• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів

Служба безпеки України  | Наказ, Інструкція від 09.01.2023 № 6
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 09.01.2023
  • Номер: 6
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 09.01.2023
  • Номер: 6
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ
НАКАЗ
09.01.2023 м. Київ № 6
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 січня 2023 р. за № 178/39234
Про затвердження Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів
Відповідно до статей 10, 13 Закону України "Про Службу безпеки України", Положення про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 5 лютого 2019 року № 2676-VIII "Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук", Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939, Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом Центрального управління Служби безпеки України від 23 грудня 2020 року № 383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2021 року за № 52/35674,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів, що додається.
2. Начальнику Управління правового забезпечення та ректору Національної академії Служби безпеки України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 

Т. в. о. Голови Служби

Василь МАЛЮК

ПОГОДЖЕНО:

 

Т. в. о. Міністра освіти
і науки України

Андрій ВІТРЕНКО

Уповноважений Верховної
Ради України з прав людини

Дмитро ЛУБІНЕЦЬ

Голова Комітету з питань
освіти, науки та інновацій

Сергій БАБАК
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального управління Служби безпеки України
09 січня 2023 року № 6
ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає особливості оформлення, подання та розгляду матеріалів конкурсних наукових (науково-технічних) робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, і супровідних документів до них) для здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук (далі - Стипендія).
2. На здобуття Стипендії можуть висуватися молоді вчені - громадяни України, які мають науковий ступінь доктора наук, допуск до державної таємниці, збагатили науку визначними здобутками, проводять важливі фундаментальні та/або прикладні наукові дослідження, мають намір і змогу виконувати в Україні стипендіальну наукову (науково-технічну) роботу та вік яких на весь час отримання Стипендії не може бути більшим 40 років включно.
3. Конкурсна наукова (науково-технічна) робота повинна мати високий ступінь готовності й оцінюватися як потенційно видатне наукове досягнення, яке може бути завершене протягом року отримання Стипендії і вирішуватиме конкретні завдання, що відповідають інтересам та очікуванням громадян, територіальних громад, українського суспільства, а також сприятиме розвитку науки, суспільному прогресу, формуванню високого рівня національної безпеки і оборони України.
Проміжні результати такої наукової (науково-технічної) роботи можуть оприлюднюватися з посиланням на різні статті Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом Центрального управління Служби безпеки України від 23 грудня 2020 року № 383 (далі - ЗВДТ); остаточний варіант залежно від того, яка частина раніше оприлюднених секретних відомостей увійшла до нього, має враховувати, на які саме статті ЗВДТ має бути здійснене посилання.
4. Службою безпеки України (далі - СБУ) щороку визначається перелік до п'яти наукових (науково-технічних) робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, - переможців конкурсного відбору.
Стипендія може призначатися повторно, але не раніше ніж через два роки після отримання попередньої Стипендії, і за виконання нових наукових (науково-технічних) робіт, при цьому назви та періоди виконання попередніх стипендіальних робіт Верховної Ради України, їх короткий опис із зазначенням отриманих результатів наводяться претендентом у поданні.
II. Порядок оформлення і подання матеріалів
1. Висунення претендента та його конкурсної наукової (науково-технічної) роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття Стипендії здійснюється за його основним місцем роботи (проходження служби) або за місцем роботи за сумісництвом вченою (науковою, науково-технічною, технічною) радою (далі - Вчена рада) наукової установи чи організації, закладу вищої освіти, підприємства України незалежно від форми власності та підпорядкування (далі - наукова установа), що провадять діяльність, пов'язану з державною таємницею.
Вчена рада розглядає подання претендента на підставі його заяви, а також за письмовими рекомендаціями щодо актуальності та важливості конкурсної роботи не менш як двох докторів наук, особисто обізнаних з науковими досягненнями та здібностями кандидата на Стипендію.
Вчена рада не може протягом одного року:
висувати кандидатуру молодого вченого - доктора наук на здобуття Стипендії та його роботи (або роботи колективу науковців за участю цього вченого) на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим;
висувати одну і ту саму конкурсну наукову (науково-технічну) роботу молодого вченого на Стипендію та інші стипендії, кошти на які виділяються з Державного бюджету України;
висувати кілька робіт молодого вченого - доктора наук на здобуття Стипендії.
Не може подаватися на конкурсний відбір до СБУ наукова (науково-технічна) робота, яка не містить відомості, що становлять державну таємницю.
У разі порушення цих вимог подання не розглядаються. Вчена рада визначає відповідність документів претендента вимогам Положення про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 5 лютого 2019 року № 2676-VIII "Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук", і цієї Інструкції та приймає рішення про висунення претендента та його конкурсної наукової (науково-технічної) роботи на здобуття Стипендії таємним голосуванням. Претендент на Стипендію участі в голосуванні не бере.
2. Наукова робота на здобуття Стипендії подається у двох примірниках.
Наукова установа на підставі рішення Вченої ради готує клопотання про висунення претендента та його конкурсної наукової (науково-технічної) роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття Стипендії та щороку до 30 квітня включно подає це клопотання в одному примірнику разом з рішенням Вченої ради, матеріалами претендента, оформленими у встановленому порядку, із супровідним листом до Національної академії СБУ.
Перший примірник подання на здобуття Стипендії зберігається у СБУ для організації розгляду звіту за виконану роботу в порядку, визначеному розділом V цієї Інструкції.
Другий примірник подання на здобуття Стипендії зберігається у Вченій раді.
3. Подання, оформлені або подані з порушенням вимог Положення про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 5 лютого 2019 року № 2676-VIII "Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук", та цієї Інструкції, до розгляду не приймаються.
4. Комплектування супровідних документів для подання на здобуття Стипендії здійснюється науковою установою.
Документи оформляються українською мовою відповідно до національного стандарту ДСТУ 4163:2020 "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів" з урахуванням особливостей вимог цієї Інструкції.
Документи, що відповідно до цієї Інструкції можуть подаватися іноземною мовою, подаються разом із перекладом їх на українську мову.
Список публікацій та самі публікації подаються мовою (мовами) оригіналу.
У документах допускається скорочення лише при повторенні раніше розшифрованих фраз.
Документи оформляються на папері формату А4 шрифтом Times New Roman, розмір - 14, міжрядковий інтервал - 1, поля: верхнє, нижнє - 2 см, праве - 1 см, ліве - 3 см, друк з одного боку аркуша.
5. Оформлення документів подання.
Документи подання на здобуття Стипендії скріплюються в папці зі швидкозшивачем з перфорацією і розміщуються в такому порядку.
5.1. Титульна сторінка. Перша сторінка подання містить загальну інформацію про подання та оформляється за формою, що наведена в додатку 1.
5.2. Опис документів. Зазначаються назви документів та номери сторінок, на яких вони розміщуються.
5.3. Клопотання. Клопотання наукової установи про висунення претендента та його конкурсної наукової (науково-технічної) роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття Стипендії подається до СБУ і містить прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) претендента з його посадою, назву роботи, гриф секретності, коротке обґрунтування її новизни, актуальності, можливості виконання дослідження на базі наукової установи, перспективності використання результатів і власне саме клопотання. Клопотання обсягом до 3-х сторінок друкується на офіційному бланку наукової установи, яка висуває роботу на Стипендію, підписується її керівником, скріплюється печаткою (за наявності) та оформляється вихідним номером наукової установи.
5.4. Витяг з протоколу засідання Вченої ради. Витяг з протоколу засідання Вченої ради обов'язково містить назву та дату розгляду питання, перелік присутніх, хід обговорення, результати таємного голосування та прийняте рішення про висунення кандидата на здобуття Стипендії для виконання конкурсної наукової (науково-технічної) роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, з відображенням результатів таємного голосування. Витяг з протоколу засідання Вченої ради підписується головуючим на засіданні та секретарем і завіряється належним чином.
5.5. Рекомендації докторів наук. Рекомендації мають бути оформлені не менше ніж від двох докторів наук, особисто обізнаних із науковими досягненнями і здібностями кандидата на Стипендію. Рекомендація оформляється українською мовою у довільній формі, в ній зазначаються прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), посада, науковий ступінь та місце роботи претендента та підписанта, наводиться обґрунтування підтримки претендента та необхідності виконання конкурсної роботи. Рекомендація оформлюється обсягом до 3-х сторінок кожна із завіренням підпису відділом кадрів (вченим секретарем) за місцем роботи підписанта.
5.6. Анотація. Анотація подання оформляється за формою, що наведена в додатку 2. Анотація подання може бути обсягом до 15 сторінок включно і підписується претендентом та завіряється відділом кадрів (ученим секретарем).
5.7. Коротке резюме подання. Коротке резюме подається українською мовою обсягом до 1-ї сторінки. У ньому зазначаються: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) претендента, дата народження, посада з повною назвою місця роботи, назва наукової (науково-технічної) роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, її актуальність та мета, коротка характеристика роботи, очікувані результати та публікації, кількість і тип публікацій за тематикою наукової (науково-технічної) роботи (окремо ті, в яких опубліковані відомості, що становлять державну таємницю), за наявності вказуються ті, що входять до наукометричних баз "Scopus", "Webof Science", "Google Scholar", та інші, за наявності - h-індекс претендента згідно з наукометричними базами даних. Коротке резюме підписується претендентом.
5.8. Перелік наукових публікацій. Перелік наукових публікацій молодого вченого - доктора наук за темою конкурсної наукової (науково-технічної) роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, оформляється за формою, що наведена в додатку 3. Перелік наводиться, зокрема, з цитуванням та посиланням на електронні ресурси, підписується автором і завіряється відділом кадрів (ученим секретарем). У разі включення до цього переліку публікацій, які не відповідають темі конкурсної наукової (науково-технічної) роботи, експерти можуть знімати бали за публікації під час експертизи. До переліку наукових публікацій можуть включатися всі наукові роботи, опубліковані у закінченій формі не пізніше ніж 31 березня включно року подання матеріалів на конкурсний відбір.
Послідовність розміщення публікацій за датою має бути у порядку (окремо ті, в яких опубліковані відомості, що становлять державну таємницю): монографії (окремо вказати одноосібні та колективні), підручники/посібники/методики тощо (зазначити які саме); статті (за наявності - ті, що входять до наукометричних баз "Scopus", "Webof Science", "Google Scholar", фахові вітчизняні та інші), матеріали конференцій/тези, патенти (вказати країну), авторські свідоцтва, інші публікації. Окремо зазначається рівень апробації результатів досліджень на наукових форумах, зокрема тих, які не мали опублікованих матеріалів.
До переліку додаються оригінали або копії найважливіших (не більше 3-х) праць за темою наукової (науково-технічної) роботи (для монографії або книги додається також анотація українською мовою обсягом до 2-х сторінок тексту, для статей на іноземних мовах - анотація українською мовою обсягом до 1-ї сторінки тексту).
У такій самій послідовності окремо додається список інших наукових публікацій кандидата в стипендіати, які не відповідають темі конкурсної наукової (науково-технічної) роботи.
5.9. Документи про науковий ступінь, авторські права та впровадження. Подаються копії диплома доктора наук, авторських свідоцтв, патентів та актів впровадження, завірені відділом кадрів (ученим секретарем). Документи іноземними мовами подаються разом з перекладом їх українською мовою та завіряються підписом претендента. Копія диплома доктора наук не може бути замінена ніяким іншим документом, оскільки наявність диплома доктора наук є базовою вимогою до подання на здобуття Стипендії. Диплом доктора наук, здобутий в іноземних державах, має бути визнаний відповідно до нормативних актів України.
5.10. Особовий листок з обліку кадрів. Особовий листок з обліку кадрів кандидата в стипендіати завіряється відділом кадрів.
5.11. Відомості про кандидата. Відомості про кандидата в стипендіати оформляються за формою відповідно до додатка 4, підписуються претендентом та завіряються відділом кадрів (вченим секретарем).
5.12. Акт за результатами експертної оцінки матеріальних носіїв інформації. Акт за результатами експертної оцінки матеріальних носіїв інформації оформляється з урахуванням вимог законодавства про державну таємницю за формою згідно з додатком 26 до Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939 (далі - Порядок-939), та затверджується керівником наукової установи, яка подає роботу на здобуття Стипендії.
Відомості, що становлять державну таємницю, включаються до роботи тільки в тих випадках, якщо вони безпосередньо необхідні для викладу суті досліджуваної проблеми і визначають наукову та практичну цінність роботи. Використання вказаних відомостей проводиться з дозволу керівника наукової установи, якій належать ці відомості. У дозволі на використання такої інформації зазначається ступінь секретності цих відомостей.
6. Претендент на здобуття Стипендії подає до Вченої ради заяву про розгляд його подання та документи відповідно до пункту 5 розділу II цієї Інструкції, крім документів, наведених у підпунктах 5.2 - 5.4 пункту 5 розділу II цієї Інструкції.
Молоді вчені - доктори наук не можуть протягом одного року:
подавати роботи одночасно на конкурси зі здобуття Стипендії та присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим (одноосібно або у складі колективу співавторів);
подавати одну і ту ж конкурсну наукову (науково-технічну) роботу на Стипендію та інші стипендії, кошти на які виділяються з Державного бюджету України;
подавати кілька робіт на конкурси на здобуття Стипендії.
У разі порушення цих вимог усі подання такого вченого будуть зняті з розгляду.
III. Порядок розгляду подань, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття Стипендії
1. Для розгляду та конкурсного відбору наукових (науково-технічних) робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття Стипендії створюється конкурсна комісія з конкурсного відбору матеріалів конкурсних наукових (науково-технічних) робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, для здобуття Стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук (далі - Конкурсна комісія). СБУ може створювати об'єднану Конкурсну комісію з відбору робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим та здобуття Стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук.
Персональний склад Конкурсної комісії з визначенням голови та секретаря, не менше трьох учених - докторів наук, експертів за кожною галуззю науки або за згрупованими суміжними галузями наук і трьох технічних експертів з розгляду відповідності подань вимогам щодо їх оформлення та формування даних конкурсних робіт у рейтинговій таблиці затверджується наказом СБУ. Кожен член Конкурсної комісії повинен мати форму допуску до державної таємниці, яка відповідає найвищому ступеню секретності відомостей, що містяться у науковій роботі.
Голова Конкурсної комісії може залучати додатково вчених - докторів наук, експертів з різних галузей науки, кожен із яких повинен мати форму допуску до державної таємниці, за їх згодою. Про залучення інформуються члени Конкурсної комісії на засіданні під час розгляду результатів експертиз робіт.
Члени Конкурсної комісії беруть участь у її роботі на громадських засадах.
Періодичність проведення засідань Конкурсної комісії визначається її головою. Засідання Конкурсної комісії вважається правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина її складу.
Секретар Конкурсної комісії веде протоколи засідань, забезпечує експертизу робіт, оформляє рейтингову таблицю та подання на СБУ, вносить до рейтингової таблиці оцінки експертиз із карток експертної оцінки наукових робіт та виводить середній бал експертизи за кожною роботою. Рейтингова таблиця надається на розгляд Конкурсній комісії.
Члени Конкурсної комісії, які визначені технічними експертами, проводять аналіз подань претендентів щодо їх відповідності вимогам з оформлення та схвалюють узгоджені між собою обґрунтовані висновки щодо відповідності чи невідповідності робіт вимогам з їх оформлення. Зазначені висновки подаються до Конкурсної комісії, після чого відповідним рішенням Конкурсної комісії або за неможливості зібрання правомочного її складу СБУ, за рішенням її керівництва, знімаються з розгляду наукові роботи, які не відповідають вимогам щодо їх оформлення. Такі наукові роботи без подальшого розгляду повертаються Конкурсною комісією до наукових установ, які висували їх, протягом 2 місяців після прийняття такого рішення.
Члени Конкурсної комісії зобов'язані не допускати конфлікту інтересів під час проведення конкурсного відбору робіт та голосування. Про такий конфлікт вони зобов'язані повідомити до початку розгляду питання по суті. Член Конкурсної комісії, який повідомив про конфлікт інтересів, не здійснює експертизи робіт, утримується від голосування з питань, що його становлять. У разі, якщо член Конкурсної комісії - технічний експерт є безпосереднім учасником конкурсу, він не здійснює експертизу робіт цього конкурсного відбору (у тому числі технічну експертизу), а також не бере участі в розгляді робіт та голосуванні, а замість нього технічну експертизу одноразово здійснює будь-який член Конкурсної комісії за визначенням голови Конкурсної комісії. Член Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України (далі - Комітет), в якого виявлено потенційний конфлікт інтересів, утримується від голосування з питань, що його становлять, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".
2. Експерти за визначеними галузями науки здійснюють експертні оцінки подань відповідно до затвердженої окремим розпорядчим актом СБУ Картки експертної оцінки подання, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття Стипендії, оформляють її у паперовому або електронному вигляді, підписують та надають у визначений термін секретарю Конкурсної комісії.
Конкурсна комісія або голова Конкурсної комісії за обґрунтованої необхідності призначає додаткові експертизи конкретних подань, за результатами яких визначається загальний середній бал за всіма експертними оцінками. Якщо кілька подань отримали однаковий рейтинговий бал, який впливає на визначення переможців конкурсу, Конкурсна комісія та/або голова Конкурсної комісії призначає однакову кількість додаткових експертиз таких подань або Конкурсна комісія проводить детальне обговорення цих подань та приймає щодо них рішення з урахуванням рівномірного представлення серед рекомендованих переможців конкурсного відбору всіх пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, галузей знань, а також регіонального та гендерного аспектів.
Рішення Конкурсної комісії приймається простою більшістю голосів її членів, які беруть участь у засіданні.
За результатами експертиз робіт Конкурсною комісією розглядається рейтингова таблиця і приймається рішення щодо визначення переможців конкурсного відбору робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, та претендентів на здобуття Стипендії (до п'яти включно).
3. СБУ приймає рішення про підтримку відібраних Конкурсною комісією подань, затверджує їх і направляє їх перелік до Комітету. При цьому СБУ може прийняти вмотивоване рішення про повернення Конкурсній комісії на повторний розгляд подання. У цьому разі Конкурсна комісія проводить повторний розгляд з урахуванням зауважень, приймає рішення та робить повторне подання СБУ.
У поданні СБУ вказується автор, за можливості із зазначенням посади та повної назви наукової установи або організації, закладу вищої освіти або підприємства і того, що його наукова (науково-технічна) робота містить відомості, що становлять державну таємницю, без зазначення назви роботи.
IV. Порядок звітування стипендіатів
1. За результатами виконаної роботи стипендіат готує науковий звіт та оформлює Облікову картку науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (далі - НДДКР). Науковий звіт оформлюється стипендіатом згідно з вимогами ДСТУ 3008:2015 "Інформація та документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура та правила оформлювання" у двох паперових примірниках та ідентичному на CD/DVD диску.
Науковий звіт за виконання стипендіальної наукової (науково-технічної) роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, оформлюється і подається відповідно до встановлених вимог у сфері охорони державної таємниці.
Протягом місяця після закінчення строку отримання стипендіатом Стипендії Вчена рада, яка висувала стипендіата, заслуховує науковий звіт стипендіата про результати виконання наукової (науково-технічної) роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, та приймає рішення щодо його затвердження.
Наукова установа на підставі рішення Вченої ради подає до 15 лютого включно року, наступного за роком виплати Стипендії, примірник витягу з протоколу засідання Вченої ради, паперовий примірник наукового звіту, оригінали або завірені копії Реєстраційної та Облікової карток НДДКР, акт за результатами експертної оцінки матеріальних носіїв інформації, оформлений з урахуванням вимог законодавства про державну таємницю, за формою згідно з додатком 26 до Порядку-939, до Національної академії СБУ. Ще один примірник звіту зберігається в науковій установі, що подавала клопотання про висунення стипендіата.
У разі неподання стипендіатом звіту або якщо Вчена рада визнає його роботу невиконаною і не затвердить звіт, наукова установа, що клопотала про висунення стипендіата, подає до 15 лютого включно року, наступного за роком виплати Стипендії, до Національної академії СБУ відповідне повідомлення разом з витягом з протоколу засідання Вченої ради. За таких обставин цей стипендіат позбавляється права надалі брати участь у конкурсах на здобуття Стипендії та Премії Верховної Ради України молодим ученим. У разі повторних випадків неотримання звітів стипендіатів від однієї і тієї самої наукової установи, що подавали клопотання про висунення стипендіатів, вони за рішенням Комітету можуть бути позбавлені на строк до трьох років права подавати клопотання про висунення претендента на здобуття Стипендії.
2. З метою контролю за ефективним використанням призначених Стипендій СБУ розглядає та/або заслуховує звіти стипендіатів відповідно до встановлених вимог у сфері охорони державної таємниці та приймає рішення про їх погодження і можливість вручення диплома стипендіата Верховної Ради України за виконану стипендіальну наукову (науково-технічну) роботу, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, та подає таке рішення до Комітету у строк до 15 березня включно року, наступного за роком виплати Стипендії.
V. Зберігання матеріалів конкурсного відбору
1. Один паперовий примірник подання стипендіата та його звіт передаються для тимчасового зберігання протягом двох років до спеціального підрозділу (спеціальних навчальних фондів) Національної академії СБУ. Після закінчення цього строку всі матеріали подань (їх частини) в установленому порядку повертаються до наукової установи, яка висунула претендента на здобуття Стипендії.
2. Подання, які не перемогли в конкурсному відборі, зберігаються в спеціальному підрозділі (спеціальних навчальних фондах) Національної академії СБУ протягом двох років після прийняття постанови Верховної Ради України про призначення у відповідному році Стипендії. Після закінчення цього строку всі матеріали подань (їх частини) в установленому порядку повертаються до наукової установи, яка висунула претендента на здобуття Стипендії.
VI. Особливості оформлення і подання матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів
1. Особливості оформлення, подання, розгляду матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття Стипендій визначені з урахуванням вимог Закону України "Про державну таємницю", Порядку-939, ЗВДТ, інших нормативно-правових актів у сфері ведення секретного діловодства.
2. Засекречування наукових (науково-технічних) робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, та інших документів, пов'язаних із ними, здійснюється шляхом надання їм на підставі ЗВДТ грифа секретності посадовою особою, яка їх готує, створює, підписує чи затверджує.
Наукова установа, яка висуває претендента та його наукову (науково-технічну) роботу, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття Стипендії, визначає наявність у матеріалах таких відомостей. Наукова установа подає до СБУ акт за результатами експертної оцінки матеріальних носіїв інформації, оформлений за формою згідно з додатком 26 до Порядку-939.
3. Підготовлені матеріали претендента повинні містити реквізити, визначені пунктом 283 Порядку-939.
Матеріали вважаються засекреченими з моменту їх підготовки та надання відповідного грифа секретності до прийняття уповноваженою особою рішення, оформленого в установленому порядку, про їх розсекречування. Перегляд грифів секретності проводиться відповідно до вимог Закону України "Про державну таємницю" та Порядку-939.
Гриф секретності матеріалів повинен відповідати ступеню секретності, який міститься у відомостях, згідно з ЗВДТ. Якщо проміжні результати наукової роботи оприлюднювалися із посиланням на різні статті ЗВДТ, її остаточний варіант, залежно від того, яка частина раніше оприлюднених секретних відомостей увійшла до нього, має враховувати, на які саме статті ЗВДТ має бути здійснене посилання.
4. Виготовлення, облік, користування, зберігання, пересилання матеріалів з відповідним грифом секретності проводиться за місцем їх перебування у певні проміжки часу відповідно до вимог, встановлених нормативно-правовими актами у сфері охорони державної таємниці.
5. Забезпечення охорони державної таємниці відповідно до вимог режиму секретності покладається на відповідного керівника установи за місцем перебування матеріалів, поданих на здобуття Стипендії.
Здійснення контролю за виконанням вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці покладається на режимно-секретний орган за місцем перебування матеріалів, поданих на здобуття Стипендії.
6. Матеріали, які містять відомості, що становлять державну таємницю, подані на здобуття Стипендії, розглядаються створеною на підставі наказу СБУ Конкурсною комісією (об'єднаною Конкурсною комісією) з їх розгляду, рейтингування та відбору.
До складу Конкурсної комісії залучаються представники СБУ, а також за згодою представники інших профільних структур, провідних наукових установ і закладів освіти - експерти з різних галузей науки, які повинні мати форму допуску до державної таємниці, що відповідає найвищому ступеню секретності відомостей, що містяться у науковій роботі. Ці вимоги поширюються і на інших осіб, які можуть залучатися до експертизи конкурсних робіт, їх розгляду, рейтингування та відбору.
Члени Конкурсної комісії і залучені фахівці завчасно подають до режимно-секретного органу СБУ довідки про наявність допуску до державної таємниці (за формою згідно з додатком 14 до Порядку-939) та приписи на виконання завдання (за формою згідно з додатком 15 до Порядку-939).
Доступ до матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, поданих на присудження Премії, членам Конкурсної комісії та іншим особам, які залучаються в установленому порядку до експертизи, розгляду, рейтингування та відбору, надається Головою СБУ або визначеним ним керівником установи за місцезнаходженням наукової роботи, що надійшла на конкурс, в порядку, визначеному нормативно-правовими актами.
У випадку, якщо члени Конкурсної комісії не згодні з грифом секретності та статтею ЗВДТ, наданим матеріалам, поданим на здобуття Стипендії, вони мають право вимагати від автора додаткових письмових обґрунтувань. При незгоді членів Конкурсної комісії з додатковими письмовими обґрунтуваннями автора наукова робота, яка містить відомості, що становлять державну таємницю, направляється відповідному державному експерту з питань таємниць для остаточного вирішення питання про її ступінь секретності. Якщо висновок державного експерта з питань таємниць щодо грифа секретності, що має бути наданий матеріалам, не співпадає з грифом секретності, наданим автором, вона повертається йому для приведення грифа секретності поданих матеріалів у відповідність до висновку державного експерта з питань таємниць.
7. Для роботи Конкурсної комісії виділяється режимне приміщення, обладнане відповідно до пунктів 207 - 208 Порядку-939.
8. Облік, зберігання, повернення, знищення матеріалів, поданих на здобуття Стипендії, які містять відомості, що становлять державну таємницю, та інших документів, пов'язаних із ними, здійснюються відповідно до встановлених вимог у сфері охорони державної таємниці та ведення секретного діловодства.
 

Заступник Голови
Служби безпеки України

Олександр ЯКУШЕВ
 
Додаток 1
до Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів
(підпункт 5.1 пункту 5 розділу II)
Повна назва наукової установи (відповідно до Статуту),
яка висуває роботу, із зазначенням підпорядкованості
ПОДАННЯ
на здобуття іменної стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук для виконання наукової (науково-технічної) роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю
Гриф секретності
Прим. № __
Назва роботи
(галузь знань, до якої відноситься робота)
Прізвище, ім'я, по батькові претендента на стипендію,
посада та дата народження
Рік подання
Зазначаються реквізити, визначені пунктом 283 Порядку-939.
 
Додаток 2
до Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів
(підпункт 5.6 пункту 5 розділу II)
Анотація
подання кандидата на конкурсний відбір до Служби безпеки України на здобуття іменної стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук
1. Прізвище, ім'я, по батькові автора конкурсної наукової (науково-технічної) роботи (далі - робота), посада, науковий ступінь, вчене звання, дата народження.
2. Назва роботи, галузь знань.
3. Гриф секретності роботи, зазначається про те, що робота містить (і які міститиме) відомості, що становлять державну таємницю.
4. Повна назва наукової установи, яка висуває роботу і в якій кандидат у стипендіати планує виконувати роботу.
Обґрунтування можливості виконання роботи молодим вченим - доктором наук на базі визначеної наукової установи.
5. Обґрунтування новизни роботи порівняно з наявними даними.
6. Обґрунтування актуальності та важливості роботи.
7. Мета, основні завдання і зміст роботи, ступінь її готовності. Зміст роботи викладається анотовано відповідно до поставлених мети і завдань.
8. Методи і засоби дослідження, матеріали, які можуть бути оплачені, у тому числі за рахунок стипендіальних коштів.
9. Очікувані фундаментальні або прикладні наукові, чи науково-технічні результати виконання роботи. Вказати чи плануються публікації за матеріалами роботи, коли і в яких виданнях (у разі підготовки публікації у ній слід вказати, що вона підготовлена в межах виконання стипендіальної роботи Верховної Ради України).
10. Прогнозне використання результатів роботи і запланована сфера їх застосування.
11. Основні наукові здобутки претендента, їх науковий рівень, значимість і визнання в Україні та/або за її межами результатів проведених ним досліджень і впроваджень.
12. Кількість та тип усіх публікацій претендента (окремо ті, в яких опубліковані відомості, що становлять державну таємницю) у такій послідовності: монографії (окремо вказати одноосібні та колективні), підручники/посібники/методики тощо (зазначити, які саме), статті (за наявності - ті, що входять до наукометричних баз "Scopus", "Webof Science", "Google Scholar", фахові вітчизняні та інші), матеріали конференцій, тези, патенти (вказати країну), авторські свідоцтва, інші публікації, з усіх означити публікації, видані за кордоном. Навести за наявності загальні дані про цитування усіх праць та h-індекс претендента згідно з наукометричними базами даних "Webof Science", "Scopus", "Google Scholar" та іншими*.
13. Кількість та тип публікацій за темою роботи, навести до трьох основних з них*.
14. Вказати, чи робота подається вперше. У разі, якщо робота подавалася на Стипендію раніше і не пройшла, то вказуються зміни, яких набула робота після попереднього подання. Засвідчується претендентом, що конкурсна робота у межах цього подання не виконувалася раніше.
15. У разі отримання Стипендії претендентом раніше наводиться рік отримання, назва роботи, короткий опис із зазначенням отриманих результатів.
____________
* Оформлення відповідно до ДСТУ 8302:2015 "Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання" і електронне посилання на неї (за наявності).
Претендент на здобуття
іменної стипендії
Підпис Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ
Начальник відділу кадрів
(Вчений секретар)
тієї наукової установи, де
працює (проходить
службу) претендент
 
Підпис
 
Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ
  М. П. (за наявності)
дата заповнення
 
 
Додаток 3
до Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів
(підпункт 5.8 пункту 5 розділу II)
Перелік наукових публікацій молодого вченого - доктора наук за темою конкурсної наукової (науково-технічної) роботи
N
з/п
Назва публікації відповідно до ДСТУ 8302:2015 "Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання"* Гриф секретності наукової публікації
     
N
з/п
Назва публікації відповідно до ДСТУ 8302:2015 "Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання" і електронне посилання на неї (за наявності)* Кількість посилань згідно з базою даних
"Webof Science" "Scopus" "Google Scholar"
         
Загальна кількість цитувань      
Вказати за наявності на профіль автора в наукометричній базі      
____________
* Послідовність розміщення публікацій за датою від давніших до новіших у порядку: монографії (окремо вказати одноосібні та колективні), підручники/посібники/методики тощо (зазначити, які саме книжкові видання); статті, матеріали конференцій/тези, патенти (вказати країну), авторські свідоцтва, інші публікації.
Окремо наводяться публікації не за темою конкурсної роботи.
Претендент на здобуття
іменної стипендії
Підпис Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ
Начальник відділу кадрів
(Вчений секретар)
тієї наукової установи, де
працює претендент
 
Підпис
 
Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ
  М. П. (за наявності)
дата заповнення
 
 
Додаток 4
до Інструкції з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів
(підпункт 5.11 пункту 5 розділу II)
ВІДОМОСТІ
про кандидата на здобуття іменної стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук
1. Прізвище, ім'я та по батькові  
2. Прізвище, ім'я та по батькові у давальному відмінку  
3. Дата народження  
4. Службова адреса та телефон  
5. Електронна адреса, номер мобільного телефону  
6. Реєстраційний номер облікової картки платника податків
(у разі його відсутності: серія та номер паспорта)
 
7. Дані про форму допуску  
Претендент на здобуття
іменної стипендії
Підпис Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ
Начальник відділу кадрів
(Вчений секретар)
тієї наукової установи, де
працює претендент
Підпис Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ
  М. П. (за наявності)
дата заповнення
 
____________