• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан та заходи по забезпеченню виконання державного плану розвитку науки і техніки на одинадцяту пятирічку і завдань республіканських цільових комплексних науково-технічних програм

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 15.04.1985 № 163
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 15.04.1985
  • Номер: 163
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 15.04.1985
  • Номер: 163
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 15 квітня 1985 р. N 163
Київ
Про стан та заходи по забезпеченню виконання державного плану розвитку науки і техніки на одинадцяту п'ятирічку і завдань республіканських цільових комплексних науково-технічних програм
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що міністерства, відомства УРСР і облвиконкоми проводять роботу по прискоренню темпів науково-технічного прогресу.
За 1981-1984 роки в цілому по республіці перевиконано завдання по зниженню собівартості товарної продукції і відносному зменшенню чисельності працівників за рахунок проведення науково-технічних заходів. За цей період у промисловості від впровадження досягнень науки і техніки одержано економічний ефект близько 4 млрд. карбованців.
Проте обсяг і темпи впровадження досягнень науки і техніки в народне господарство не відповідають зростаючим вимогам. Міністерства, відомства УРСР і облвиконкоми не приділяють належної уваги питанням виконання планів розвитку науки і техніки, посилення впливу науково-технічного прогресу на інтенсифікацію виробництва, підвищення економічної ефективності від впровадження наукових розробок. Мають місце серйозні недоліки у виконанні окремих завдань державного плану розвитку науки і техніки на одинадцяту п'ятирічку та завдань республіканських цільових комплексних науково-технічних програм.
Не виконали завдання чотирьох років по зниженню собівартості товарної продукції і відносному зменшенню чисельності працівників за рахунок проведення науково-технічних заходів Міністерство сільського будівництва УРСР, Міністерство плодоовочевого господарства УРСР, Міністерство промисловості будівельних матеріалів УРСР.
Недостатньо впроваджуються ресурсо- і енергозберігаючі технології, внаслідок чого допускаються значні перевитрати сировини палива і електроенергії, повільно знижується матеріаломісткість продукції, що випускається, слабо залучаються в господарський оборот вторинні ресурси і відходи виробництва.
У поточній п'ятирічці жодного разу не виконали річних державних планів розвитку науки і техніки Міністерство вугільної промисловості УРСР, Міністерство промислового будівництва УРСР, Міністерство промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерство сільського будівництва УРСР, Міністерство чорної металургії УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство плодоовочевого господарства УРСР, Міністерство меліорації і водного господарства УРСР, Південне відділення ВАСГНІЛ. Повільними темпами здійснюється технічне переозброєння виробництва на вугільних шахтах, підприємствах чорної металургії, легкої та харчової промисловості.
Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство плодоовочевого господарства УРСР, Укрміжколгоспбуд, Південне відділення ВАСГНІЛ і Міністерство автомобільного транспорту УРСР допустили в 1984 році відставання у виконанні окремих завдань, передбачених республіканськими цільовими науково-технічними програмами.
Міністерство будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерство промислового будівництва УРСР і Міністерство монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР не забезпечують будівництво ряду об'єктів, від своєчасного введення яких залежить досягнення кінцевих результатів, передбачених республіканськими науково-технічними програмами "Метал", "Агрокомплекс" і "Цукор".
Незадовільно освоюються капітальні вкладення, що виділяються на будівництво, реконструкцію і технічне оснащення дослідно-експериментальних баз наукових установ. Не повністю виконуються завдання по випуску нових будівельних матеріалів, впровадженню обчислювальних і керуючих комплексів на базі міні-процесорів, введенню в дію енергоблоків на атомних електростанціях. Науково-дослідні установи і вищі учбові заклади повільно вирішують важливі економічні проблеми, пов'язані з прискоренням науково-технічного прогресу.
Не забезпечили виконання плану I кварталу ц.р. по розвитку науки і техніки Міністерство сільського будівництва УРСР, Міністерство промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерство монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР, Міністерство легкої промисловості УРСР, Укоопспілка.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Міністерствам, відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському міськвиконкому:
керуючись рішеннями березневого (1985 р.) Пленуму ЦК КПРС, здійснити дійові заходи по виконанню планів розвитку науки і техніки на 1985 рік і забезпечити ліквідацію допущеного відставання у виконанні п'ятирічного плану, прискорити переведення економіки на інтенсивний шлях розвитку, підвищити продуктивність праці та ефективність виробництва на основі більш повного використання наукового і виробничого потенціалу, забезпечити виконання в повному обсязі загальносоюзних і республіканських цільових комплексних науково-технічних програм;
встановити суворий контроль за своєчасним і якісним проведенням робіт по технічному переозброєнню діючих підприємств;
при розробці проекту Державного плану економічного і соціального розвитку Української РСР на дванадцяту п'ятирічку передбачити більш напружені завдання по середньому зниженню норм витрати матеріальних і паливно-енергетичних ресурсів, а також заходи по посиленню впливу досягнень науки і техніки на поліпшення основних економічних показників виробництва. Звернути особливу увагу на дальший розвиток системи якісних показників плану розвитку науки і техніки та забезпечення їх взаємозв'язку з іншими розділами п'ятирічного і річних планів, республіканськими, галузевими й регіональними (обласними) науково-технічними програмами;
забезпечити достовірність статистичної звітності по показниках економічного ефекту від впровадження досягнень науки і техніки.
2. Колегіям міністерств і відомств УРСР розглянути питання про посилення, відповідно до рішення березневого (1985 р.) Пленуму ЦК Компартії України, персональної відповідальності заступників міністрів, начальників технічних управлінь, інших керівних працівників на всіх рівнях управління за своєчасне і якісне виконання планів розвитку науки і техніки та науково-технічних програм.
Особисто міністрам, керівникам відомств УРСР вжити найрішучіших заходів до безумовного виконання встановлених завдань, досягнення економічної ефективності від науково-технічного прогресу.
3. Держплану УРСР, міністерствам, відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському міськвиконкому:
при розробці проектів планів економічного і соціального розвитку Української РСР на 1986 рік і дванадцяту п'ятирічку забезпечити більш тісне пов'язання і економічну обумовленість завдань по розвитку науки і техніки з виробничими планами, планами капітального будівництва і матеріально-технічного забезпечення;
звернути особливу увагу на питання планування реконструкції та технічного переозброєння виробництва. Держплану УРСР подати методичну допомогу міністерствам, відомствам УРСР і облвиконкомам при проведенні цієї роботи, і зокрема в організації навчання працівників відповідних підрозділів.
4. Звернути увагу міністрів тт. Галкіна, Гринька, Шевченка, Щепетильникова, Лисицина, Черепа на недостатній рівень організації роботи міністерств по виконанню державного плану розвитку науки і техніки, внаслідок чого допущено відставання по ряду важливих завдань 1985 року і одинадцятої п'ятирічки в цілому.
5. Держбуду УРСР поліпшити роботу по проведенню єдиної технічної політики в галузі будівництва і посилити контроль за виконанням будівельними міністерствами і відомствами УРСР державних планів розвитку науки і техніки.
Разом з відповідними міністерствами і відомствами УРСР у II кварталі ц.р. розглянути питання про розширення обсягів застосування у будівництві легких металевих конструкцій. По питаннях, що потребують рішення Уряду, пропозиції подати Раді Міністрів УРСР.
6. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ забезпечити виконання завдань програми "Агрокомплекс" по вирощуванню кукурудзи на зерно, соняшнику, цукрових буряків, овочів за індустріальною технологією та досягти на цій основі одержання запланованих валових зборів вказаних сільськогосподарських культур.
7. Міністерству вугільної промисловості УРСР вжити рішучих заходів по докорінному поліпшенню організації видобутку вугілля з комплексно-механізованих очисних вибоїв і забезпечити ліквідацію серйозного відставання у виконанні завдань п'ятирічки по цьому важливому показнику.
8. Міністерству чорної металургії УРСР посилити роботу по впровадженню ресурсо- і енергозберігаючих технологій, забезпечити на цій основі зниження питомих витрат палива, звернути особливу увагу на ліквідацію допущеного відставання в застосуванні високоефективних методів одержання сталі у конвертерах з комбінованою продувкою.
9. Міністерству енергетики і електрифікації УРСР забезпечити підвищення надійності роботи енергоблоків атомних електростанцій і вивільнення за рахунок виробництва електроенергії на ядерному паливі за п'ятирічку в цілому не менш як 46 млн. тонн органічного палива в умовному обчисленні, надолужити допущене відставання при спорудженні експериментальної сонячної електростанції СЕС-5 і забезпечити введення її в дію у 1985 році.
Голова Ради Міністрів УРСР О.ЛЯШКО Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР К.БОЙКО
Інд. 25