• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів

Кабінет Міністрів України  | Постанова, План, Проект, Опис, Дозвіл, Заява, Форма типового документа, Порядок від 19.12.2023 № 1328
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, План, Проект, Опис, Дозвіл, Заява, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 19.12.2023
  • Номер: 1328
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, План, Проект, Опис, Дозвіл, Заява, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 19.12.2023
  • Номер: 1328
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 грудня 2023 р. № 1328
Київ
Про затвердження Порядку видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 19 та абзацу другого частини першої статті 42 Закону України "Про управління відходами" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, що додається.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 грудня 2023 р. № 1328
ПОРЯДОК
видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів.
Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання у сфері управління відходами.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про управління відходами", "Про адміністративні послуги", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги".
3. Суб’єкти господарювання, які мають намір або здійснюють операції з оброблення відходів відповідно до Закону України "Про управління відходами" (далі — суб’єкт господарювання), зобов’язані отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів (далі — дозвіл) до початку своєї діяльності.
Дозвіл видається суб’єкту господарювання, який здійснює операції з оброблення відходів на одному чи кількох об’єктах оброблення відходів.
4. Дозвіл видається суб’єкту господарювання після отримання висновку з оцінки впливу на довкілля відповідно до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", яким визначено допустимість провадження планованої діяльності та екологічні умови її провадження, за умови, що діяльність, оцінена зазначеним висновком, не зазнала розширень та змін, передбачених пунктом 22 частини другої та пунктом 14 частини третьої статті 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля".
5. Видача, відмова у видачі, анулювання дозволу здійснюється виключно в електронній формі через інформаційну систему управління відходами (далі — система), що є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи "ЕкоСистема".
6. Заява про отримання дозволу за формою згідно з додатком 1 та документи до неї можуть бути подані безпосередньо до Міндовкілля або через адміністратора у центрі надання адміністративних послуг за вибором суб’єкта господарювання або уповноваженої ним особи:
1) у паперовій формі особисто або поштовим відправленням з описом вкладення;
2) в електронній формі шляхом використання Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування, системи.
7. Суб’єкт господарювання, що має намір отримати дозвіл, створює обліковий запис в системі після проходження електронної ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа або інших засобів електронної ідентифікації, що вчиняється в порядку, встановленому відповідно до вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги".
8. На заяву про отримання, анулювання дозволу та додатки до неї, подану в електронній формі шляхом використання системи, накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
Суб’єкт господарювання не може подати заяву в електронній формі шляхом використання системи, якщо її заповнено з порушенням встановленої форми та/або заповнено не в повному обсязі.
Відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в заяві, покладається на суб’єкта господарювання, що подав заяву.
Сканкопії оригіналів паперових документів (фотокопії), передбачені цим Порядком, подаються з урахуванням вимог функціонування системи.
Якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, які провадять свою діяльність у різних адміністративно-територіальних одиницях України, такий суб’єкт господарювання в заяві про отримання дозволу, а у випадку подання її в електронній формі в обліковому записі зазначає код згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ), адресу місця розташування кожного об’єкта здійснення операцій з оброблення відходів, кадастровий номер та цільове призначення земельної ділянки, на якій розміщено такий об’єкт, та координати кутових точок об’єкта оброблення відходів у системі WGS-84 за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом та в графі "Найменування об’єкта" після найменування юридичної особи зазначає найменування відповідної філії або іншого відокремленого підрозділу.
9. Коди видів операцій з оброблення відходів, щодо яких подається заява, визначаються відповідно до додатків 1 і 2 до Закону України "Про управління відходами" (далі — Закон).
Код та назва відходів, відомості про їх склад та властивості визначаються згідно з Порядком класифікації відходів та Національним переліком відходів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2023 р. № 1102 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 97, ст. 5820).
10. У заяві про отримання дозволу зазначаються відомості про об’єкт, операції з оброблення, які передбачається здійснювати на такому об’єкті, назва та код відходів, відомості про їх склад та властивості, проектна потужність об’єкта, проектний обсяг оброблення відходів, розрахунковий строк експлуатації, джерело походження відходів, код та назва відходів, утворених у результаті здійснення операцій з оброблення, обсяг відходів, утворених у результаті здійснення операцій з оброблення, подальше оброблення утворених відходів.
До заяви про отримання дозволу для об’єктів, які здійснюють такі операції, відповідно до частини четвертої статті 42 Закону додаються такі документи:
відомості про назву та код відходів згідно з Національним переліком відходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2023 р. № 1102, відомості про їх склад та властивості, обсяги, для яких передбачається здійснення операції з оброблення, за формою згідно з додатком 1;
відомості про наявність матеріально-технічної бази для здійснення операцій з оброблення відходів та код здійснення планованої операції відповідно до переліку, наведеного у додатку 1 або 2 до Закону, за формою згідно з додатком 5;
відомості про питомі та граничні показники утворення відходів у технологічних процесах за формою згідно з додатком 6;
відомості про перелік та опис технологічних процесів, що застосовуються для здійснення операцій з оброблення відходів, за формою згідно з додатком 7;
копія розпорядчого документа про призначення відповідальних осіб у сфері управління відходами;
відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля — у випадках, передбачених Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", за формою згідно з додатком 8.
11. Для операцій із захоронення відходів на полігоні додатково до переліку документів, визначених у пункті 10 цього Порядку, подаються документи, передбачені частиною п’ятою статті 42 Закону, а саме:
опис гідрологічних та гідротехнічних характеристик місця розташування, за формою згідно з додатком 9;
відомості про проектний обсяг видалення відходів та розрахунковий строк експлуатації за формою згідно з додатком 10;
відомості про природно-геологічні характеристики за формою згідно з додатком 11;
відомості про техніко-технологічні характеристики видалення відходів за формою згідно з додатком 12;
проект рекультивації полігона, опис заходів і технологій, які будуть застосовані для припинення експлуатації та догляду за полігоном після припинення його експлуатації, за формою згідно з додатком 13.
12. Для об’єкта, на якому планується здійснення операції з термічного оброблення відходів, додатково до відомостей та документів, визначених пунктом 10 цього Порядку, подається також план моніторингу такого об’єкта, передбачений частиною шостою статті 42 Закону, за формою згідно з додатком 14.
13. Міндовкілля розглядає заяву про отримання дозволу та приймає рішення про видачу чи відмову у видачі дозволу протягом 30 календарних днів з дня одержання заяви та доданих до неї документів і відомостей після проведення аналізу їх повноти, перевірки на відповідність формі та достовірність.
14. Дозвіл видається за формою згідно з додатком 3.
15. Дозвіл у формі електронного документа оформлюється відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".
16. Рішення про видачу дозволу із присвоєнням реєстраційного номера автоматично засобами cистеми вноситься до Реєстру дозволів на здійснення операцій з оброблення відходів, передбаченого Порядком створення та адміністрування інформаційної системи управління відходами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2023 р. № 1279, та Реєстру суб’єктів господарювання у сфері оброблення відходів, які є складовою cистеми.
17. Копія рішення про видачу дозволу надсилається суб’єкту господарювання протягом трьох робочих днів з дня його прийняття на адресу електронної пошти суб’єкта господарювання, зазначену в обліковому записі, у вигляді повідомлення.
18. Рішення про відмову у видачі дозволу приймається з підстав, визначених частиною п’ятою статті - 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та частиною десятою статті 42 Закону.
19. Рішення про відмову у видачі дозволу оформлюється за формою згідно з додатком 4.
Копія рішення про відмову у видачі дозволу надсилається суб’єкту господарювання протягом трьох робочих днів з дня його прийняття на адресу електронної пошти суб’єкта господарювання, зазначену в обліковому записі, у вигляді повідомлення.
20. Міндовкілля повторно розглядає заяву та додані до неї документи і відомості в строк, що не перевищує 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви та доданих до неї документів і відомостей.
21. Під час повторного розгляду заяви та доданих до неї документів і відомостей не допускається відмова у видачі дозволу з причин, раніше не зазначених у рішенні про відмову у видачі дозволу (крім неусунення чи усунення не в повному обсязі заявником причин, що стали підставою для попередньої відмови).
22. Підстави для прийняття рішення про анулювання дозволу визначені частиною сьомою статті - 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", частиною одинадцятою статті 42 Закону. Анулювання дозволу може бути застосовано як спеціальний економічний та інший обмежувальний захід до суб’єктів господарювання відповідно до Закону України "Про санкції".
23. Міндовкілля розглядає заяву про анулювання дозволу за формою згідно з додатком 2 та приймає рішення про анулювання дозволу протягом п’яти робочих днів з дня настання підстав, визначених пунктами 2—4 частини одинадцятої статті 42 Закону.
Дозвіл анулюється протягом десяти робочих днів після 7 числа місяця, що настає за звітним періодом, за який не подано звіти про виконання показників і умов дозволу.
За результатами розгляду заяви про анулювання дозволу або прийняття рішення про анулювання дозволу Міндовкілля надсилає суб’єкту господарювання копію рішення протягом трьох робочих днів з дня його прийняття на адресу електронної пошти суб’єкта господарювання, зазначену в обліковому записі, у вигляді повідомлення.
24. Міндовкілля може звернутися до адміністративного суду з позовом щодо застосування заходу реагування у вигляді анулювання дозволу з підстави, визначеної в абзаці шостому частини сьомої статті - 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
25. Запис щодо анулювання дозволу вноситься автоматично засобами cистеми до Реєстру дозволів на здійснення операцій з оброблення відходів та Реєстру суб’єктів господарювання у сфері оброблення відходів.
Додаток 1
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ЗАЯВА
про отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів
Суб’єкт господарювання ______________________________________
(повне найменування юридичної особи або
________________________________________________________________
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
________________________________________________________________
(місцезнаходження юридичної особи або адреса місця проживання фізичної особи — підприємця)
________________________________________________________________
(для юридичної особи: ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємців і організацій України;
________________________________________________________________
для фізичної особи — підприємця: реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності)
________________________________________________________________
та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття
________________________________________________________________
реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному
________________________________________________________________
контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта)
________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи)
_______________________________
(контактний номер телефону)
____________________________,
(адреса електронної пошти)
організаційно-правова форма (для юридичної особи) __________________,
просить видати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів на*:
Відповідальна особа у сфері управління відходами**: ______________
Загальна інформація
Найменування об’єкта
Місцезнаходження об’єкта (код згідно з КАТОТТГ, адреса місця
розташування (область, район, населений пункт, вулиця, номер
будівлі)
Кадастровий номер земельної ділянки та координати кутових точок
об’єкта оброблення відходів у системі WGS-84
Спеціальна інформація
Поряд-ковий номерКод відходів*Назва відходів*Відомості про склад та властивості відходів*Код та назва операцій**Проектна потужність об’єкта***,
тонн на рік
Проектний
обсяг оброблення відходів
(тонн на рік, або тонн на годину, або літрів на рік, або літрів на
годину)
Розрахунковий строк експлуатації***Джерело походження відходів****Код та назва відходів*, утворених в результаті
здійснення операцій з оброблення
Обсяг відходів, утворених в результаті здійснення
операцій з оброблення, кілограмів на годину
Подальше оброблення утворених відходів*****
123456789101112
Додаток: Копія розпорядчого документа про призначення відповідальних осіб у сфері управління відходами.
_________
*Підтвердні документи, що засвідчують відсутність небезпечних властивостей відходів згідно з Порядком класифікації відходів та Національним переліком відходів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2023 р. № 1102 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 97, ст. 5820).
** Згідно з додатками 1, 2 до Закону України "Про управління відходами".
*** Відповідно до затвердженої заявником проектної документації та паспортних даних на застосовуване технологічне обладнання.
**** Вид діяльності, за результатами якої було утворено відходи, або інформація про побутові відходи.
***** Інформація про те, що оброблення відходів здійснюється самостійно чи відходи передаються на оброблення іншим суб’єктам господарювання.
Суб’єкт господарювання______________
(підпис)
___________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)
"___" _____________ 20___ року.
Додаток 2
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ЗАЯВА
про анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів
Суб’єкт господарювання ______________________________________
(повне найменування юридичної особи або прізвище,
________________________________________________________________
власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
________________________________________________________________
(місцезнаходження юридичної особи або адреса місця проживання фізичної особи — підприємця)
________________________________________________________________
(для юридичної особи: ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємців і організацій України;
________________________________________________________________
для фізичної особи — підприємця: реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності)
________________________________________________________________
та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття
________________________________________________________________
реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному
________________________________________________________________
контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта)
________________________________________________________________
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи)
__________________________
(контактний номер телефону)
_______________________,
(адреса електронної пошти)
організаційно-правова форма (для юридичної особи) __________________,
просить анулювати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів від __________________ № ___________.
Суб’єкт господарювання___________
(підпис)
_____________________
(прізвище, власне ім’я,
по батькові (за наявності)
"___" _____________ 20__ року
Додаток 3
до Порядку
Герб України
___________________________________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ДОЗВІЛ
на здійснення операцій з оброблення відходів
№ _______________
Дозволяється ________________________________________________
(повне найменування юридичної особи або
________________________________________________________________
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
________________________________________________________________
(місцезнаходження юридичної особи або адреса місця проживання фізичної особи — підприємця)
________________________________________________________________
(для юридичної особи: ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємців і організацій
________________________________________________________________
України; для фізичної особи — підприємця: реєстраційний номер облікової картки платника
________________________________________________________________
податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої
________________________________________________________________
релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки
________________________________________________________________
платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають
________________________________________________________________
відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта)
здійснювати операції з оброблення відходів __________________________
(найменування виду відходів, код операції)
________________________________________________________________.
(місцезнаходження об’єкта (область, район, населений пункт, вулиця, номер будівлі)
(якщо об’єктів більше одного, інформація про них подається для кожного об’єкта окремо)
Дозвіл на здійснення операції з оброблення відходів діє з
"___" _____________ 20___ року за умови додержання вимог законодавства у сфері управління відходами.
__________________________________________
(найменування посади керівника органу, що видав дозвіл)
___________
(підпис)
__________________
(власне ім’я, прізвище)
"___" ____________ 20___ року
Дозволяється здійснення операцій з оброблення відходів на таких об’єктах:
Об’єкт 1:
місцезнаходження об’єкта _____________________________________;
(область, район, населений пункт, вулиця, номер будівлі)
кадастровий номер земельної ділянки: __________________________;
координати кутових точок об’єкта оброблення відходів у системі
WGS-84: ________________________________________________________;
посилання на затверджену містобудівну та/або землевпорядну документацію, що підтверджує відповідність місця розташування об’єкта оброблення відходів вимогам законодавства у сфері землеустрою та містобудування (обрати необхідне, зазначити реквізити документа): комплексний план просторового розвитку території територіальної громади/генеральний план/зонінг/детальний план території;
код за КАТОТТГ: ____________________________________________;
статус об’єкта (обрати необхідне): новий/діючий/внесення змін в умовах функціонування діючого об’єкта;
проектний обсяг оброблення відходів (за видами відходів): ________;
розрахунковий строк експлуатації: _____________________________;
площа земельної ділянки: ___________;
площі виробничих та складських приміщень (за видами
приміщень): ___________________________;
дата початку діяльності/експлуатації: ___________________________;
дата припинення діяльності об’єкта (за наявності): ________________;
потужність об’єкта: _________________.
Коди операцій, найменування та код відходів, джерело походження відходів, обсяги (кількість) відходів, для яких дозволяється здійснення операцій з оброблення:
Наймену-вання та код відходів*Відомості про склад і властивості відходівКод операцій**Обсяги
(тонн на годину)
Джерело походженняКод та назва відходів*, утворених у результаті
здійснення операцій з обробки відходів
Обсяг відходів, утворених у результаті здійснення
операцій з обробки відходів
Подальше оброблення утворених відходів******
Умови здійснення операцій захоронення відходів***: _____________
________________________________________________________________
Умови здійснення операцій спалювання відходів і сумісного спалювання відходів****: _________________________________________
________________________________________________________________
Умови здійснення операцій оброблення біовідходів*****: _________
________________________________________________________________
__________
* Згідно з Порядком класифікації відходів та Національним переліком відходів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2023 р. № 1102 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 97, ст. 5820).
** Згідно з Переліком операцій з видалення відходів, наведеним у додатку 1, та Переліком операцій з відновлення відходів, наведеним у додатку 2 до Закону України "Про управління відходами".
*** Для здійснення операцій захоронення відходів.
**** Для здійснення операцій із спалювання відходів і сумісного спалювання відходів.
***** Для здійснення операцій з оброблення відходів.
****** Для здійснення операцій з оброблення утворених відходів.
Додаток 4
до Порядку
_______________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ВІДМОВА
у видачі дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів
№ ____________
Суб’єкт господарювання _____________________________________
(повне найменування юридичної особи або
________________________________________________________________
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
Місцезнаходження об’єкта: ____________________________________
(область, район, населений пункт, вулиця, номер будівлі)
Стан об’єкта: ________________________________________________,
(запланований/діючий)
коди операцій з оброблення: _______________________________________
За результатами розгляду заяви _________________________________
(повне найменування юридичної особи або
________________________________________________________________
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи — підприємця)
про отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів від "___" ____________ 20__ р. № ________ та доданих до неї документів установлено, що _________________________________________________
Поряд-ковий номерОпис підстав для прийняття рішення про відмову у
видачі дозволу
Пропозиції щодо усунення недоліків, що стали
підставою для прийняття рішення про відмову
у видачі дозволу
1.
2.
У видачі дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів відмовлено.
_______________________________
(найменування посади керівника органу,
що видав дозвіл)
_________________
(підпис)
___________________
(власне ім’я, прізвище)
"___" ____________ 20___ року
Додаток 5
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ВІДОМОСТІ
про наявність матеріально-технічної бази
Місце розташування об’єкта ___________________________________
(адреса, кадастровий номер земельної ділянки)
Стан об’єкта _________________________________________________
(запланований/діючий)
Вид і код операції з оброблення відходів ________________________
Назва споруд, майданчиків та складських
приміщень*
Основне технологічне обладнання, устаткування для
оброблення відходів
Документи, що підтверджують право власності або
оренди, та документи, що дають можливість її ідентифікувати
(технічні паспорти на обладнання тощо),
із зазначенням на них
інвентарних номерів обладнання
назваінвентарний номер**
Комплекс інженерних, екологічних і санітарно-гігієнічних вишукувань***:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
____________________
(підпис заявника)
_______________________________
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)
"____" _____________ 20___ року
Додаток: копія документа про право власності або договору оренди разом із копією документа про право власності орендодавця, засвідчені заявником шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом".
________
* Відповідно до схеми розташування спеціально відведених, відповідно обладнаних місць (майданчиків, складських приміщень) та споруд, обладнання, устаткування для оброблення відходів (за наявності).
** Для діючих об’єктів (за наявності).
*** Тільки для операцій захоронення відходів на полігоні.
Додаток 6
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ВІДОМОСТІ
про питомі та граничні показники утворення відходів у технологічних процесах
Місце розташування об’єкта ___________________________________
(адреса, кадастровий номер земельної ділянки)--
Поряд-ковий номерТехнологічний процесНазва
обладнання
Код і назва відходів, що утворюютьсяПитомі показники утворення відходівГраничні показники утворення відходів
під час операцій з обробле-нняпід час підтримання технологіч-ного
процесу*
під час операцій з обробле-нняпід час підтриман-ня технологіч-ного
процесу*
1.
2.
3.
__________________________
(підпис заявника)
___________________________________________
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)
"____" _____________ 20___ року
_______
* Зазначаються проектні показники.
Додаток 7
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ВІДОМОСТІ
про перелік та опис технологічних процесів, що застосовуються для здійснення операцій з оброблення відходів
Місце розташування об’єкта-*: __________________________________
(адреса, кадастровий номер земельної ділянки
________________________________________________________________
згідно з планом міста/інші описові дані)
________________________________________________________________
Стан об’єкта: ________________________________________________
(запланований/діючий)
Дата початку діяльності/ експлуатації об’єкта: ____________________
Дата припинення діяльності об’єкта та причина припинення (за наявності):_______________________________________________________
________________________________________________________________
Розрахунковий строк експлуатації (за наявності): __________________
Опис процедури приймання відходів:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Код операції з оброблення: _____________________________________
Технологічний процес-**:_______________________________________
Опис технологічного процесу із зазначенням обладнання:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Інформація щодо використання різних технологічних режимів установки під час спалювання різних видів відходів-***
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
__________________________
(підпис заявника)
___________________________________________
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)
"____" _____________ 20___ року
* Місце розташування об’єкта оброблення відходів згідно з детальним планом забудови чи іншим документом, що підтверджує відповідність об’єкта оброблення відходів та ділянки вимогам законодавства (копія витягу додається).
** Детальний опис технологічного процесу відновлення кожної установки та операції з кожним видом відходів.
*** У разі отримання дозволу для установки спалювання відходів або установки сумісного спалювання відходів.
Додаток 8
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ВІДОМОСТІ
про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля
Місце розташування об’єкта: ___________________________________
(адреса, кадастровий номер земельної ділянки (за наявності)
Наявність висновку з оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України "Про оцінку впливу на довкілля"________________________________________________________
(так/ ні)
Номер та дата видачі висновку_________________________________
Ким виданий висновок _______________________________________
________________________________________________________________
(тип, основні характеристики та місце провадження планованої діяльності)
__________________________
(підпис заявника)
________________________________________
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)
"____" _____________ 20___ року
Додаток 9
до Порядку
__________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ОПИС*
гідрологічних і гідротехнічних характеристик місця розташування
Місце розташування об’єкта____________________________________
(адреса, кадастровий номер земельної ділянки)
Відстань від житлової та громадської забудови (санітарно-захисна зона) ___________________________________________________________
Відстань від межі населених пунктів ___________________________
Відстань від відкритих водоймищ господарського призначення ______
______________________________________________________________
Відстань від морського узбережжя ______________________________
Характеристика природної захищеності підземних вод від забруднення _____________________________________________________
Наявність зон поповнення і виходу на поверхню підземних вод ________________________________________________________________
Наявність зон формування і використання мінеральних вод ________________________________________________________________
Глибина ґрунтових вод на ділянці розміщення полігона від його основи__________________________________________________________
Коефіцієнт фільтрації води _____________________________________
Обґрунтування заходів щодо зменшення та/або ліквідації негативного впливу на навколишнє природне середовище та розвитку небезпечних геологічних процесів і явищ, а також забезпечення експлуатаційної надійності полігонів**
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
__________________________
(підпис заявника)
___________________________________
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)
"____" _____________ 20___ року
__________
* Для операцій захоронення відходів на полігоні.
** Згідно з програмою контролю і моніторингу полігона (копія додається).
Додаток 10
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ВІДОМОСТІ*
про проектний обсяг видалення відходів та розрахунковий строк експлуатації
____________________________________________________________
(відомості про оператора у разі діючого об’єкта (за наявності)
Клас полігона ________________________________________________
(полігон для небезпечних відходів; полігон для відходів,
____________________________________________________________
що не є небезпечними; полігон для інертних відходів)
Проектний обсяг видалення відходів ____________________________
____________________________________________________________
Розрахунковий строк експлуатації полігона _______________________
____________________________________________________________
Відомості щодо виконання інших вимог до захоронення, якщо це передбачено законодавством _______________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
__________________________
(підпис заявника)
______________________________________
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)
"___" _____________ 20___ року
_______
* Для операцій захоронення відходів на полігоні.
Додаток 11
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ВІДОМОСТІ*
про природно-геологічні характеристики
Місце розташування об’єкта ___________________________________
(адреса, кадастровий номер
____________________________________________________________
земельної ділянки (за наявності)
Тип полігона за особливостями розташування на рельєфі ___________
(рівнинний,
________________________________________________________________
схиловий, вододільний, ярово-балковий, котлованний (кар’єрний), гірський, змішаний)
Цільове призначення земельної ділянки __________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
______________________
(підпис заявника)
__________________________________
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)
"____" _____________ 20___ року
________
* Для операцій захоронення відходів на полігоні.
Додаток 12
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ВІДОМОСТІ*-
про техніко-технологічні характеристики видалення відходів
Місце розташування об’єкта ___________________________________
(адреса, кадастровий номер
_______________________________________________________________
земельної ділянки (за наявності)
Клас полігона ________________________________________________
(полігон для небезпечних відходів; полігон для відходів,
________________________________________________________________
що не є небезпечними (із зазначенням карт полігона (відсіків) для захоронення ________________________________________________________________
інших відходів (за наявності); полігон для інертних відходів)
Інформація щодо наявного або спроектованого технологічного обладнання, яке забезпечує захист ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату, контроль викидів в атмосферне повітря, забруднення ґрунтів і підземних вод _________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Техніко-технологічні характеристики видалення відходів**:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
__________________________
(підпис заявника)
___________________________________
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)
"____" _____________ 20___ року
________
* Для операцій захоронення відходів на полігоні.
** Згідно з інструкцією експлуатації полігона (копія додається).
Додаток 13
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ПРОЕКТ
рекультивації полігона*
Розрахунковий строк закриття полігона __________________________
Строк процесу стабілізації полігона, років ________________________
Напрям після закриття полігона ________________________________
(сільськогосподарський; лісогосподарський; будівельний)
Вимоги до рекультивації** ___________________________________
(вимоги до рекультивації ділянки
________________________________________________________________
після закриття полігона згідно з проектом полігона)
ОПИС
заходів і технологій, які будуть застосовані
для припинення експлуатації та догляду за полігоном
після припинення його експлуатації***
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Інформація про фінансове забезпечення із сторони заявника ________
________________________________________________________________
_______________________________________________________________
__________________________
(підпис заявника)
__________________________________
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)
"____" _____________ 20___ року
_______
* Для операцій захоронення відходів на полігоні.
** Згідно з робочим проектом землеустрою щодо рекультивації порушених земель та планом припинення експлуатації полігона (копії додаються).
*** Згідно з інструкцією експлуатації полігона (копія додається).
Додаток 14
до Порядку
________________________________
(найменування органу, що видає дозвіл)
ПЛАН МОНІТОРИНГУ ОБ’ЄКТА*
для операцій з термічного оброблення відходів
Вид термічної установки ______________________________________
Потужність термічної установки ________________________________
Технологічні режими установок під час спалювання різних видів відходів ________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Спосіб використання теплової енергії, отриманої під час спалювання або сумісного спалювання, зокрема для виробництва:
електричної енергії ___________________________________________
(так/ні)
технологічної пари ___________________________________________
(так/ні)
теплової енергії для ___________________________________________
(побутових або промислових і виробничих потреб)
Теплотворна здатність відходів (мінімальні значення) ________________________________________________________________
Теплотворна здатність відходів (максимальні значення) ________________________________________________________________
Залишки спалювання, які можливо відновити _____________________
____________________________________________________________
(кількість та їх небезпечні властивості)
Залишки спалювання, які не можуть бути відновлені або утворенню яких неможливо запобігти ________________________________________
(кількість та їх небезпечні властивості)
________________________________________________________________
(опис способу зменшення кількості
________________________________________________________________
та/або небезпечних властивостей залишків спалювання)
Основні робочі параметри процесу очищення стічних вод: ________________________________________________________________
(назва очисної споруди)
рН _________________________________________________________
температура _________________________________________________
швидкість потоку _____________________________________________
граничні значення скидів у воду ________________________________
інші робочі параметри ________________________________________
(опис запропонованих методів відбору проб)
________________________________________________________________
(опис способів і засобів вимірювання скидів шкідливих і небезпечних речовин у стічні води)
Основні робочі параметри процесу очищення відхідних газів:
температура відхідних газів ____________________________________
граничні значення викидів в атмосферне повітря __________________
________________________________________________________________
(опис запропонованих методів відбору проб)
________________________________________________________________
(опис способів і засобів вимірювання викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Рівень енергоефективності** ___________________________________
(високий, досягнутий)
Максимально допустимий період будь-яких технічно неминучих зупинок, порушень або відмов очисних приладів або вимірювальних приладів, під час яких викиди в повітря та скиди стічних вод можуть перевищувати встановлені граничні значення викидів чи скидів
________________________________________________________________
________________________________________________________________.
Додаткові вимоги до спалювання або спільного спалювання твердих або рідких небезпечних відходів***:
вид небезпечних відходів ______________________________________
кількість відповідних відходів, які можна спалювати, виражена як маса (максимальне значення) _______________________________________
________________________________________________________________
теплотворна здатність відходів (мінімальне значення) ________________________________________________________________
теплотворна здатність відходів (максимальне значення) ________________________________________________________________
Можливий максимальний вміст у відходах небезпечних речовин, таких як поліхлоровані біфеніли (ПХБ)/поліхлоровані терфеніли (ПХТ), пентахлорфенол (ПХФ), хлор, фтор, сірка, важкі металів тощо
________________________________________________________________
(відомості щодо виконання інших вимог до спалювання,
________________________________________________________________
якщо це передбачено законодавством)
________
* Для операцій спалювання та сумісного спалювання відходів відповідно до Правил технічної експлуатації установок спалювання відходів та установок сумісного спалювання відходів, затверджених Міндовкіллям.
** Розраховується для установок із спалювання відходів у випадках, коли заявник подає заявку на заходи з оброблення, позначені кодом R1, згідно з формулою, наведеною у додатку 2 до Закону України "Про управління відходами".
*** Додаткові вимоги прописуються для кожного виду небезпечних відходів.
Джерело інформації: http://www.kmu.gov.ua