• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методики встановлення тарифів на оплату послуг, пов’язаних із здійсненням заходів щодо профілактики та ліквідації хвороб тварин, проведенням лабораторних досліджень (випробувань), здійсненням ветеринарно-санітарної експертизи та інших ветеринарно-санітарних заходів, які надаються державними підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Міністерство аграрної політики та продовольства України | Наказ, Методика від 11.12.2023 № 2132
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Методика
  • Дата: 11.12.2023
  • Номер: 2132
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Методика
  • Дата: 11.12.2023
  • Номер: 2132
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.12.2023 № 2132
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 січня 2024 р.
за № 153/41498
Про затвердження Методики встановлення тарифів на оплату послуг, пов’язаних із здійсненням заходів щодо профілактики та ліквідації хвороб тварин, проведенням лабораторних досліджень (випробувань), здійсненням ветеринарно-санітарної експертизи та інших ветеринарно-санітарних заходів, які надаються державними підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
Відповідно до частини другої статті 87 Закону України від 04 лютого 2021 року № 1206-IX "Про ветеринарну медицину", пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методику встановлення тарифів на оплату послуг, пов’язаних із здійсненням заходів щодо профілактики та ліквідації хвороб тварин, проведенням лабораторних досліджень (випробувань), здійсненням ветеринарно-санітарної експертизи та інших ветеринарно-санітарних заходів, які надаються державними підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, що додається.
2. Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування і вводиться в дію одночасно із Законом України від 04 лютого 2021 року № 1206-IX "Про ветеринарну медицину".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов’язків.

Міністр

М. Сольський

ПОГОДЖЕНО:

Голова Антимонопольного комітету України

Т.в.о. Голови Державної служби України
з питань безпечності харчових продуктів
та захисту споживачів

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Міністр фінансів України



П. Кириленко



С. Ткачук


О. Вискуб

С. Марченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
11 грудня 2023 року № 2132
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 січня 2024 р.
за № 153/41498
МЕТОДИКА
встановлення тарифів на оплату послуг, пов’язаних із здійсненням заходів щодо профілактики та ліквідації хвороб тварин, проведенням лабораторних досліджень (випробувань), здійсненням ветеринарно-санітарної експертизи та інших ветеринарно-санітарних заходів, які надаються державними підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
I. Загальні положення
1. Ця Методика визначає механізм формування тарифів на оплату послуг, пов’язаних із здійсненням заходів щодо профілактики та ліквідації хвороб тварин, проведенням лабораторних досліджень (випробувань), здійсненням ветеринарно-санітарної експертизи та інших ветеринарно-санітарних заходів, які надаються державними підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
2. Дія цієї Методики поширюється на відносини, що виникають під час надання послуг, пов’язаних із здійсненням заходів щодо профілактики та ліквідації хвороб тварин, проведенням лабораторних досліджень (випробувань), здійсненням ветеринарно-санітарної експертизи та інших ветеринарно-санітарних заходів, які надаються державними підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (крім заходів, передбачених статтею 86 Закону України від 04 лютого 2021 року № 1206-IX "Про ветеринарну медицину") (далі - ветеринарні послуги).
3. У цій Методиці терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України від 04 лютого 2021 року № 1206-IX "Про ветеринарну медицину", Національному положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року № 318, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 19 січня 2000 року за № 27/4248, Національному положенні (стандарті) бухгалтерського обліку в державному секторі 135 "Витрати", затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 18 травня 2012 року № 568, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 903/21215.
II. Загальні вимоги до формування тарифів на оплату ветеринарних послуг
1. Під час формування тарифів на оплату ветеринарних послуг, витрати, що включаються до вартості послуг, групуються відповідно до методологічних засад формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати та її розкриття у фінансовій звітності.
2. До складу виробничої собівартості ветеринарних послуг враховують:
прямі витрати на оплату праці спеціаліста ветеринарної медицини, який безпосередньо надає ветеринарні послуги (далі - прямі витрати на оплату праці);
прямі матеріальні витрати, які безпосередньо пов’язані з наданням ветеринарних послуг, а саме вартість канцелярських товарів, медикаментів, біопрепаратів, діагностичних засобів, ветеринарних препаратів, ветеринарних лікарських засобів, імунобіологічних ветеринарних лікарських засобів, вартість бланків висновків ветеринарно-санітарної експертизи (далі - прямі матеріальні витрати);
інші прямі витрати, які безпосередньо пов’язані з наданням ветеринарних послуг, а саме: витрати на сплату податків та інших платежів, які є обов’язковими згідно із законом, нарахованих під час оплати праці (далі - інші прямі витрати);
змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати, пов’язані з наданням ветеринарних послуг, а саме: витрати на комунальні послуги та енергоносії, теплопостачання, водопостачання, газопостачання, на технологічне та технічне обслуговування обладнання (оргтехніки), повірку лабораторних приладів, видатки на службові відрядження, охорону праці, техніку безпеки, експлуатаційно-ремонтні витрати обладнання, приміщень та орендна плата, на утримання, експлуатацію та ремонт, страхування основних засобів загальновиробничого призначення інші витрати (далі - загальновиробничі витрати).
3. Калькуляція тарифу на оплату ветеринарних послуг, які надаються державними підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів оприлюднюється на офіційних вебсайтах або розміщується на інформаційних стендах у доступних для відвідувачів місцях територіальних органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, державних підприємств, установ, організацій, що належать до сфери її управління.
III. Визначення тарифу на оплату ветеринарних послуг
1. Тариф на оплату ветеринарних послуг визначається за такою формулою:
Твп = (Впм + Воп + Віп + Взв )
де: Твп - тариф на оплату ветеринарних послуг;
Впм - прямі матеріальні витрати;
Воп - прямі витрати на оплату праці;
Віп - інші прямі витрати;
Взв - загальновиробничі витрати
2. Тарифи на оплату ветеринарних послуг щорічно індексуються враховуючи зміни прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб (далі - прожитковий мінімум), встановленого на 01 січня відповідного року, за такою формулою:
Твп2 = Твп1 x Івп
де: Твп2 - тариф на оплату ветеринарних послуг наступного року;
Впм1 - тариф на оплату ветеринарних послуг поточного року;
Івп - індекс індексації тарифу на оплату ветеринарних послуг, який розраховується за такою формулою:
Івп = ПМ2 / ПМ1
де: ПМ2 - прожитковий мінімум, встановлений на 01 січня року, на який індексується тариф;
ПМ1 - прожитковий мінімум, встановлений на 01 січня поточного року.
3. Тарифи на оплату ветеринарних послуг та індекс індексації тарифу на оплату ветеринарних послуг розраховуються Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і затверджуються Міністерством аграрної політики та продовольства України:
тарифи - протягом 10 робочих днів після введення в дію Закону України від 04 лютого 2021 року № 1206-IX "Про ветеринарну медицину";
індекс індексації тарифу - після прийняття закону про Державний бюджет України на наступний рік.

Директор Департаменту
державної політики
у сфері санітарних
та фітосанітарних заходів




А. Пивоваров