Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова, Порядок від 25.10.2024 № 1221
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 жовтня 2024 р. № 1221
Київ
Про затвердження Порядку створення, утримання, зберігання і використання матеріального резерву для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд
Відповідно до абзацу дев’ятого статті 9 Закону України "Про оборону України", статті 16 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок створення, утримання, зберігання і використання матеріального резерву для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, що додається.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 жовтня 2024 р. № 1221
ПОРЯДОК
створення, утримання, зберігання і використання матеріального резерву для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд
1. Цей Порядок визначає процедуру створення, утримання, зберігання і використання матеріального резерву для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд в умовах правового режиму воєнного стану.
Дія цього Порядку не поширюється на державні резерви, створення та використання яких здійснюється відповідно до Закону України "Про державні резерви".
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
матеріальний резерв для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (далі - резерв) - запас матеріальних цінностей, що складається із будівельних і монтажних бетонних конструкцій, призначених для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд з урахуванням положень робочої документації "Будівництво інженерних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави";
балансоутримувачі резерву - визначені Адміністрацією Держспецтрансслужби військові частини, органи забезпечення, підприємства та установи Держспецтрансслужби, на балансі яких перебувають матеріальні цінності резерву;
відпуск матеріальних цінностей резерву - безоплатна передача матеріальних цінностей резерву державним замовникам у сфері оборони щодо закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення (товарів подвійного призначення) для будівництва фортифікаційних споруд (далі - державні замовники) для потреб такого будівництва;
зберігання резерву - забезпечення збереження з дотриманням відповідних умов для забезпечення належної якості відповідної кількості закладених до резерву матеріальних цінностей до прийняття в установленому порядку рішення про їх відпуск;
відповідальні зберігачі - суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, які надають послуги з відповідального зберігання матеріальних цінностей резерву відповідно до порядку та умов, визначених договором;
номенклатура матеріальних цінностей резерву - перелік найменувань матеріальних цінностей, що підлягають закладенню до резерву, норми їх накопичення, у тому числі незнижуваний запас.
3. Резерв створюється, утримується та поповнюється Адміністрацією Держспецтрансслужби за рахунок асигнувань, передбачених Міноборони за відповідною бюджетною програмою.
Створення, утримання та поповнення запасів резерву може здійснюватися також за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та громадських об’єднань, інших не заборонених законодавством джерел.
Номенклатура матеріальних цінностей резерву визначається Адміністрацією Держспецтрансслужби за погодженням з Генеральним штабом Збройних Сил.
4. Закупівля матеріальних цінностей резерву здійснюється Адміністрацією Держспецтрансслужби у порядку, встановленому Законами України "Про оборонні закупівлі", "Про публічні закупівлі".
5. Місця (об’єкти, території) зберігання матеріальних цінностей резерву, а також відповідальні зберігачі матеріальних цінностей резерву визначаються рішенням Адміністрації Держспецтрансслужби, погодженим з Генеральним штабом Збройних Сил, на підставі пропозицій військових адміністрацій та/або військових командувань, в межах території відповідальності яких буде здійснюватися будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.
Для зберігання матеріальних цінностей резерву використовуються пристосовані для цього об’єкти, території з урахуванням можливості оперативної доставки таких матеріальних цінностей до місць будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.
6. Відповідальні зберігачі організовують зберігання та охорону матеріальних цінностей резерву на підставі договору зберігання на безоплатній основі, укладеного із відповідними балансоутримувачами резерву.
Балансоутримувач резерву передає, а відповідальний зберігач приймає на зберігання та охорону матеріальні цінності резерву згідно з актом приймання-передачі.
Форма акта приймання-передачі матеріальних цінностей резерву затверджується Міноборони.
7. Резерв використовується виключно для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.
8. Відпуск матеріальних цінностей резерву державним замовникам здійснюється за рішенням Адміністрації Держспецтрансслужби, погодженим з Генеральним штабом Збройних Сил.
9. Відпуск матеріальних цінностей резерву здійснюється комісією з питань передачі матеріального резерву для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (далі - комісія), до складу якої входять представники Адміністрації Держспецтрансслужби, державного замовника, якому передаються матеріальні цінності резерву, а також представники відповідального зберігача.
Комісія утворюється та її персональний склад затверджується рішенням державного замовника, якому передаються матеріальні цінності резерву.
10. Фактична передача матеріальних цінностей резерву здійснюється не пізніш як протягом 48 годин з моменту прийняття рішення про їх передачу.
Передача матеріальних цінностей резерву оформляється актом приймання-передачі, який складається у чотирьох примірниках, підписується головою і членами комісії та затверджується державним замовником, якому передаються матеріальні цінності резерву.
Форма акта приймання-передачі матеріальних цінностей резерву затверджується Міноборони.