КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 грудня 2022 р. № 1494
Київ
Про внесення змін до Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 106 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 648; 2020 р., № 54, ст. 1683; 2021 р., № 37, ст. 2233; 2022 р., № 62, ст. 3733), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 19 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 грудня 2022 р. № 1494
ЗМІНИ,
що вносяться до Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад
( Див. текст )
1. Підпункт 8 пункту 2 після слів "іноземні установи, організації," доповнити словами "зокрема ті,".
2. Абзац третій пункту 7 викласти в такій редакції:
"У разі введення правового режиму надзвичайного стану, правового режиму воєнного стану, встановлення режиму надзвичайної ситуації, карантину відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" частка самоосвіти в межах виконання індивідуальної програми у відповідному календарному році може становити не більше 0,5 кредиту ЄКТС.".
3. Абзац третій пункту 9 викласти в такій редакції:
"Зміст загальних програм підвищення кваліфікації охоплює загальні питання державного управління та місцевого самоврядування, питання запобігання корупції, зміни у законодавстві з питань державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, європейської та євроатлантичної інтеграції, питання забезпечення прав і свобод людини, рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, забезпечення кібербезпеки, підвищення рівня володіння іноземною мовою, яка є офіційною мовою Ради Європи, державною мовою, питання застосування міжнародного гуманітарного права в умовах збройного конфлікту, забезпечення післявоєнного відновлення та розвитку України, а також інші питання, визначені відповідними державними, регіональними, місцевими програмами, стратегіями.".
4. У пункті 12:
1) в абзаці дев’ятому слова ", які реалізують проекти (програми) міжнародної технічної допомоги в Україні, що мають відповідну державну реєстрацію та в яких бенефіціарами є державні органи, органи місцевого самоврядування," виключити;
2) абзац десятий викласти в такій редакції:
"Програми підвищення кваліфікації, розроблені з власної ініціативи міжнародними та іноземними установами та організаціями, затверджуються такими установами, організаціями або керівниками відповідних проектів (програм) міжнародної технічної допомоги, які реалізуються такими установами та організаціями, і підлягають акредитації/погодженню відповідно до абзаців першого - третього цього пункту.".
5. У другому реченні абзацу другого пункту 13 слово "загальних" замінити словом "таких".
6. Пункт 17 доповнити абзацом такого змісту:
"Вивчення або підвищення рівня володіння учасниками професійного навчання іноземною мовою, яка є офіційною мовою Ради Європи, іншими іноземними мовами, необхідними для їх професійної діяльності, шляхом онлайн-навчання на освітніх веб-платформах, проходження курсів вивчення іноземних мов, тренінгів та інших форм самоосвіти зараховується як підвищення кваліфікації на підставі документа, виданого за результатами проходження навчання/певного періоду навчання (з нарахуванням кредитів ЄКТС, що зазначаються в такому документі) або на підставі документа, що посвідчує визначення рівня володіння іноземною мовою.".
7. В абзаці другому пункту 24 цифри і слово "15 січня" замінити цифрою і словом "1 лютого".