• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо розвитку фондового ринку та вдосконалення його державного регулювання

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 30.01.1996 № 140
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 30.01.1996
  • Номер: 140
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 30.01.1996
  • Номер: 140
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 30 січня 1996 р. N 140
Київ
Про заходи щодо розвитку фондового ринку та вдосконалення його державного регулювання
Відзначити, що зростання обсягу операцій на ринку цінних паперів України не в повній мірі забезпечується розробкою надійних ринкових регуляторів, механізмів його контролю.
Недостатнім є рівень організаційної оформленості біржового і позабіржового ринків цінних паперів. Нині законодавчо не врегульовано створення таких важливих інститутів вторинного ринку, як саморегулівні організації, депозитарні та клірингово-розрахункові установи. Загострилася проблема ведення реєстрів акціонерів акціонерних товариств незалежними установами.
Темпи формування фондового ринку та створення необхідної для його обслуговування інфраструктури відстають від темпів проведення приватизації.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка повинна здійснювати комплексні організаційно-правові заходи щодо регулювання ринку цінних паперів України, не має достатніх повноважень, оскільки функції регулювання та контролю розпорошені між різними міністерствами та відомствами.
Недостатньо розроблені і задіяні механізми захисту інвесторів, як вітчизняних, так і іноземних, від можливих фінансових втрат на фондовому ринку, що гальмує залучення інвестицій в економіку України.
Більшість вітчизняних торговців цінними паперами не мають достатніх власних капіталів і технічних можливостей, необхідних для обслуговування первинного та, тим більше, вторинного ринку.
В умовах недостатнього розвитку та організаційної неоформленості вторинного ринку спостерігається тенденція відтоку значних пакетів акцій інвестиційно привабливих об'єктів до іноземних інвесторів.
З метою подальшого розвитку ринкових реформ, вдосконалення контролю держави за розвитком фондового ринку та реалізації Концепції функціонування і розвитку фондового ринку України, схваленої Верховною Радою України, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку в межах її компетенції протягом першого півріччя 1996 року:
затвердити нормативно-методичні документи з питань вимог майнового і фінансового стану учасників ринку цінних паперів (банків, емітентів, фінансових посередників), їх фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів;
підготувати разом з Антимонопольним комітетом пропозиції про розмежування повноважень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Антимонопольного комітету з питань контролю за діяльністю на ринку цінних паперів;
забезпечити розробку єдиних стандартів і правил функціонування фондових бірж та позабіржових торгово-інформаційних систем (мереж) та їх взаємодію з інфраструктурними інститутами;
виступити засновником друкованого засобу масової інформації з питань функціонування фондового ринку;
разом з Фондом державного майна забезпечити створення умов для розвитку ринкових інституційних утворень (депозитарії, розрахунково-клірингові установи, незалежні реєстратори тощо).
Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку разом з Агентством координації міжнародної технічної допомоги погодити у двомісячний термін напрями отримання міжнародної технічної допомоги, що надається Україні іноземними державами для забезпечення формування ринку капіталів відповідно до світового досвіду.
2. Фонду державного майна, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерству фінансів забезпечити до травня 1996 р. перевірку дотримання вимог законодавства щодо ведення реєстрів акціонерів акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, та подати Кабінетові Міністрів України матеріали за результатами перевірки.
3. Антимонопольному комітету, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Фонду державного майна, Міністерству фінансів розробити і затвердити порядок обміну інформацією, необхідною для аналізу економічної концентрації на ринку цінних паперів і недопущення формування монопольних утворень.
4. Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерству фінансів, Фонду державного майна разом з іншими заінтересованими міністерствами і відомствами вжити заходів до підготовки і проведення перереєстрації протягом 1996 року фінансових посередників і підготувати пропозиції про внесення у разі потреби відповідних змін до актів законодавства з цих питань.
5. Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерству фінансів, Фонду державного майна, Антимонопольному комітету, Міністерству економіки, Міністерству юстиції разом з Національним банком у двотижневий термін подати пропозиції про створення міжвідомчої групи для опрацювання законодавчих та інших нормативних актів з питань розвитку фондового ринку.
Прем'єр-міністр України
Перший заступник
Міністра Кабінету Міністрів України
Є.МАРЧУК

М.СЕЛІВОН
Інд.18