Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Розпорядження втратило чинність на підставі Указу Президента N 70/99 від 27.01.99 )
Про Положення про Національний комітет боротьби із захворюванням на СНІД
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Президента N 149/92-рп від 25.09.92 N 192/92-рп від 01.12.92 N 274/95-рп від 07.10.95 Указом Президента N 1184/96 від 10.12.96 )
1. Затвердити Положення про Національний комітет боротьби із захворюванням на СНІД при Президенті України, персональний склад цього Комітету та його колегії, що додаються.
2. Установити граничну чисельність апарату Національного комітету боротьби із захворюванням на СНІД у кількості 36 одиниць та виділити на 1992 рік асигнування на утримання Комітету в сумі 4,4 млн.крб., у тому числі фонд оплати праці - 2,1 млн.крб.
( Абзац перший пункту 2 в редакції Розпоряджень ПрезидентаN 149/92-рп від 25.09.92, N 192/92-рп від 01.12.92 )
Міністерству фінансів України профінансувати витрати на утримання Комітету за рахунок коштів Державного бюджету України на утримання органів державної виконавчої влади.
3. Установити умови оплати праці працівників Національного комітету боротьби із захворюванням на СНІД стосовно до умов оплати праці працівників міністерств.
Кабінету Міністрів України вирішити питання щодо лікувально-оздоровчого обслуговування працівників Національного комітету боротьби із захворюванням на СНІД.
4. Голові Національного комітету боротьби із захворюванням на СНІД, Представникам Президента України в областях, містах Києві та Севастополі відповідно до Закону України "Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення" створити регіональні та місцеві комітети боротьби із захворюванням на СНІД.
5. Голові Національного комітету боротьби із захворюванням на СНІД разом з Представником Президента України в місті Києві подати Адміністрації Президента України пропозиції щодо створення в місті Києві Національного інституту СНІДу, розміщення апарату Національного комітету та цього інституту.
Президент України | Л. КРАВЧУК |
м.Київ, 16 вересня 1992 року N 141/92-рп |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядженням Президента України
від 16 вересня 1992 року N 141/92-рп
ПОЛОЖЕННЯ
про Національний комітет боротьби із захворюванням на СНІД
1. Національний комітет боротьби із захворюванням на СНІД при Президенті України (далі - Національний комітет) є спеціальним органом державної виконавчої влади, утвореним відповідно до Закону України "Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення".
2. Національний комітет підпорядкований і підзвітний Президентові України.
У своїй діяльності Національний комітет керується Конституцією України, Законом України "Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення", іншими актами законодавства України.
3. Основними завданнями Національного комітету є:
здійснення державного управління у сфері боротьби із захворюванням на СНІД;
реалізація державної політики у сфері боротьби із захворюванням на СНІД;
міжвідомча координація заходів щодо боротьби із захворюванням на СНІД;
формування громадської думки щодо державної політики у сфері боротьби із захворюванням на СНІД.
4. Національний комітет відповідно до покладених на нього завдань:
розробляє проекти міжгалузевих програм боротьби зі СНІДом та здійснює контроль за їх виконанням;
контролює здійснення Міністерством охорони здоров'я України, його органами й установами на місцях, усіма іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, заходів щодо боротьби із захворюванням на СНІД;
координує роботу галузевих міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади з питань профілактики, діагностики та лікування хворих на СНІД;
аналізує епідеміологічний моніторинг захворюваності на СНІД в Україні та організує оперативне реагування на зміну епідемічної ситуації;
організує проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень з питань подолання вірусу імунодефіциту людини та боротьби із захворюванням на СНІД; здійснює експертизу наукових досліджень у цій галузі та вживає заходів до впровадження їх у практику лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД;
організує співробітництво України з Всесвітньою організацією охорони здоров'я, іншими міжнародними організаціями; співпрацює з науковими та лікувальними установами зарубіжних держав з питань СНІДу;
представляє інтереси України за кордоном щодо проблем боротьби зі СНІДом;
бере участь у розробці й укладенні міжнародних угод України з питань боротьби із захворюванням на СНІД;
залучає засоби масової інформації до реалізації програм боротьби зі СНІДом;
систематично інформує Президента України, уряд, інші органи державної виконавчої влади, органи місцевого і регіонального самоврядування, населення про стан захворюваності на СНІД і хід боротьби з цією хворобою;
бере участь у розробці проектів нормативних актів з питань боротьби із захворюванням на СНІД;
фінансує витрати на проведення заходів щодо боротьби із захворюванням на СНІД;
розробляє рекомендації регіональним і місцевим комітетам боротьби із захворюванням на СНІД.
5. Національний комітет має право:
одержувати від органів державної виконавчої влади інформацію, необхідну для виконання завдань, передбачених цим Положенням;
залучати до вирішення питань, що належать до компетенції Національного комітету, науково-дослідні установи, вищі навчальні заклади, інші установи, а також провідних учених і висококваліфікованих спеціалістів;
скликати наради, конференції, симпозіуми з питань, що належать до його компетенції.
6. Національний комітет при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з центральними органами державної виконавчої влади України, Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого і регіонального самоврядування, а також з відповідними органами зарубіжних держав.
7. Національний комітет видає нормативні акти, обов'язкові до виконання, а також контролює їх виконання.
8. Національний комітет очолює Голова, який призначається Президентом України.
Голова Національного комітету має заступників, яких за його поданням призначає Президент України. Голова здійснює розподіл обов'язків між своїми заступниками, визначає повноваження структурних підрозділів Національного комітету.
Голова Національного комітету несе персональну відповідальність за виконання покладених на Національний комітет завдань.
9. Національний комітет утворюється у складі Голови Національного комітету, заступників Голови та членів Національного комітету.
Членами Національного комітету є, за посадами, директор Національного інституту СНІДу, головний державний санітарний лікар України, голова вченої ради Національного комітету, голови регіональних комітетів боротьби із захворюванням на СНІД, керівні працівники відповідних міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, організацій, провідні вчені та висококваліфіковані спеціалісти.
На засіданнях Національного комітету, які проводяться в міру необхідності, але не рідше двох разів на рік, розглядаються найважливіші проблеми боротьби із захворюванням на СНІД, стан наукових досліджень у цій сфері, впровадження в практику досягнень науки, організації в Україні лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.
Для розгляду і вирішення питань державного управління та міжвідомчої координації у сфері боротьби із захворюванням на СНІД у Національному комітеті утворюється колегія у складі Голови Національного комітету (голова колегії), його заступників (за посадою), а також членів колегії.
Персональний склад Національного комітету та його колегії затверджується Президентом України за поданням Голови Національного комітету.
10. Національний комітет утворює вчену раду, яка є консультативно-експертним органом Національного комітету.
11. При Національному комітеті діє Національний інститут СНІДу. Директор інституту призначається Головою Національного комітету.
12. Гранична чисельність і фонд оплати праці працівників Національного комітету затверджуються Президентом України за поданням Голови Національного комітету.
13. Структура, штатний розпис апарату Національного комітету, положення про його структурні підрозділи, вчену раду і Національний інститут СНІДу та персональний склад вченої ради затверджуються Головою Національного комітету.
14. Фінансування витрат на утримання апарату Національного комітету здійснюється за рахунок Державного бюджету України.
15. Національний комітет є розпорядником коштів, що виділяються з Державного бюджету України для реалізації Національної програми профілактики СНІДу в Україні та наукових досліджень у цій сфері.
16. Національний комітет є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.
Секретар Адміністрації Президента України | М. ХОМЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядженням Президента України
від 16 вересня 1992 року N 141/92-рп
СКЛАД
Національного комітету боротьби із захворюванням на СНІД при Президентові України
( Склад Комітету із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Президента N 192/92-рп від 01.12.92, N 274/95-рп від 07.10.95, Указом Президента N 1184/96 від 10.12.96 )
Глава Адміністрації Президента України | Д.ТАБАЧНИК |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядженням Президента України
від 16 вересня 1992 року N 141/92-рп
СКЛАД
колегії Національного комітету боротьби із захворюванням на СНІД при Президентові України
( Склад колегії Комітету із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Президента N 192/92-рп від 01.12.92, N 274/95-рп від 07.10.95 )
Глава Адміністрації Президента України | Д.ТАБАЧНИК |