• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методики визначення переліку установок чи споруд, що містять небезпечні сили, а також об’єктів цивільного захисту, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права та потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами)

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Методика від 24.05.2023 № 426
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Методика
  • Дата: 24.05.2023
  • Номер: 426
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Методика
  • Дата: 24.05.2023
  • Номер: 426
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.05.2023 № 426
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 червня 2023 р.
за № 1089/40145
Про затвердження Методики визначення переліку установок чи споруд, що містять небезпечні сили, а також об’єктів цивільного захисту, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права та потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами)
Відповідно до пункту 6 Порядку маркування в особливий період будівель та споруд, транспортних засобів, які підпадають під дію норм міжнародного гуманітарного права, відповідними розпізнавальними знаками (емблемами), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1199, з метою встановлення процедури визначення переліку установок чи споруд, що містять небезпечні сили, а також об’єктів цивільного захисту, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права та потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методику визначення переліку установок чи споруд, що містять небезпечні сили, а також об’єктів цивільного захисту, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права та потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами), що додається.
2. Управлінню взаємодії з Державною службою України з надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ України (Корева Ю.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

І. Клименко

ПОГОДЖЕНО:

Міністр енергетики України

Міністр захисту довкілля
та природних ресурсів України

Виконуючий обов’язки Голови -
Головного державного інспектора
з ядерної та радіаційної безпеки України

Голова Державного агентства водних
ресурсів України

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій



Г. Галущенко


Р. Стрілець



О. Коріков


О. Кузьменков


С. Крук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
24 травня 2023 року № 426
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 червня 2023 р.
за № 1089/40145
МЕТОДИКА
визначення переліку установок чи споруд, що містять небезпечні сили, а також об’єктів цивільного захисту, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права та потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами)
1. Ця Методика встановлює механізм визначення переліку установок чи споруд, що містять небезпечні сили, а також об’єктів цивільного захисту, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права та потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами).
2. Ця Методика використовується органами державної влади, органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання, у власності чи користуванні яких перебувають установки чи споруди, що містять небезпечні сили, а також об’єкти цивільного захисту, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права та з дати настання особливого періоду потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами).
3. Маркування установок чи споруд, що містять небезпечні сили, а також об’єктів цивільного захисту в особливий період здійснюється з метою створення умов для недопущення сторонами збройного конфлікту нанесення шкоди цивільним об’єктам, які не можуть бути військовими цілями, та захищені міжнародним гуманітарним правом.
5. До установок чи споруд, що містять небезпечні сили, віднесено:
об’єкти, діяльність яких пов’язана з радіаційними або радіаційно-ядерними технологіями, зокрема атомні електричні станції; атомні станції теплопостачання; дослідницькі ядерні реактори; сховища, призначені для зберігання відпрацьованого ядерного палива або високоактивних радіоактивних відходів із проектним строком зберігання понад 30 років (крім установок, включених до технологічного циклу ядерної установки); геологічні сховища для захоронення радіоактивних відходів та/або відпрацьованого ядерного палива;
об’єкти підвищеної небезпеки (першого, другого та третього класу небезпеки), які ідентифіковано відповідно до вимог Закону України "Про об’єкти підвищеної небезпеки", Порядку ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та їх обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2022 року № 1030, та внесені до Державного електронного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки;
гідротехнічні споруди напірного фронту, що затримують воду та створюють перепад рівнів води (греблі, дамби), руйнація (пошкодження) яких може спричинити затоплення територій населених пунктів та призвести до втрат серед населення, а саме - гідроспоруди Дніпровського та Дністровського каскаду гідроелектростанцій та гідротехнічні споруди, що за класом наслідків (відповідальності), визначеного згідно з ДСТУ 8855:2019 "Будівлі та споруди. Визначення класу наслідків (відповідальності)", затвердженого наказом державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 24 червня 2019 року № 175, належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.
Маркування в особливий період об’єктів, зазначених в абзацах другому-четвертому цього пункту, здійснюється міжнародним спеціальним знаком для об’єктів, установок і споруд, що містять небезпечні сили, зразок та опис якого наведено в додатку 3 до Порядку маркування .
6. До об’єктів цивільного захисту віднесено:
будівлі і споруди, обладнання та транспортні засоби, що призначені для забезпечення діяльності органів управління цивільного захисту та сил цивільного захисту;
засоби цивільного захисту, а саме протипожежна, аварійно-рятувальна та інша спеціальна техніка, яка призначена та використовується під час виконання завдань цивільного захисту;
об’єкти фонду захисних споруд цивільного захисту (сховища, протирадіаційні укриття, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття).
Маркування в особливий період об’єктів, зазначених в абзацах другому-четвертому цього пункту, здійснюється міжнародним розпізнавальним знаком цивільної оборони, зразок та опис якого наведено в додатку 1 до Порядку маркування .

Начальник Управління
взаємодії з Державною
службою України
з надзвичайних ситуацій
Міністерства внутрішніх
справ України






Ю. Корева