КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 липня 2023 р. № 734
Київ
Про реалізацію експериментального проекту щодо впровадження єдиних підходів до формування фонду оплати праці державних службовців у державному органі
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністра Кабінету Міністрів України та Національного агентства з питань державної служби стосовно реалізації протягом 2023 року експериментального проекту щодо впровадження єдиних підходів до формування фонду оплати праці державних службовців у державному органі (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити такі, що додаються:
Порядок реалізації експериментального проекту щодо впровадження єдиних підходів до формування фонду оплати праці державних службовців у державному органі;
перелік учасників експериментального проекту щодо впровадження єдиних підходів до формування фонду оплати праці державних службовців у державному органі.
3. Національному агентству з питань державної служби:
забезпечити координацію заходів щодо реалізації експериментального проекту;
подати протягом місяця після завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про результати його реалізації, а також у разі потреби пропозиції щодо вдосконалення відповідних актів законодавства.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 81 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 2023 р. № 734
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо впровадження єдиних підходів до формування фонду оплати праці державних службовців у державному органі
1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту щодо впровадження єдиних підходів до формування фонду оплати праці державних службовців у державному органі (далі - експериментальний проект).
2. Метою експериментального проекту є впровадження єдиних підходів до формування фонду оплати праці державних службовців у органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), який фінансується із загального фонду державного бюджету, а також отримання обґрунтованих даних та уточнення складових фонду оплати праці державних службовців у державному органі (далі - фонд оплати праці) для проведення аналізу фонду оплати праці з урахуванням його реальних потреб, підготовка пропозицій щодо вдосконалення відповідних актів законодавства.
3. Державні органи, які є учасниками експериментального проекту, заповнюють розрахунок видатків фонду оплати праці з урахуванням чинних умов оплати праці за формою згідно з додатками 1 і 2.
Для цілей експериментального проекту державні органи надають статистичну інформацію за формою згідно з додатком 3.
Заповнені розрахунки видатків та статистична інформація, визначені цим пунктом, надсилаються державними органами до НАДС в установленому законодавством з питань документування управлінської діяльності порядку з використанням системи електронної взаємодії органів виконавчої влади протягом 10 робочих днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2023 р. № 734 "Про реалізацію експериментального проекту щодо впровадження єдиних підходів до формування фонду оплати праці державних службовців у державному органі" для узагальнення та аналізу.
4. НАДС:
забезпечує координацію та реалізацію експериментального проекту;
приймає у разі потреби необхідні власні нормативно-правові чи розпорядчі акти;
забезпечує інформаційну підтримку реалізації експериментального проекту.
5. Видатки фонду оплати праці формуються з урахуванням таких його складових, визначених законодавством з питань оплати праці:
посадового окладу;
надбавки за вислугу років;
надбавки за ранг державного службовця, дипломатичний ранг або інше спеціальне звання у випадках, передбачених законом;
фонду преміювання державного органу в розмірі 20 відсотків загального фонду посадових окладів за рік (для виплати місячної або квартальної премії та премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності);
надбавки за виконання особливо важливої роботи до 50 відсотків посадового окладу за відповідною посадою державної служби;
надбавки за інтенсивність праці до 50 відсотків посадового окладу за відповідною посадою державної служби;
надбавки за виконання особливо важливої роботи для фахівців з питань реформ (за наявності таких посад у штатному розписі);
компенсації за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці;
надбавки за підготовку рішень та висновків державних експертів з питань таємниць;
грошової допомоги, що виплачується під час надання щорічної основної оплачуваної відпустки;
матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань;
виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця на час перебування його у відпустці, на період тимчасової непрацездатності чи службового відрядження, що встановлюється керівником державної служби (у розмірі 50 відсотків посадового окладу за такою посадою державної служби) згідно із законодавством;
індексації заробітної плати відповідно до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", якщо інше не передбачено законодавством;
виплати сум компенсацій за невикористані дні щорічних та додаткових відпусток відповідно до статті 24 Закону України "Про відпустки";
вихідної допомоги державному службовцю, який звільняється на підставі пункту 7 частини першої статті 83 Закону України "Про державну службу";
інших складових заробітної плати, передбачених Податковим кодексом України, Митним кодексом України та спеціальними законами, які є обов’язковими виплатами.
У разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про утворення, реорганізацію або ліквідацію органів виконавчої влади, що передує прийняттю закону про Державний бюджет України на відповідний рік, видатки фонду оплати праці формуються з урахуванням виплат, передбачених пунктом 6 частини першої статті 83 та пунктами 1 і 1-1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу".
6. Надбавки за вислугу років та ранг державного службовця розраховуються з урахуванням стажу державної служби, який набуде державний службовець, що займає відповідну посаду, та рангу державного службовця, який буде йому присвоєно у плановому бюджетному періоді.
7. Фонд оплати праці формується з розрахунку граничної чисельності працівників державного органу.
8. Крім складових фонду оплати праці, визначених пунктом 5 цього Порядку, до фонду оплати праці включаються видатки на оплату праці інших працівників відповідно до законодавства, які є обов’язковими виплатами.
Фонд оплати праці не може перевищувати розміру видатків, необхідних для фінансування складових фонду оплати праці відповідно до встановленої граничної чисельності працівників державного органу.
Додаток 1
до Порядку
РОЗРАХУНОК
видатків фонду оплати праці
( Див. текст )
Додаток 2
до Порядку
РОЗРАХУНОК
видатків фонду оплати праці
( Див. текст )
Додаток 3
до Порядку
СТАТИСТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ
( Див. текст )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 2023 р. № 734
ПЕРЕЛІК
учасників експериментального проекту щодо впровадження єдиних підходів до формування фонду оплати праці державних службовців у державному органі
МОН
Мінагрополітики
Мінветеранів
Міненерго
Мінмолодьспорт
Мінсоцполітики
Держкомтелерадіо
ДКА
НАДС
Харківська обласна державна (військова) адміністрація
Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях
Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Дніпропетровській та Запорізькій областях
Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Донецькій та Луганській областях
Міжрегіональне управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях
Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях
Міжрегіональне управління Нацдержслужби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Волинській та Рівненській областях
Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Харківській та Сумській областях
Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Полтавській та Кіровоградській областях
Міжрегіональне управління Нацдержслужби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях
Тульчинська районна державна (військова) адміністрація Вінницької області
Володимирська районна державна (військова) адміністрація Волинської області
Камінь-Каширська районна державна (військова) адміністрація Волинської області
Ковельська районна державна (військова) адміністрація Волинської області
Луцька районна державна (військова) адміністрація Волинської області
Дніпровська районна державна (військова) адміністрація Дніпропетровської області
Кам’янська районна державна (військова) адміністрація Дніпропетровської області
Мукачівська районна державна (військова) адміністрація Закарпатської області
Рахівська районна державна (військова) адміністрація Закарпатської області
Фастівська районна державна (військова) адміністрація Київської області
Первомайська районна державна (військова) адміністрація Миколаївської області
Білгород-Дністровська районна державна (військова) адміністрація Одеської області
Одеська районна державна (військова) адміністрація Одеської області
Подільська районна державна (військова) адміністрація Одеської області
Вараська районна державна (військова) адміністрація Рівненської області
Рівненська районна державна (військова) адміністрація Рівненської області
Конотопська районна державна (військова) адміністрація Сумської області
Кременецька районна державна (військова) адміністрація Тернопільської області
Кам’янець-Подільська районна державна (військова) адміністрація Хмельницької області
Звенигородська районна державна (військова) адміністрація Черкаської області
Чернігівська районна державна (військова) адміністрація Чернігівської області