• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. N 1073

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 05.12.2007 № 1386 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 05.12.2007
  • Номер: 1386
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 05.12.2007
  • Номер: 1386
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 5 грудня 2007 р. N 1386
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1059 від 16.12.2015 )
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. N 1073
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. N 1073 "Про затвердження зразків форми одягу і знаків розрізнення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби та ліцеїстів військових ліцеїв і ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою" (Офіційний вісник України, 2003 р., N 29, ст. 1468; 2007 р., N 79, ст. 2949) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 грудня 2007 р. N 1386
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. N 1073 ( 1073-2003-п )
1. Доповнити пункт 2 постанови після слів "цією постановою" словами ", та дозволити їм затверджувати предмети спеціальної форми одягу, яка застосовується для виконання спеціальних завдань, під час обслуговування техніки, озброєння та виконання господарських робіт".
2. У зразках форми одягу і знаків розрізнення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби та ліцеїстів військових ліцеїв і ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, затверджених зазначеною постановою:
1) доповнити після опису та малюнка "Куртка зимова" описом та малюнком такого змісту:
"Куртка зимова із знімним коміром
Куртка виготовляється з плащової тканини полинового, синього або чорного кольору на утеплювальній підкладці, з відкладним та знімним коміром із овчини або штучного хутра, з центральною бортовою потайною застібкою на п'ять петель та ґудзиків і одну наскрізну петлю на лацкані лівої пілочки, з погонами-хлястиками, які застібаються на петлю та ґудзик.
У бокові шви вшиті хомутики для протягування навісного поясу, який застібається спереду на пряжку.
Пілочки з настрочними кокетками, з двома зовнішніми боковими прорізними кишенями з листочками, з внутрішніми верхніми кишенями, які застібаються на петлю та ґудзик. Спинка з двох частин, з настрочною кокеткою. Рукава тришовні, з трикотажними напульсниками.
2) доповнити останній абзац опису та малюнка "Сорочка" після слів "двома хомутиками та двома" словами "або трьома";
3) в описі та малюнку "Куртка польова":
в абзаці першому слово "двох" замінити словом "трьох";
доповнити описом та малюнком третього виду:
"з бавовняної камуфльованої тканини з відкладним коміром, з центральною застібкою "блискавка".
Пілочки з відрізними кокетками із зовнішніми верхніми накладними об'ємними кишенями з клапанами та нижніми прорізними кишенями з листочками, підкладка спереду до талії. На підкладці лівої пілочки накладна кишеня, що застібається на ґудзик.
Рукава двошовні з пришивними манжетами, які застібаються на металеву кнопку. Низ рукавів оброблено швом "упідгин" із закритим зрізом. На рукавах накладні об'ємні кишені з клапанами та текстильною застібкою.
Спинка пряма суцільнокроєна з відрізною кокеткою з двома складками.
На пілочках, спинці та по обидва боки пройми рукавів розташовано чотири вентиляційні отвори.
До низу куртки пришивається пояс, стягнутий у бокових швах регулівними еластичними стрічками.
У шви рукавів на рівні плеча вставлено погони, які застібаються на металеву кнопку.
4) в описі та малюнку "Куртка утеплена польова":
в абзаці першому слово "трьох" замінити словом "двох";
опис і малюнок першого виду виключити;
доповнити після другого виду описом та малюнком такого змісту:
"Куртка хутряна
Куртка виготовляється з натурального хутра синього кольору з камвольної тканини полинового, синього, чорного кольору або бавовняної змішаної камуфльованої тканини з пришивним коміром з натурального хутра, потайною застібкою "блискавка" посередині та пришивною планкою, яка застібається на чотири - п'ять металевих кнопок. Пілочки на кокетках, з нижніми прорізними кишенями з листочками.
Спинка на прямій кокетці.
До низу куртки пришивається пояс, стягнутий у бокових швах регулівними еластичними стрічками.
Рукава одношовні з напульсниками.
У шви рукавів на рівні плеча вставлено погони, які застібаються на металеву кнопку.
5) доповнити абзац сьомий опису та малюнка "Напівчеревики хромові" після слова "рантово-клейове" словом ", клейове";
6) в описі та малюнку "Тільник":
у назві і тексті слово "тільник" замінити словами "фуфайка (тільник)";
в абзаці другому слова "без рукавів (з гладкого трикотажного полотна)" та "малюнок тільника без рукавів" виключити;
7) доповнити після опису та малюнка "Майка" описом та малюнком такого змісту:
"Майка-тільник
Виготовляється з бавовняного гладкого трикотажного полотна, з однакової ширини білими та блакитними або синіми поперечними смугами почергово, із суцільнокроєним передом і спинкою, з плечовими, одним - двома боковими швами або без швів. Виріз горловини переду і спинки однаковий.
8) в описах та малюнках "Ремінь поясний з пряжкою":
абзаци другий і третій та малюнок першого виду викласти у такій редакції:
"з натуральної шкіри коричневого або чорного кольору, на підкладці з м'якої шкіри завширшки 50 міліметрів або текстильної тасьми.
На ремені непересувна латунна пряжка та пересувний хомутик, у центрі пряжки стилізоване зображення малого Державного Герба України.
в абзаці четвертому цифри "45" замінити цифрами "50";
9) описи та малюнки "Сумка польова" та "Розвантажувальний жилет" виключити;
10) доповнити останній абзац опису та малюнків "Погони до обмундирування" після слів "з написом "ВМС" словами "або без нього";
11) доповнити опис та малюнки "Погончики до форменого обмундирування" після слів "з написом "ВМС" словами "або без нього";
12) виключити такі описи та малюнки:
"Емблема Сухопутних військ Збройних Сил", "Емблема Військово-Повітряних Сил Збройних Сил", "Емблема Військ Протиповітряної оборони Збройних Сил", "Емблема військ зв'язку та радіотехнічних військ", "Емблема інженерних військ Збройних Сил", "Емблема військ радіаційного, хімічного і бактеріологічного захисту Збройних Сил", "Емблема автомобільних і дорожніх військ Збройних Сил", "Емблема військово-топографічної служби Збройних Сил", "Емблема медичної і ветеринарної служб", "Емблема юридичної служби і органів юстиції", "Емблема військових диригентів та музикантів Збройних Сил", "Емблема служби військових сполучень і залізничних військ", "Емблема військ Цивільної оборони";
"Нарукавний знак Військово-Повітряних сил Збройних Сил", "Нарукавний знак Військ Протиповітряної оборони Збройних Сил", "Нарукавний знак Генерального штабу Збройних Сил", "Нарукавний знак військ Цивільної оборони", "Нагрудна нашивка військ Цивільної оборони", "Гаптування краватки військовослужбовців військ Цивільної оборони", "Гаптування коміра сорочки військовослужбовців військ Цивільної оборони", "Прапорець до головного убору військовослужбовців військ Цивільної оборони";
"Нагрудний знак "Міністерство оборони";
13) доповнити після опису та малюнка "Літера "Л" до погонів ліцеїстів військових ліцеїв і ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою описами та малюнками такого змісту:
"Загальновійськова емблема військовослужбовців Збройних Сил
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі пучка з трьох листків та двох кетягів калини, перев'язаних знизу стрічкою, на тлі двох схрещених мечів вістрями вгору.
Емблема військовослужбовців механізованих військ
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі палаючої гренадки на тлі схрещених гвинтівок.
Емблема військовослужбовців танкових військ
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі стилізованого зображення танка.
Емблема військовослужбовців ракетних військ та артилерії
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі двох схрещених гарматних стволів.
Емблема військовослужбовців аеромобільних військ
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі розкритого парашута на тлі двох літаків.
Емблема військовослужбовців авіації
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі вертикального зображення пропелера на тлі двох розгорнутих пташиних крил.
Емблема військовослужбовців зенітних ракетних військ Повітряних Сил
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі двох схрещених гарматних стволів, на які накладено ракету.
Емблема військовослужбовців радіотехнічних військ Повітряних Сил
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі стилізованої антени радіолокаційної станції, на яку накладено дві схрещені блискавки.
Емблема військовослужбовців морської піхоти
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі вписаного у коло якоря, меча вістрям угору та стилізованих крил.
Емблема військовослужбовців військ зв'язку
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі двох переплетених між собою блискавок, на які накладено два ріжка.
Емблема військовослужбовців юридичної служби
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі щита, накладеного на схрещені вістрями вниз мечі.
Емблема військовослужбовців медичної служби
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі жезла Ескулапа.
Емблема військовослужбовців Військової служби правопорядку у Збройних Силах
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі восьмикутної зірки з розбіжними двогранними променями, накладеної на вінок із дубового листя.
Емблема військовослужбовців автомобільних і дорожніх військ
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі вісі з автомобільними колесами, крилами та кермом.
Емблема військовослужбовців служби військових сполучень
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі схрещених якоря, молотка і французького ключа, на які накладено стилізовані крила.
Емблема військовослужбовців інженерних військ
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі фортеці на тлі якоря, на яку накладено схрещені сокири та палаючу гренадку.
Емблема військовослужбовців частин та підрозділів логістики
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі шестерні, на яку накладено схрещені ключ та ракету, на перетині яких розміщено вузол польового магістрального трубопроводу.
Емблема військовослужбовців частин та підрозділів радіоелектронної боротьби
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі меча вістрям угору, обабіч якого подвійні стріли. У центрі розміщено стилізований щит.
Емблема військовослужбовців військ радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі стилізованого щита із зображенням схеми радіоактивного розпаду на тлі бензольного кільця.
Емблема військовослужбовців військово-топографічної служби
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі рози вітрів на тлі стилізованого зображення земної поверхні.
Емблема військових диригентів та музикантів
Емблема металева або пластмасова золотавого чи захисного кольору суцільноштампована у формі стилізованої ліри.
Кріпляться до обмундирування гвинтом та гайкою або клямером.";
14) доповнити після опису та малюнка "Нарукавний знак Міністерства оборони" описом та малюнком такого змісту:
"Нарукавний знак військовослужбовців Генерального штабу Збройних Сил
Нарукавний знак нашивний з тканини полинового, синього, чорного або світло-сірого кольору та гуми, обрамлений кантом золотавого кольору, у формі кола діаметром 80 міліметрів, в центрі якого в обрамленні гілок дубового (ліворуч) та калинового (праворуч) листя золотавого кольору розміщено емблему Генерального штабу Збройних Сил України. У верхній частині напис літерами золотавого кольору - "ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ", а в нижній - "ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ".
Для генералів - гаптований.
15) опис та малюнок "Нарукавна нашивка прямокутна із стрічок жовтого та синього кольору" замінити описом та малюнком такого змісту:
"Нарукавна нашивка "Державний Прапор України"
Нарукавна нашивка із тканини гаптована або з гуми у формі прямокутника із зображенням Державного Прапора України.
16) в абзаці першому описів та малюнків "Нарукавний знак розрізнення офіцерів Військово-Морських Сил Збройних Сил, військово-морських частин і підрозділів інших військових формувань" та "Нарукавний знак розрізнення мічманів корабельного складу Військово-Морських Сил Збройних Сил, військово-морських частин і підрозділів інших військових формувань" цифру "7" замінити цифрою "6";
17) доповнити абзац перший опису та малюнка "Нарукавний знак розрізнення по курсах навчання курсантів військових навчальних закладів" після слова "тканини" словами "або гуми";
18) доповнити після опису та малюнка "Кокарда з емблемою до головного убору військовослужбовців" описом та малюнком такого змісту:
"Беретний знак військовослужбовців Збройних Сил
Знак виготовляється з металу або пластмаси золотавого чи захисного кольору, суцільноштампований, у формі Знака Княжої Держави Володимира Великого, накладеного на вінок з листя і кетягів калини.
Кріпиться до головного убору гвинтом та гайкою або клямером.
19) опис та малюнок "Якір на комір обмундирування старшого, молодшого, офіцерського складу, прапорщиків (мічманів) Військово-Морських Сил Збройних Сил, військово-морських частин і підрозділів інших військових формувань" викласти у такій редакції:
"Якір на комір обмундирування корабельного офіцерського складу Військово-Морських Сил Збройних Сил, військово-морських частин і підрозділів інших військових формувань
Якір металевий або пластмасовий золотавого кольору завдовжки 35 міліметрів.
Кріпиться до обмундирування гвинтом та гайкою або клямером.";
20) опис та малюнок "Якір на погони і погончики для курсантів військових навчальних закладів, військовослужбовців строкової служби, а також осіб рядового, сержантського і старшинського складу Військово-Морських Сил Збройних Сил, військово-морських частин і підрозділів інших військових формувань" викласти у такій редакції:
"Якір на комір обмундирування мічманів, осіб корабельного рядового та старшинського складу Військово-Морських Сил Збройних Сил, військово-морських частин і підрозділів інших військових формувань, на погони і погончики курсантів військових навчальних закладів Військово-Морських Сил Збройних Сил
Якір металевий або пластмасовий золотавого кольору завдовжки 43 міліметри.
Кріпиться до обмундирування, погонів та погончиків гвинтом та гайкою або клямером.";
21) доповнити опис та малюнок "Затискач до краватки" абзацами і малюнком такого змісту:
"Затискач може бути двох видів:
затискач металевий золотавого кольору у формі двох з'єднаних між собою смуг з рельєфним зображенням емблеми Збройних Сил України в центрі;
22) в описах та малюнках "Ґудзики до обмундирування":
у другому реченні абзацу першого слово "трьох" замінити словом "чотирьох";
доповнити описом та малюнком четвертого виду:
"Ґудзики металеві або пластмасові золотавого або захисного кольору у формі кола діаметром 23, 22, 18, 14 міліметрів, з зображенням емблеми Збройних Сил України та вінка з лаврових листків або без них чи вертикально розташованого якоря.
23) доповнити зразки та описи приміткою такого змісту:
"Примітка. Дозволити центральним органам виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, застосовувати інші високоякісні сучасні матеріали, визначати їх сировинний склад та кольори для виготовлення зразків форми одягу і знаків розрізнення.";
24) у тексті зразків замінити:
слова "Військово-Повітряних Сил Збройних Сил, авіації Військ Протиповітряної оборони Збройних Сил" словами "Повітряних Сил Збройних Сил";
в описах та малюнках слова "Прикордонні війська" у всіх відмінках словами "Державна прикордонна служба" у відповідному відмінку;
слова "з вовняної тканини" та "з напіввовняної тканини" словами "з камвольної тканини".