• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ювенального поліцейського" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України"

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Інструкція від 27.12.2022 № 855
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 27.12.2022
  • Номер: 855
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 27.12.2022
  • Номер: 855
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.12.2022 № 855
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 січня 2023 р.
за № 55/39111
Про затвердження Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ювенального поліцейського" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України"
Відповідно до статей 25-27 Закону України "Про Національну поліцію", підпункту 40 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, з метою забезпечення формування поліцією інформаційних ресурсів під час обліку дітей, щодо яких поліцейські здійснюють профілактичну роботу, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з формування та ведення інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ювенального поліцейського" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України", що додається.
2. Департаменту взаємодії з Національною поліцією України Міністерства внутрішніх справ України (Мозгова В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

Д. Монастирський

ПОГОДЖЕНО:

Голова Національної поліції України

Перший заступник Голови Державної
служби спеціального зв’язку та захисту
інформації України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Перший заступник Міністра цифрової
трансформації України



І. Клименко



Д. Маковський


Д. Лубінець


О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
27 грудня 2022 року № 855
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 січня 2023 р.
за № 55/39111
ІНСТРУКЦІЯ
з формування та ведення інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ювенального поліцейського" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України"
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок формування та ведення інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ювенального поліцейського" (далі - "Електронний кабінет ЮП") інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" (далі - система "ІПНП") підрозділами ювенальної превенції Національної поліції України (далі - підрозділ ЮП) для автоматизації процесів обробки органами (підрозділами) поліції інформації про дітей, щодо яких поліцейські підрозділів ЮП здійснюють профілактичну роботу, та здійснення заходів індивідуальної профілактики.
2. У цій Інструкції терміни вжито в таких значеннях:
уповноважена особа - працівник підрозділу ЮП, який відповідно до своїх обов’язків здійснює профілактичний облік дітей та проводить із ними заходи індивідуальної профілактики.
Інші терміни вжито в значеннях, наведених у Кримінальному процесуальному кодексі України, Законах України "Про охорону дитинства", "Про Національну поліцію", "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про електронні комунікації", "Про захист персональних даних", Положенні про інформаційно-комунікаційну систему "Інформаційний портал Національної поліції України", затвердженому наказом Міністерства внутрішніх справ України від 03 серпня 2017 року № 676, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2017 року за № 1059/30927, та Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України, затвердженій наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19 грудня 2017 року № 1044, зареєстрованій у Міністерстві юстиції України 07 червня 2018 року за № 686/32138 (далі - Інструкція).
3. Інформаційна підсистема "Електронний кабінет ЮП" призначена для:
забезпечення наповнення та підтримання в актуальному стані реєстрів та баз (банків) даних, що входять до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, стосовно дітей, щодо яких здійснюється профілактична робота;
узагальнення інформації про дітей, щодо яких уповноважена особа здійснює профілактичну роботу, узяття на профілактичний облік дітей, зняття їх з профілактичного обліку;
забезпечення інформаційно-аналітичної підтримки діяльності органів (підрозділів) поліції, спрямованої на запобігання вчиненню дітьми кримінальних і адміністративних правопорушень;
формування статистичної звітності про профілактичний облік дітей, щодо яких уповноважена особа здійснює профілактичну роботу;
автоматизації процесів обробки органами (підрозділами) поліції інформації про дітей, щодо яких уповноважена особа здійснює профілактичну роботу, та здійснення заходів індивідуальної профілактики.
II. Порядок формування та ведення інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП"
1. Формування інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП" здійснюється за допомогою програмно-технічних засобів системи "ІПНП".
2. Інформаційний ресурс інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП" формується уповноваженою особою державною мовою.
3. Захист інформації в інформаційній підсистемі "Електронний кабінет ЮП" забезпечується створеною в системі "ІПНП" комплексною системою захисту інформації з підтвердженою відповідністю.
4. Формування інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП" здійснюється шляхом створення електронної картки уповноваженою особою, яка здійснює наповнення цієї картки відомостями про:
номер і дату заведення обліково-профілактичної справи, категорію обліку;
узяття на облік дитини, щодо якої уповноважена особа здійснює профілактичну роботу, та документи, які є підставою для взяття дитини на профілактичний облік, відповідно до пункту 3 розділу III Інструкції;
дитину, щодо якої уповноважена особа здійснює профілактичну роботу, (прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, стать, громадянство), місце народження (населений пункт, район, область, країна), місце проживання (перебування), декларування / реєстрація місця проживання (перебування), навчання та/або роботи, паспорт громадянина України, а в разі його відсутності - документ, що підтверджує громадянство України, посвідчує особу чи її спеціальний статус (тип, назва документа, серія, номер, дата видачі та уповноважений суб’єкт, що видав документ), за наявності, унікальний номер запису згідно з Єдиним державним демографічним реєстром України та реєстраційний номер облікової картки платника податків особи відповідно до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, номер контактного телефону;
притягнення дитини до адміністративної, кримінальної відповідальності;
зняття дитини з обліку з підстав, визначених у пункті 10 розділу III Інструкції;
проведені заходи індивідуальної профілактики щодо дитини;
інформація про батьків дитини або осіб, які їх замінюють (прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, стать, громадянство), місце народження (населений пункт, район, область, країна), місце проживання (перебування), декларування / реєстрація місця проживання (перебування), навчання та/або місце роботи, паспорт громадянина України, а в разі його відсутності - документ, що підтверджує громадянство України, посвідчує особу чи її спеціальний статус (тип, назва документа, серія, номер, дата видачі та уповноважений суб’єкт, що видав документ), за наявності, унікальний номер запису згідно з Єдиним державним демографічним реєстром України та реєстраційний номер облікової картки платника податків особи відповідно до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, номер контактного телефону;
причини та умови, які сприяли протиправній поведінці дитини та стали підставою взяття її на профілактичний облік.
5. Повнота та достовірність унесеної інформації забезпечуються уповноваженою особою.
6. Контроль за своєчасністю формування інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП", повнотою та достовірністю інформації здійснює керівник (особа, яка виконує його обов’язки) підрозділу поліції, уповноваженими особами якого внесено відповідну інформацію.
III. Доступ до інформації інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП"
1. Надання доступу до інформації, що обробляється в інформаційній підсистемі "Електронний кабінет ЮП", користувачам забезпечується адміністратором системи "ІПНП".
2. Користувачами інформації інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП" є уповноважені особи структурних підрозділів центрального органу управління поліції, головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві, їх територіальних (відокремлених) підрозділів.
3. Керівники структурних підрозділів центрального органу управління поліції, головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві, їх територіальних (відокремлених) підрозділів визначають уповноважених осіб органів (підрозділів) поліції, яким надається доступ до інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП" у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків.
4. Надання доступу уповноваженим особам структурних підрозділів центрального органу управління поліції як користувачам інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП" здійснюється на підставі листа (заявки), підписаного керівником відповідного структурного підрозділу центрального органу поліції (особою, яка виконує його обов’язки) за погодженням із керівником структурного підрозділу ЮП центрального органу управління поліції (особою, яка виконує його обов’язки), надісланого до уповноваженого структурного підрозділу центрального органу управління поліції, який забезпечує управління (адміністрування) інформаційною підсистемою "Електронний кабінет ЮП".
5. Надання доступу уповноваженим особам головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві, їх територіальних (відокремлених) підрозділів як користувачам інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП" здійснюється на підставі листа (заявки), підписаного керівником відповідного підрозділу (особою, яка виконує його обов’язки) за погодженням із керівником підрозділу ЮП (особою, яка виконує його обов’язки), надісланого до уповноваженого структурного підрозділу територіального органу поліції, який забезпечує управління (адміністрування) інформаційною підсистемою "Електронний кабінет ЮП".
6. Доступ користувачів до інформації здійснюється з дотриманням вимог Законів України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах" та "Про захист персональних даних". Інформація, що міститься в інформаційній підсистемі "Електронний кабінет ЮП", не підлягає поширенню та передачі третім особам, крім випадків, передбачених законодавством України.
Відомості з інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП" надаються безоплатно на запит суду, прокурора, слідчого, органів державної влади, оформлений відповідно до вимог частини четвертої статті 16 Закону України "Про захист персональних даних", в електронній формі з використанням прикладного програмного інтерфейсу та дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" або паперовій формі - у разі відсутності можливості здійснення електронного інформаційного обміну.
Кожній особі забезпечується реалізація права на одержання будь-яких відомостей про себе, які зберігаються відповідно до законодавства України в інформаційній підсистемі "Електронний кабінет ЮП".
7. Користувачу інформаційної підсистеми "Електронний кабінет ЮП" забороняється:
передавати іншим особам свої логін та пароль доступу до інформаційної підсистеми;
використовувати інформацію із системи "ІПНП" з метою, не пов’язаною з виконанням службових обов’язків;
залишати робоче місце, не здійснивши вихід із системи "ІПНП";
копіювати та поширювати інформацію із системи "ІПНП" в будь-який спосіб, не пов’язаний із виконанням службових обов’язків.
8. Електронні картки зберігаються 5 років із дня зняття дитини з профілактичного обліку, після чого відомості про неї та батьків або осіб, які їх заміняють, автоматично видаляються або знищуються.

Директор Департаменту
взаємодії з Національною
поліцією України
Міністерства внутрішніх
справ України





В. Мозгова