• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про очну (денну) форму здобуття дошкільної освіти

Міністерство освіти і науки України | Наказ від 21.05.2025 № 747 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 21.05.2025
  • Номер: 747
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 21.05.2025
  • Номер: 747
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.05.2025 м. Київ № 747
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
26 червня 2025 р. за № 991/44397
Про затвердження Положення про очну (денну) форму здобуття дошкільної освіти
Відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України "Про дошкільну освіту", підпункту 12-1 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, з метою забезпечення доступності дошкільної освіти
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про очну (денну) форму здобуття дошкільної освіти, що додається.
2. Директорату дошкільної та інклюзивної освіти (Лотоцька Алевтина) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Коновалову Анастасію.
 

Т. в. о. Міністра

Андрій СТАШКІВ

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної
регуляторної служби України

Олексій КУЧЕР

Міністр охорони здоров'я
України

Віктор ЛЯШКО

Перший заступник Міністра
соціальної політики України

Дарія МАРЧАК

Уповноважений Верховної
Ради України з прав людини

Дмитро ЛУБІНЕЦЬ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
21 травня 2025 року № 747
Положення
про очну (денну) форму здобуття дошкільної освіти
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок здобуття дошкільної освіти дітьми за очною (денною) формою.
Очна (денна) форма здобуття дошкільної освіти (далі - очна форма) організовується закладами дошкільної освіти, дошкільними підрозділами інших юридичних осіб публічного чи приватного права (далі - юридичні особи), фізичними особами - підприємцями, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти (далі разом - суб'єкти освітньої діяльності).
Норми цього Положення, що стосуються батьків, поширюються також на інших законних представників дитини.
2. У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про освіту" та "Про дошкільну освіту".
3. Очна форма впроваджується з метою:
забезпечення здобуття дошкільної освіти кожним вихованцем відповідно до його індивідуальних особливостей, потреб, інтересів, здібностей, обдарувань;
забезпечення здобуття дошкільної освіти вихованцем в організованому безпечному, здоровому, інклюзивному чи спеціальному освітньому середовищі за безпосередньої участі в освітньому процесі педагогічних працівників, інших залучених осіб;
соціалізації дітей через інтеграцію в колектив, формування комунікативних навичок і соціо-емоційного інтелекту;
створення стимулюючого простору для активного пізнання, експериментування та практичного засвоєння знань, формування та розвитку умінь, навичок та компетентностей через гру та діяльнісний підхід;
забезпечення моніторингу розвитку дитини, її освітніх досягнень та оперативного реагування на її освітні потреби;
забезпечення психолого-педагогічного супроводу, надання комплексної педагогічної та психологічної підтримки відповідно до вікових та індивідуальних особливостей дітей, надання психолого-педагогічних та/або корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами.
4. Організація очної форми здійснюється на підставі рішення засновника (засновників) закладу дошкільної освіти, іншої юридичної особи, або уповноваженого засновником (засновниками) органом (особою), рішення фізичної особи - підприємця.
II. Організація та забезпечення очної форми
1. Для організації очної форми суб'єктами освітньої діяльності можуть формуватися різні групи вихованців. Формування груп та визначення їх наповненості здійснюється, відповідно до статті 17 Закону України "Про дошкільну освіту".
2. Працівники суб'єктів освітньої діяльності, інші особи, залучені на договірних засадах, мають відповідати вимогам до працівників закладів дошкільної освіти, встановленим статтею 25 Закону України "Про дошкільну освіту", іншими нормативно-правовими актами у сфері дошкільної освіти.
3. Педагогічні працівники забезпечуються ресурсами (дидактичними, ігровими, науково-методичними, матеріально-технічними, інформаційними тощо), необхідними для здійснення освітнього процесу, реалізації обраних суб'єктом освітньої діяльності освітніх та парціальних програм, виконання державного стандарту дошкільної освіти.
III. Організація освітнього процесу за очною формою
1. Освітній процес організовується відповідно до Законів України "Про дошкільну освіту", "Про освіту", інших нормативно-правових актів, освітніх та парціальних програм, програми розвитку, плану роботи на рік суб'єкта освітньої діяльності та спрямовується на розвиток особистості, обдарувань кожної дитини, досягнення результатів, визначених державним стандартом дошкільної освіти.
2. Освітній процес провадиться із застосуванням засобів і методів розвитку, виховання, навчання, форм взаємодії з вихованцями, що є найбільш прийнятними для дітей відповідного віку та враховують їхні освітні потреби, зокрема шляхом адаптації / модифікації змісту освітньої програми.
3. Суб'єкти освітньої діяльності організовують та здійснюють освітній процес за однією або декількома освітніми та/або парціальними програмами, визначеними згідно зі статтею 16 Закону України "Про дошкільну освіту".
З метою забезпечення інтересів і потреб вихованців, досягнення ними результатів, визначених державним стандартом дошкільної освіти, та з урахуванням особливостей і специфіки місцезнаходження та діяльності, фахової підготовки та академічної свободи педагогічних працівників, контингенту вихованців тощо суб'єкти освітньої діяльності мають право комбінувати, інтегрувати, а також в інший спосіб адаптувати обрані ними освітні та парціальні програми.
4. Для забезпечення індивідуалізації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності) складається індивідуальна програма розвитку, що розробляється командою психолого-педагогічного супроводу.
5. Освітній процес організовують педагогічні працівники та особи, залучені до освітнього процесу, які у партнерстві з батьками забезпечують єдність розвитку, виховання і навчання вихованців, беруть участь у створенні безпечного освітнього середовища, вільного від будь-яких проявів жорстокого поводження з дитиною, насильства, у тому числі булінгу (цькування).
____________