• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку пропуску яхт через державний кордон

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 29.08.2002 № 1274 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 29.08.2002
  • Номер: 1274
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 29.08.2002
  • Номер: 1274
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 серпня 2002 р. N 1274
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 394 від 02.06.2010 )
Про затвердження Порядку пропуску яхт через державний кордон
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 750 від 25.05.2006 )
Відповідно до статей 9, 11 і 12 Закону України "Про державний кордон України" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок пропуску яхт через державний кордон (додається).
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2002 р. N 1274
ПОРЯДОК
пропуску яхт через державний кордон
1. Дія цього порядку поширюється на юридичних та фізичних осіб, діяльність яких пов'язана з експлуатацією яхт - палубних вітрильних, вітрильно-моторних або моторних суден індивідуального чи колективного користування для відпочинку, туризму та спорту.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ N 750 від 25.05.2006 )
2. У цьому Порядку поняття вживаються в такому значенні:
іноземна яхта - яхта, що належить юридичній або фізичній особі іноземної держави;
яхта закордонного плавання - яхта, що перетинає державний кордон з метою прибуття в Україну або вибуття з України;
морський агент - суб'єкт підприємницької діяльності, який відповідно до договору морського агентування виконує певні дії та формальності щодо сприяння капітанові яхти у виконанні обов'язків, пов'язаних з перетинанням державного кордону;
екіпаж яхти - фізичні особи, які під час рейсу виконують на борту яхти обов'язки, пов'язані з її експлуатацією чи обслуговуванням, і внесені до суднової ролі;
суднова роль - документ, у якому зазначаються відомості про кількість і склад екіпажу: прізвище та ім'я члена екіпажу, громадянство, звання або посада, дата і місце народження, тип і номер документа, що посвідчує особу, порт і дата вибуття (прибуття), а також назва яхти, держава та порт реєстрації;
список пасажирів - документ, у якому зазначаються відомості про пасажирів: прізвище та ім'я пасажира, громадянство, дата і місце народження, порт посадки (висадки), порт і дата вибуття (прибуття) яхти, а також назва яхти, держава та порт реєстрації.
3. Яхти закордонного плавання, члени їх екіпажів та пасажири у разі перетинання державного кордону підлягають прикордонному і митному контролю (далі - контроль), а також у відповідних випадках ветеринарному, екологічному, санітарно-карантинному, фітосанітарному контролю і контролю за переміщенням культурних цінностей.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 750 від 25.05.2006 )
4. Контроль яхт закордонного плавання, членів їх екіпажів та пасажирів здійснюється в морському порту, в якому відкрито пункт пропуску через державний кордон.
Контроль іноземних яхт закордонного плавання, членів їх екіпажів та пасажирів здійснюється у разі прибуття в Україну - в першому, у разі вибуття з України - в останньому на шляху прямування морському порту, що відкритий для заходження іноземних невійськових суден.
5. Адміністрація порту чи морський агент зобов'язані надавати підрозділам органів прикордонного та митного контролю інформацію про час прибуття в порт і вибуття з нього яхти закордонного плавання, її назву, державу та порт реєстрації, з порту якої держави вибула (в порт якої держави прямує), кількість членів екіпажу та пасажирів не пізніше ніж за дві години до прибуття (вибуття) яхти.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 750 від 25.05.2006 )
6. Капітаном яхти у разі перетинання державного кордону надаються підрозділам органів, які здійснюють прикордонний, митний та інші види контролю в пункті пропуску через державний кордон, такі документи:
( Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 750 від 25.05.2006 )
1) суднова роль (у разі прибуття яхти - 4 примірники, у разі вибуття - 2);
2) документи, що дають право в'їзду в Україну або виїзду з України членам екіпажу та пасажирам;
3) список пасажирів (у разі прибуття яхти - 4 примірники, у разі вибуття - 2);
4) довідка про наявність на борту яхти наркотичних засобів, зброї та боєприпасів - 2 примірники;
5) список яхтових припасів - 2 примірники;
6) загальна митна декларація - 2 примірники (для іноземної яхти);
7) митні декларації членів екіпажу - громадян України;
8) митні декларації пасажирів;
9) морська медико-санітарна декларація (у разі прибуття яхти);
10) свідоцтва про здійснення профілактичних щеплень членам екіпажу та пасажирам (у разі прибуття з держав/вибуття до держав, для яких обов'язкові профілактичні щеплення, - відповідно до затвердженого МОЗ переліку);
11) свідоцтво про право плавання під прапором держави;
( Пункт 6 доповнено підпунктом 11 згідно з Постановою КМ N 750 від 25.05.2006 )
12) документ, що підтверджує право власності на судно.
( Пункт 6 доповнено підпунктом 12 згідно з Постановою КМ N 750 від 25.05.2006 )
Документи обов'язково засвідчуються підписом капітана яхти (за винятком документів, зазначених у підпунктах 2, 7, 8 і 10 цього пункту).
7. Відомості про всі зміни складу екіпажу чи пасажирів вносяться до суднової ролі або списку пасажирів і засвідчуються підписом капітана яхти.
До початку здійснення контролю сторонні особи зобов'язані залишити яхту, що вибуває з України, а члени екіпажу та пасажири повинні перебувати на борту яхти.
У разі перебування на борту яхти осіб, які не занесені до суднової ролі або списку пасажирів, капітан яхти закордонного плавання зобов'язаний повідомити підрозділ органу прикордонного контролю про таких осіб.
8. Капітан яхти закордонного плавання перед прибуттям до першого порту України зобов'язаний надати адміністрації порту відомості про її санітарно-епідемічний стан.
9. Іноземцю або особі без громадянства, яким відмовлено у в'їзді в Україну, забороняється сходження на берег. Капітан яхти в цьому разі несе відповідальність за повернення таких осіб з України (з відшкодуванням витрат) відповідно до законодавства.
10. Після здійснення контролю і пропуску в Україну яхт дозволяється їх безперешкодне плавання у територіальному морі та внутрішніх водах України, а також перебування та тримання на пристанях, причалах і в пунктах базування (за винятком районів, закритих для плавання і перебування) у порядку, визначеному законодавством України.
11. Іноземна яхта, доставлена на узбережжя моря з використанням іншого транспортного засобу, береться на тимчасовий облік і здійснює плавання з додержанням вимог, визначених пунктом 10 цього Порядку. У разі вибуття з України морським шляхом яхта, члени її екіпажу та пасажири проходять контроль у пункті пропуску через державний кордон з додержанням вимог, визначених пунктами 4-7 цього Порядку.
12. Яхта, що належить фізичній особі - резиденту України і тимчасово вибуває з України, під час пропуску через державний кордон декларується під зобов'язання щодо її повернення в Україну.
Іноземна яхта, що належить фізичній особі - нерезиденту і прибуває в Україну з метою тимчасового перебування, під час пропуску через державний кордон декларується під зобов'язання про її вибуття з України.
13. У випадках, передбачених законодавством України, підрозділ органу прикордонного контролю може заборонити вихід яхти закордонного плавання у море.