КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 лютого 2023 р. № 155
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансового забезпечення заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 322 від 22.03.2024 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансового забезпечення заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту, що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 21 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2023 р. № 155
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансового забезпечення заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів за програмою "Фінансове забезпечення заходів функціонування і розвитку внутрішніх водних шляхів та інфраструктури внутрішнього водного транспорту", а саме - державного фонду внутрішніх водних шляхів, який створюється у складі спеціального фонду державного бюджету згідно із статтею 24-5 Бюджетного кодексу України, та коштів, передбачених у загальному фонді державного бюджету (далі - бюджетні кошти).
2. Бюджетні кошти спрямовуються на:
1) обслуговування внутрішніх водних шляхів для утримання їх у судноплавному стані;
2) будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання стратегічних об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту;
3) здійснення заходів із забезпечення безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах;
4) навігаційно-гідрографічне забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах;
5) функціонування, реконструкцію, ремонт та розвиток річкової інформаційної служби;
6) здійснення заходів з розвитку інфраструктури внутрішнього водного транспорту відповідно до державних програм;
7) утримання, реконструкцію, ремонт, зокрема капітальний, технічне переоснащення та охорону судноплавних гідротехнічних споруд (судноплавних шлюзів), а також витрати на використання споруд для пропуску суден;
8) функціонування державного підприємства, яке належить до сфери управління Мінінфраструктури і до основних завдань якого належить обслуговування внутрішніх водних шляхів для їх утримання у судноплавному стані, зокрема витрати на використання судноплавних шлюзів для пропуску суден;
9) придбання швидкісних морських пошуково-рятувальних суден для казенного підприємства "Морська пошуково-рятувальна служба" за рахунок джерел, визначених пунктами 8 і 9 статті 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", у 2024 році.
( Пункт 2 доповнено пунктом 9 згідно з Постановою КМ № 322 від 22.03.2024 )
3. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінінфраструктури.
4. Одержувачами бюджетних коштів є:
державне підприємство, що належить до сфери управління Мінінфраструктури, до основних завдань якого належить обслуговування внутрішніх водних шляхів;
казенне підприємство "Морська пошуково-рятувальна служба" - для придбання швидкісних морських пошуково-рятувальних суден за рахунок джерел, визначених пунктами 8 і 9 статті 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", у 2024 році.
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 322 від 22.03.2024 )
5. За поданням одержувачів бюджетних коштів головний розпорядник бюджетних коштів у межах бюджетних призначень здійснює розподіл бюджетних коштів за напрямами, визначеними пунктом 2 цього Порядку, відповідно до закону про Державний бюджет України на відповідний рік з урахуванням фактичних надходжень до державного фонду внутрішніх водних шляхів, який передбачено у складі спеціального фонду державного бюджету, установлених державними програмами пріоритетів, фактичного стану внутрішніх водних шляхів та стратегічних об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту з урахуванням необхідності виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 322 від 22.03.2024 )
6. Видатки, пов’язані з фінансуванням капітального будівництва за рахунок бюджетних коштів, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374).
7. Затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи здійснюється одержувачем бюджетних коштів відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
8. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів здійснюється відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1359; 2015 р., № 78, ст. 2599).
9. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
10. Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
Остаточні розрахунки за товари, роботи і послуги здійснюються згідно з умовами договору на підставі документів, які підтверджують фактичні витрати за поставлені товари, виконані роботи і надані послуги.
11. Відображення в первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
12. Складення та подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням, здійснюються в установленому законодавством порядку.
13. Одержувачі бюджетних коштів подають щокварталу до 15 числа наступного місяця головному розпоряднику бюджетних коштів інформацію про використання бюджетних коштів.
( Пункт 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 322 від 22.03.2024 )