| Прем'єр-міністр України | Ю. СВИРИДЕНКО |
| Інд. 37 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова, Перелік, Порядок від 03.09.2025 № 1073
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 вересня 2025 р. № 1073
Київ
Про реалізацію експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1619 від 10.12.2025 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства розвитку громад та територій, Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури стосовно реалізації протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, що додається.
3. Установити, що під час реалізації експериментального проекту не застосовуються положення:
1) постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482 "Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності" (Офіційний вісник України, 1998 р., № 38, ст. 1405);
2) постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 "Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва" (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374);
3) пункту 8 Порядку проведення технічного огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. № 687 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 21, ст. 1434; 2021 р., № 31, ст. 1793);
4) пунктів 12 і 13 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1359; 2015 р., № 78, ст. 2599), щодо технічної експлуатації комплексу об’єкта (матеріалів, обладнання, мережі, комунікації тощо);
5) постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 "Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 64).
4. Внести до розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2024 р. № 884 "Про затвердження Державної цільової програми комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року" (Офіційний вісник України, 2024 р., № 87, ст. 5545) і постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2025 р. № 135 "Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації публічного інвестиційного проекту "Будівництво магістральних водогонів у Миколаївській області, у зв’язку з недостатністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції" (Офіційний вісник України, 2025 р., № 20, ст. 1330) зміни, що додаються.
5. Державному агентству водних ресурсів, обласним державним адміністраціям (обласним військовим адміністраціям) за участю органів місцевого самоврядування забезпечити відповідно до законодавства:
1) вилучення, викуп чи відведення в установленому законодавством порядку земельних ділянок;
2) оформлення речових прав на земельні ділянки, використані для реалізації експериментального проекту;
3) відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам відповідно до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. № 284 (ЗП України, 1993 р., № 10, ст. 193).
6. Міністерству розвитку громад та територій і Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури подати протягом місяця з дня завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України остаточний звіт про результати його реалізації та пропозиції стосовно законодавчих актів, які потребують внесення змін за результатами реалізації експериментального проекту.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 вересня 2025 р. № 1073
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів
1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, у тому числі об’єктів, на яких виконання робіт з будівництва систем та мереж водопостачання населених пунктів не завершено (далі - експериментальний проект), що повинні бути виконані протягом максимально скорочених строків.
2. Експериментальний проект спрямований на мінімізацію наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із знищенням Каховської гідроелектростанції та забезпеченням життєдіяльності населення України в умовах воєнного стану.
3. Координаторами експериментального проекту є Мінрозвитку та Агентство відновлення.
Агентство відновлення забезпечує проведення моніторингу стану реалізації експериментального проекту.
4. Учасниками експериментального проекту є Мінекономіки, Держводагентство, ДСНС, облдержадміністрації (обласні військові адміністрації), органи місцевого самоврядування (за згодою), державні підприємства, установи та організації, які належать до сфери управління Агентства відновлення, проектні, інжинірингові та будівельні організації (за згодою). Проектні рішення щодо будівництва магістральних водогонів узгоджуються з Мінекономіки та Держводагентством.
Учасники експериментального проекту взаємодіють з Агентством відновлення з метою проведення моніторингу стану реалізації експериментального проекту, зокрема надають інформацію щодо реалізації проектів нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, а також щодо стану використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на реалізацію експериментального проекту.
5. Замовниками робіт (послуг) з нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів є державні підприємства, установи та організації, які належать до сфери управління Агентства відновлення.
При цьому фінансування будівництва водогонів, зазначених у розділі "Миколаївська область" додатка, здійснюється за рахунок коштів, передбачених у загальному фонді державного бюджету за бюджетною програмою 3111840 "Реалізація публічного інвестиційного проекту "Будівництво магістральних водогонів у Миколаївській області, у зв’язку з недостатністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції", механізм використання яких визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації публічного інвестиційного проекту "Будівництво магістральних водогонів у Миколаївській області, у зв’язку з недостатністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2025 р. № 135 "Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації публічного інвестиційного проекту "Будівництво магістральних водогонів у Миколаївській області, у зв’язку з недостатністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції" (Офіційний вісник України, 2025 р., № 20, ст. 1330).
Замовники робіт (послуг) з нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів інформують щомісяця Агентство відновлення щодо реалізації відповідних проектів, а також щодо стану використання коштів, спрямованих на реалізацію експериментального проекту.
6. Перелік об’єктів з нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів та обсяги бюджетних коштів для їх фінансового забезпечення (далі - перелік) визначаються згідно з додатком.
Вартість нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів визначається відповідно до кошторисної норми України у будівництві "Настанови з визначення вартості будівництва", затвердженої наказом Мінрегіону від 1 листопада 2021 р. № 281. Розмір витрат на виконання проектних, вишукувальних робіт, проведення експертизи, які враховуються у главі 12 зведеного кошторисного розрахунку, визначається відповідно до кошторисної норми України "Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво", затвердженої наказом Мінрегіону від 1 листопада 2021 р. № 281.
7. Для здійснення за рахунок коштів державного бюджету нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів облдержадміністраціями (обласними військовими адміністраціями) подається Агентству відновлення протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідного запиту інформація про наявність виділених в установленому порядку земельних ділянок для будівництва відповідних систем та мереж водопостачання.
8. На період воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях будівництво, пов’язане з реалізацією експериментального проекту, здійснюється без відведення земельної ділянки, відповідності містобудівній документації, отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, проведення оцінки впливу на довкілля, отримання права на виконання будівельних робіт, а також без оформлення речових прав на земельні ділянки.
У разі укладення підрядного договору, який передбачає, крім виконання будівельних робіт, покладення на підрядника розроблення проектної документації, реалізація експериментального проекту здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері будівництва. У такому разі проектно-вишукувальні та будівельні роботи в межах експериментального проекту можуть виконуватися одночасно.
Розроблення проектної документації на будівництво здійснюється відповідно до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Мінрегіону від 16 травня 2011 р. № 45.
Експертиза проектної документації на будівництво відповідних споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів проводиться відповідно до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності. У разі коли експертиза не є обов’язковою, її проведення здійснюється за рішенням замовника будівництва.
При цьому будівельні роботи можуть виконуватися відповідно до окремих проектних рішень та/або частин проектної документації на будівництво, розроблених підрядником, на якого відповідно до підрядного договору покладено розроблення проектної документації, підписаних головним інженером проекту, який має кваліфікаційний сертифікат інженера-проектувальника з інженерно-будівельного проектування. Проектна документація затверджується з урахуванням окремих проектних рішень та/або частини проектної документації на будівництво. До затвердження проектної документації облік фактичних обсягів виконаних робіт може здійснюватись інженером-консультантом.
Замовник будівництва повинен забезпечити здійснення авторського та технічного нагляду під час будівництва об’єктів, передбачених експериментальним проектом, відповідно до Порядку здійснення авторського нагляду під час будівництва об’єкта архітектури та Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єкта архітектури , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 903 Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об’єкта архітектури" (Офіційний вісник України, 2007 р., № 52, ст. 2107), з урахуванням особливостей, викладених у цьому пункті.
Використання земельних ділянок (у тому числі лісогосподарського призначення) для цілей, визначених цим пунктом, до моменту їх вилучення, викупу чи відведення в установленому законодавством порядку здійснюється за умови погодження такого використання з:
власником земельної ділянки - для земель приватної форми власності;
відповідною облдержадміністрацією (обласною військовою адміністрацією) - для земель державної форми власності;
відповідним органом місцевого самоврядування - для земель комунальної форми власності.
Погодження або вмотивована відмова щодо використання земельних ділянок повинні бути надані відповідним суб’єктом господарювання протягом десяти робочих днів з дня отримання повідомлення про надходження відповідного запиту, надісланого засобами поштового зв’язку через оператора національного зв’язку. У разі відсутності відповіді у заначений строк погодження вважається наданим.
Після припинення чи скасування воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях балансоутримувачі об’єктів, зазначених у пункті 12 цього Порядку, вживають заходів до формування (у разі потреби) земельних ділянок, а також щодо їх вилучення, викупу чи відведення, державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі та державної реєстрації речових прав на земельні ділянки.
У разі виникнення потреби у вирубуванні дерев і чагарників на земельних ділянках лісогосподарського призначення, що використовуються для цілей, визначених цим Порядком, спеціальний дозвіл на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубний квиток) видається відповідно до статті 69 Лісового кодексу України за зверненням замовника робіт (послуг) з нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів на підставі погодження, наданого відповідно до абзаців сьомого - десятого цього пункту, з дотриманням вимог Порядку вирубування дерев і чагарників та використання одержаної при цьому деревини у разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок, встановлення сервітуту або укладення угод відповідно до статей 97 і 97-1 Земельного кодексу України з метою їх використання в цілях, не пов’язаних із веденням лісового господарства, та проведення земельних лісових ділянок до нелісових земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2023 р. № 105 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 19, ст. 1088; 2025 р., № 57, ст. 3930).
9. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що реалізуються в межах експериментального проекту, здійснюється з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Відомості про такі об’єкти вносяться до системи на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації, але на порталі системи не зазначаються відомості про:
державну реєстрацію прав на земельну ділянку;
містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки;
документи, що надають право на виконання будівельних робіт;
результати контрольного геодезичного знімання.
Під час будівництва відповідних споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, передбачених експериментальним проектом, дозволяється у разі виникнення обставин непереборної сили, загрози або виникнення бойових дій, надзвичайних ситуацій техногенного чи природного характеру перенесення строків виконання окремих видів робіт з благоустрою території та інших, які не впливають на можливість експлуатації споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, передбачених експериментальним проектом.
У випадку, передбаченому абзацом шостим цього пункту, замовник будівництва робить відповідний запис в акті готовності об’єкта до експлуатації, зокрема зазначає види робіт з благоустрою території та інших, які не впливають на можливість експлуатації споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, передбачених експериментальним проектом, які переносяться, та визначає кінцеву дату, до якої роботи будуть виконані.
10. Розмір та строк здійснення попередньої оплати робіт (послуг) за рахунок коштів державного бюджету встановлюються у договорах про закупівлю робіт (послуг) за рішенням головного розпорядника бюджетних коштів виходячи з необхідності, що обґрунтовується, зокрема, реальним станом поставки товару, виконання робіт, надання послуг, сезонністю робіт, циклом виробництва. Строк здійснення попередньої оплати робіт (послуг) установлюється до виконання таких договорів у повному обсязі, але не більше шести місяців.
Попередня оплата головним розпорядником, одержувачем бюджетних коштів здійснюється шляхом спрямування цих коштів виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім’я в органах Казначейства в установленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, постачальниками товарів і надавачами послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг, з наданням підтвердних документів органам Казначейства для здійснення платежів.
11. До прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, передбачених експериментальним проектом, облдержадміністрації (обласні військові адміністрації), органи місцевого самоврядування визначають організацію (підприємство), яка (яке) забезпечує збереження та користування, в тому числі технічну експлуатацію, обслуговування комплексу об’єкта (матеріалів, обладнання, мережі, комунікації тощо), що передається для забезпечення стабільного та безперебійного водопостачання населених пунктів (далі - комплекс об’єкта).
Організацією, яка забезпечує збереження та користування, в тому числі технічну експлуатацію, обслуговування комплексів об’єктів "Нове будівництво магістрального водогону Марганець - Нікополь - Покров у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Дніпропетровська область" і "Нове будівництво магістрального водогону Хортиця (ДВС2) - Томаківка - Марганець у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Запорізька та Дніпропетровська області", є Регіональний офіс водних ресурсів в Дніпропетровській області (код згідно з ЄДРПОУ 01038699), який належить до сфери управління Держводагентства.
Збереження та користування, в тому числі технічна експлуатація, обслуговування комплексів об’єктів, передбачених експериментальним проектом, здійснюються Регіональним офісом водних ресурсів у Дніпропетровській області за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на експлуатацію державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами.
Організацією, яка забезпечує збереження та користування, в тому числі технічну експлуатацію, обслуговування комплексів об’єктів "Нове будівництво водозабору з р. Південний Буг (м. Нова Одеса, Миколаївська область) та магістрального водогону для забезпечення водою м. Миколаїв у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Миколаївська область, I ділянка", "Нове будівництво водозабору з р. Південний Буг (м. Нова Одеса, Миколаївська область) та магістрального водогону для забезпечення водою м. Миколаїв у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Миколаївська область, II ділянка" і "Нове будівництво водозабору з р. Південний Буг (м. Нова Одеса, Миколаївська область) та магістрального водогону для забезпечення водою м. Миколаїв у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Миколаївська область, III ділянка", є Регіональний офіс водних ресурсів у Миколаївській області (код згідно з ЄДРПОУ 01038921), який належить до сфери управління Держводагентства.
Комплекс об’єкта може передаватися без завершення робіт з благоустрою території та інших, які не впливають на можливість експлуатації магістрального водогону.
Організації (підприємства), що здійснюють збереження та користування комплексами об’єктів, мають право:
здійснювати збереження та користування, в тому числі технічну експлуатацію, обслуговування комплексу об’єкта, що створюється в рамках зазначеного експериментального проекту;
брати бюджетні зобов’язання та здійснювати платежі з бюджету з метою належного користування таким комплексом об’єкта;
укладати відповідні договори про постачання на комплекс об’єкта необхідних для його функціонування ресурсів (води, газу, тепла, електричної енергії) без зареєстрованої декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі сертифіката.
Передача комплексу об’єкта здійснюється на підставі безоплатного договору, укладеного між замовником робіт (послуг) з будівництва споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, передбачених експериментальним проектом, підрядною організацією, з якою укладено договір з будівництва споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, передбачених експериментальним проектом, організацією (підприємством), що буде здійснювати збереження та користування комплексом об’єкта, та акта приймання-передачі комплексу об’єкта (в кількісному виразі без вартісних показників).
Разом з передачею комплексу об’єкта організації (підприємству), що буде здійснювати збереження та користування комплексом об’єкта, передаються підключені об’єкти до електромереж, копії паспортів точок розподілу/передачі на об’єкти споживання електричної енергії відповідно до технічних умов, наданих операторами систем розподілу.
Комплекс об’єкта визначається на підставі актів приймання виконаних будівельних робіт ( форма КБ-2в в кількісному виразі без вартісних показників).
Під час передачі комплексу об’єкта не застосовуються вимоги законодавства щодо передачі об’єктів права державної та комунальної власності.
Усі витрати, пов’язані із збереженням, користуванням, технічною експлуатацією, обслуговуванням комплексу об’єкта, виникають в організації (підприємства), що здійснює збереження та користування комплексом об’єкта, з дати підписання акта приймання-передачі комплексу об’єкта.
Оператори системи розподілу електричної енергії в межах відповідної території провадження ними ліцензованої діяльності укладають договори з розподілу електричної енергії з організацією (підприємством), що здійснює збереження та користування комплексом об’єкта.
Договір на постачання електричної енергії укладається організацією (підприємством), що здійснює збереження та користування комплексом об’єкта.
Оплата за використану електричну енергію для забезпечення водопостачання населених пунктів здійснюється за показниками приладів (засобів) обліку спожитої електричної енергії, що використана для забезпечення водопостачання населених пунктів.
У разі нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів за чергами будівництва та/або пусковими комплексами їх прийняття в експлуатацію може здійснюватися за чергою будівництва та/або пусковим комплексом, передбаченими проектною документацією.
12. Після прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, передбачених експериментальним проектом, замовники будівництва, визначені абзацом першим пункту 5 цього Порядку, забезпечують передачу об’єктів:
"Нове будівництво магістрального водогону р. Інгулець - Південне водосховище для забезпечення водою м. Кривий Ріг у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Дніпропетровська область" - до комунальної власності територіальної громади м. Кривого Рогу для забезпечення його експлуатації, при цьому майновий комплекс автоматизованих гідрологічних постів - до Регіонального офісу водних ресурсів в Дніпропетровській області (код згідно з ЄДРПОУ 01038699), який належить до сфери управління Держводагентства, для забезпечення його експлуатації;
"Нове будівництво магістрального водогону Марганець - Нікополь - Покров у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Дніпропетровська область" та "Нове будівництво магістрального водогону Хортиця (ДВС2) - Томаківка - Марганець у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Запорізька та Дніпропетровська області" - Регіональному офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області (код згідно з ЄДРПОУ 01038699), який належить до сфери управління Держводагентства, для забезпечення його експлуатації;
"Нове будівництво трубопроводу для скиду шахтних вод з балки Свистунова у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Дніпропетровська область" - до комунальної власності територіальної громади м. Кривого Рогу для забезпечення його експлуатації;
"Нове будівництво водозабору з р. Південний Буг (м. Нова Одеса, Миколаївська область) та магістрального водогону для забезпечення водою м. Миколаїв у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Миколаївська область, I ділянка", "Нове будівництво водозабору з р. Південний Буг (м. Нова Одеса, Миколаївська область) та магістрального водогону для забезпечення водою м. Миколаїв у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Миколаївська область, II ділянка" і "Нове будівництво водозабору з р. Південний Буг (м. Нова Одеса, Миколаївська область) та магістрального водогону для забезпечення водою м. Миколаїв у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції, Миколаївська область, III ділянка" - Регіональному офісу водних ресурсів у Миколаївській області (код згідно з ЄДРПОУ 01038921), який належить до сфери управління Держводагентства, для забезпечення його експлуатації.
13. Після прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (черг будівництва та/або пускових комплексів, передбачених проектною документацією) замовники будівництва, визначені абзацом першим пункту 5 цього Порядку, передають на підставі акта приймання-передачі закінчені будівництвом об’єкти (черги будівництва та/або пускові комплекси, передбачені проектною документацією) організаціям (підприємствам), які забезпечують експлуатацію споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, передбачених експериментальним проектом.
Організація (підприємство) протягом десяти робочих днів з дня отримання акта приймання-передачі від замовника будівництва, визначеного абзацом першим пункту 5 цього Порядку, здійснюють приймання закінчених будівництвом об’єктів (черг будівництва та/або пускових комплексів, передбачених проектною документацією) та підписують акт приймання-передачі або надають замовникам вмотивовану письмову відмову із зазначенням конкретних причин, з яких акт приймання-передачі не підписано.
У разі відсутності зауважень до акта приймання-передачі організація (підприємство), яка (яке) забезпечує експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (черг будівництва та/або пускових комплексів передбачених проектною документацією), підписує отриманий від замовника будівництва акт приймання-передачі та надає замовнику будівництва один примірник акта протягом десяти робочих днів.
У разі неотримання замовником будівництва вмотивованої відмови у підписанні організацією (підприємством), яка (яке) забезпечує експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (черг будівництва та/або пускових комплексів, передбачених проектною документацією), акта приймання-передачі протягом 11 робочих днів закінчені будівництвом об’єкти (черги будівництва, передбачені проектною документацією) вважаються такими, що прийняті зазначеною організацією (підприємством), яка (яке) забезпечує експлуатацію комплексів об’єктів, а акт приймання-передачі таким, що підписаний.
Додаток
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПЕРЕЛІК
об’єктів з нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів та обсяги коштів для їх фінансового забезпечення
( Додаток в редакції Постанови КМ № 1619 від 10.12.2025 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 вересня 2025 р. № 1073
ЗМІНИ,
що вносяться до розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2024 р. № 884 і постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2025 р. № 135
( Див. текст )
( Див. текст )
1. У завданні 1 "Спорудження систем водозабезпечення" додатка 2 до Державної цільової програми комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2024 р. № 884 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 87, ст. 5545), розділ "Одеська область" викласти в такій редакції:
2. У Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації публічного інвестиційного проекту "Будівництво магістральних водогонів у Миколаївській області, у зв’язку з недостатністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції", затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2025 р. № 135:
1) у пункті 4 слова і цифри "(Офіційний вісник України, 2023 р., № 57, ст. 3210, № 83, ст. 4762)" замінити словами і цифрами "(Офіційний вісник України, 2023 р., № 57, ст. 3210, № 83, ст. 4762; 2024 р., № 43, ст. 2607), та пункту 5 Порядку реалізації експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2025 р. № 1073";
2) пункт 6 після слів і цифр "постановою Кабінету Міністрів України від 6 червня 2023 р. № 566" доповнити словами і цифрами ", та Порядку реалізації експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення споруд, систем та мереж водопостачання населених пунктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2025 р. № 1073".