• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Звернення Верховної Ради України до Організації Обєднаних Націй, Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського парламенту, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів іноземних держав щодо термінової необхідності забезпечення захисту цивільного населення України від збройних нападів російських загарбників

Верховна Рада України  | Постанова, Звернення від 03.03.2022 № 2104-IX
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Звернення
  • Дата: 03.03.2022
  • Номер: 2104-IX
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Звернення
  • Дата: 03.03.2022
  • Номер: 2104-IX
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського парламенту, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів іноземних держав щодо термінової необхідності забезпечення захисту цивільного населення України від збройних нападів російських загарбників
Верховна Рада України постановляє:
1. Схвалити Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського парламенту, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів іноземних держав щодо термінової необхідності забезпечення захисту цивільного населення України від збройних нападів російських загарбників (додається).
2. Доручити Голові Верховної Ради України забезпечити невідкладне направлення тексту Звернення до Організації Об’єднаних Націй, Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського парламенту, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів іноземних держав.
3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

Р. СТЕФАНЧУК

м. Київ
3 березня 2022 року
№ 2104-IX


ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України
до Організації Об’єднаних Націй, Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського Парламенту, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів іноземних держав щодо термінової необхідності забезпечення захисту цивільного населення України від збройних нападів російських загарбників
Від самого початку підступного та безпідставного вторгнення в Україну Російська Федерація систематично здійснює військові напади, у тому числі з повітря, на житлові будинки, лікарні, дитячі садки, школи та інші об’єкти цивільної інфраструктури в Україні, знищує культурні пам’ятки, а також об’єкти критичної інфраструктури, пошкодження яких може призвести до техногенної катастрофи загальносвітового масштабу, зокрема на хімічні склади та підприємства, місця зберігання особливо небезпечних відходів, атомні електростанції тощо.
Російська Федерація випустила декілька сотень оперативно-тактичних ракет наземного і морського базування типу "Іскандер" і "Калібр" по містах і селах України. Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права по місту Харків та місту Охтирка (Сумська область) також було нанесено удари засобами касетного бомбометання вакуумними боєприпасами.
Щодня ми фіксуємо численні воєнні злочини, що вчиняються збройними силами Російської Федерації під керівництвом Президента Російської Федерації Володимира Путіна. Щогодини ми втрачаємо найкращих синів і дочок Українського народу, тисячі людей, включаючи дітей, убиті, зазнали поранень або були змушені залишити свої домівки. Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україні загинула 21 дитина, 55 дітей поранено. Російські військові з небаченою жорстокістю знищують житлові будинки, лікарні, дитячі садки і школи, холоднокровно вбивають мирне населення. Армія Путіна обстрілює гуманітарні коридори, ігноруючи наші прохання про надання можливості вивезення жінок, дітей, зокрема сиріт, маломобільних громадян. Кремлівські вояки беруть у заручники мирне населення, прикриваючись ним, як живим щитом.
Внаслідок постійних артобстрілів, що вчиняють збройні сили Російської Федерації, міста Харків, Волноваха (Донецька область), Щастя, селище Станиця Луганська (Луганська область), а також багато інших сіл та міст України перебувають на межі гуманітарної катастрофи. Деякі з них вже практично знищені. Жителям, які переважно перебувають в укриттях та підвалах, бракує продуктів, питної води та медикаментів, відсутні медичне обслуговування, електрика та опалення. Від обстрілів значно постраждали будинки та об’єкти соціальної інфраструктури. Повністю заблоковані міста Нова Каховка і Таврійськ (Херсонська область), без можливості забезпечення населення продуктами та засобами для надання першої медичної допомоги.
Ці криваві злочини путінського режиму є кричущим порушенням норм міжнародного гуманітарного права і вимагають негайного припинення та розслідування як міжнародні воєнні злочини.
Російські окупаційні сили захопили Чорнобильську АЕС, поблизу якої наразі зафіксовано підвищений рівень радіоактивного забруднення. Війська Російської Федерації також ведуть бойові дії у безпосередній близькості від інших атомних електростанцій, що загрожує екологічною та гуманітарною катастрофою не лише для України та Європи, а й для усього світу.
Україна відчайдушно бореться з агресором за свою незалежність, за європейський вибір Українського народу, бореться за цінності, які є фундаментальними для Європейського Союзу і всього демократичного світу. Ця війна є боротьбою за існування таких понять, як повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права та права людини, для всього світу. Українська армія та весь Український народ стали на захист своєї Батьківщини, свого історичного та цивілізаційного вибору.
Верховна Рада України, вітаючи схвалення понад двома третинами держав - членів Організації Об’єднаних Націй Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй (А/ES-11/L.1) "Агресія проти України" від 2 березня 2022 року, звертається до Організації Об’єднаних Націй, Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського парламенту, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів іноземних держав з вимогою вжити всі необхідні заходи з метою:
негайного запровадження безпольотної зони над територією України для захисту цивільного населення, об’єктів світової культурної спадщини, об’єктів критичної інфраструктури, атомних електростанцій та інших об’єктів, пошкодження яких може спричинити катастрофу світового рівня;
невідкладного відкриття гуманітарних (зелених) коридорів для безпечної евакуації жінок, дітей, літніх людей і людей з обмеженими можливостями та гарантування їхньої безпеки у безпосередній співпраці з Міжнародним комітетом Червоного Хреста відповідно до їх мандата згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, а також постачання гуманітарної допомоги постраждалим та цивільним особам для задоволення першочергових потреб людини у продуктах харчування, одязі, засобах для надання першої медичної допомоги;
введення на територію України миротворчих сил Організації Об’єднаних Націй на підставі Статуту Організації Об’єднаних Націй, Резолюції ГА ООН 377 (V) "Єдність заради миру" від 3 листопада 1950 року для захисту прав людини, підтримання гуманітарного доступу, запобігання військовим злочинам та притягнення винних до відповідальності.
Верховна Рада України звертається до Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй із закликом посередництва у припиненні війни.