• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку підготовки та подання Кабінетові Міністрів України на погодження пропозицій щодо відзначення памятних дат і ювілеїв

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 13.08.2003 № 1249
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 13.08.2003
  • Номер: 1249
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 13.08.2003
  • Номер: 1249
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 13 серпня 2003 р. N 1249
Київ
Про затвердження Порядку підготовки та подання Кабінетові Міністрів України на погодження пропозицій щодо відзначення пам'ятних дат і ювілеїв
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 338 від 09.04.2008 N 974 від 27.10.2010 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок підготовки та подання Кабінетові Міністрів України на погодження пропозицій щодо відзначення пам'ятних дат і ювілеїв (додається).
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям вжити додаткових заходів для забезпечення дотримання вимог Указів Президента України від 2 грудня 1995 р. N 1116 "Про впорядкування відзначення пам'ятних дат і ювілеїв" і від 17 грудня 1999 р. N 1583 "Про додаткові заходи щодо впорядкування відзначення пам'ятних дат і ювілеїв" стосовно обмеження відзначення пам'ятних дат та інших подій, не пов'язаних з ювілеями, а також недопущення невиправданого витрачання коштів на ці цілі.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 серпня 2003 р. N 1249
ПОРЯДОК
підготовки та подання Кабінетові Міністрів України на погодження пропозицій щодо відзначення пам'ятних дат і ювілеїв
1. Цей Порядок визначає основні вимоги до подання Кабінетові Міністрів України на погодження пропозицій щодо відзначення пам'ятних та історичних дат, ювілеїв великих підприємств, установ та організацій, а також ювілеїв і вшанування пам'яті видатних осіб, інших подій, що мають загальнодержавне значення (далі - пам'ятні дати і ювілеї).
2. Кабінетові Міністрів України подаються на погодження пропозиції щодо відзначення пам'ятних дат і ювілеїв, що мають суспільно-політичне, історичне або культурне значення для держави, в тому числі щодо відзначення річниць заснування населених пунктів або інших адміністративно-територіальних утворень з огляду на їх роль у становленні та утвердженні української державності. Пропозиції щодо відзначення пам'ятних дат і ювілеїв подаються з дотриманням вимог Указів Президента України від 2 грудня 1995 р. N 1116 "Про впорядкування відзначення пам'ятних дат і ювілеїв" і від 17 грудня 1999 р. N 1583 "Про додаткові заходи щодо впорядкування відзначення пам'ятних дат і ювілеїв" стосовно відзначення пам'ятних дат, історичних подій, ювілеїв підприємств, установ та організацій вперше у 50-ту річницю, ювілеїв та вшанування пам'яті видатних осіб - у день п'ятдесятиріччя від дня народження, а також стосовно наступних відзначень - відповідно не раніше ніж через 25 і 10 років.
Питання, пов'язані з відзначенням пам'ятних дат, ювілеїв та інших подій, що мають важливе значення для підприємств, установ та організацій чи для розвитку регіону, в тому числі стосовно відзначення річниць заснування населених пунктів або інших адміністративно-територіальних утворень, вирішуються за погодженням з відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними. Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.
3. Пропозиції щодо відзначення пам'ятних дат і ювілеїв подаються Кабінетові Міністрів України міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями не пізніше ніж за півтора року до дати їх відзначення разом з проектом відповідного рішення, підготовленим з дотриманням вимог Регламенту Кабінету Міністрів України та в установленому порядку погодженим із заінтересованими центральними та місцевими органами виконавчої влади.
У разі недотримання зазначених строків пропозиції щодо відзначення пам'ятних дат і ювілеїв Кабінетом Міністрів України не розглядаються.
( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 974 від 27.10.2010 )( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 338 від 09.04.2008 )
4. У пропозиціях щодо відзначення пам'ятних дат і ювілеїв обгрунтовуються доцільність відзначення тієї чи іншої події виходячи з її суспільно-політичного, культурного або історичного значення для держави та надаються матеріали, що підтверджують достовірність дати святкування (архівна довідка).
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 974 від 27.10.2010 )
5. До пропозицій додається перелік осіб, яких пропонується включити до складу організаційного комітету, та проект план заходів щодо підготовки та відзначення пам'ятної дати або ювілею.
6. До складу організаційного комітету включаються представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських і політичних організацій, видатні діячі культури і мистецтва, науковці. Головою організаційного комітету з відзначення річниці заснування населеного пункту або іншого адміністратнвно-тернторіального утворення пропонується, як правило, керівник міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, закріпленого за адміністративно-територіальними одиницями згідно з рішенням Кабінету Міністрів України.
7. Заходи щодо підготовки та відзначення пам'ятної дати і ювілею спрямовуються на зміцнення політичної стабільності у суспільстві, громадянської злагоди і взаєморозуміння, консолідацію Українського народу, утвердження засад української державності, загальнонаціональних ідейних орієнтирів та духовних цінностей.
8. У проекті плану заходів передбачається організація і проведення урочистостей у мм. Києві та Севастополі, обласних і районних центрах, містах, селищах, інших населених пунктах, трудових колективах за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських та релігійних організацій, політичних партій, із запрошенням у разі потреби представників іноземних держав, дипломатичного корпусу, української діаспори, проведення культурно-мистецьких та інших святкових заходів, конференцій, семінарів, всеукраїнських, регіональних виставок і оглядів досягнень у різних галузях господарства, а також вирішення питань соціального характеру, благоустрою населених пунктів тощо. Зазначається місце та час проведення заходів, відповідальні виконавці, орієнтовний розподіл видатків, фінансово-економічне обгрунтування та джерела фінансування.
9. У разі коли відзначення пам'ятних дат і ювілеїв потребує фінансування з державного чи місцевих бюджетів, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації під час складання проектів відповідних бюджетів на наступний бюджетний період готують і подають у встановленому порядку пропозиції щодо бюджетних асигнувань на зазначену мету.
10. Пропозиції, подані Кабінетові Міністрів України з порушенням установлених цим Порядком вимог, повертаються відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України без розгляду.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 338 від 09.04.2008 )