• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження особливостей використання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України"

Міністерство освіти і науки України | Наказ, Форма типового документа, Звіт від 22.05.2024 № 731
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Звіт
  • Дата: 22.05.2024
  • Номер: 731
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Звіт
  • Дата: 22.05.2024
  • Номер: 731
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.05.2024 № 731
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 червня 2024 р.
за № 834/42179
Про затвердження особливостей використання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України"
Відповідно до абзацу п’ятого пункту 16 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) у 2023 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2023 році № 1023 "Питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) у 2023 році", НАКАЗУЮ:
1. Затвердити особливості використання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України", що додаються.
2. Директорату шкільної освіти (Хворостяний І.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Сташківа А.

Міністр

О. Лісовий

ПОГОДЖЕНО:

Міністр фінансів України



С. Марченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
22 травня 2024 року № 731
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 червня 2024 р.
за № 834/42179
ОСОБЛИВОСТІ
використання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України"
1. Ці особливості використання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України" (далі - Особливості) визначають механізм та критерії розподілу коштів між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад, визначених додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1374 "Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України" (далі - постанова № 1374).
2. Обласними та Київською міською державною адміністраціями (військовими адміністраціями) затверджується перелік осередків викладання навчального предмета "Захист України" (далі - осередки) у закладах освіти, визначених підпунктом першим пункту 6-1 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) у 2023 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2023 року № 1023 (далі - Порядок та умови).
Осередки створюються відповідно до методичних рекомендацій, затверджених МОН, не пізніше як через тиждень після опублікування цього наказу.
3. Територіальні громади, органи управління освітою облдержадміністрацій та районних в місті Києві державних адміністрацій надають обласним та Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям) заявки щодо створення осередків у закладах освіти, які перебувають у сфері їхнього управління.
4. У заявці повинні бути зазначені:
юридична адреса та повна назва закладу освіти, у якому буде створено осередок (у разі надання декількох закладів освіти одним засновником заявка подається в розрізі кожного закладу);
код і назва місцевого бюджету;
кількість учнів 10-11 класів / учнів (студентів, курсантів) у групах із одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти, які навчаються в запропонованому закладі освіти;
інформація про наявність укриття;
кількість учнів 10-11 класів / учнів (студентів, курсантів) у групах із одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти, яких планують підвозити до закладу освіти, у якому створюється осередок;
перелік закладів освіти, з яких планується підвезення учнів до осередку;
кількість і назва приміщень, у яких планується облаштувати функційні зони осередку;
планова кількість учителів навчального предмета "Захист України" (далі - навчального предмета);
загальна кошторисна вартість обладнання осередку "Захист України";
розмір співфінансування з місцевого бюджету.
При розрахунку загальної кошторисної вартості обладнання осередку необхідно врахувати наявну матеріально-технічну базу для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України" у закладі освіти, у якому заплановано створення осередку та обладнання, яке може бути передане із закладів освіти, з яких заплановане підвезення дітей.
5. Обласні та Київська міська державні адміністрації (військові адміністрації) розглядають отримані заявки, формують перелік осередків, які будуть створені у закладах освіти (далі - перелік) та здійснюють розподіл субвенції між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад.
6. Під час формування переліку обласні, Київська міська державні адміністрації (військові адміністрації) враховують вимоги, визначені в пунктах 7-10 цих Особливостей.
7. Осередки створюються в закладах:
професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, у яких навчається не менше ніж 200 учнів (студентів, курсантів) у групах із одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти;
загальної середньої освіти, які плануються бути включеними до проєктної мережі академічних ліцеїв та забезпечують навчання не менше ніж 80 учнів 10-11 класів цього закладу освіти та закладів освіти, з яких буде забезпечено підвезення учнів.
8. Осередок повинен відповідати таким критеріям:
мати приміщення, які можуть бути обладнані виключно для викладання навчального предмета, простір яких створюється шляхом зонування для досягнення ефективного викладання всіх модулів програми навчального предмета;
мати зручний доступ для учнів інших закладів освіти, які будуть охоплені навчанням навчального предмета в осередку;
бути розташованим в громаді, у закладах загальної середньої освіти якої навчається 80 або більше учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти;
осередок або декілька осередків створених у межах однієї територіальної громади повинні забезпечувати можливість викладання всіх модулів, передбачених модельною навчальною програмою "Захист України";
повинен бути обладнаним для забезпечення освітнього процесу здобувачів освіти відповідно до модельної навчальної програми "Захист України" не пізніше ніж 01 жовтня 2024 року.
9. У випадку, якщо в закладах загальної середньої освіти громади навчається в 10-11 класах 1000 або більше учнів, може бути створено декілька осередків з розрахунку 1 додатковий осередок на кожні 1000 учнів.
У випадку наявності декількох осередків в громаді може бути прийняте рішення щодо розміщення функційних зон викладання різних модулів навчального предмета на базі різних закладів освіти.
10. Обласні та Київська міська державні адміністрації (військові адміністрації) при формуванні переліку осередків враховують загальний обсяг коштів, визначений додатком до постанови № 1374, надаючи перевагу тим, які будуть охоплювати навчанням більшу кількість здобувачів освіти.
11. Обласні та Київська міська державні адміністрації (військові адміністрації) формують Переліки осередків із зазначенням:
коду та назви місцевого бюджету;
адреси та назви закладу освіти, у якому буде створено осередок;
кількості учнів 10-11 класів/ учнів (студентів, курсантів) у групах із одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти, яких планують підвозити до закладу освіти, у якому створюється осередок;
кількості учнів 10-11 класів/ учнів (студентів, курсантів) у групах із одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти, які навчаються в запропонованому закладі освіти;
кількості вчителів навчального предмета;
переліку функційних зон, якими буде облаштовано простір осередку,
та затверджують їх.
12. Обласні державні адміністрації (військові адміністрації) здійснюють розподіл субвенції між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад з урахуванням потреби, визначеної у заявках на створення осередків у закладах освіти, відповідно до затвердженого Переліку та обсягів співфінансування з місцевих бюджетів.
13. Видатки, передбачені підпунктом першим пункту 6-1 Порядку та умов, спрямовуються на обладнання осередків.
Типовий перелік засобів навчання та обладнання для забезпечення викладання навчального предмета закладами освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, затверджується МОН.
14. Планування видатків щодо використання коштів, визначених додатком до постанови № 1374, має здійснюватися за ТПКВКМБ 1290 "Виконання заходів за рахунок залишку коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду, що мають цільове призначення, виділених відповідно до рішень Кабінету Міністрів України у попередніх бюджетних періодах (за спеціальним фондом державного бюджету)".
15. Закупівля товарів, передбачених цими Особливостями, здійснюється в установленому законодавством порядку.
Закупівля товару, передбаченого цими Особливостями, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, здійснюється замовниками з використанням електронного каталогу в установленому законодавством порядку, у разі, якщо такий товар наявний в електронному каталозі. У випадку, коли закупівля товару, передбаченого пунктом 4.1. цих Порядку та умов, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу не відбулася, замовник здійснює закупівлю в установленому законодавством порядку.
15. Заклади післядипломної педагогічної освіти комунальної форми власності з метою ефективного використання видатків, передбачених підпунктом 2 пункту 6-1 Порядку та умов, можуть спрямовувати їх на оплату послуг фахівців та інших організацій, які будуть залучені на договірних умовах до підвищення кваліфікації педагогічних працівників та підготовки тренерів-педагогів.
16. Обласні та Київська міська державні адміністрації (військові адміністрації) щоквартально до 20 числа наступного місяця надають МОН звіти за формами згідно з додатками 1-3 до цих Особливостей.

Т.в.о. генерального директора
директорату шкільної освіти


Т. Балашова
Додаток 1
до особливостей використання
освітньої субвенції з державного бюджету
місцевим бюджетам (за спеціальним
фондом державного бюджету)
для забезпечення викладання
навчального предмета "Захист України"
ЗВІТ
департаменту (управління) ____________ обласної державної, військової адміністрації про використання коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України"
Додаток 2
до особливостей використання
освітньої субвенції з державного бюджету
місцевим бюджетам (за спеціальним
фондом державного бюджету)
для забезпечення викладання
навчального предмета "Захист України"
ЗВІТ
департаменту (управління) _____________ обласної державної, військової адміністрації про обладнання осередків викладання предмету "Захист України" за кошти освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України"
Додаток 3
до особливостей використання
освітньої субвенції з державного бюджету
місцевим бюджетам (за спеціальним
фондом державного бюджету)
для забезпечення викладання
навчального предмета "Захист України"
ЗВІТ
департаменту (управління) ____________ обласної державної, військової адміністрації освіти про використання коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України" за напрямом підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти, які забезпечують викладання навчального предмета "Захист України" (видатки споживання)