• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку складання та подання заявки на реєстрацію традиційної гарантованої особливості, Правил розгляду заявки на реєстрацію традиційної гарантованої особливості, Вимог до заперечення щодо реєстрації традиційної гарантованої особливості, порядок його подання та розгляду та форми заяви про реєстрацію традиційної гарантованої особливості

Міністерство аграрної політики та продовольства України | Наказ, Форма типового документа, Заява, Вимоги від 06.09.2023 № 1632
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Заява, Вимоги
  • Дата: 06.09.2023
  • Номер: 1632
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Заява, Вимоги
  • Дата: 06.09.2023
  • Номер: 1632
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
06 вересня 2023 року № 1632
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 жовтня 2023 р. за № 1895/40951 
Вимоги
до заперечення щодо реєстрації традиційної гарантованої особливості, порядок його подання та розгляду
( Із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 2 листопада 2023 року № 1897 )
1. Ці Вимоги визначають механізм та порядок оформлення заперечення щодо реєстрації традиційної гарантованої особливості, процедуру його подання та розгляду.
2. У цих Вимогах терміни вживаються в таких значеннях:
заперечення щодо реєстрації традиційної гарантованої особливості (далі - заперечення) - документ у паперовій або електронній формі, що містить обґрунтовані підстави невідповідності заявленої традиційної гарантованої особливості критеріям надання правової охорони, встановленим Законом України "Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів" (далі - Закон);
зацікавлена особа - будь-який виробник сільськогосподарського товару або харчового продукту, щодо якого використовується найменування, заявлене як традиційна гарантована особливість, та/або суб'єкт права інтелектуальної власності на торговельну марку, та/або особа, що має право використовувати зареєстроване географічне зазначення, та/або орган державної влади.
Інші терміни вживаються у значеннях, що наведені в Законі.
3. Заперечення складається українською мовою і подається разом з підтвердженням сплати збору за подання заперечення та доказами відправлення копії заперечення та додатків до нього заявнику.
Додатки до заперечення повинні бути викладені українською мовою. Якщо ці додатки викладені іноземною мовою, разом з ними подається їх переклад українською мовою, засвідчений нотаріально. В іншому разі вони не беруться до уваги.
( абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України  від 02.11.2023 р. № 1897 )
4. Заперечення повинно стосуватися однієї заявки і містити наступну інформацію щодо зацікавленої особи, яка подала заперечення (далі - подавець заперечення):
( абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України  від 02.11.2023 р. № 1897 )
для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України;
для фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
контактну інформацію (номер телефона, поштова адреса, адреса електронної пошти);
( абзац четвертий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України  від 02.11.2023 р. № 1897 )
номер та дату подання заявки на реєстрацію традиційної гарантованої особливості, якої стосується заперечення;
дату опублікування відомостей про заявку на реєстрацію традиційної гарантованої особливості на офіційному вебсайті Мінагрополітики;
вимоги подавця заперечення;
зазначення законного інтересу подавця заперечення щодо його подання;
обґрунтування підстав, за наявності яких подано заперечення (виклад обставин, якими подавець заперечення обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, на підставі яких установлено невідповідність заявленого на реєстрацію як традиційна гарантована особливість найменування критеріям надання правової охорони, встановленим Законом, посилання на положення законодавства, на підставі яких установлено таку невідповідність, або доведено, що застосування такого найменування є правомірним, загальновідомим та економічно значущим для аналогічної сільськогосподарської продукції або харчових продуктів);
( абзац дев'ятий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України  від 02.11.2023 р. № 1897 )
перелік додатків до заперечення, які є його невід'ємною частиною;
дату та підпис подавця заперечення або його представника.
5. Заперечення оформлюється друкарським способом на папері формату А4 шрифтом Times New Roman чорного кольору розміру 12 друкарських пунктів, інтервал шрифту звичайний, міжрядковий інтервал одинарний. Друга та наступні сторінки нумеруються послідовно арабськими цифрами наскрізною нумерацією. Заперечення підписується подавцем заперечення або його представником (якщо заперечення подається через представника).
У запереченні не допускаються підчистки, дописки, закреслені слова або інші незастережні виправлення.
Додатки до заперечення нумеруються наскрізною нумерацією. Додатки до заперечення, наведені в копіях, засвідчуються підписом подавця заперечення або його представника (якщо заперечення подається через представника).
6. Подавець заперечення має право подати до Мінагрополітики заперечення протягом трьох місяців з дати опублікування на офіційному вебсайті Мінагрополітики відомостей про заявку на реєстрацію традиційної гарантованої особливості.
7. За подання заперечення сплачується збір у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
8. Заперечення може бути подано через представника подавця заперечення. У цьому разі до заперечення додається довіреність або інший документ, що засвідчує повноваження представника.
Заперечення подається до Мінагрополітики особисто подавцем заперечення або його представником, або засобами поштового зв'язку, або шляхом направлення на офіційну електронну адресу Мінагрополітики.
У разі подання заперечення в електронній формі його оформлення та подання здійснюється із дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги".
9. У разі надходження заперечення до Мінагрополітики секретарем експертної комісії Мінагрополітики здійснюється його попередній розгляд, під час якого перевіряється:
відповідність заперечення цим Вимогам;
дотримання встановленого частиною сьомою статті 27 Закону строку подання заперечення;
наявність документів, що підтверджують сплату збору за подання заперечення.
10. Якщо за результатами попереднього розгляду заперечення встановлено, що воно відповідає цим Вимогам та законодавству та сплачено збір за його подання, заперечення приймається до розгляду, про що подавцю заперечення протягом десяти календарних днів з дати надходження заперечення до Мінагрополітики надсилається повідомлення за допомогою засобів поштового зв'язку або електронних комунікаційних мереж.
11. У разі несплати збору за подання заперечення або відсутності документів, що підтверджують його сплату, заперечення вважається неподаним, про що подавцю заперечення протягом десяти календарних днів з дати надходження заперечення до Мінагрополітики надсилається повідомлення за допомогою засобів поштового зв'язку або електронних комунікаційних мереж.
Після сплати збору в установленому законодавством порядку чи надання документів, що підтверджують сплату збору, подавець заперечення має право повторно звернутися в межах встановленого законодавством строку для подання заперечення.
12. У разі порушення встановленого законодавством строку подання заперечення вважається неподаним, про що подавцю заперечення надсилається повідомлення за допомогою засобів поштового зв'язку або електронних комунікаційних мереж.
13. Протягом двох місяців з дати одержання копії заперечення заявник має право інформувати Мінагрополітики про своє ставлення до заперечення шляхом надання обґрунтованої відповіді на заперечення. Заявник може спростувати заперечення і залишити заявку без змін, внести до заявки зміни або відкликати її.
14. Розгляд заперечення здійснюється експертною комісією протягом двох місяців після закінчення строку для подання заперечень.
15. Під час розгляду заперечення експертна комісія досліджує заперечення та матеріали, що додаються до нього, заявку на реєстрацію традиційної гарантованої особливості, яку подав заявник, і має право запитувати додаткові відомості, необхідні для встановлення невідповідності заявленого на реєстрацію як традиційна гарантована особливість найменування критеріям надання правової охорони, встановленим Законом, у заявника, подавця заперечення, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також у будь-яких інших осіб (за їх згодою).
16. Заперечення задовольняється виключно у разі, якщо експертна комісія визнає обґрунтованими наведені в ньому підстави невідповідності заявленого на реєстрацію як традиційна гарантована особливість найменування критеріям надання правової охорони, встановленим статтею 20 Закону, або визнає доведеним факт, що застосування такого найменування є правомірним, загальновідомим та економічно значущим для аналогічної сільськогосподарської продукції або харчових продуктів.
17. Результати розгляду заперечення відображаються у протоколі експертної комісії про задоволення заперечення або про відмову в його задоволенні. На підставі протоколу експертної комісії про відмову у задоволенні заперечення або у разі відсутності заперечень Мінагрополітики приймає рішення про реєстрацію традиційної гарантованої особливості, яке оформлюється наказом, і вносить відомості про неї до Реєстру традиційних гарантованих особливостей, а на підставі протоколу експертної комісії про задоволення заперечення Мінагрополітики приймає рішення про відмову у реєстрації традиційної гарантованої особливості в установленому законодавством порядку, яке оформлюється наказом.
 

Заступник директора департаменту -
начальник управління з питань
продовольчої безпеки та підакцизної
продукції Департаменту державної
політики у сфері санітарних та
фітосанітарних заходів

Людмила ХОМІЧАК
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
06 вересня 2023 року № 1632
  Міністерство аграрної політики та
продовольства України
вул. Хрещатик, 24, м. Київ, 01001
Заява
про реєстрацію традиційної гарантованої особливості
1. Заявник/заявники: повне найменування юридичної особи / прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) фізичної особи, код держави:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
2. Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України / реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті) фізичної особи:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
3. Місцезнаходження / задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування):
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
4. Контактна інформація:
номер засобу зв'язку: _________________
адреса електронної пошти: ____________
адреса для листування: _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
5. Спосіб листування: поштовий зв'язок, електронна пошта.
6. Перелік документів, що додаються до заяви про реєстрацію традиційної гарантованої особливості:
1) Специфікація товару з додатками на ___ арк. в 2 прим.
2) Довіреність (за наявності) на ___ арк. в 1 прим.
3) Інше: ________________________________________________________ на ___ арк. в 1 прим.
Подаючи цю Заяву та документи до неї, прошу/просимо зареєструвати традиційну гарантовану особливість:
Заявлене як традиційна гарантована особливість найменування:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Сільськогосподарський товар або харчовий продукт, для якого заявляється традиційна гарантована особливість:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Підпис заявника / підписи заявників:
____________ /
(дата підпису)
____________ /
(підпис)
__________________
(власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
М. П. (за наявності)
 

Заступник директора департаменту -
начальник управління з питань
продовольчої безпеки та підакцизної
продукції Департаменту державної
політики у сфері санітарних та
фітосанітарних заходів

Людмила ХОМІЧАК