КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 жовтня 2003 р. N 1643 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1236 від 27.12.2010 )
Про затвердження Порядку спрямування коштів, вивільнених у зв'язку з наданням податкових пільг, на переоснащення видавничо-поліграфічної бази, розроблення і впровадження новітніх технологій, розширення виробництва книжкової продукції
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 378 від 24.03.2004 ) ( Постанова діє до 1 січня 2009 року згідно з пунктом 2 даної Постанови ) ( Дію Постанови відновлено згідно з Постановою КМ N 1143 від 29.10.2009 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1143 від 29.10.2009 )
Відповідно до підпункту 7.13.7 пункту 7.13 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок спрямування коштів, вивільнених у зв'язку з наданням податкових пільг, на переоснащення видавничо-поліграфічної бази, розроблення і впровадження новітніх технологій, розширення виробництва книжкової продукції (додається).
2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2004 р. і діє до 1 січня 2009 року.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 378 від 24.03.2004 )
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Інд. 51 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 жовтня 2003 р. N 1643
ПОРЯДОК
спрямування коштів, вивільнених у зв'язку з наданням податкових пільг, на переоснащення видавничо-поліграфічної бази, розроблення і впровадження новітніх технологій, розширення виробництва книжкової продукції
1. Цей Порядок регулює спрямування коштів, вивільнених у зв'язку з наданням податкових пільг, на переоснащення видавничо-поліграфічної бази, розроблення і впровадження новітніх технологій, розширення виробництва книжкової продукції.
2. Дія цього Порядку поширюється на суб'єктів господарської діяльності - платників податку на прибуток, видавництва, видавничі організації та підприємства поліграфії, розповсюджувачів книжкової продукції, які провадять видавничу діяльність, виготовляють і розповсюджують книжкову продукцію, вироблену в Україні, і включені до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1998 р. N 1540, а також суб'єктів книговидавничої справи, які відповідно до законодавства провадять діяльність без включення до зазначеного Реєстру (далі - платники податку).
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 378 від 24.03.2004 )
3. Кошти, вивільнені у зв'язку з наданням платникам податку податкових пільг (далі - вивільнені кошти), спрямовуються на капітальні вкладення для переоснащення (створення, розвиток, модернізацію та реконструкцію) видавничо-поліграфічної бази, розроблення і впровадження новітніх технологій у поліграфічній промисловості та розширення виробництва книжкової продукції (крім виготовлення видань рекламного та еротичного характеру).
4. Вивільнені кошти акумулюються платниками податку на окремому банківському рахунку для обліку коштів цільового використання та спрямовуються на цілі, визначені пунктом 3 цього Порядку, з відображенням їх руху.
На зазначений рахунок кошти перераховуються у строки, встановлені для сплати податку на прибуток, а не перераховані у ці строки кошти вважаються такими, що використані не за цільовим призначенням.
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 378 від 24.03.2004 )
5. У разі нецільового використання вивільнених коштів платники податку включають суми отриманих валових доходів і валових витрат під час провадження видавничої діяльності, виготовлення і розповсюдження книжкової продукції, виробленої в Україні, з урахуванням яких визначено прибуток, звільнений від оподаткування, до загальних валових доходів і валових витрат у податковому (звітному періоді), в якому отримані такі звільнені доходи. При цьому пеня та штрафні санкції нараховуються у розмірах і порядку, встановлених законом.
Якщо станом на 1 січня 2015 р. за даними бухгалтерського обліку на рахунку, зазначеному в пункті 4 цього Порядку, обліковується залишок не використаних звільнених коштів, платники податку включають суми валових доходів і валових витрат, з урахуванням яких визначається цей залишок, до загальних валових доходів і валових витрат, отриманих протягом IV кварталу 2014 року.