• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Порядку проведення контролю щодо повноти заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Національне агентство з питань запобігання корупції | Наказ від 29.03.2023 № 68/23
Реквізити
  • Видавник: Національне агентство з питань запобігання корупції
  • Тип: Наказ
  • Дата: 29.03.2023
  • Номер: 68/23
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національне агентство з питань запобігання корупції
  • Тип: Наказ
  • Дата: 29.03.2023
  • Номер: 68/23
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ
НАКАЗ
29.03.2023 № 68/23
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 квітня 2023 р.
за № 582/39638
Про затвердження Змін до Порядку проведення контролю щодо повноти заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
Відповідно до пункту 7-1 частини першої статті 11, пункту 5 частини першої статті 12, статті 51-1 Закону України "Про запобігання корупції" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку проведення контролю щодо повноти заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 31 серпня 2021 року № 553/21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2021 року за № 1208/36830, що додаються.
2. Управлінню проведення повних перевірок подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Артема СИТНИКА.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Голова

О. Новіков

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України




О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства з питань
запобігання корупції
29 березня 2023 року № 68/23
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 квітня 2023 р.
за № 582/39638
ЗМІНИ
до Порядку проведення контролю щодо повноти заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
1. У пункті 2 розділу І:
1) після абзацу першого доповнити абзацом другим такого змісту:
"безпосередній керівник - найближчий керівник, якому прямо підпорядкована уповноважена особа;".
У зв’язку з цим абзаци другий-шостий вважати відповідно абзацами третім-сьомим;
2) абзац шостий викласти у такій редакції:
"показник ступеня повноти відомостей у декларації - розрахований програмними засобами Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), числовий показник рівня обсягу і змісту не відображених у декларації відомостей;";
3) після абзацу шостого доповнити абзацом сьомим такого змісту:
"самостійний структурний підрозділ - самостійний структурний підрозділ апарату Національного агентства, що здійснює функції проведення заходів фінансового контролю.".
У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом восьмим.
2. У розділі II:
1) абзац шостий пункту 5 викласти у такій редакції:
"яка подана за інший період, ніж два останні звітні роки;";
2) у пункті 6 слово "найнижчий" замінити словом "найвищий";
3) пункти 12, 13 викласти у такій редакції:
"12. З метою проведення вторинного контролю уповноважена особа може направити відповідному суб’єкту декларування запит про надання копій документів, що підтверджують достовірність зазначених у декларації відомостей, із пропозицією надати письмові пояснення відповідно до Закону. Такий запит направляється суб’єкту декларування за допомогою програмних засобів Реєстру або електронного чи поштового зв’язку.
Суб’єкт декларування не пізніше ніж на 10 робочий день з дня отримання відповідного запиту Національного агентства зобов’язаний надати або надіслати за допомогою програмних засобів Реєстру, поштового чи електронного зв’язку копії запитуваних документів (за їх наявності), а також має право надати або надіслати в такий самий спосіб письмові пояснення з питань, зазначених у запиті.
Надані суб’єктом декларування у передбачені цим пунктом строки письмові пояснення, копії підтвердних документів є обов’язковими для розгляду Національним агентством під час проведення вторинного контролю.
У разі ненадання суб’єктом декларування письмових пояснень, копій підтвердних документів Національне агентство проводить вторинний контроль на підставі наявних відомостей.
13. Днем початку строку вторинного контролю вважається наступний робочий день за днем автоматизованого розподілу обов’язку щодо його проведення на уповноважену особу.
Вторинний контроль повинен бути завершений у строк не більше ніж 40 робочих днів з дня початку строку його проведення.
Строк здійснення вторинного контролю може бути продовжено не більше ніж на 20 робочих днів, з дати завершення основного строку вторинного контролю, у разі неможливості проведення вторинного контролю уповноваженою особою. У разі продовження строку вторинного контролю його перебіг розпочинається наступного робочого дня після завершення основного строку вторинного контролю.
Перебіг строків, передбачених цим Порядком, зупиняється на період визначеної законом заборони проведення контролю та продовжується з наступного робочого дня, що настає через 10 робочих днів з дня припинення або скасування такої заборони.
У разі неможливості проведення вторинного контролю уповноваженою особою, на яку було розподілено обов’язок проведення такого контролю, у випадках, визначених цим Порядком, керівник самостійного структурного підрозділу може ініціювати проведення повторного автоматизованого розподілу обов’язку з проведення вторинного контролю із зазначенням підстав його проведення та/або продовження строків здійснення вторинного контролю.
Продовження строку проведення вторинного контролю та/або повторний автоматизований розподіл обов’язків з проведення вторинного контролю здійснюється у випадках:
тимчасової непрацездатності уповноваженої особи у зв’язку з хворобою, відрядженням або відпусткою упродовж більше ніж 10 робочих днів;
тимчасової непрацездатності уповноваженої особи у зв’язку з хворобою, відрядженням або відпусткою, що настає за 10 робочих днів до завершення строку проведення вторинного контролю;
звільнення, зміни посадових обов’язків уповноваженої особи на такі, що не передбачають проведення вторинного контролю;
наявності в уповноваженої особи потенційного або реального конфлікту інтересів у зв’язку з проведенням вторинного контролю, що з’ясувалось під час його проведення.".
3. У розділі III:
1) у пункті 3:
абзац п’ятий викласти у такій редакції:
"У разі виявлення у погодженому акті описки чи арифметичної помилки, яка не вплинула на висновок за результатами проведеного контролю, уповноважена особа складає акт про виправлення описки чи арифметичної помилки, в якому зазначає, у чому полягає описка чи арифметична помилка, з наведенням правильної інформації.";
доповнити новими абзацами такого змісту:
"У разі якщо допущена описка чи арифметична помилка вплинула на висновок уповноваженої особи про наявність або відсутність у діях особи, щодо якої здійснювався контроль, ознак правопорушення, за яке передбачено адміністративну чи кримінальну відповідальність, така уповноважена особа складає акт, в якому зазначає, у чому полягає описка чи арифметична помилка, наводить обґрунтування та формулює правильний висновок. Зміна висновку, викладеного в акті, не обумовлена опискою чи арифметичною помилкою, не допускається.
Акт про виправлення описки чи арифметичної помилки підписується уповноваженою особою, керівником структурного підрозділу, керівником самостійного структурного підрозділу та затверджується Головою або заступником Голови Національного агентства. Про складення і затвердження акта про виправлення описки чи арифметичної помилки за допомогою програмних засобів Реєстру або електронного зв’язку повідомляється суб’єкт декларування та інші зацікавлені особи (за потреби). Копія акта про виправлення описки чи арифметичної помилки надсилається до органу, якому за результатами проведеного контролю направлено обґрунтований висновок про виявлення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення або матеріали про встановлення ознак необґрунтованості активів.";
2) абзац десятий пункту 5 доповнити словами ", або особі, на яку покладено виконання його обов’язків.";
3) у пункті 6:
абзац третій доповнити словами ", або особі, на яку покладено виконання його обов’язків.";
абзац п’ятий викласти у такій редакції:
"Після погодження обґрунтованого висновку його затверджує Голова Національного агентства або заступник Голови Національного агентства. Затверджений обґрунтований висновок разом із відповідними матеріалами надсилається органу досудового розслідування або прокурору з урахуванням положень статей 216, 480, 480-1, 482-2 Кримінального процесуального кодексу України.".

Заступник
керівника управління -
керівник третього відділу
Управління проведення
повних перевірок





Д. Соколов