• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Основних умов здійснення правочину з умовними зобов’язаннями, внаслідок якого державі надається позика від Federal Financing Bank

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Умови від 06.12.2024 № 1388
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Умови
  • Дата: 06.12.2024
  • Номер: 1388
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Умови
  • Дата: 06.12.2024
  • Номер: 1388
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 6 грудня 2024 р. № 1388
Київ
Про затвердження Основних умов здійснення правочину з умовними зобов’язаннями, внаслідок якого державі надається позика від Federal Financing Bank
Відповідно до абзацу другого пункту 35-1 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. ЗатвердитиОсновні умови здійснення правочину з умовними зобов’язаннями, внаслідок якого державі надається позика від Federal Financing Bank, що додаються.
2. Міністерству фінансів за результатами здійснення правочину з умовними зобов’язаннями, внаслідок якого державі надається позика від Federal Financing Bank, подавати Кабінету Міністрів України в установленому порядку пропозиції щодо необхідності внесення (з дотриманням збалансованості показників державного бюджету) змін до розпису Державного бюджету України на відповідний бюджетний період та визначення виду надходження державного бюджету від здійснення таких правочинів відповідно до бюджетної класифікації.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 грудня 2024 р. № 1388
ОСНОВНІ УМОВИ
здійснення правочину з умовними зобов’язаннями, внаслідок якого державі надається позика від Federal Financing Bank
1. Правочин з умовними зобов’язаннями (далі - правочин) здійснюється шляхом укладення договору купівлі сертифіката (Certificate Purchase Agreement) між Україною в особі Міністра фінансів України як позичальником, Federal Financing Bank та Агентством з міжнародного розвитку Сполучених Штатів Америки (USAID) (далі - АМР США), договору гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement) між Україною в особі Міністра фінансів України як позичальником та АМР США, а також випуску Україною в особі Міністра фінансів України як позичальником сертифіката щодо заборгованості (Certificate of Indebtedness), заборгованість за яким підлягає сплаті Federal Financing Bank.
2. Внаслідок здійснення правочину державі надається позика на загальну суму, що не перевищує 20000000000 доларів США від Federal Financing Bank.
3. Платіжні зобов’язання за сертифікатом щодо заборгованості (Certificate of Indebtedness) забезпечуються гарантією АМР США відповідно до договору гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement).
4. Кошти за позикою надаються шляхом переказу до Фонду фінансового посередництва зі сприяння залученню ресурсів для інвестування у зміцнення України (Facilitation of Resources to Invest in Strengthening Ukraine Financial Intermediary Fund), заснованого Світовим банком 10 жовтня 2024 р. (далі - Фонд), на користь держави. Кошти з Фонду надаються державі відповідно до умов договору купівлі сертифіката (Certificate Purchase Agreement), документів Фонду (FIF Documents) (як цей термін визначено в договорі купівлі сертифіката (Certificate Purchase Agreement) та інших документів, пов’язаних із здійсненням правочину.
5. На суму позики нараховуються відсотки за ставкою, що дорівнює сумі фіксованої ставки у розмірі 1,3 відсотка річних та поточної ставки середньої дохідності за непогашеними векселями Казначейства Сполучених Штатів Америки із строком погашення 52 тижні, визначеної Міністром фінансів Сполучених Штатів Америки.
Відсотки сплачуються щороку до 31 серпня включно, починаючи з 2025 року, відповідно до умов сертифіката щодо заборгованості (Certificate of Indebtedness), а саме шляхом сплати у грошовій формі та/або шляхом збільшення непогашеної основної суми позики.
6. Погашення та обслуговування позики здійснюються за рахунок джерел інших, ніж державний бюджет, в тому числі за рахунок доходів, отриманих від заморожених активів Російської Федерації, відповідно до Механізму кредитного співробітництва для України, визначеного Регламентом (ЄС) 2024/2773 Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу від 24 жовтня 2024 р., Угодою між Україною та Європейським Союзом про впровадження Механізму кредитного співробітництва для України, сертифікатом щодо заборгованості (Certificate of Indebtedness) та договором гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement).
У випадках, передбачених сертифікатом щодо заборгованості (Certificate of Indebtedness) і договором гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement), Federal Financing Bank або АМР США мають обмежене право вимагати повернення позики за рахунок коштів державного бюджету, зокрема у разі здійснення відшкодування (компенсації) до державного бюджету шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
7. Остаточне погашення позики здійснюється через 40 років від дати випуску сертифіката щодо заборгованості (Certificate of Indebtedness).
8. Інші умови здійснення правочину визначаються договором купівлі сертифіката (Certificate Purchase Agreement), сертифікатом щодо заборгованості (Certificate of Indebtedness), договором гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement) та іншими документами, пов’язаними з його здійсненням.