• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання взаємодії з Товариством Червоного Хреста України, іншими українськими неурядовими організаціями, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, для включення їх до переліку українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, та розгляду списків військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України | Наказ від 18.06.2024 № 160
Реквізити
  • Видавник: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.06.2024
  • Номер: 160
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.06.2024
  • Номер: 160
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
18 червня 2024 року № 160
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
25 червня 2024 р. за № 953/42298
Положення
про Комісію з питань визначення переліку українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, та розгляду списків військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок створення, організацію діяльності Комісії з питань визначення переліку українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, та розгляду списків військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі - комісія), а також права та обов'язки її членів.
2. Комісія є постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, що в межах повноважень, визначених Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 "Деякі питання реалізації положень Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час" забезпечує розгляд документів Товариства Червоного Хреста України, інших українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, для визначення переліку таких організацій і розгляду списків військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.
3. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, цим Положенням та іншими актами законодавства.
4. Документування діяльності комісії здійснюється державною мовою. Протоколи засідання комісії є документами з обмеженим доступом.
II. Структура і склад комісії, права та обов'язки її членів
1. До складу комісії входять посадові особи структурних підрозділів апарату Мінреінтеграції на рівні не нижчому керівників самостійних структурних підрозділів.
2. Комісія складається з Голови, заступника Голови, секретаря та не менше трьох членів. Головою комісії є заступник Міністра.
3. Склад комісії затверджується наказом Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та формується з урахуванням основних завдань та функцій комісії. Зміни до складу комісії вносяться за поданням Голови комісії та затверджуються наказом Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Голова комісії організовує її роботу і відповідає за виконання покладених на комісію завдань та функцій, головує на її засіданнях та визначає коло питань, що підлягають розгляду.
Голова комісії визначає функціональні обов'язки кожного члена комісії. У разі відсутності Голови комісії його обов'язки виконує заступник Голови комісії.
У разі відсутності Голови комісії та заступника Голови комісії обов'язки Голови комісії виконує один з членів комісії, що обирається комісією.
У разі відсутності секретаря комісії його обов'язки виконує один з членів комісії, що обирається за поданням Голови комісії або заступника Голови комісії.
4. Секретар комісії забезпечує підготовку проведення засідань комісії та матеріалів, що підлягають розгляду на засіданнях комісії, ведення протоколів засідань комісії.
5. Член комісії має право:
1) ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд комісії;
2) брати участь у вивченні матеріалів та їх перевірці;
3) подавати пропозиції, висловлювати власну думку з питань, що розглядаються;
4) брати участь у прийнятті рішення шляхом голосування;
5) висловлювати окрему думку, оформлену в письмовому вигляді, що є невід'ємною частиною протоколу засідання комісії;
6) вносити пропозиції до порядку денного засідання комісії.
6. Член комісії зобов'язаний:
1) особисто брати участь у роботі комісії;
2) не розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв'язку з участю у роботі комісії, і не використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб;
3) виконувати в межах, передбачених цим Положенням, доручення Голови комісії;
4) обов'язково брати участь у голосуванні;
5) у разі виникнення реального або потенційного конфлікту інтересів член комісії повинен заявити про самовідвід чи підлягає відводу за пропозицією Голови комісії.
Відвід (самовідвід) повинен бути мотивований і заявлений комісії в письмовій формі та розглянутий на початку її засідання.
Рішення про відвід (самовідвід) члена комісії приймається більшістю присутніх на засіданні її членів, крім члена комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід).
7. Неналежне виконання членом комісії своїх обов'язків є підставою для виключення його зі складу комісії.
8. У разі неналежного виконання членом комісії своїх обов'язків комісія шляхом направлення відповідного протоколу засідання або витягу з нього повідомляє Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України про необхідність заміни цього члена комісії.
III. Порядок роботи комісії
1. Формою роботи комісії є засідання, які проводяться у разі потреби. Дату, час і місце проведення засідання комісії визначає її Голова.
2. Засідання комісії є правомочним у разі участі в ньому не менш як двох третин її складу.
3. Секретар комісії завчасно повідомляє членів комісії про порядок денний запланованого засідання, дату, час і місце його проведення, а також надає/надсилає членам комісії необхідні матеріали в електронному або паперовому вигляді.
4. Розгляд питання на засіданні комісії включає такі етапи:
1) доповідь члена комісії, співдоповіді (у разі потреби);
2) запитання членів комісії доповідачу, співдоповідачам, відповіді на них;
3) виступи членів комісії з питання, що розглядається;
4) внесення пропозицій членами комісії, їх обговорення;
5) оголошення Головою комісії про припинення обговорення питання;
6) голосування.
Особи, які не є членами комісії, не можуть брати участь у засіданні комісії крім Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України і державного секретаря Міністерства.
5. Для доповіді надається до 10 хвилин, співдоповіді та виступів - до 5 хвилин, якщо інше не встановлено Головою комісії.
6. Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях комісії, приймаються шляхом одностайного голосування всіх членів комісії, присутніх на засіданні. У разі якщо один із присутніх проголосував проти, рішення вважається не прийнятим.
7. Під час проведення засідання комісії секретарем комісії ведеться протокол засідання комісії, який повинен містити перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядались на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, прийняття комісією рішення. Протокол засідання комісії підписується Головою, секретарем та усіма членами комісії, присутніми на засіданні комісії. Протокол засідання комісії є документом з обмеженим доступом.
8. Рішення комісії оформлюються висновком, який підписується Головою комісії та секретарем комісії.
Висновок комісії повинен містити такі відомості: дата, час та місце його складення; перелік осіб, присутніх на засіданні комісії; реквізити пакету документів, розгляд яких здійснюється комісією; окрема думка члена комісії у разі її наявності, оформлена у письмовому вигляді; висновок щодо документів юридичної особи для включення до переліку таких організацій; погодження списків військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час від таких організацій.
Висновок комісії затверджується головою комісії і є документом із обмеженим доступом.
9. Організаційне забезпечення діяльності комісії, підготовку матеріалів для розгляду комісією, а також підготовку на основі протоколу засідання комісії проєкту висновку комісії та проєкту наказу Міністерства здійснює секретар комісії.
10. Рішення приймається на підставі висновку комісії та оформлюється наказом Мінреінтеграції протягом п'яти робочих днів із дня засідання Комісії.
Матеріально-технічне забезпечення діяльності комісії здійснює Міністерство.
 

Генеральний директор Директорату
нормативно-правового забезпечення

Ольга ПАВЛИЧЕНКО