• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Всеукраїнську дитячу оздоровницю - курорт Євпаторія

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Положення від 14.07.1999 № 1269
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 14.07.1999
  • Номер: 1269
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 14.07.1999
  • Номер: 1269
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 14 липня 1999 р. N 1269
Київ
Про затвердження Положення про Всеукраїнську дитячу оздоровницю - курорт Євпаторія
З метою поліпшення санаторно-курортного лікування і оздоровлення дітей та на виконання статті 2 Указу Президента України від 2 жовтня 1997 р. N 1101 "Про розвиток Всеукраїнської дитячої оздоровниці - курорту Євпаторія" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про Всеукраїнську дитячу оздоровницю - курорт Євпаторія (додається).
2. Рекомендувати Верховній Раді Автономної Республіки Крим встановити до кінця 1999 року межі зон санітарної охорони курорту Євпаторія.
3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим розробити та затвердити у двомісячний термін план санітарно-оздоровчих заходів Всеукраїнської дитячої оздоровниці - курорту Євпаторія на 1999 - 2005 роки.
Взяти до відома, що фінансування санітарно-оздоровчих заходів здійснюватиметься за рахунок республіканського бюджету Автономної Республіки Крим.
4. Визнати таким, що втратило чинність, Положення про курорт Євпаторія, затверджене постановою Ради Міністрів УРСР від 12 жовтня 1982 р. N 490 (ЗП УРСР, 1982 р., N 10, ст. 86).
Перший
віце-прем'єр-міністр України

В.КУРАТЧЕНКО
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 липня 1999 р. N 1269
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнську дитячу оздоровницю - курорт Євпаторія
1. Всеукраїнська дитяча оздоровниця - курорт Євпаторія (далі - курорт Євпаторія) знаходиться в Автономній Республіці Крим і належить до курортів державного значення.
2. Курорт Євпаторія включає:
курортну зону, яка має природні лікувальні фактори, об'єкти і споруди для їх використання, санаторно-курортні заклади та заклади відпочинку і культури, а також видовищні заклади, підприємства громадського харчування, торгівлі та побутового обслуговування, призначені для обслуговування дітей та їхніх батьків, що прибувають на курорт для лікування і оздоровлення;
зону, в якій знаходяться житлові будинки, господарські будівлі, споруди та інші об'єкти, що належать громадянам, які постійно проживають на території курорту;
зону, в якій розміщені централізовані об'єкти господарювання;
зону санітарно-гігієнічних та оздоровчих лісів.
Курорт Євпаторія за своїми природними лікувальними факторами є клімато-бальнеогрязьовий і призначений для лікування таких важких дитячих захворювань, як кістковий туберкульоз, наслідки поліомієліту і дитячого церебрального паралічу, захворювань шкіри, ендокринної системи, органів опору і руху, дихальних шляхів, ревматичних хвороб тощо.
3. Визначення медичного профілю (спеціалізації) санаторно-курортних закладів провадиться у порядку, встановленому МОЗ.
4. Координація діяльності санаторно-курортних та оздоровчих закладів незалежно від форми власності та підпорядкування, пов'язаної з використанням природних лікувальних факторів і організації санаторно-курортного режиму, здійснюється МОЗ.
Розвиток і забудова курорту Євпаторія
5. Курорт Євпаторія розвивається на основі концепції розвитку міста (перша стадія генерального плану) і відкоригованого генерального плану (друга стадія генерального плану).
6. Забудова курорту Євпаторія ведеться відповідно до затверджених в установленому законодавством порядку генерального плану курорту, іншої містобудівної документації.
Містобудівна документація, що регламентує всі види будівництва на території курорту і розробляється відповідно до Закону України "Про основи містобудування" та інших актів законодавства, підлягає обов'язковій державній екологічній та санітарно-гігієнічній експертизі.
Для складання містобудівної документації визначається місткість курорту з урахуванням запасів природних лікувальних факторів та нормативів їх використання, а також можливостей природної території, придатної для організації лікування та оздоровлення на курорті, перспектив розвитку в його межах тих галузей господарства, які дадуть змогу мінімізувати антропогенне навантаження на природний ландшафт.
7. Будівництво на курорті Євпаторія нових і розширення діючих промислових підприємств та інших об'єктів, не пов'язаних безпосередньо із задоволенням потреб відпочиваючих і місцевого населення, а також потреб курортного та житлового будівництва, як правило, забороняється.
Будівництво таких об'єктів може здійснюватися, як виняток, лише з дозволу Кабінету Міністрів України.
Проектна документація на будівництво об'єктів курорту незалежно від форми власності розробляється відповідно до законодавства України на основі вихідних даних та завдання на проектування. Завдання погоджується з МОЗ.
8. Земельні ділянки для розширення курорту Євпаторія надаються у порядку, встановленому Земельним кодексом України, на підставі техніко-економічних обгрунтувань щодо використання землі та проектів відведення земельних ділянок з урахуванням затверджених меж округу і зон санітарної охорони.
Земельні ділянки курорту використовуються у порядку, визначеному проектом детального планування та проектом забудови курорту, і відповідно до режиму, встановленого згідно з пунктами 9 - 25 цього Положення.
Санітарна охорона курорту Євпаторія
9. З метою збереження фізичних і хімічних властивостей природних лікувальних факторів, запобігання їх псуванню, забрудненню та передчасному виснаженню встановлюється межа округу санітарної охорони курорту Євпаторія.
10. У межах округу санітарної охорони забороняється виконувати роботи, що спричиняють забруднення грунту, води і повітря, заподіяння шкоди лісам та іншим зеленим насадженням, сприяють розвитку небезпечних геологічних процесів і негативно впливають на природні лікувальні фактори і санітарний стан курорту.
11. В окрузі санітарної охорони курорту проводяться санітарно-оздоровчі та інші заходи, спрямовані на забезпечення належного санітарного стану курорту і його природних лікувальних факторів, а також створення сприятливих умов для лікування та оздоровлення громадян.
12. Використання водних об'єктів для лікувальних та оздоровчих цілей, а також для скидання стічних вод провадиться згідно із статтями 62 - 64, 70 - 75 і 104 Водного кодексу України.
Санітарна охорона водопроводів і джерел водопостачання в межах округу здійснюється у порядку, встановленому законодавством про санітарну охорону водопроводів і джерел водопостачання населених пунктів.
13. Дороги, призначені для транспортного обслуговування санаторно-курортних закладів, повинні бути покриті асфальтом або іншим безпиловим матеріалом.
14. Округ санітарної охорони курорту Євпаторія поділяється на три зони: перша зона - суворого режиму, друга зона - обмежень, третя зона - спостережень.
Межі зон санітарної охорони курорту Євпаторія встановлюються Верховною Радою Автономної Республіки Крим.
Санітарний режим у першій зоні
15. Перша зона (зона суворого режиму) охоплює пляжі, прибережну захисну смугу, а також прилеглу до пляжів територію завширшки не менш як 100 метрів.
16. На території зони встановлюється санітарний режим, який забезпечує охорону вод Чорного моря та його узбережжя від будь-якого виду забруднення і засмічення, проводиться озеленення та упорядкування.
На цій території дозволяється провадити діяльність, пов'язану з використанням природних лікувальних факторів, на підставі науково обгрунтованих висновків та екологічної експертизи, виконувати берегоукріплювальні, протизсувні та протиерозійні роботи, будувати хвилеломи, буни та інші гідротехнічні споруди, а також влаштовувати причали.
17. На території першої зони забороняються:
всі види користування надрами, розорювання земель та провадження будь-якої господарської діяльності, а також інші дії, які впливають або можуть вплинути на природні лікувальні фактори;
прокладення кабелів, у тому числі підземних кабелів високої напруги, трубопроводів, інших комунікацій;
будівництво будь-яких будівель, споруд та інших об'єктів, не пов'язаних з охороною природних лікувальних факторів курорту Євпаторія;
скидання дренажних та стічних вод у Чорне море, а також в озера Мойнакі, Ойбурське, Аджібайчинське, Аірчинське, Галгаське, Кондрадське, Терекли;
влаштування стоянок автомобілів, їх обслуговування (ремонт, миття тощо);
розміщення санаторно-курортних закладів та закладів відпочинку;
влаштування вигребів (накопичувачів) стічних вод, полігонів рідких і твердих відходів виробництва, полів фільтрації та будівництва інших споруд для приймання і знешкодження рідких відходів, кладовищ, скотомогильників;
проїзд автотранспортних засобів, не пов'язаних з обслуговуванням цієї території або провадженням природоохоронної діяльності;
розташування в межах пляжів їдалень, кафе, барів тощо;
постійне і тимчасове проживання громадян (крім осіб, які безпосередньо забезпечують використання лікувальних факторів).
Санітарний режим у другій зоні
18. Друга зона (зона обмежень) охоплює територію, на якій знаходяться санаторно-курортні заклади та заклади відпочинку і яка призначена для будівництва таких закладів; парки, ліси та інші зелені насадження, використання яких без дотримання вимог природоохоронного законодавства може призвести до погіршення природних лікувальних факторів курорту Євпаторія.
19. Друга зона встановлюється з метою обмеження експлуатації об'єктів, які можуть призвести до забруднення вод, пляжів, повітря, грунту та зелених насаджень.
20. Територія другої зони повинна бути максимально упорядкована. Всі будинки в її межах повинні мати водопровідну мережу і каналізацію. Туалети у приватних будинках в обов'язковому порядку обладнуються водонепроникними вигребами. Території ферм асфальтуються і за периметром огороджуються та обладнуються водовідвідними канавами з гідроізольованими відстійниками для забруднених поверхневих вод. При в'їзді на територію ферм споруджуються капітальні санпропускники з дезбар'єрами.
21. У разі масового поширення небезпечних та карантинних шкідників і хвороб рослин у парках, лісах та інших зелених насадженнях дозволяється використання за погодженням з органами санітарно-епідеміологічної служби нетоксичних для людини і таких, що швидко розкладаються в навколишньому природному середовищі, пестицидів.
22. У межах території другої зони вільні від забудови ділянки озеленюються, дороги, алеї та проходи асфальтуються або покриваються іншим безпиловим матеріалом.
23. На території другої зони забороняється:
будівництво об'єктів та споруд, не пов'язаних з безпосереднім задоволенням потреб місцевого населення, а також громадян, що прибувають на курорт для лікування та оздоровлення;
проведення гірничих та інших видів робіт, не пов'язаних з безпосереднім упорядкуванням території;
спорудження поглинаючих колодязів, полів підземної фільтрації;
забруднення поверхневих водойм у процесі виконання будь-яких видів робіт;
влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, кладовищ, скотомогильників, а також накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, інших відходів, що призводять до забруднення водойм, грунту, грунтових вод;
розміщення складів пестицидів та агрохімікатів поблизу водних об'єктів - зрошувальних та скидних каналів, ставків, озер тощо;
промислова вирубка зелених насаджень, а також будь-яке інше використання земельних ділянок і водойм, що може призвести до погіршення їх природних лікувальних факторів;
скидання у водні об'єкти сміття, стічних підсланевих і баластних вод та витікань інших речовин з транспортних (плавучих) засобів, а також витікань з нафтопроводів.
Санітарний режим у третій зоні
24. Третя зона (зона спостережень) є одночасно межею округу і на цій території дозволяється виконання всіх видів робіт, які негативно не впливатимуть та не погіршуватимуть її природні лікувальні фактори і санітарно-гігієнічні умови курорту Євпаторія.
25. На території третьої зони забороняється:
будівництво підприємств, установ і організацій, діяльність яких може негативно впливати на кліматичні умови, стан повітря, грунту та води курорту;
спуск на рельєф неочищених стічних, промислових та господарсько-фекальних вод, проведення вирубок зелених насаджень (крім санітарних рубок);
скидання стічних вод у Чорне море в межах округу санітарної охорони курорту.
Використання природних лікувальних факторів
26. На курорті Євпаторія використовуються спеціально визначені території, які мають природні лікувальні фактори - мінеральні та термальні води, лікувальні грязі, ропа лиманів, кліматичні та інші умови, що сприятливі для лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань.
Виявлення природних лікувальних факторів здійснюється шляхом проведення комплексних кліматичних, геолого-гідрогеологічних, лабораторних, курортологічних та інших робіт.
27. Визначені за результатами геологорозвідувальних робіт експлуатаційні запаси родовищ лікувальних підземних мінеральних вод, лікувальних грязей та інших корисних копалин, що належать до природних лікувальних факторів, затверджуються та вносяться до Державного фонду родовищ корисних копалин і передаються для використання відповідно до законодавства.
Якість природних лікувальних факторів регламентується спеціальним медичним висновком, який визначає кондиційний склад корисних і шкідливих для людини компонентів.
Медичний висновок видається лише МОЗ.
Методи використання природних лікувальних факторів визначаються МОЗ.
28. Видобування та використання мінеральних вод, лікувальних грязей та інших корисних копалин, що належать до природних лікувальних факторів, здійснюється згідно із затвердженими проектами і встановленими Геолкомом квотами.
29. Спеціальне використання природних лікувальних факторів здійснюється за плату відповідно до Кодексу України про надра. Нормативи цієї плати та порядок її справляння встановлюються Кабінетом Міністрів України.
30. Державний нагляд і контроль за додержанням правил і норм використання природних лікувальних факторів здійснюють Мінпраці, Геолком, МОЗ, Мінекобезпеки, Мінекономіки, інші спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади відповідно до законодавства.
Організація лікування та обслуговування
31. Організація лікування на курорті Євпаторія провадиться за науково обгрунтованими методиками, що розробляються для кожного виду (типу) природних лікувальних факторів і затверджуються МОЗ.
32. Організація лікування в санаторно-курортних закладах і оздоровчих заходів у санаторно-курортних закладах здійснюється відповідно до положень про ці заклади.
Організація обслуговування на курорті здійснюється санаторно-курортними закладами незалежно від форми власності, що утворені в установленому законодавством порядку, і спрямована на створення умов для прийняття громадянами лікувальних процедур, їх проживання, харчування, одержання інших культурно-побутових послуг.
33. У разі виникнення в громадян, що прибули на курорт для лікування і відпочинку, гострих інфекційних та інших захворювань, а також різкого погіршення здоров'я вони підлягають госпіталізації до районної (міської) лікарні за місцем розташування курорту Євпаторія.
Порядок госпіталізації встановлюється МОЗ.