• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19 серпня 2016 року № 848

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ від 15.04.2025 № 264 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 15.04.2025
  • Номер: 264
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 15.04.2025
  • Номер: 264
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.04.2025 м. Київ № 264
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
29 квітня 2025 р. за № 638/44044
Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19 серпня 2016 року № 848
Відповідно до статті 9-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", з метою впорядкування деяких виплат військовослужбовцям Державної прикордонної служби України у разі переїзду на нове місце військової служби
НАКАЗУЮ:
1. Внести до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19 серпня 2016 року № 848 "Про затвердження Інструкції про умови та порядок виплати підйомної допомоги військовослужбовцям Державної прикордонної служби України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2016 року за № 1249/29379, такі зміни:
1) заголовок викласти в такій редакції:
"Про затвердження Порядку здійснення деяких виплат військовослужбовцям Державної прикордонної служби України у разі переїзду на нове місце військової служби";
2) пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Затвердити Порядок здійснення деяких виплат військовослужбовцям Державної прикордонної служби України у разі переїзду на нове місце військової служби, що додається".
2. Внести зміни до Інструкції про умови та порядок виплати підйомної допомоги військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19 серпня 2016 року № 848, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2016 року за № 1249/29379, виклавши її у новій редакції, що додається.
3. Управлінню взаємодії з Державною прикордонною службою України Міністерства внутрішніх справ України (Лукашук М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України відповідно до розподілу обов'язків.
 

Міністр

Ігор КЛИМЕНКО

ПОГОДЖЕНО:

 

Перший віце-прем'єр-міністр України -
Міністр економіки України

Юлія СВИРИДЕНКО

Міністр соціальної
політики України

Оксана ЖОЛНОВИЧ

Голова Державної
прикордонної служби України

Сергій ДЕЙНЕКО

Перший заступник Голови
СПО об'єднань профспілок

Олександр ШУБІН

Керівник Секретаріату Спільного
представницького органу сторони
роботодавців на національному рівні

Р. ІЛЛІЧОВ

Голова Профспілки працівників
державних установ України

Юрій ПІЖУК
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
19 серпня 2016 року № 848
(у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України
від 15 квітня 2025 року № 264)
Порядок
здійснення деяких виплат військовослужбовцям Державної прикордонної служби України у разі переїзду на нове місце військової служби
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення виплат, передбачених пунктом 3 статті 9-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, а також тим, хто перебуває на кадровій військовій службі та військовій службі за призовом осіб офіцерського складу в Державній прикордонній службі України (далі - військовослужбовці).
2. У разі переїзду військовослужбовців на нове місце військової служби в інший населений пункт у зв'язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням на навчання до вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, закладів фахової передвищої військової освіти (далі - військові навчальні заклади) та навчальних центрів (навчальних підрозділів), термін навчання в яких становить не менше шести місяців, без збереження посади за попереднім місцем військової служби або у зв'язку з передислокацією Адміністрації Держприкордонслужби, розвідувального органу Адміністрації Держприкордонслужби, регіонального управління, органу охорони державного кордону, загону морської охорони, військового навчального закладу, навчального центру (навчального підрозділу), науково-дослідної установи, підрозділу спеціального призначення, органу забезпечення Державної прикордонної служби України (далі - органи Держприкордонслужби) або підрозділу органу Держприкордонслужби, їм виплачуються:
підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім'ї, який переїжджає з ним на нове місце військової служби;
добові, установлені постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів" за кожний день перебування в дорозі (далі - добові) на військовослужбовця та кожного члена його сім'ї, який переїжджає разом з ним.
3. Розмір підйомної допомоги військовослужбовцю та членам його сім'ї обчислюється, виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, установлених військовослужбовцю за новим місцем військової служби на дату, коли військовослужбовець набув право на отримання підйомної допомоги.
Право на отримання підйомної допомоги і добових для військовослужбовців виникає на дату:
прийняття військовослужбовцем посади - для військовослужбовців, які переїхали на нове місце військової служби з одного населеного пункту в інший у зв'язку з призначенням на посаду;
зарахування на навчання - для військовослужбовців, які зараховані на навчання до військового навчального закладу, навчального центру (навчального підрозділу);
прибуття до місця дислокації, оголошеного наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби, - для військовослужбовців, які переїхали на нове місце військової служби у складі органу Держприкордонслужби, підрозділу органу Держприкордонслужби в інший населений пункт.
У разі якщо дружина і чоловік є військовослужбовцями, підйомна допомога на кожного з них виплачується за новим місцем їх військової служби, а на членів сім'ї - з місячного грошового забезпечення одного з подружжя (за їх бажанням) з обов'язковим підтвердженням з місця військової служби одного з подружжя про невиплату підйомної допомоги на таких членів сім'ї.
4. Виплата військовослужбовцям підйомної допомоги та добових здійснюється за новим місцем військової служби (місцем навчання) за їх рапортом на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби, а начальнику (командиру) - на підставі наказу начальника (командира) вищого рівня із зазначенням у ньому суми, належної до виплати підйомної допомоги.
У наказі зазначаються дата й номер наказу про призначення військовослужбовця на посаду (зарахування на навчання), дата, коли він приступив до виконання обов'язків за посадою (дата прибуття на нове місце дислокації органу Держприкордонслужби, підрозділу органу Держприкордонслужби), населений пункт (місце проживання), з якого вибув військовослужбовець, та населений пункт, до якого він прибув, інформація щодо переїзду членів його сім'ї, а також чи є дружина (чоловік) військовослужбовцем.
5. Військовослужбовцям, які на дату прибуття до іншого населеного пункту перебувають у розпорядженні відповідного начальника (командира), виплата підйомної допомоги та добових здійснюється після призначення їх на посади та початку виконання обов'язків за посадами за новим місцем військової служби в цьому населеному пункті.
6. Підйомна допомога та добові з урахуванням вимог пункту 1 цього Порядку виплачуються військовослужбовцям:
1) які переїхали на нове місце військової служби в інший населений пункт у зв'язку з призначенням на військову посаду.
При цьому, якщо військовослужбовець переїхав з одного населеного пункту в інший, що розташовані в межах однієї області чи Автономної Республіки Крим (для міст Києва, Севастополя - у Київській області, Автономній Республіці Крим відповідно), підйомна допомога та добові виплачуються після підтвердження його прибуття до нового місця військової служби. З метою перевірки достовірності даних про фактичний переїзд військовослужбовця до його нового місця військової служби начальник (командир) органу Держприкордонслужби призначає своїм наказом комісію, що здійснює перевірку, за результатами якої складається акт перевірки факту переїзду, форма якого наведена в додатку до цього Порядку;
2) які переїхали в інший населений пункт у зв'язку із зарахуванням на навчання до військових навчальних закладів, навчальних центрів (навчальних підрозділів), термін навчання в яких становить не менше шести місяців, без збереження посади за попереднім місцем військової служби;
3) які переїхали на нове місце військової служби в інший населений пункт у зв'язку з передислокацією органу Держприкордонслужби, підрозділу органу Держприкордонслужби (у такому випадку підйомна допомога виплачується не раніше дня видання наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби про виконання заходів з передислокації).
Військовослужбовцям, які призначені на посади в інший орган Держприкордонслужби, підрозділ органу Держприкордонслужби, і прибули до нового місця військової служби після отримання цим органом Держприкордонслужби, підрозділом органу Держприкордонслужби директиви про передислокацію в інший населений пункт, підйомна допомога виплачується один раз - після передислокації органу Держприкордонслужби, підрозділу органу Держприкордонслужби в інший населений пункт;
4) прийнятим на військову службу за контрактом, призваним на військову службу за призовом осіб офіцерського складу і призначеним на посади в органи Держприкордонслужби, що дислокуються поза пунктом їх постійного проживання до прийняття на військову службу, призову на військову службу відповідно.
При цьому особам, які прийняті на військову службу із запасу і закінчили військові навчальні заклади, навчальні центри (навчальні підрозділи), підйомна допомога виплачується, якщо вони після закінчення цих закладів призначені в органи Держприкордонслужби, розташовані поза місцем їх постійного проживання до прийняття на військову службу;
5) які закінчили військові навчальні заклади з присвоєнням офіцерських звань і призначені на посади в інші населені пункти (поза місцем їх навчання);
6) призначеним після закінчення військових навчальних закладів, навчальних центрів (навчальних підрозділів), термін навчання в яких становить менше шести місяців, на посади в органи Держприкордонслужби, підрозділи органів Держприкордонслужби, розташовані в пункті дислокації таких закладів або інших населених пунктах (за винятком населених пунктів, де військовослужбовці проходили військову службу до направлення на навчання);
7) які після відрядження до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних закладів освіти для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі повернулися для подальшого проходження військової служби до Державної прикордонної служби України (далі - Держприкордонслужба) та призначені на посади в органи Держприкордонслужби, підрозділи органів Держприкордонслужби, дислоковані в інших населених пунктах, ніж ті, у яких вони займали посади під час такого відрядження;
8) призначеним на посади для подальшого проходження військової служби з пункту постійної дислокації органу Держприкордонслужби до підрозділу цього самого органу Держприкордонслужби або з одного підрозділу органу Держприкордонслужби в інший підрозділ такого органу Держприкордонслужби, що дислоковані в різних населених пунктах;
9) які призначені на посади в інший орган Держприкордонслужби, підрозділ органу Держприкордонслужби і прибули до нього в період його перебування поза пунктом постійної дислокації (у такому випадку підйомна допомога виплачується одноразово незалежно від подальшої зміни пункту тимчасової дислокації органу Держприкордонслужби, підрозділу органу Держприкордонслужби, у тому числі в разі повернення його до місця постійної дислокації);
10) які переїхали на нове місце військової служби з одного населеного пункту в інший у зв'язку з призначенням на посади в органи Держприкордонслужби, підрозділи органів Держприкордонслужби, яким не визначено пункту постійної дислокації (у такому випадку підйомна допомога виплачується одноразово незалежно від подальшої зміни пункту дислокації органу Держприкордонслужби, підрозділу органу Держприкордонслужби, у тому числі в разі повернення його до місця постійної дислокації);
11) у разі переїзду на нове місце військової служби в інший населений пункт у зв'язку із призначенням їх на посади в екіпажі кораблів, катерів, суден забезпечення, що будуються, переміщенням у складі екіпажів цих кораблів, катерів, суден забезпечення з пунктів будівництва до пунктів постійної дислокації та зміною дислокації кораблів, катерів, суден забезпечення у зв'язку з постановкою їх у ремонт;
12) інших військових формувань, прийнятим для подальшого проходження військової служби до Держприкордонслужби, у тому числі після закінчення військових навчальних закладів, та призначеним на посади в органи Держприкордонслужби, підрозділи органів Держприкордонслужби, дислоковані в інших населених пунктах, ніж ті, у яких вони проходили військову службу (навчалися);
13) які прибули після закінчення проходження військової служби або навчання за кордоном, після призначення їх на посади в орган Держприкордонслужби, підрозділ органу Держприкордонслужби, дислокований в іншому населеному пункті, ніж місце військової служби, з якого вони були направлені для проходження військової служби або навчання за кордоном.
7. У разі переїзду на нове місце військової служби підйомна допомога та добові військовослужбовцю виплачуються на членів його сім'ї на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби, а в разі переїзду членів сім'ї начальника (командира) органу Держприкордонслужби - на підставі наказу вищого начальника (командира), після підтвердження факту їх переїзду на нове місце військової служби військовослужбовця. У наказі зазначаються сума підйомної допомоги та добових, належних до виплати, а також дата й номер наказу про призначення військовослужбовця на військову посаду (зарахування на навчання), дата, коли він приступив до виконання обов'язків за посадою (дата прибуття на нове місце дислокації органу Держприкордонслужби, підрозділу органу Держприкордонслужби), населений пункт (місце проживання), з якого вибули члени сім'ї військовослужбовця, населений пункт, до якого вони прибули у зв'язку з призначенням військовослужбовця на військову посаду (зарахуванням на навчання). Зазначений наказ видається на підставі рапорту військовослужбовця.
У разі якщо члени сім'ї військовослужбовця прибули одночасно з військовослужбовцем, підйомна допомога та добові на них виплачуються після вступу до виконання обов'язків військовослужбовцем за посадою, на яку він призначений.
З метою перевірки достовірності даних про переїзд членів сім'ї військовослужбовця до його нового місця військової служби за наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби призначається комісія, що здійснює перевірку, за результатами якої складається акт перевірки факту переїзду.
8. Підйомна допомога та добові виплачуються на членів сім'ї військовослужбовця, які на дату їх приїзду на нове місце військової служби військовослужбовця зазначені в його особовій справі, а саме:
1) на дружину (чоловіка), шлюб з якою (яким) зареєстрований до дати прибуття військовослужбовця на нове місце військової служби або прийняття на військову службу за контрактом, призову на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
2) на дітей військовослужбовця, у тому числі усиновлених, які не досягли повноліття, а також його непрацездатних дітей незалежно від віку;
3) на непрацездатних батьків або усиновителів військовослужбовця та його дружини (чоловіка).
Поняття "непрацездатні члени сім'ї" визначене частиною другою статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
9. Підйомна допомога та добові в разі переїзду на нове місце військової служби на членів сім'ї військовослужбовця також виплачуються:
1) після прийняття військовослужбовців базової військової служби на військову службу за контрактом;
2) у разі призначення військовослужбовців після закінчення військових навчальних закладів, навчальних центрів (навчальних підрозділів) на посади в органи Держприкордонслужби в населеному пункті за місцем дислокації цих військових навчальних закладів, навчальних центрів (навчальних підрозділів), якщо члени сім'ї не переїжджали до військовослужбовців у період їх навчання в зазначених закладах;
3) якщо члени сім'ї переїхали у зв'язку зі службовими переміщеннями військовослужбовців не безпосередньо на нове місце військової служби, а до інших розташованих поблизу місця служби населених пунктів. У разі переїзду членів сім'ї із таких населених пунктів безпосередньо до місця служби військовослужбовців підйомна допомога вдруге не виплачується.
10. Виплата добових здійснюється за кожний день перебування в дорозі військовослужбовця та кожного члена його сім'ї, які переїхали на нове місце військової служби військовослужбовця, за умови надання проїзних документів. День вибуття та день прибуття рахуються як дві доби.
Якщо проїзних документів немає, добові виплачуються з розрахунку за одну добу переїзду.
11. Підйомна допомога та добові, у тому числі на членів сім'ї, не виплачуються:
1) військовослужбовцям, направленим (у тому числі безпосередньо після зарахування на військову службу із запасу) на навчання до військових навчальних закладів, навчальних центрів (навчальних підрозділів) Держприкордонслужби, термін навчання в яких менше шести місяців, або зі збереженням посади за місцем військової служби незалежно від строку навчання;
2) військовослужбовцям, які закінчили військові навчальні заклади з присвоєнням офіцерських звань, призначеним на посади в органи Держприкордонслужби, підрозділи органів Держприкордонслужби в населених пунктах за місцем дислокації цих військових навчальних закладів;
3) військовослужбовцям, які були відраховані з військового навчального закладу, навчального центру (навчального підрозділу) і повернулися до попереднього місця служби.
12. Підйомна допомога та добові також не виплачуються на членів сім'ї військовослужбовця, які переїхали до населеного пункту, де перебуває військовослужбовець, який знаходиться в розпорядженні відповідного начальника (командира). На таких членів сім'ї підйомна допомога за наявності права на неї виплачується після вступу військовослужбовця до виконання обов'язків за посадою, на яку він буде призначений, або після зарахування його на навчання до військового навчального закладу, навчального центру (навчального підрозділу), термін навчання в якому становить не менше шести місяців.
13. Виплата підйомної допомоги військовослужбовцю та членам його сім'ї здійснюється на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби, що готується підрозділом, на який покладено функції з питань соціального забезпечення персоналу цього органу Держприкордонслужби.
14. Виплата підйомної допомоги та добових здійснюється, якщо звернення щодо їх отримання надійшли протягом трьох років з дня виникнення права на їх отримання.
15. Утримання аліментів з суми підйомної допомоги та добових не проводиться. Виплата підйомної допомоги та добових здійснюється за кодом економічної класифікації видатків 2250 "Видатки на відрядження".
 

Начальник Управління взаємодії
з Державною прикордонною службою
України Міністерства внутрішніх
справ України

Микола ЛУКАШУК
 
Додаток
до Порядку здійснення деяких виплат військовослужбовцям Державної прикордонної служби України у разі переїзду на нове місце військової служби
(підпункт 1 пункту 6)
Акт
перевірки факту переїзду
Комісія у складі: ______________________________________________________________________
                                                                  (військові звання, прізвища, власні імена, по батькові (за наявності))
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
перевірила факт переїзду військовослужбовця / членів сім'ї військовослужбовця до його нового місця військової служби та встановила, що до нового місця проживання
_____________________________________________________________________________________
                        (посада, військове звання, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) військовослужбовця)
у населений пункт _____________________________________________________________________
                                                                                                                (назва населеного пункту)
по вул. _____________________________, будинок № ____, корпус № ____, квартира/кімната № ____ дійсно переїхав (переїхали):
N з/п Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) Родинні відносини Примітка
       
       
Зазначені в цьому акті відомості щодо факту мого переїзду (переїзду членів моєї сім'ї) до нового місця моєї військової служби підтверджую
____________________________
(військове звання)
_________________
(підпис)
___________________________________
(власне ім'я, прізвище та по батькові
(за наявності))
Голова комісії    
____________________________
(військове звання)
_________________
(підпис)
___________________________________
(власне ім'я, прізвище та по батькові
(за наявності))
Члени комісії:    
____________________________
(військове звання)
_________________
(підпис)
___________________________________
(власне ім'я, прізвище та по батькові
(за наявності))
Начальник (командир) __________________________________________________________________
                                                                                                (найменування органу Держприкордонслужби)
____________________________
(військове звання)
_________________
(підпис)
___________________________________
власне ім'я, прізвище та по батькові
(за наявності))
____________
Примітка. Графа "Родинні відносини" заповнюються в разі переїзду членів сім'ї військовослужбовця.
____________