• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Інструкції про утримання та використання службових собак в Управлінні державної охорони України

Управління державної охорони України | Наказ від 20.07.2023 № 610
Реквізити
  • Видавник: Управління державної охорони України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 20.07.2023
  • Номер: 610
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Управління державної охорони України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 20.07.2023
  • Номер: 610
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.07.2023 № 610
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 серпня 2023 р.
за № 1312/40368
Про затвердження Змін до Інструкції про утримання та використання службових собак в Управлінні державної охорони України
Відповідно до частини третьої статті 11, пункту 7 статті 18 Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб", з метою оптимізації порядку утримання та використання службових собак в Управлінні державної охорони України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про утримання та використання службових собак в Управлінні державної охорони України, затвердженої наказом Управління державної охорони України від 30 грудня 2021 року № 1036, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 квітня 2022 року за № 434/37770, що додаються.
2. Департаменту охоронних заходів Управління державної охорони України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника Управління державної охорони України відповідно до розподілу повноважень.

Начальник Управління
генерал-майор


С. Рудь
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Управління
державної охорони України
20 липня 2023 року № 610
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 серпня 2023 р.
за № 1312/40368
ЗМІНИ
до Інструкції про утримання та використання службових собак в Управлінні державної охорони України
1. У пункті 5 розділу I слова та цифри "і при цьому не суперечать правилам застосування службових собак відповідно до розділу VIII цієї Інструкції" виключити.
2. У пункті 3 розділу II слова "віком, від шести місяців до трьох років," виключити.
3. Пункт 5 розділу III викласти в такій редакції:
"5. Приміщення для утримання службових собак (додаток 4) - це вольєр шириною не менше 1,8 м, довжиною не менше 4,5 м, висотою не менше 2,2 м з кабіною та вигулом для кожного дорослого службового собаки.
Кабіна - шириною не менше 1,8 м та довжиною не менше 1,5 м всередині призначена для відпочинку службової собаки вночі та його зігрівання, особливо в холодну пору року. Кабіна відокремлюється від вигулу стінкою з дверима розміром не менше 2,0 x 0,5 м. Під дверима робиться лаз, не менше 40 x 50 см.
Вигул - шириною не менше 1,8 м, довжиною не менше 2,0 м, висотою не менше 2,2 м. призначений для забезпечення службовим собакам життєвого простору, в якому вони рухаються та відпочивають, а також харчуються та справляють фізіологічні потреби організму. У фасадній частині вольєру мають бути двері не менше 1,9 x 0,6 м, які відчиняються всередину вигулу.
Зверху вольєр обладнується дахом для захисту від сонця, пилу, дощу та снігу. Дах повинен бути спадистим назад і виступати спереду та ззаду, не менше ніж на 40-50 см для забезпечення стоку води.
На блокпостах можливе утримання службових собак у розбірних дерев’яних будках. Встановлюються будки в захищених від холодних вітрів місцях, а в районах з жарким кліматом - від прямих сонячних променів.
Розбірна будка (додаток 5) має бути шириною не менше 90 см, довжиною не менше 100 см, висотою не менше 80 см. Розмір лазу не менше 40 x 50 см. Кришка будки рівна із схилом назад. Будка ставиться на невеличкі бруски таким чином, щоб до неї не потрапляла вода. Перед будкою розміщується дерев’яний щит розміром, не менше 100 x 170 см та вкопується дерев’яний стовп з кільцем для прив’язування собаки у випадку необхідності на ланцюг. У зимовий період будки утеплюються, лази від холоду зачиняються щільною тканиною таким чином щоб собака мала змогу заходити і виходити з будки".
4. У розділі XIII:
1) пункт 3 глави 1 викласти в такій редакції:
"3. До ЗКД входить привчання службової собаки:
до дресирувальника та вироблення тісного контакту з ним;
до намордника, нашийника, спеціального спорядження;
до переходу у вільний стан, підходу до дресирувальника, руху поряд;
виконання команд "Сидіти", "Лежати", "Стояти", "До мене" та інших;
подолання смуги перешкод (додаток 19).
Смуга перешкод - це певна послідовність типових штучних перешкод та інженерних споруд, а також ряд фізичних вправ, які тварина виконує для подолання цих перешкод з метою перевірки швидкості, витривалості та спритності.
Елементи, довжина та технічні характеристики смуги перешкод встановлюються з урахуванням місця розташування об’єкту і можуть змінюватися.
Для невеликих порід пошукових собак висота бар’єрів зменшується в залежності від зросту.
Кінолог сам визначає спосіб роботи пошукового собаки як на повідку, так і без нього у вільному пошуку".
2) пункт 4 глави 7 виключити;
У зв’язку з цим пункти 5, 6 вважати відповідно пунктами 4, 5.
3) главу 8 викласти в такій редакції:
"8. Критерії визначення готовності пошукового собаки із СКД
1. Пошук ВР на території (пошуковий собака по команді "Шукай", рухаючись активно, проводить огляд ділянки місцевості; при цьому він повинен знайти та позначити (лягти або сісти) місце схованки ВР будь-якої ваги (не менше 50 г) у будь-якій упаковці (за винятком повністю герметичної) з експозицією з моменту ховання не менше 40 хв.).
2. Пошук ВР у приміщеннях (пошуковий собака по команді "Шукай" безбоязно та активно здійснює огляд житлового, виробничого чи службового приміщення площею 25-30 м-2, не звертає при цьому уваги на всілякі подразники. Пошуковий собака повинен знайти та позначити два місця схованок ВР (при накопиченні різних предметів, у важко доступних місцях, на висоті до 1,5 м) будь-якої ваги (не менше 50 г) і у будь-якій упаковці (за винятком повністю герметичної) з експозицією з моменту ховання не менше 40 хв.).
3. Пошук ВР у транспортних засобах (пошуковий собака по команді "Шукай" активно, зацікавлено та послідовно здійснює огляд транспортного засобу зовні та всередині салону. При огляді легкового автотранспортного засобу пошуковий собака повинен знайти та показати одне місце схованки ВР при зовнішньому чи внутрішньому огляді. При огляді великогабаритних транспортних засобів, у тому числі літаків, суден, пошуковий собака має знайти при накопиченні різних предметів, у важко доступних місцях, на висоті до 1,5 м та позначити два місця схованки ВР будь-якої ваги (не менше 50 г), у будь-якій упаковці (за винятком повністю герметичної) з експозицією з моменту приховування не менше 40 хв.).
4. Пошук ВР при огляді речей та несупроводжуваного багажу (пошуковий собака по команді "Шукай" активно, зацікавлено та послідовно обнюхує 10-15 валіз, ящиків, знаходить та позначає місце приховування ВР (одну закладку). В оглядовому залі, камері схову чи у складському приміщенні пошуковий собака під час пошуку не повинен відволікатись на додаткові подразники.).
5. Огляд вважається результативним, якщо пошуковий собака, закінчивши активний пошук, протягом 15-25 хв., знайшов та позначив місце приховування ВР. Кінолог сам визначає спосіб роботи пошукового собаки як на повідку, так і без нього у вільному пошуку".
5. Розділ XV викласти в такій редакції:
"XV. Методика оцінки придатності службових собак
1. Загальні положення
1. Атестація - система оцінки придатності кінолога зі службовим собакою для виконання покладених завдань.
2. Атестація здійснюється спеціально призначеною комісією, склад якої затверджується начальником УДО України або особою, яка виконує його обов’язки.
3. Періодичність проведення атестації - не рідше одного разу на рік.
4. Умови виконання вправ та критерії оцінки визначаються наказом УДО України.
5. За результатами виконання екзаменаційних вправ складається та підписується комісією висновок атестації собаки, передбачений пунктом 14 розділу II цієї Інструкції, який містить відомості про кінолога, службового собаку, перелік вправ та одержану за них кількість балів, а також зауваження членів комісії.
6. При отриманні незадовільної атестаційної оцінки кінолог зі службовим собакою не допускаються для використання у службовій діяльності.
У такому випадку з ним проводяться додаткові тренування. Після проведення додаткових тренувань, але не раніше ніж через місяць після попередньої атестації, проводиться переатестація.
Якщо кінолог зі службовим собакою не склав переатестацію то службовий собака визначається як не придатний для пошуку вибухових речовин та може використовуватись у якості сторожової собаки в УДО України.
2. Екзаменаційні вправи та система оцінки службових собак
1. Атестація кінолога з пошуковим собакою включає виконання чотирьох екзаменаційних вправ:
пошук ВР у транспортних засобах;
пошук ВР у приміщеннях;
пошук ВР на місцевості;
пошук ВР у пакетах, коробках, валізах.
2. Екзаменаційні вправи СКД виконуються в умовах, наближених до реальних, у яких службові собаки використовуються під час виконання службових завдань.
3. Кінологи, які беруть участь в атестуванні, не повинні знати про вид, масу, пакувальний матеріал, місце розташування і кількість схованок із ВР (далі - закладки).
Мають виключатися візуальне спостереження встановлених закладок кінологом та можливість торкання закладок пошуковим собакою.
4. Під час атестації використовуються вибухові речовини, які використовувались під час навчальних тренувань та підготовки до атестації.
5. Загальна оцінка атестації визначається шляхом вирахування середнього арифметичного із оцінок отриманих за результатами чотирьох вправ".
6. Додатки 3, 4 та 19 до цієї Інструкції викласти в новій редакції, що додаються.

Перший заступник
директора Департаменту
охоронних заходів
Управління державної
охорони України
полковник






О. Кисляк
Додаток 3
до інструкції про утримання
та використання службових собак
в Управлінні державної охорони України
(пункт 14 розділу II)
ВИСНОВОК
атестації собаки
Додаток 4
до інструкції про утримання
та використання службових собак
в Управлінні державної охорони України
(пункт 5 розділу III)
ВОЛЬЄР
для утримання службових собак
(вигляд з боку)
(вигляд з фасаду)
Додаток 19
до інструкції про утримання
та використання службових собак
в Управлінні державної охорони України
(пункт 3 глави 1 розділу XIII)
СМУГА ПЕРЕШКОД
1. Зубчастий палісадник - нестійка переносна перешкода завширшки 2 м. та заввишки 1 м. Верхні кінці бокових стінок та планок мають овальну форму.
2. Паркан - стійка переносна перешкода завширшки 1,95 м., яка має форму щита, виготовленого з дощок завтовшки 3 см.
3. Бум - завдовжки 5 м., шириною 30 см., установлений горизонтально на трьох опорних стійках з хрестовинами, та два трапи завдовжки 2 м., завширшки 30 см. кожний, що встановлені під нахилом до кінців стовбура в одній площині з ним. Відстань від майданчика до верхнього стовбура 1,2 м. На зовнішній площині трапа встановлені поперечні планки розміром 5 x 3 см. з інтервалом 35 см.
4. Лаз (ділянка для переповзання) - коридор заввишки 45 см., завдовжки 5 м. та завширшки 1,5 м. Верх та боки обтягуються металевою сіткою. З метою безпеки торцева частина сітки при вході в коридор обшивається м’яким матеріалом.
5. Сходи - платформа (закріплена на стовбурах на висоті 2,2 м.). До платформи з одного боку стартової лінії кріпиться сходина (підйом), а з іншого (спуск). Довжина сходин для підйому та спуску завдовжки 4 м., завширшки 1,2 м. Ширина сходинок 25 см., товщина - 4,5 см., відстань між ними 25 см. Платформу та сходинки з обох боків загороджено поручними заввишки 1 м. Відстань між вертикальними планками поручнів 25-30 см.