КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 17 листопада 2004 р. N 1566 Київ |
Про затвердження Комплексної програми розвитку Національного комплексу "Експоцентр України"
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Комплексну програму розвитку Національного комплексу "Експоцентр України" (далі - Програма), що додається.
2. Визначити замовником Програми Державне управління справами.
3. Державному управлінню справами, Міністерству фінансів, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції щороку під час складання проектів державного бюджету та Державної програми економічного і соціального розвитку України передбачати кошти для виконання Програми.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Інд. 28 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 листопада 2004 р. N 1566
КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
розвитку Національного комплексу "Експоцентр України"
Загальна частина
Національний комплекс "Експоцентр України" (далі - Експоцентр) - єдиний в Україні спеціалізований архітектурний і садово-парковий комплекс, основним призначенням якого є провадження виставково-ярмаркової та інформаційно-пропагандистської діяльності, проведення культурно-мистецьких і розважальних заходів.
Загальна площа території Експоцентру становить 286 гектарів, з яких більш як 48 - забудовані землі, 171 гектар - зона відпочинку та водойми. Для здійснення виставкових заходів використовується 10 павільйонів загальною площею понад 20 тис. кв. метрів і відкриті виставкові майданчики площею 10 тис. кв. метрів.
На території Експоцентру здійснюються виставково-ярмаркові заходи за участю вітчизняних та іноземних підприємств, установ і організацій.
Щороку в Експоцентрі проводиться більше ніж 100 міжнародних та національних виставок, які відвідують понад 1,5 млн. чоловік, та здійснюється більш як 300 виставково-ярмаркових заходів (конгреси, з'їзди, бізнес-зустрічі, прес-конференції, науково-практичні семінари).
Однак матеріально-технічна база Експоцентру, що експлуатується з 1958 року, недосконала і не відповідає сучасним вимогам для здійснення міжнародних і національних виставково-ярмаркових заходів.
Інженерне обладнання павільйонів морально застаріло. Недостатньо розвинута телекомунікаційна мережа. Не створено належної інфраструктури для надання послуг учасникам і відвідувачам виставок та ярмарків. Протягом останніх 12 років через недостатнє фінансування не проводилося санітарне вирубування та очищення насаджень у лісопарковій та парковій зонах.
Із 180 будинків і споруд, що перебувають на балансі Експоцентру, 20 мають статус історико-культурних пам'яток. Більшість з них потребують реконструкції та ремонту.
Мета і завдання Програми
Мета Програми - створення сучасного виставкового комплексу світового рівня, розвиток інфраструктури та матеріально-технічної бази Експоцентру, збереження його як унікального архітектурного і садово-паркового комплексу.
Основними завданнями Програми є:
реалізація державної політики у сфері виставкової діяльності, внутрішньої і зовнішньої торгівлі, науково-технічного та технологічного оновлення виробництва, пропаганди передових технологій і нових видів продукції, забезпечення просування на внутрішній та зовнішній ринок вітчизняних товарів і послуг;
посилення ролі Експоцентру як провідної установи у провадженні виставкової діяльності та збереження його цілісності;
спорудження сучасних нових та реконструкція існуючих на території Експоцентру виставкових павільйонів, створення умов для підвищення економічної ефективності виставкових заходів, у тому числі міжнародного рівня;
здійснення заходів, спрямованих на розвиток рекреаційної інфраструктури, забезпечення надання належного рівня послуг учасникам і відвідувачам виставок та ярмарків;
поліпшення технічного стану інженерних споруд і мереж, а також транспортного обслуговування;
організація інвестування Експоцентру за рахунок залучення державних і недержавних коштів.
Основні напрями виконання Програми
Програма виконується за такими основними напрямами:
вивчення технічного стану об'єктів Експоцентру, обстеження інженерно-транспортної інфраструктури, розроблення проектно-кошторисної документації для проведення реставраційно-ремонтних і будівельних робіт;
реконструкція інженерно-технічних мереж і комунікацій на території Експоцентру та упорядкування і озеленення його території;
будівництво і реконструкція виставкових павільйонів та інших об'єктів виставкової діяльності відповідно до світових стандартів;
поліпшення транспортно-комунікаційної мережі Експоцентру;
удосконалення форм виставкової діяльності, розвиток системи інформаційно-аналітичної підтримки та інформаційно-методичного забезпечення діяльності Експоцентру, підготовка та підвищення кваліфікації фахівців відповідно до світових стандартів.
Етапи виконання Програми та її фінансове забезпечення
Програма виконуватиметься у три етапи.
На першому етапі (2004-2005 роки) передбачається:
вивчення загального технічного стану об'єктів Експоцентру та розроблення проектно-кошторисної документації для проведення реставраційно-ремонтних і будівельних робіт;
підготовка, погодження та реалізація інвестиційних проектів;
реконструкція інженерних мереж та комунікацій, будівництво нових виставкових павільйонів та споруд спортивно-оздоровчого призначення.
Орієнтовний обсяг коштів, необхідний для проведення робіт на першому етапі, становить 192740 тис. гривень, у тому числі з державного бюджету 56000 тис. гривень.
На другому етапі (2006-2008 роки) передбачається:
проведення робіт з поліпшення транспортного забезпечення Експоцентру за рахунок будівництва монорейкової дороги, нових в'їздів, місць для паркування, реконструкції майданів і доріг;
спорудження головного виставкового залу площею 15 тис. кв. метрів;
реконструкція існуючих павільйонів із збільшенням виставкової площі та приведенням їх у відповідність із світовими стандартами;
будівництво сучасних споруд культурно-розважального та спортивно-оздоровчого призначення;
реконструкція та будівництво адміністративних об'єктів;
створення сучасної інфраструктури Експоцентру.
На другому етапі проводиться уточнення обсягів робіт і коштів, передбачених на виконання Програми.
Орієнтовний обсяг коштів, необхідний для проведення робіт на другому етапі, становить 2022508 тис. гривень, у тому числі з державного бюджету 267560 тис. гривень.
На третьому етапі (2009-2010 роки) передбачається:
завершення будівництва транспортно-комунікаційної мережі;
упорядження лісопаркової та паркової зони, благоустрій території;
завершення будівництва та формування виставкових павільйонів.
Орієнтовний обсяг коштів, необхідний для проведення робіт на третьому етапі, становить 306178 тис. гривень, у тому числі з державного бюджету 105428 тис. гривень.
Загальний обсяг фінансування Програми - 2521426 тис. гривень, у тому числі з державного бюджету - 428988 тис. гривень.
Управління виконанням Програми
Управління виконанням Програми здійснюється робочою групою, утвореною Державним управлінням справами, яка виконує такі функції:
координація та контроль за виконанням Програми;
організація фінансового забезпечення і контроль за витрачанням коштів, передбачених на виконання Програми;
налагодження зовнішньоекономічних зв'язків, залучення інвестицій, у тому числі іноземних.
Очікувані результати
Виконання Програми забезпечить:
збереження і зміцнення матеріальної бази Експоцентру;
створення виставкового комплексу світового рівня з розвинутою інфраструктурою, сучасними виставковими залами і технічним оснащенням;
активізацію виставкової діяльності, створення умов для підвищення рівня організації національних і міжнародних виставкових заходів за актуальною тематикою, яка відповідає пріоритетам розвитку вітчизняної економіки; налагодження міжнародних економічних зв'язків; вихід вітчизняних товаровиробників на нові перспективні ринки товарів та послуг;
залучення до виставкових заходів більшої кількості іноземних компаній та фірм, що забезпечить прямий вихід на міжнародний інвестиційний ринок і збільшення обсягів іноземних інвестицій в економіку України.
З метою розв'язання проблем, визначених Програмою, передбачається здійснити заходи згідно з додатком.
Додаток
до Комплексної програми
ЗАХОДИ
з розвитку Національного комплексу "Експоцентр України"