МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.02.2024 № 142
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 лютого 2024 р.
за № 224/41569
Про затвердження Порядку проведення консультацій з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо оцінки впливу на довкілля та врахування результатів таких консультацій при прийнятті рішення щодо можливості здійснення планованої діяльності
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 2 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", абзацу дванадцятого підпункту 25 пункту 4 Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 614, та з метою забезпечення взаємодії з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо оцінки впливу на довкілля, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення консультацій з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо оцінки впливу на довкілля та врахування результатів таких консультацій при прийнятті рішення щодо можливості здійснення планованої діяльності, що додається.
2. Департаменту екологічної оцінки (Марина ШИМКУС) забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Олену КРАМАРЕНКО.
Міністр | Р. Стрілець |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
захисту довкілля
та природних ресурсів України
06 лютого 2024 року № 142
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 лютого 2024 р.
за № 224/41569
ПОРЯДОК
проведення консультацій з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо оцінки впливу на довкілля та врахування результатів таких консультацій при прийнятті рішення щодо можливості здійснення планованої діяльності
1. Цей Порядок визначає механізм проведення під час здійснення оцінки впливу на довкілля консультацій з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо звіту з оцінки впливу на довкілля та врахування результатів таких консультацій при прийнятті рішення щодо можливості здійснення планованої діяльності відповідно до їхніх повноважень з питань, що стосуються довкілля.
2. У цьому Порядку термін "заінтересовані органи" вживається у такому значенні, це - центральні органи виконавчої влади, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування за місцем провадження планованої діяльності, які можуть бути залучені до консультацій відповідно до їхніх повноважень з питань, що стосуються довкілля.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про оцінку впливу на довкілля".
3. Консультації із заінтересованими органами мають право ініціювати (у разі необхідності), організовувати і проводити уповноважений територіальний та уповноважений центральний органи.
4. Консультації є механізмом поглибленого вивчення питання можливості ведення планованої діяльності суб’єктом господарювання та проводяться виключно щодо планованої діяльності, протягом строку громадського обговорення Звіту з оцінки впливу на довкілля.
5. Консультації із заінтересованими органами щодо оцінки впливу на довкілля можуть проводитися у письмовій та/або електронній формі протягом усього строку громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.
Уповноважений територіальний або уповноважений центральний орган протягом трьох робочих днів з дня отримання надсилає засобами поштового зв’язку або в електронній формі із застосуванням технічних засобів електронних комунікацій до заінтересованих органів оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та звіт з оцінки впливу на довкілля для проведення консультацій.
Зауваження та пропозиції, отримані під час громадського обговорення, за необхідності в ході консультацій направляються уповноваженим територіальним або уповноваженим центральним органом до заінтересованих органів.
Заінтересований орган в межах своєї компетенції у строк, що не перевищує строку громадського обговорення визначеного в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, надає уповноваженому територіальному або уповноваженому центральному органу зауваження та пропозиції до планованої діяльності.
6. Зауваження та пропозиції заінтересованих органів до планованої діяльності надаються у письмовій формі та надсилаються засобами поштового зв’язку або в електронній формі із застосуванням технічних засобів електронних комунікацій до уповноваженого територіального або уповноваженого центрального органу.
7. У разі ненадання в ході консультацій зауважень та пропозицій протягом визначеного строку вважається, що зауваження та пропозиції заінтересованих органів відсутні.
8. Інформація, надана заінтересованими органами в рамках консультацій, вноситься уповноваженим органом до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля протягом одного робочого дня після завершення строку громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та оприлюднюється засобами Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.
9. Уповноважений центральний орган проводить обов’язкові консультації у разі, якщо планована діяльність:
визначена у частині другій статті 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" (перша категорія видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля) або може мати значний транскордонний вплив;
може мати вплив на довкілля двох і більше областей (Автономної Республіки Крим) або замовником якої є обласна, Київська або Севастопольська міські державні адміністрації;
стосується зони відчуження або зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та/або рішення щодо затвердження (схвалення) якої приймається Кабінетом Міністрів України;
фінансуватиметься із залученням іноземних кредитів під державні гарантії.
10. У рамках проведення консультацій у разі необхідності додатково можуть бути проведені зустрічі (наради), відеоконференції за участю заінтересованих органів.
11. Анонімні зауваження і пропозиції в рамках проведення консультацій та при прийнятті рішення щодо можливості здійснення планованої діяльності уповноваженим центральним органом або уповноваженим територіальним органом не розглядаються.
12. Інформація про результати розгляду зауважень та пропозицій наданих заінтересованими органами в рамках консультацій із зазначенням способу їх урахування (враховано повністю, враховано частково або обґрунтовано відхилено) включається до звіту про громадське обговорення окремим розділом.
13. Результати консультацій із заінтересованими органами щодо оцінки впливу на довкілля враховуються уповноваженим територіальним органом, а у випадках, визначених частинами третьою і четвертою статті 5 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля",- уповноваженим центральним органом під час підготовки висновку з оцінки впливу на довкілля або прийняття рішення про відмову у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля, про що зазначається у висновку з оцінки впливу на довкілля або у відмові про видачу такого висновку.
Директор Департаменту екологічної оцінки | М. Шимкус |