• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін і доповнень до Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 25.11.1996 № 1416
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 25.11.1996
  • Номер: 1416
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 25.11.1996
  • Номер: 1416
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 25 листопада 1996 р. N 1416
Київ
Про внесення змін і доповнень до Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів
З метою вдосконалення механізму проведення сертифікатних аукціонів Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести зміни і доповнення до Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 р. N 218
( ЗП України, 1995 р., N 6, ст.154 )
, що додаються.
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО
Інд. 25
ЗАТВЕРДЖЕНІ
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 листопада 1996 р. N 1416
ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ
до Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 року
1. Пункт 2 викласти у такій редакції:
"2. Під сертифікатним аукціоном розуміється спосіб продажу акцій відкритих акціонерних товариств за приватизаційні майнові сертифікати, компенсаційні сертифікати, житлові чеки через центри сертифікатних аукціонів. Ціна продажу акцій визначається з урахуванням сум заявлених на аукціон приватизаційних майнових сертифікатів, компенсаційних сертифікатів, житлових чеків, цінових пропозицій та номінальної вартості і кількості акцій, які виставлено на аукціон. Усі переможці аукціону отримують акції за однаковою ціною.
Особливості продажу акцій відкритих акціонерних товариств за компенсаційні сертифікати визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 1996 р. N 363".
2. Пункт 3 доповнити абзацом такого змісту:
"Після прийняття рішення про продаж акцій відкритого акціонерного товариства на сертифікатному аукціоні і до внесення до реєстру акціонерів інформації про нових власників за підсумками аукціону орган приватизації не має права змінювати номінальну вартість та кількість акцій відкритого акціонерного товариства (крім випадків дроблення акцій за підсумками аукціону)".
3. Друге речення пункту 4 викласти в такій редакції:
"Якщо після закінчення пільгового продажу акцій частина акцій залишається непроданою, відповідний орган приватизації, якщо інше не передбачено планом розміщення акцій, приймає рішення про включення їх до пакета акцій, який пропонується до продажу на спеціалізованому аукціоні за компенсаційні сертифікати, або про розміщення їх іншими способами".
4. Пункт 10 викласти в такій редакції:
"10. З кожного пакета акцій відкритого акціонерного товариства проводиться тільки один сертифікатний аукціон за приватизаційні майнові сертифікати".
5. Останній абзац пункту 24 доповнити словами:
"(окремо щодо кожного фінансового посередника і товариства покупців), а також загальну кількість громадян та кількість придбаних ними акцій".
6. Пункти 25-27 викласти в такій редакції:
"25. Український та регіональні центри сертифікатних аукціонів забезпечують заявникам, сертифікати яких виявились не прийнятими до сплати за акції за підсумками аукціону, можливість використання таких сертифікатів на наступних аукціонах.
26. Український центр у двотижневий термін після затвердження Фондом державного майна протоколу про результати аукціону передає регіональним центрам необхідну інформацію в електронній формі, на підставі якої вони оформлюють витяги з протоколу про результати сертифікатного аукціону для всіх власників акцій.
Регіональні центри у місячний термін після затвердження протоколу про результати сертифікатного аукціону повідомляють витягом з протоколу усім власникам про кількість та аукціонну ціну придбаних ними акцій.
Український центр у двотижневий термін після затвердження Фондом державного майна протоколу про результати сертифікатного аукціону складає в електронній формі переліки власників акцій окремо щодо кожного акціонерного товариства та передає їх Фонду державного майна, який вносить інформацію до консолідованої електронної бази даних власників акцій, а також регіональним центрам. Зазначені переліки власників акцій є невід'ємною частиною протоколу про результати сертифікатного аукціону.
До переліку власників акцій включаються громадяни, що придбали акції за індивідуальними заявами, а також інші покупці, що сплатили вартість придбаних акцій. Перелік власників акцій повинен містити кількість придбаних на ім'я власника акцій, а також такі дані щодо кожного з них:
для фізичних осіб - прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання та відомості про документ, що посвідчує особу, а для фізичних осіб, акції на ім'я яких придбавали фінансові посередники, - додатково повну назву та ідентифікаційний код відповідного фінансового посередника;
для юридичних осіб - повну назву, ідентифікаційний код, місцезнаходження.
У разі відсутності у переліку інформації про деяких власників акцій Український центр у термін не пізніше двох місяців від дати затвердження протоколу про результати аукціону забезпечує одержання такої інформації від регіональних центрів, вносить доповнення до переліку власників акцій та передає його Фонду державного майна і відповідному регіональному центру.
Регіональний центр протягом одного тижня від дати одержання інформації з Українського центру оформлює перелік власників акцій (або доповнення до нього) у двох примірниках і передає обидва примірники, скріплені підписом уповноваженої особи регіонального центру та завірені печаткою регіонального центру, а також електронну копію переліку відповідному органу приватизації.
Орган приватизації у тижневий термін після одержання від регіонального центру переліку власників або доповнення до нього (далі - перелік) письмово повідомляє емітента про необхідність одержання ним зазначеного переліку у тижневий термін з дати отримання повідомлення. Один примірник переліку зберігається в органі приватизації.
Зазначений перелік є підставою для внесення змін до реєстру акціонерів відкритого акціонерного товариства. Відкрите акціонерне товариство зобов'язане забезпечити внесення відповідних змін до реєстру не пізніше одного місяця з дня одержання відповідного переліку.
27. Право власності на придбані на сертифікатному аукціоні та сплачені акції виникає у покупця з моменту затвердження протоколу про результати сертифікатного аукціону. Право власності на придбані акції підтверджується записом в реєстрі акціонерів відповідного акціонерного товариства".
7. Пункт 29 викласти в такій редакції:
"29. Якщо за підсумками сертифікатного аукціону залишились нереалізовані акції, відповідний орган приватизації при перегляді плану розміщення акцій відкритого акціонерного товариства приймає рішення про їх розміщення іншими спопобами. Перегляд планів розміщення акцій здійснюється в порядку, встановленому Фондом державного майна".
8. Пункти 36 і 39 викласти в такій редакції:
"36. Якщо розрахована комісією аукціонна ціна виявилась такою, що на один приватизаційний майновий сертифікат припадає не ціла кількість акцій, комісія приймає рішення про необхідність округлення та дроблення акцій на таке ціле число, щоб на один приватизаційний майновий сертифікат припадала ціла кількість акцій нового номіналу (номіналу після дроблення). Рішення про дроблення акцій затверджується Фондом державного майна. Орган приватизації в тижневий термін після одержання наказу Фонду державного майна про затвердження підсумків аукціону повідомляє відкритому акціонерному товариству (емітентові) про необхідність внесення змін до статуту в частині зменшення номінальної вартості акцій та пропорційного збільшення їх кількості. Відкрите акціонерне товариство у місячний термін з моменту одержання повідомлення органу приватизації вносить відповідні зміни до статуту та забезпечує згідно із законодавством їх реєстрацію в органі, що зареєстрував випуск акцій";
"39. Громадяни, у яких після придбання акцій за приватизаційні майнові сертифікати або приватизації житла з використанням житлових чеків у формі приватизаційних депозитних рахунків залишилася невикористаною частина приватизаційного майнового сертифіката або житлового чека (далі - залишки коштів), мають право використати зазначені кошти на:
пільгове придбання акцій за їх номінальною вартістю у випадках, передбачених законодавством;
придбання акцій, що залишилися нереалізованими за підсумками пільгового продажу та сертифікатного аукціону за приватизаційні майнові сертифікати, якщо продаж цих акцій за залишки коштів на депозитних рахунках передбачено планом розміщення акцій після його перегляду органом приватизації у встановленому порядку; придбання акцій, що залишилися нереалізованими за підсумками спеціалізованого аукціону за компенсаційні сертифікати. Громадянин придбаває нереалізовані акції за ціною, яка склалася на останньому сертифікатному аукціоні (аукціонна ціна), на повну суму свого залишку на приватизаційному депозитному рахунку. Кількість акцій, придбаних громадянином, визначається як найбільше ціле число, яке не перевищує результату ділення повної суми залишку на ціну продажу однієї акції".
9. Пункт 40 доповнити абзацами другим та третім такого змісту:
"Фінансовий посередник (довірче товариство, торговець цінними паперами) та товариство покупців використовує залишки коштів на приватизаційних депозитних рахунках громадян шляхом придбання акцій на ім'я кожного з них окремо на повну суму відповідного залишку коштів згідно з пунктами 39 - 50 цього Положення.
Фінансовий посередник (інвестиційний фонд або інвестиційна компанія) використовує залишки коштів на приватизаційних депозитних рахунках громадян шляхом їх акумулювання та придбання акцій на власне ім'я на повну суму заявлених залишків коштів відповідно до пунктів 39 - 50 цього Положення".
10. У пункті 41 слова "з дня опублікування інформаційного повідомлення про підсумки аукціону" замінити словами "починаючи з дати, зазначеної в інформаційному повідомленні про продаж акцій за залишки коштів на депозитних рахунках".
11. У пункті 45 слова "Українського центру" виключити.
12. Пункти 48 і 49 викласти в такій редакції:
"48. Оформлення витягів з протоколу про результати продажу акцій за залишки коштів та переліку власників акцій здійснюється відповідно до вимог пункту 26 цього Положення.
49. Право власності на акції, придбані та сплачені залишками коштів на приватизаційних депозитних рахунках, виникає у покупця з моменту затвердження Фондом державного майна протоколу про результати такого продажу. Право власності на придбані акції підтверджується записом в реєстрі акціонерів відповідного акціонерного товариства".