• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільна декларація

Чилі, Президент України  | Декларація, Міжнародний документ від 30.10.1995
Реквізити
  • Видавник: Чилі, Президент України
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 30.10.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Чилі, Президент України
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 30.10.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільна декларація
На запрошення Президента Республіки Чилі, Його Високоповажності Едуардо Фрея Руїса-Тагле, 29-31 жовтня 1995 року Президент України, Його Високоповажність Леонід Кучма перебував з офіційним візитом у Чилі. Відбулась перша в історії двох країн зустріч глав держав України та Чилі.
В ході візиту відбувся плідний обмін думками щодо подальшого розвитку двосторонніх відносин, а також стосовно регіональних і міжнародних питань.
Під час візиту Його Високоповажність Президент Леонід Кучма мав зустрічі з Його Високоповажністю Президентом Едуардо Фреєм, Головою Палати Депутатів Національного Конгресу Хайме Естевесом і Головою Високоповажного Верховного Суду Маркосом Абурто. Його Високоповажність Президент України був проголошений Почесним гостем міста Сантьяго.
Під час переговорів, що відбулися, глави двох держав уважно проаналізували стан відносин між Україною та Чилі і погодились, що у двосторонніх зв'язках, які лише започатковуються, існує багато сфер співробітництва, які слід розробляти і розвивати. Президенти також домовились докласти спільних зусиль по створенню необхідних умов для використання можливостей, які існують у відносинах між двома державами.
Обидва Президенти визнали важливість культури як фактору зближення та взаєморозуміння між народами і як необхідний інструмент для кращого пізнання їх відповідних національних реальностей і домовились про подальшу діяльність щодо розвитку двостороннього обміну у цій сфері.
Визнана необхідність приділити особливу увагу розвитку плідного взаємообміну в науковій, культурній та технічній сферах, які є пріоритетними у взаємовигідному двосторонньому співробітництві.
Сторони погодились, що підписання Протоколу про консультації між Міністерствами закордонних справ є важливим кроком, який сприятиме кращому взаєморозумінню між Україною та Чилі, результатом чого буде пожвавлення взаємних зв'язків між двома країнами в усіх можливих сферах.
Підкреслено важливе значення розвитку українсько-чилійського торговельно-економічного співробітництва. Зокрема, були проаналізовані можливості і перспективи розвитку двосторонньої торгівлі, а також питання інвестицій. Відзначалось, що стабільність, яка існує в обох країнах, є важливим елементом для досягнення цієї мети.
В політичному плані Президенти погодились з важливістю, яку Уряди двох країн надають захисту і дотриманню демократичних принципів основних свобод і прав людини відповідно до норм міжнародного права. Вони відзначили важливість співробітництва та активну участь Чилі та України в діяльності міжнародних організацій, особливо в Організації Об'єднаних Націй. Особливу увагу Президенти приділили необхідності повного виконання країнами-членами ООН рішень Ради Безпеки.
Було підкреслено доцільність обміну делегаціями з метою зміцнення політичних, економічних, торговельних, культурних зв'язків і співробітництва між Україною та Республікою Чилі. Його Високоповажність Президент Республіки Чилі повідомив про підготовку поїздки в Україну найближчим часом першої дипломатичної та торговельно-економічної делегації.
Обидві сторони підтвердили також свою прихильність принципам вільної торгівлі і погодились, що заохочення розвитку світової торгівлі та інвестицій є дійовим засобом інтеграції народів і країн та сприяння зміцненню загального миру.
Для створення договірно-правової бази, адекватної започаткуванню і розвитку торговельних і фінансових зв'язків, міністр зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України та міністр закордонних справ Республіки Чилі підписали Угоду про взаємне заохочення та захист інвестицій ( 152_704).
Була досягнута домовленість щодо необхідності розширення в майбутньому правової бази двосторонніх відносин, у тому числі у сферах наукового і технологічного співробітництва.
Візит пройшов в атмосфері дружби і взаєморозуміння. Президенти позитивно оцінили підсумки візиту і висловили впевненість, що він матиме суттєвий вплив у розбудові та подальшому розвитку українсько-чилійських відносин.
Його Високоповажність Президент України Леонід Кучма запросив Його Високоповажність Президента Республіки Чилі Едуардо Фрея Руїс-Тагле відвідати Україну з офіційним візитом у прийнятний для нього час. Запрошення було прийняте з вдячністю.
Вчинено у місті Сантьяго-де-Чилі, 30 жовтня 1995 року, у двох примірниках, українською та іспанською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
Леонід Кучма
Президент України
(підпис)
Едуардо Фрей Руїс-Тагле
Президент Республіки Чилі
(підпис)