• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про дружбу і співробітництво між Україною і Канадою

Канада, Україна | Угода, Міжнародний договір від 24.10.1994
Реквізити
  • Видавник: Канада, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 24.10.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Канада, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 24.10.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода про дружбу і співробітництво між Україною і Канадою
( Угоду ратифіковано Законом N 66/95-ВР від 15.02.95 )
Уряд України і Канади (далі "Сторони"), керуючись Декларацією про відносини між Україною і Канадою від 22 вересня 1991 року, Спільною Декларацією про встановлення дипломатичних відносин від 27 січня 1992 року, а також Меморандумом про взаєморозуміння між Урядами України і Канади від 23 вересня 1992 року, бажаючи закласти політичні підвалини для довгострокового, конструктивного і динамічного партнерства, як на двосторонній, так і багатосторонній основі, підтверджуючи свою повагу і відданість демократичним принципам і нормам у відносинах між суверенними державами, які мають розвиватися на засадах партнерства, взаємної довіри, відданості загальним цінностям та ідеалам свободи, демократії, справедливості, солідарності та людської гідності, підверджуючи вірність верховенству закону, правам людини і основним свободам, відзначаючи важливість зміцнення міжнародного миру і безпеки шляхом запобігання конфліктам, урегулювання кризових ситуацій, роззброєння та запобігання розповсюдженню ядерної зброї та інших видів зброї масового знищення, усвідомлюючи спільну відповідальність, як держав-членів Організації Об'єднаних Націй, за побудову, разом з іншими країнами, нового світового політичного та економічного порядку, основаного на соціальній справедливості і правах людини, повазі до національної незалежності, територіальної цілісності та збереження навколишнього середовища, а також бажаючи зміцнити історично тісні зв'язки між їхніми народами і сприяти подальшому розвиткові двостороннього співробітництва в усіх можливих галузях і сферах на взаємну користь, домовилися про таке:
Високі Договірні Сторони погоджуються розвивати відносини між собою як дружні держави відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй, відповідних документів в галузі прав людини, а також принципів і зобов'язань в рамках Наради з безпеки і співробітництва в Європі. Їхні взаємовідносини характеризуватимуться взаємною довірою, повагою, солідарністю, співробітництвом і спільною відданістю демократії та економічній свободі.
Вони виконуватимуть в дусі доброї волі свої зобов'язання за міжнародним правом і сприятимуть розвиткові добросусідства у відносинах між собою і з усіма іншими державами.
Сторони співробітничатимуть в рамках відповідних міжнародних організацій з метою утвердження прав людини, демократичних цінностей, соціальної справедливості і процвітання.
Високі Договірні Сторони погоджуються утримуватись від погрози силою або використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності одна одної і вирішувати будь-які спори між ними політичними засобами, і з цією метою використовувати механізми Організації Об'єднаних Націй, Наради з безпеки і співробітництва в Європі та міжнародні угоди, сторонами яких вони є.
Високі Договірні Сторони погоджуються підтримувати регулярний діалог на найвищому політичному рівні двох країн з принципових питань їх двосторонніх відносин, розвитку їхніх країн, як і з питань, що мають обопільний та міжнародний характер.
Сторони сприятимуть розвиткові співробітництва на всіх рівнях, включаючи консультації між міністрами закордонних справ, законодавчими і виконавчими органами, громадськими діячами і приватними організаціями з метою забезпечення подальшого розширення і поглиблення їхніх двосторонніх відносин і координації їх позицій з міжнародних питань.
Сторони проводитимуть конструктивні переговори з двосторонніх питань, поважаючи прагнення та інтереси одна одної.
У разі необхідності і за взаємною домовленістю будуть створені змішані Комісії або інші постійні і спеціальні органи.
Високі Договірні Сторони підтверджують свої відповідні зобов'язання в галузі контролю над озброєнням. Вони підтримуватимуть міжнародні зусилля, спрямовані на скорочення рівнів збройних сил і створення мір довір'я.
Сторони знову підтверджують свою неухильну відданість принципам Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та Конвенції про знищення біологічної і токсичної зброї - 1972 року, а також Конвенції про заборону розвитку, виробництва, накопичення та використання хімічної зброї та її знищення - 1993 року.
Сторони продовжать двостороннє співробітництво з метою вирішення найважливіших питань на Конференції з роззброєння.
Сторони погоджуються вживати заходів, включаючи контроль над експортом, з метою запобігання розповсюдженню зброї масового знищення і відповідних технологій.
Сторони співробітничатимуть у питаннях конверсії оборонних галузей промисловості в технологічно і економічно конкурентне цивільне виробництво.
Високі Договірні Сторони розширюватимуть і посилюватимуть співробітництво в рамках Організації Об'єднаних Націй з метою зміцнення миротворчої ролі Організації, включаючи запобігання конфліктам та кризовим ситуаціям, досягнення більшої ефективності системи колективної безпеки, передбаченої Статутом ООН, нарощування внеску Організації Об'єднаних Націй у вирішення сучасних глобальних проблем і формування нового і справедливого світового порядку.
Високі Договірні Сторони робитимуть все від них залежне для сприяння розвиткові взаєморозуміння і співробітництва в Європі. Вони співпрацюватимуть з метою посилення ефективності Наради з безпеки і співробітництва в Європі, насамперед як механізму запобігання конфліктам і їх мирного вирішення, захисту прав людини і прав національних меншин, а також розвиткові демократичних інститутів.
Високі Договірні Сторони сприятимуть розвиткові і створенню сприятливих умов для підприємницької діяльності, включаючи торгівлю та інвестування спільних підприємств. Вони заохочуватимуть підприємницьку діяльність між двома країнами, відповідно до ринкових реформ в Україні та її інтеграцію в світову економіку.
Сторони намагатимуться створювати сприятливі умови для економічного співробітництва, чесної і рівноправної практики здійснення бізнесу, ринкового обміну та більшого обміну діловою інформацією. Вони намагатимуться робити це через свою участь у діяльності Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції і розвитку, Європейського банку реконструкції і розвитку, інших міжнародних фінансових установ та Генеральної Угоди з тарифів і торгівлі.
Якщо тільки не буде досягнуто іншої домовленості, Сторони надаватимуть пріоритету торгівлі, інвестуванню та іншим формам економічного співробітництва в таких галузях як: енергетика, сільське господарство, телекомунікація, гірнича промисловість, транспорт, будівництво, переробка продуктів харчування, фармацевтична промисловість, охорона навколишнього середовища, професійні послуги та інші галузі, що становлять обопільний інтерес.
Високі Договірні Сторони приділяють особливу увагу зміцненню багатосторонньої системи торгівлі. Вони підтримуватимуть подальші кроки в напрямку лібералізації, відкритості ринків та реалізації принципів Генеральної Угоди з тарифів і торгівлі та Організації економічного співробітництва і розвитку, що стосуються торгівлі та інвестування.
Сторони підтримуватимуть діяльність Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції і розвитку, Організації економічного співробітництва і розвитку, Європейського банку реконструкції і розвитку та інших міжнародних форумів, особливо якщо вони сприяють процесу переходу України до ринкової економіки.
Високі Договірні Сторони визнають глобальне значення захисту навколишнього природного середовища. Вони активізують своє співробітництво в питаннях захисту навколишнього середовища та збереження на національному і регіональному рівнях вразливих світових екосистем, керуючись спільним бажанням їхніх народів.
Вони співпрацюватимуть у прагненні вирішувати проблеми навколишнього середовища і в застосуванні принципів сталого розвитку до використання природних ресурсів.
Орієнтуючись на Угоду про створення в Україні Міжнародного науково-технологічного центру, підписану в Києві 25 жовтня 1993 року, Сторони визначать пріоритетні сфери співробітництва в галузі науки і технологій.
Сторони вивчать, зокрема, можливі шляхи співробітництва в галузі ядерної енергетики.
Високі Договірні Сторони співробітничатимуть у сфері запобігання та боротьби з організованою злочинністю, незаконним обігом наркотиків, тероризмом, злочинними акціями проти безпеки цивільної авіації та морської навігації, а також контрабандою, включаючи незаконне вивезення за кордон культурних та історичних цінностей.
Високі Договірні Сторони розвиватимуть контакти та обміни у військовій галузі. Вони регулярно обмінюватимуться досвідом та інформацією про їхні військові доктрини та інші питання, що становитимуть інтерес для військових, на основі окремих угод та домовленостей, які будуть укладені між ними.
Визнаючи важливість культурних та спортивних обмінів для взаєморозуміння між народами, Високі Договірні Сторони продовжать двостороннє співробітництво в галузях культури і спорту.
Сторони сприятимуть також розвиткові безпосереднього співробітництва між освітніми, архівними, культурними, творчими та спортивними організаціями двох країн, а також між асоціаціями і товариствами в цих галузях.
Високі Договірні Сторони робитимуть все можливе для створення умов для розширення прямих контактів між громадянами, установами та організаціями.
Сторони сприятимуть розширенню контактів між політичними партіями, профспілками, фондами, школами та вищими учбовими закладами, організаціями по захисту прав людини, релігійними, жіночими та молодіжними організаціями, екологічними та іншими асоціаціями.
Сторони розвиватимуть міжпарламентські контакти та обміни, включаючи контакти між представниками різних партій і народних рухів двох країн. Сторони сприятимуть обмінові досвідом у формуванні і впровадженні законодавчих актів.
Високі Договірні Сторони заохочуватимуть співробітництво між областями України та провінціями і територіями Канади, а також на регіональному та муніципальному рівнях.
Високі Договірні Сторони забезпечать, на основі взаємності, умови для нормального функціонування їхніх дипломатичних, консульських та інших офіційних місій.
Високі Договірні Сторони укладуть додаткові угоди та домовленості, в разі необхідності, з метою виконання положень цієї Угоди. Вони продовжуватимуть виконувати діючі двосторонні угоди і, в разі необхідності, вноситимуть до них відповідні доповнення.
Положення цієї Угоди не суперечать зобов'язанням Сторін за чинними для них двосторонніми та багатосторонніми міжнародними договорами та угодами.
Ця Угода не спрямована проти третіх країн.
Ця Угода підлягає ратифікації відповідно до конституційних процедур кожної Сторони і набере чинності в день обміну ратифікаційними грамотами.
Ця Угода залишатиметься чинною протягом 10 років і буде автоматично продовжуватись на наступні пятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не заявить про свій намір призупинити її дію шляхом письмового повідомлення не менше ніж за один рік до закінчення відповідного терміну.
Вчинено в м.Оттаві 24 жовтня 1994 року в двох примірниках, кожний українською, англійською і французькою мовами, при цьому всі тексти є автентичні.
Президент УкраїниЛеонід КучмаПрем'єр-міністр КанадиЖан Кретьен