КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 листопада 2024 р. № 1299 Київ |
Деякі питання забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування та реабілітації у закладах охорони здоров’я усіх форм власності та підпорядкування
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Примірний договір компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців, що додається.
2. Установити, що компенсація витрат на покращене харчування військовослужбовців під час лікування та реабілітації у закладах охорони здоров’я усіх форм власності та підпорядкування відповідно до норми № 5 - лікувальної норми харчування військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 р. № 426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту" (Офіційний вісник України, 2002 р., № 14, ст. 739; 2014 р., № 97, ст. 2776; 2016 р., № 3, ст. 172, № 68, ст. 2281; 2018 р., № 88, ст. 2920; 2023 р., № 52, ст. 2910), яка застосовується у військово-медичних закладах, на основі звіту закладу охорони здоров’я та карток-розкладок, складених за нормою № 5 - лікувальною, що підтверджують факт забезпечення військовослужбовців покращеним харчуванням, здійснюється починаючи з 19 травня 2024 року.
3. Внести зміни до Порядку забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування у закладах охорони здоров’я усіх форм власності та підпорядкування відповідно до норм, які застосовуються у військово-медичних закладах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2024 р. № 955 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 80, ст. 4723), виклавши його в редакції, що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 листопада 2024 р. № 1299
ПРИМІРНИЙ ДОГОВІР
компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців
( Див. текст )
Додаток 1
до договору
ЗВІТ
щодо кількості військовослужбовців, які перебували на лікуванні в закладі охорони здоров’я
( Див. текст )
Додаток 2
до договору
АКТ
звіряння взаєморозрахунків за договором компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців
( Див. текст )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 серпня 2024 р. № 955
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від15 листопада 2024 р. № 1299)
ПОРЯДОК
забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування у закладах охорони здоров’я усіх форм власності та підпорядкування відповідно до норм, які застосовуються у військово-медичних закладах
1. Цей Порядок визначає механізм забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування у закладах охорони здоров’я усіх форм власності та підпорядкування відповідно до норми № 5 - лікувальної норми харчування військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 р. № 426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту" (Офіційний вісник України, 2002 р., № 14, ст. 739; 2014 р., № 97, ст. 2776; 2016 р., № 3, ст. 172, № 68, ст. 2281; 2018 р., № 88, ст. 2920; 2023 р., № 52, ст. 2910) (далі - норма № 5), яка застосовується у військово-медичних закладах.
2. У цьому Порядку під терміном "замовник" слід розуміти державні органи, розвідувальні органи, правоохоронні органи, правоохоронні органи спеціального призначення, військові формування, утворені відповідно до законів України, та їх військові частини (підрозділи), центральні органи виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування, в яких проходять військову службу військовослужбовці, а також підпорядковані таким органам заклади, підприємства, установи та організації.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законі України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
3. Дія цього Порядку поширюється на військовослужбовців, визначених у підпункті 1 пункту 1 статті 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - військовослужбовці), які отримують медичну та реабілітаційну допомогу в закладах охорони здоров’я усіх форм власності та підпорядкування, з якими замовниками укладено договори компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців (далі - договори).
4. Умови та організація забезпечення покращеного харчування військовослужбовців можуть визначатися замовниками в межах цього Порядку.
5. Замовники укладають договори із закладами охорони здоров’я, в яких військовослужбовці отримують медичну та реабілітаційну допомогу.
6. Замовники та заклади охорони здоров’я укладають договори, умови яких визначаються відповідно до Примірного договору компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 р. № 1299.
7. Компенсація витрат на покращене харчування військовослужбовців здійснюється замовником на основі звіту, форма якого визначається в договорі.
8. Сума компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців за місяць розраховується за такою формулою:
K = Dm x Vm,
де K - сума компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців за місяць;
Vm - фактичні витрати на продукти харчування для забезпечення покращеного харчування військовослужбовців у закладі охорони здоров’я за нормою № 5 за один ліжко-день;
Dm - кількість ліжко-днів, під час яких військовослужбовці були фактично забезпечені покращеним харчуванням за нормою № 5.
У разі коли значення Vm перевищує граничний розмір компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців за один ліжко-день, визначений Міноборони, застосовується такий граничний розмір.
9. Розрахунок граничного розміру компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців за один ліжко-день здійснюється Міноборони у такому порядку:
для договорів, які укладені в 2024 році, - станом на 19 травня 2024 р.;
для договорів, які укладені починаючи з 2025 року, - станом на 1 грудня року, що передує року, в якому укладено договори.
10. Граничний розмір компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців за один ліжко-день розраховується на основі вартості норми харчування відповідно до норми № 5.
Граничний розмір компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців за один ліжко-день розраховується Міноборони як сума вартості усіх продуктів харчування з урахуванням кількості або грамів на одного військовослужбовця на добу, визначених нормою № 5, без урахування приміток до норми № 5 за вартістю одного комплекту продуктів відповідно до Каталогу продуктів харчування, затвердженого наказом Міноборони від 15 листопада 2019 р. № 591, та Порядку застосування Каталогу продуктів харчування, затвердженого наказом Міноборони від 29 квітня 2020 р. № 140, що розрахований службою державного замовника у сфері оборони в рамках орієнтовної вартості одного комплекту продуктів на відповідний календарний рік, визначеного у переліку та обсягах закупівель товарів, робіт і послуг та/або змін до нього. Граничний розмір компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців за один ліжко-день розраховується Міноборони з урахуванням того, що у закладі охорони здоров’я для хворих, травмованих, поранених застосовується коефіцієнт, визначений Порядком застосування Каталогу продуктів харчування, затвердженим наказом Міноборони від 29 квітня 2020 р. № 140. У разі відсутності найменування продукту харчування, визначеного нормою № 5, у Каталозі продуктів харчування, затвердженому наказом Міноборони від 15 листопада 2019 р. № 591, такий продукт харчування не включається до розрахунку розміру компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців за один ліжко-день.
Міноборони протягом 10 календарних днів від дня визначення граничного розміру компенсації витрат на покращене харчування військовослужбовців за один ліжко-день надсилає замовникам відповідний розрахунок.
11. Заклади охорони здоров’я надсилають щомісяця до 15 числа замовнику, з яким укладено договір, рахунок та звіт щодо кількості військовослужбовців, які перебували на лікуванні в закладі охорони здоров’я (далі - звіт), за попередній місяць за формою, визначеною договором, і картки-розкладки, складені за нормою № 5.
12. Компенсація витрат на покращене харчування військовослужбовців здійснюється замовником за рахунок бюджетних асигнувань у десятиденний строк з дня отримання рахунка, сформованого з дотриманням вимог законодавства щодо обов’язкових реквізитів первинного документа, звіту закладу охорони здоров’я, з яким укладено договір, та карток-розкладок, складених за нормою № 5, що підтверджують факт забезпечення військовослужбовців покращеним харчуванням.
Компенсація витрат на покращене харчування військовослужбовців за період з 21 по 31 грудня здійснюється у наступному бюджетному періоді у строки, зазначені в абзаці першому цього пункту.
13. Компенсація витрат на покращене харчування військовослужбовців закладу охорони здоров’я, з яким укладено договір, здійснюється починаючи з 19 травня 2024 р. відповідно до рахунка, сформованого з дотриманням вимог законодавства щодо обов’язкових реквізитів первинного документа, звіту закладу охорони здоров’я, з якими укладено договір, та карток-розкладок, складених за нормою № 5, що підтверджують факт забезпечення військовослужбовців покращеним харчуванням.
14. Кошти, отримані закладами охорони здоров’я за договорами, використовуються виключно для закупівлі продуктів харчування або оплати послуг з постачання готових страв (кейтеринг) для забезпечення покращеного харчування військовослужбовців. Кошти, отримані закладами охорони здоров’я за договорами з 19 травня 2024 р. до дати укладення договору, можуть використовуватися для провадження будь-якої господарської діяльності закладу охорони здоров’я.
15. Заклади охорони здоров’я в особі їх керівників несуть відповідальність за недостовірність даних, зазначених у поданих рахунках, звітах та картках-розкладках, складених за нормою 5, а також за покращене харчування військовослужбовців відповідно до норми № 5.