вільного залишку прибутку 300
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К.БОЙКО