МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.11.2024 м. Київ № 1626 |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
03 грудня 2024 р. за № 1837/43182
Про затвердження форми звітності з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів та Інструкції щодо її заповнення
Відповідно до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року
№ 545, пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року
№ 630, з метою приведення у відповідність до діючого законодавства
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1) форму звітності № 1-ІРЦ (річна) "Звіт інклюзивно-ресурсного центру";
2) Інструкцію щодо заповнення форми звітності № 1-ІРЦ (річна) "Звіт інклюзивно-ресурсного центру".
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 05 серпня 2019 року № 1069 "Про затвердження форми звітності з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів та інструкції щодо її заповнення", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 серпня 2019 року за
№ 983/33954.
3. Форму звітності з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів та інструкцію щодо її заповнення, затверджені цим наказом, увести в дію, починаючи зі звіту за 2024 рік.
4. Ресурсним центрам підтримки інклюзивної освіти забезпечувати у встановлені терміни збір, обробку звітності та подання інформації до Державної наукової установи "Інститут освітньої аналітики".
5. Директорату дошкільної та інклюзивної освіти (Лотоцька А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому законодавством порядку.
6. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) зробити відмітку у справах архіву в установленому порядку.
7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Смірнову Є.
Міністр | Оксен ЛІСОВИЙ |
ПОГОДЖЕНО: | |
В. о. Голови Державної служби статистики України | Ірина ЖУК |
Перший заступник Міністра цифрової трансформації України | Олексій ВИСКУБ |
Виконувач обов'язків Міністра економіки України | Надія БІГУН |
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини | Дмитро ЛУБІНЕЦЬ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
19 листопада 2024 року № 1626
ЗВІТНІСТЬ
Звіт
інклюзивно-ресурсного центру
за 20__ рік
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
від 19 листопада 2024 № 1626
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми звітності № 1-ІРЦ (річна) "Звіт інклюзивно-ресурсного центру"
I. Загальні положення
1. Форму звітності № 1-ІРЦ (річна) "Звіт інклюзивно-ресурсного центру" (далі - звіт) формують у системи автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (далі - АС "ІРЦ") усі інклюзивно-ресурсні центри (далі - ІРЦ) державною мовою.
2. Звіт у системі АС "ІРЦ" підписує директор ІРЦ або уповноважена особа за допомогою кваліфікованого електронного підпису, або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
3. Звіт складається за календарний рік станом на 01 січня року, наступного за звітним та подається не пізніше ніж 15 лютого до структурного підрозділу з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів органу управління освітою обласних, Київської міської державних адміністрацій та не пізніше ніж 25 лютого - до Державної наукової установи "Інститут освітньої аналітики" Міністерства освіти і науки України.
4. Якщо після надіслання звіту до нього вносилися зміни та доповнення, необхідно в одноденний термін повідомити про це адресата.
5. У всіх графах та рядках зазначається інформація лише за звітний період та не враховуються дані за попередні роки.
II. Заповнення розділу I "Контингент дітей (осіб) з особливими освітніми потребами"
1. У розділі подаються відомості щодо кількості дітей (осіб), які пройшли комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку (далі - комплексну оцінку) і дітей, які перебувають на обліку в ІРЦ (для яких забезпечується системний кваліфікований супровід фахівцями ІРЦ), та розподіл цих дітей (осіб) за категоріями (типами) особливих освітніх потреб (труднощів) (далі - ООП) та рівнями необхідної підтримки в освітньому процесі.
2. У графі 1 зазначається кількість дітей (осіб), які пройшли комплексну оцінку в ІРЦ у звітному періоді.
3. У рядку 47 графи 1 зазначається загальна кількість дітей (осіб), які пройшли комплексну оцінку в ІРЦ. До цієї кількості входять діти (особи), у яких за результатами комплексної оцінки:
виявлено наявність особливих освітніх потреб, визначено їх категорію (тип труднощів) та рівень необхідної підтримки в освітньому процесі;
не виявлено особливих освітніх потреб та які не потребують психолого-педагогічного супроводу в освітньому процесі;
які відмовилися від організації психолого-педагогічного супроводу;
які пройшли комплексну оцінку, проте подальших відомостей щодо їхнього перебування, навчання немає.
Тобто це фактична кількість висновків про комплексну оцінку, виданих ІРЦ у звітному періоді.
Інші графи рядка 47 не заповнюються.
Дані рядка 47 графи 1 дорівнюють сумі даних рядків 01, 07, 26, 32, 38, 46 графи 1.
4. У рядках 01 - 43 графи 1 зазначається кількість дітей (осіб), які пройшли комплексну оцінку в ІРЦ, та у яких виявлено наявність особливих освітніх потреб, із зазначенням їх категорії (типу труднощів) та рівня необхідної підтримки в освітньому процесі.
5. У рядку 44 графи 1 зазначається загальна кількість дітей (осіб), які пройшли комплексну оцінку в ІРЦ, та у яких виявлено наявність особливих освітніх потреб, та які потребують забезпечення підтримки в освітньому процесі I рівня.
Дані цього рядка мають відповідати сумі даних рядків 02, 09, 15, 21, 27, 33, 39.
6. У рядку 45 графи 1 зазначається загальна кількість дітей (осіб), які пройшли комплексну оцінку в ІРЦ, та у яких виявлено наявність особливих освітніх потреб, та які потребують забезпечення підтримки в освітньому процесі II-V рівнів.
Дані цього рядка мають відповідати сумі даних рядків 03 - 06, 10 - 13, 16 - 19, 22 - 25, 28 - 31, 34 - 37, 40 - 43.
7. Дані рядка 07 мають відповідати сумі даних рядків 08, 14, 20.
8. У графі 2 зазначається кількість дітей (осіб), які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку в ІРЦ, тобто які потребують системного кваліфікованого психолого-педагогічного супроводу в освітньому процесі, та яким цей супровід надається фахівцями ІРЦ (фахівці ІРЦ беруть участь у діяльності команд психолого-педагогічного супроводу особи з ООП у закладах освіти (психолого-педагогічних консиліумів спеціальних закладів освіти), надають рекомендацій закладам освіти щодо розроблення індивідуальної програми розвитку особи; консультують батьків, інших законних представників особи з особливими освітніми потребами щодо особливостей її розвитку тощо).
9. У графі 14 зазначаються діти (особи) з особливими освітніми потребами, які здобувають повну загальну середню освіту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
10. У графі 15 зазначаються діти (особи) з особливими освітніми потребами, які здобувають повну загальну середню освіту в закладах фахової передвищої та вищої освіти.
11. Дані графи 2 мають відповідати сумі даних граф 6 - 16 та сумі даних граф 3 - 5 за рядками 01 - 45.
12. Дані графи 16 мають відповідати сумі даних граф 17 - 19 за рядками 01 - 45.
13. Дані графи 22 мають відповідати сумі даних граф 23 - 25 за рядками 01 - 45.
14. У рядку 46 графи 1 зазначається кількість осіб, які пройшли комплексну оцінку та у яких не виявлено особливих освітніх потреб, інші графи рядка 46 не заповнюються.
15. Діти (особи) із складними порушеннями розвитку зазначаються у розділі I лише один раз за тією категорією (типом) особливих освітніх потреб (труднощів), яка має тяжчий ступінь прояву та потребує вищого рівня підтримки.
16. Діти (особи), які мають одночасно різні категорії (типи) особливих освітніх потреб (труднощів) зазначаються у розділі I лише один раз за тією категорією (типом) особливих освітніх потреб (труднощів), яка має тяжчий ступінь прояву та потребує вищого рівня підтримки.
III. Заповнення розділу II "Кадрове забезпечення ІРЦ"
1. У розділі подаються відомості про кадровий склад ІРЦ із зазначенням окремих відомостей щодо досвіду роботи фахівців.
2. У рядку 01 подаються відомості про фахівців ІРЦ, які є педагогічними працівниками. Число педагогічних працівників рядку 01 за всіма графами має дорівнювати сумі рядків 02, 03, 04, 08 за всіма графами.
3. У рядках 05, 06, 07 графи 1 зазначається кількість фахівців ІРЦ з числа практичних психологів, які:
пройшли навчання та мають сертифікат користувача методиками (тестами) WISC-IV, LEITER-3, PEP-3, CASD та CONNERS-3 для проведення комплексної оцінки;
пройшли навчання, але не мають сертифікату користувача методиками (тестами) WISC-IV, LEITER-3, PEP-3, CASD та CONNERS-3 для проведення комплексної оцінки;
не пройшли навчання та не мають сертифікату користувача методиками (тестами) WISC-IV, LEITER-3, PEP-3, CASD та CONNERS-3 для проведення комплексної оцінки.
4. Кількість вчителів-дефектологів рядка 08 за всіма графами має дорівнювати сумі рядків 09 - 13 за всіма графами.
5. Загальна кількість непедагогічних працівників ІРЦ рядка 14 за всіма графами має дорівнювати сумі рядків 15 - 20 за всіма графами.
6. Загальна кількість працівників ІРЦ рядка 21 за графами 1 - 4, 9 - 10 має дорівнювати сумі рядків 01, 14 за графами 1 - 4, 9 - 10 відповідно.
7. У графі 2 подаються відомості щодо працівників, прийнятих на роботу за сумісництвом з інших установ, організацій та підприємств.
8. У графах 5 - 8 для педагогічних працівників ІРЦ зазначається стаж роботи на педагогічних посадах, для інших працівників - ці графи не заповнюються.
IV. Заповнення розділу III "Відомості про приміщення"
1. У розділі подаються відомості про матеріальну базу ІРЦ.
2. Рядок 01 заповнюють ті ІРЦ, які розміщуються в окремих приміщеннях.
3. Рядок 02 заповнюють ті ІРЦ, які розміщуються у приміщеннях закладів загальної середньої освіти та інших установах.
4. У рядках 03 - 19 подаються відомості про кількість спеціальних приміщень ІРЦ, у тому числі оснащених необхідним навчальним та корекційним обладнанням.
5. У рядку 23 в разі наявності центрального опалення або власної котельні ставиться цифра "1", в разі наявності пічного опалення - цифра "2".
6. У рядках 20, 21, 24 позначається кількість відповідних засобів доступу.
7. У рядку 25 в разі відсутності в ІРЦ власного укриття ставиться цифра "0", наявності укриття - цифра "1", в разі наявності укладеного договору про використання укриття інших закладів та установ - цифра "2".
8. У рядку 26 зазначається інформація про руйнування ІРЦ. Якщо приміщення ІРЦ не зазнало руйнувань, у графі 1 ставиться цифра "0", якщо приміщення ІРЦ зазнало часткових руйнувань, у графі 1 ставиться цифра "1", якщо приміщення ІРЦ зруйновано повністю, у графі 1 ставиться цифра "2".
9. У рядку 27 зазначається інформація щодо перебування ІРЦ на тимчасово окупованій території. Якщо приміщення ІРЦ перебуває на тимчасово окупованій території ставиться цифра "1", якщо приміщення ІРЦ не перебуває на тимчасово окупованій території ставиться цифра "0".
10. У рядку 28 зазначається інформація щодо переміщення ІРЦ до інших регіонів України. Якщо ІРЦ переміщено до інших регіонів України ставиться цифра "1", якщо ІРЦ не переміщено до інших регіонів України ставиться цифра "0".
11. У рядку 29 зазначається поверх, до якого забезпечено безперешкодний доступ для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
12. У рядку 30 зазначається наявність мобільного ІРЦ.
V. Заповнення розділу IV "Відомості про використання інформаційних технологій та мультимедійного обладнання"
1. У розділі подаються відомості про використання інформаційних технологій та мультимедійного обладнання в ІРЦ.
2. У рядках 01 - 11 подаються відомості щодо кількості зазначених технічних засобів.
3. У рядку 01 зазначаються дані про загальну кількість комп'ютерів, наявних у ІРЦ.
4. У рядку 05 зазначаються дані про загальну кількість комп'ютерів (з рядка 01), які мають доступ до мережі Інтернет.
5. У рядку 06 зазначаються дані про комп'ютери, ноутбуки, планшети, придбані лише за бюджетні кошти (державного і місцевих бюджетів). Комп'ютери, надані в тимчасове користування або придбані (подаровані) за кошти фізичних (юридичних) осіб, до цього рядка не включаються.
6. Заповнюючи рядок 10, слід пам'ятати, що інтерактивний сенсорний модуль об'єднує спеціальне інтерактивне, мультимедійне обладнання (інтерактивна дошка, мультимедійний проектор, комп'ютер) та комп'ютерні програми.
7. У рядку 12 наявність системи відеоспостереження позначається цифрою "1", відсутність її - цифрою "2".
VI. Заповнення розділу V "Відомості про використання корекційних засобів та дидактичних матеріалів"
1. У розділі подаються відомості про дидактичні матеріали та корекційні засоби навчання, які використовуються під час проведення комплексної оцінки та надання корекційно-розвиткових послуг дітям з ООП, а також про методики для проведення комплексної оцінки різних сфер розвитку.
2. До розділу включаються відомості про наявність зазначених засобів. За наявності ставиться цифра "1", за відсутності - "0".
В. о. генерального директора директорату дошкільної та інклюзивної освіти | Алевтина ЛОТОЦЬКА |