Голова Верховної Ради України | Р. СТЕФАНЧУК |
Документ підготовлено в системі iplex
Голова Верховної Ради України | Розпорядження, Положення від 06.12.2024 № 1601
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Голови Верховної Ради України
м. Київ
№ 1601
06.12.2024
Про Молодіжну раду при Голові Верховної Ради України
З метою залучення молоді до діяльності Верховної Ради України та її органів, створення можливостей для врахування позиції молоді, у тому числі під час підготовки питань до розгляду на засіданнях Верховної Ради України:
1. Утворити Молодіжну раду при Голові Верховної Ради України (далі - Молодіжна рада).
2. Затвердити Положення про Молодіжну раду (додається).
3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням
Голови Верховної Ради України
ПОЛОЖЕННЯ
про Молодіжну раду при Голові Верховної Ради України
1. Молодіжна рада при Голові Верховної Ради України (далі - Молодіжна рада) є колегіальним консультативно-дорадчим органом Голови Верховної Ради України, що утворюється з метою залучення молоді до діяльності Верховної Ради України та її органів, створення можливостей для врахування позиції молоді.
Молодіжна рада діє на постійній основі з ротацією її персонального складу кожні два роки.
2. Молодіжна рада у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, розпорядженнями Голови Верховної Ради України, а також цим Положенням.
3. Основним завданням Молодіжної ради є надання необхідної допомоги Голові Верховної Ради України для забезпечення здійснення ним його повноважень з метою сприяння формуванню та реалізації державної політики у відповідних сферах із урахуванням сталого розвитку України, інтересів молоді та майбутніх поколінь шляхом:
1) визначення напрямів та механізмів посилення інституційної спроможності Верховної Ради України та її органів у реалізації ними законодавчої та контрольної функцій;
2) здійснення аналізу проблемних питань, пов’язаних з реалізацією державної політики у відповідних сферах, та розробка пропозицій щодо коригування відповідної державної політики (за необхідності);
3) вивчення та узагальнення кращого досвіду з питань реалізації державної політики в парламентах країн світу, вироблення рекомендацій щодо його впровадження в Україні;
4) сприяння формуванню позитивного сприйняття Верховної Ради України, її органів, широкому залученню молоді до процесів обговорення та ухвалення рішень у рамках їхніх компетенцій.
4. Молодіжна рада для виконання покладених на неї завдань за дорученням Голови Верховної Ради України:
1) аналізує чинне законодавче регулювання діяльності Верховної Ради України, її органів, визначає зміст та обсяг проблем, що виникають у процесі діяльності Верховної Ради України, її органів, а також причини їх виникнення;
2) вносить пропозиції щодо напрямів, механізмів та способів підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України та її органів;
3) вивчає законодавче регулювання у сфері державної політики, здійснює на основі відкритих даних аналіз практики застосування таких законодавчих актів органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, визначає проблемні питання, пов’язані з впровадженням зазначеної політики, і розробляє пропозиції щодо її коригування;
4) готує пропозиції Голові Верховної Ради України щодо:
а) формування державної політики в Україні;
б) напрямів і механізмів широкого залучення молоді до роботи Верховної Ради України, її органів;
в) проведення консультацій із суб’єктами молодіжної роботи для узгодженого вирішення актуальних питань, віднесених до компетенції Верховної Ради України, її органів;
г) впровадження кращого досвіду парламентів країн світу з питань реалізації державної політики;
ґ) сприяння налагодженню співпраці Верховної Ради України, її органів із міжнародними організаціями, іноземними урядовими та неурядовими організаціями, а також із суб’єктами молодіжної роботи з питань державної політики у молодіжній сфері на основі кращого досвіду.
5. З метою виконання завдань, визначених цим Положенням, Молодіжна рада за погодженням з Головою Верховної Ради України або за його дорученням, може:
1) здійснювати тематичні дослідження з питань, пов’язаних з опрацюванням законопроектів, що стосуються державної політики;
2) брати участь у законопроектній роботі;
3) взаємодіяти з комітетами Верховної Ради України, депутатськими фракціями (депутатськими групами) у Верховній Раді України;
4) брати участь в установленому порядку у підготовці та проведенні парламентських та комітетських слухань;
5) брати участь в установленому порядку в роботі секретаріатів комітетів Верховної Ради України та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України;
6) ініціювати проведення громадських обговорень та дискусій з питань, віднесених до компетенції Молодіжної ради;
7) утворювати постійні і тимчасові робочі групи для попередньої підготовки питань, які передбачається розглянути на засіданні Молодіжної ради;
8) залучати до участі у своїх засіданнях фахівців та експертів у відповідній сфері (за їх згодою).
6. Молодіжна рада утворюється у складі 31 особи.
7. Членом Молодіжної ради може бути громадянин України віком від 18 до 35 років включно.
8. Не може бути членом Молодіжної ради особа, яка:
1) рішенням суду визнана недієздатною або дієздатність якої обмежена;
2) має судимість за вчинення злочину, не зняту чи не погашену у встановленому законом порядку;
3) протягом останнього року до дня обрання піддавалася адміністративному стягненню за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення;
4) має громадянство держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором;
5) особа, яка здійснює лобіювання на підставах та в порядку, визначеному Законом України "Про лобіювання" або участь якої в роботі Молодіжної ради може призвести до іншого конфлікту інтересів.
9. Члени Молодіжної ради обираються за результатами конкурсного відбору.
Розпорядження про проведення конкурсу з відбору представників молоді до складу Молодіжної ради (далі - Конкурс) видає Керівник Апарату Верховної Ради України з одночасним утворенням Комісії для проведення конкурсного відбору складу Молодіжної ради (далі Комісія).
Комісія забезпечує розміщення оголошення про проведення конкурсного відбору на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.
Особа, яка виявила бажання взяти участь у Конкурсі на членство у Молодіжній раді, заповнює анкету, зазначену в оголошенні про проведення конкурсу.
Склад Молодіжної ради затверджується Головою Верховної Ради України за поданням Керівника Апарату Верховної Ради України.
10. Члени Молодіжної ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.
11. Молодіжна рада на своєму першому засіданні із числа своїх членів обирає Голову Молодіжної ради, Заступника Голови Молодіжної ради та Секретаря Молодіжної ради.
Голова Молодіжної ради, Заступник Голови Молодіжної ради та Секретар Молодіжної ради обираються членами Молодіжної ради із їх числа простою більшістю голосів загального складу Молодіжної ради.
12. Голова Молодіжної ради:
1) організовує роботу Молодіжної ради;
2) контролює виконання рішень Молодіжної ради;
3) організовує підготовку і проведення її засідань, головує під час їх проведення;
4) підписує рішення, ухвалені Молодіжною радою, та інші документи, що стосуються діяльності Молодіжної ради;
5) доповідає на першому засіданні Молодіжної ради наступного скликання про виконану роботу;
6) представляє Молодіжну раду у відносинах з центральними і місцевими органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації;
7) готує щорічний звіт про діяльність Молодіжної ради;
8) виконує інші обов’язки, спрямовані на виконання Молодіжною радою покладених на неї завдань.
13. Заступник Голови Молодіжної ради:
1) виконує обов’язки Голови Молодіжної ради у разі його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов’язків;
2) представляє Молодіжну раду у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, здійснює інші представницькі функції;
3) забезпечує виконання рішень Молодіжної ради;
4) виконує за дорученням Голови Молодіжної ради інші обов’язки, спрямовані на виконання Молодіжною радою покладених на неї завдань.
14. Секретар Молодіжної ради здійснює організаційне, методичне, документальне та інше забезпечення засідань Молодіжної ради.
15. Основною формою діяльності Молодіжної ради є її засідання.
Засідання Молодіжної ради скликаються її Головою у разі потреби, але не рідше одного разу на квартал.
Засідання Молодіжної ради можуть проводитися дистанційно в режимі відеоконференції, а також в інших погоджених членами Ради форматах.
16. Засідання Молодіжної ради є повноважним у разі присутності на ньому більше половини від її персонального складу.
17. Рішення Молодіжної ради ухвалюються більшістю голосів присутніх на засіданні членів Молодіжної ради. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Рішення Молодіжної ради оприлюднюються на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.
18. За результатами засідання Молодіжної ради оформлюється протокол, який підписує Голова Молодіжної ради.
На засіданнях Молодіжної ради ведеться стенограма. За рішенням Молодіжної ради може здійснюватися відео- (аудіо-) фіксація засідання Молодіжної ради.
19. Поточний персональний склад Молодіжної ради припиняє свою діяльність у день спливу дворічного строку повноважень Молодіжної ради.
Голова Верховної Ради України може достроково припинити діяльність поточного персонального складу Молодіжної ради у разі якщо Молодіжна рада не провела жодного засідання та/або не ухвалила жодного рішення з питань порядку денного протягом шести місяців поспіль.
20. Протягом трьох місяців після закінчення строку діяльності поточного персонального складу Молодіжної ради новий персональний склад Молодіжної ради формується в порядку, визначеному пунктом 9 цього Положення.
21. Організаційне та інформаційне забезпечення діяльності Молодіжної ради здійснює Апарат Верховної Ради України.