• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про окремі питання військового капеланства

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Порядок від 17.01.2023 № 18
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 17.01.2023
  • Номер: 18
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 17.01.2023
  • Номер: 18
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
17 січня 2023 року № 18
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 березня 2023 р.
за № 389/39445
ПОРЯДОК
розподілу квот конфесійного представництва військових капеланів у Національній гвардії України та Державній прикордонній службі України
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає алгоритм дій посадових осіб органів військового управління Національної гвардії України (далі - НГУ), Державної прикордонної служби України (далі - Держприкордонслужба), командирів військових частин, начальників установ та вищих військових навчальних закладів, навчальних військових центрів, оперативно-територіальних об’єднань (далі - військові частини) НГУ та начальників регіональних управлінь, органів охорони державного кордону, загонів морської охорони, навчальних закладів, підрозділів спеціального призначення та органів забезпечення (далі - органи Держприкордонслужби) щодо визначення квот конфесійного представництва військових капеланів у НГУ та Держприкордонслужбі, створення комісій для проведення анкетування особового складу військових частин НГУ, органів Держприкордонслужби для визначення їх конфесійної приналежності, обробки отриманих результатів та розподіл квот конфесійного представництва військових капеланів (далі - комісія).
2. Порядок розроблено з метою визначення конфесійної приналежності особового складу, установлення змін у чисельності віруючих тієї чи іншої релігійної конфесії, визначення методики підрахунку квот конфесійного представництва військових капеланів для зайняття штатних посад військових капеланів.
3. У цьому Порядку терміни вжито в таких значеннях:
анкета - бланк статистичного спостереження, у якому респонденти надають інформацію під час проведення спеціально організованого статистичного обстеження (анонімного анкетування) з метою визначення квот конфесійного представництва військових капеланів для зайняття штатних посад військових капеланів;
статистичне обстеження - статистичне спостереження (анонімне анкетування) (далі - обстеження), під час якого реєструється певна частина елементів статистичної сукупності;
респондент - військовослужбовець або працівник, який повідомляє свої дані під час обстеження, що проводиться методом анонімного анкетування.
II. Порядок визначення квот конфесійного представництва військових капеланів для зайняття штатних посад військових капеланів
1. З метою визначення квот конфесійного представництва військових капеланів у військових частинах НГУ та органах Держприкордонслужби проводиться обстеження особового складу для визначення конфесійної приналежності (релігійних уподобань).
2. Проведення обстеження призначається наказом командувача Національної гвардії України, Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Для обробки результатів обстеження та розподілу квот конфесійного представництва військових капеланів у військових частинах НГУ, органах Держприкордонслужби, Головному управлінні Національної гвардії України (далі - Головне управління НГУ), Адміністрації Держприкордонслужби створюються комісії, до складу яких залучаються посадові особи Служби військового капеланства та структурних підрозділів Головного управління НГУ, Адміністрації Держприкордонслужби.
Для організації та проведення обстеження у військових частинах НГУ, органах Держприкордонслужби наказом відповідного командира (начальника) утворюються комісії, до складу яких можуть залучатися посадові особи Служби військового капеланства відповідних оперативно-територіальних об’єднань, військових частин НГУ, регіональних управлінь Держприкордонслужби, заступники командирів військових частин НГУ (по роботі з особовим складом) та органів Держприкордонслужби з персоналу, посадові особи відповідних підрозділів по роботі з особовим складом (соціально-гуманітарного забезпечення), військової частини (органу Держприкордонслужби), у яких проводиться обстеження.
3. За погодженням із керівним центром (управлінням) релігійної організації до участі в роботі комісії Головного управління НГУ, Адміністрації Держприкордонслужби можуть залучатися уповноважені від релігійних організацій, відповідальні за співробітництво з НГУ, Держприкордонслужбою, або спеціально визначені представники релігійних організацій. Участь у роботі комісії можуть брати виключно представники релігійних організацій, які зареєстровані в Україні та діяльність яких у Збройних Силах України та інших військових формуваннях не обмежена законодавством.
4. Обстеження проводиться методом анонімного анкетування для визначення конфесійної приналежності особового складу у військових частинах НГУ, органах Держприкордонслужби. Участь в анонімному анкетуванні бере наявний особовий склад військової частини НГУ або органу Держприкордонслужби. Обстеження вважається проведеним, якщо в ньому взято участь абсолютною більшістю чисельності особового складу.
У військових частинах НГУ, органах Держприкордонслужби, які беруть участь у виконанні бойових завдань у районах безпосереднього ведення бойових дій, обстеження може проводитися методом дистанційного опитування (по телефону, Google - формах тощо).
5. Результати обстеження обробляються комісією, створеною у військовій частині НГУ, органі Держприкордонслужби, і оформляються протоколом, який підписує голова та кожний член комісії, та затверджуються командиром військової частини НГУ, начальником органу Держприкордонслужби. Протокол складається у 2 примірниках, один із яких зберігається відповідно в Службі військового капеланства Головного управління НГУ, Адміністрації Держприкордонслужби, другий - у військовій частині НГУ, органі Держприкордонслужби.
6. За результатами обстеження, проведеного у військових частинах НГУ, органах Держприкордонслужби, комісією, створеною в Головному управлінні НГУ, Держприкордонслужбі, здійснюється опрацювання результатів обстеження та розподіл квот конфесійного представництва військових капеланів, для зайняття 90 % штатних посад військових капеланів.
Кількість віруючих певної конфесії вираховується за формулою (відсоткове відношення від кількості особового складу, який узяв участь в анонімному анкетуванні):
Пкп = Eкп * 100 % / Е,
де: Пкп - кількість віруючих певної конфесії, %;
Екп - кількість віруючих певної конфесії, осіб;
Е - загальна кількість осіб, які взяли участь в анкетуванні.
Розподіл квот конфесійного представництва військових капеланів визначається за формулою:
Q = Пкп * Ек / 100 %,
де: Q - квота конфесійного представництва, осіб;
Пкп - кількість віруючих певної конфесії, %;
Ек - загальна кількість військових капеланів.
Загальна чисельність військових капеланів визначається без урахування кількості посадових осіб органів управління Служби військового капеланства.
Отримані цифри округлюються до цілого числа відповідно до загальноприйнятих правил округлення.
7. Квоти конфесійного представництва військових капеланів релігійних організацій, що в перерахунку становлять менше 1 особи, ураховуються начальником органу управління Служби військового капеланства Головного управління НГУ, Адміністрації Держприкордонслужби при підготовці пропозицій Міністерству внутрішніх справ України щодо направлення запиту до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті відповідно до пункту 4 Положення про порядок видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 серпня 2022 року № 859.
8. Процедура розподілу квот конфесійного представництва для зайняття штатних посад військових капеланів у НГУ, Держприкордонслужбі проводиться не рідше одного разу на 5 років.

Директор Департаменту
пенсійних питань
та соціального захисту
Міністерства внутрішніх справ
України





Т. Андрійчук