АВ - інші витрати на організаційне забезпечення діяльності надавача комплексної послуги;
КК - коригувальний коефіцієнт для територіальної громади, який застосовується для визначення вартості комплексної послуги залежно від кількості жителів.
( Абзац п'ятий пункту 25 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
Витрати на оплату праці працівників надавача комплексної послуги розраховуються за формулою:
ЗПЄВ = ЗП + ЄВ,
де ЗПЄВ - заробітна плата та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників надавача комплексної послуги;
ЗП - заробітна плата працівників надавача комплексної послуги;
ЄВ - єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування із заробітної плати працівників надавача комплексної послуги.
Витрати на придбання товарів та послуг рекомендується розраховувати за формулою:
ПТП = ПМ + ПХ + ІВ,
де ПМ - предмети та матеріали, що використовуються для надання соціальної послуги;
ПХ - продукти харчування, що закуповуються для надання комплексної послуги;
ІВ - інші витрати на придбання товарів та послуг, що використовуються для надання комплексної послуги.
Інші витрати на організаційне забезпечення діяльності надавача комплексної послуги розраховуються за формулою:
АВ=ЗПЄВ * 0,3 відсотка.
26. Керівник або уповноважена особа переможця конкурсу - надавача соціальних послуг/об’єднання надавачів соціальних послуг протягом трьох робочих днів з дати отримання підписаного уповноваженою особою Фонду проекту договору накладає кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, на такий договір. Накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, на договір уповноважена особа надавача соціальних послуг/об’єднання надавачів соціальних послуг підтверджує готовність до виконання умов цього договору та надання комплексної послуги згідно з цим Порядком.
Договір вважається укладеним та набирає чинності з дати його підписання уповноваженими особами Фонду та переможця конкурсу або з дати, визначеної у договорі.
( Пункт 26 в редакції Постанови КМ № 1363 від 26.11.2024 )
27. Фонд здійснює оплату надання комплексної послуги на підставі поданих надавачами комплексної послуги звітів про комплексну послугу, надану у звітному періоді (помісячно), за формою, затвердженою Мінсоцполітики, відповідно до укладених договорів.
Оплаті за договором підлягає фактична вартість комплексної послуги.
Фактичну вартість комплексної послуги за місяць становить вартість комплексної послуги, обчисленої за місяць, за умови виконання фахівцями місячної норми навантаження (розраховується з урахуванням нормальної тривалості робочого часу на тиждень на одного фахівця) відповідно до примірного нормативу часу виконання заходів комплексної послуги, затвердженого Мінсоцполітики. У разі невиконання (часткового виконання) фахівцями зазначеної місячної норми навантаження фактична вартість комплексної послуги розраховується пропорційно відповідно до виконаного обсягу робіт.
Бюджетні кошти, перераховані надавачу комплексної послуги, спрямовуються на:
оплату праці з урахуванням єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників надавача комплексної послуги, які безпосередньо залучені до надання комплексної послуги;
оплату послуг залучених осіб надавача комплексної послуги (оплата за договором про надання послуг);
витрати на придбання канцелярських та господарських товарів, необхідних для надання комплексної послуги;
витрати на продукти харчування, що закуповуються для отримувачів комплексної послуги;
інші витрати на організаційне забезпечення діяльності надавача комплексної послуги, зокрема обов’язкові платежі, які підтверджені відповідними документами.
( Абзац дев’ятий пункту 27 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1363 від 26.11.2024 )
28. Договір разом з усіма додатками (за умови знеособлення персональних даних) підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Фонду протягом п’яти робочих днів з дня його укладення.
29. У разі відмови або безпідставного ухилення керівника або уповноваженої особи переможця конкурсу - надавача соціальних послуг/ об’єднання надавачів соціальних послуг від підписання договору протягом трьох робочих днів після отримання ним проекту договору, підписаного уповноваженою особою Фонду, Фонд приймає рішення про намір укладення договору з конкурсантом, конкурсна пропозиція якого є наступною в рейтингу.
Дія договору припиняється після закінчення строку, на який його укладено, за умови, що його не продовжено, або в разі настання інших підстав, передбачених законом, цим Порядком або договором.
( Абзац другий пункту 29 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1363 від 26.11.2024 )
Невиконання надавачем комплексної послуги основних завдань надавача комплексної послуги, що підтверджено результатами моніторингу Нацсоцслужби та/або учасника експериментального проекту, і зобов’язань, визначених договором, є підставою для односторонньої відмови Фонду від укладеного з надавачем комплексної послуги договору.
( Пункт 29 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1363 від 26.11.2024 )
Одностороння відмова Фонду від договору з урахуванням положень, передбачених договором, є підставою для оголошення конкурсу для відповідного учасника експериментального проекту. Конкурс оголошується протягом п’яти робочих днів з моменту припинення дії договору відповідно до положень цього Порядку.
( Пункт 29 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 663 від 07.06.2024 )
30. У разі відсутності конкурсних пропозицій про участь у конкурсі надавача комплексної послуги для учасника експериментального проекту Фонд протягом п’яти робочих днів після завершення конкурсу розміщує на своєму офіційному веб-сайті повторне оголошення про конкурс для цього учасника експериментального проекту.
( Пункт 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 663 від 07.06.2024 )
31. В реалізації експериментального проекту можуть брати участь надавачі соціальних послуг/їх об’єднання, які мають намір надавати комплексну послугу повністю за рахунок благодійної пожертви (яку надавач самостійно отримав для надання комплексної послуги) та/або власних коштів, зокрема самостійно облаштовувати приміщення для надання комплексної послуги та забезпечувати утримання такого приміщення. Такі надавачі не проходять конкурс, визначений цим Порядком (далі - надавачі поза конкурсом).
Надавач поза конкурсом під час надання комплексної послуги зобов’язаний дотримуватись вимог цього Порядку.
Під час реалізації експериментального проекту надавачі поза конкурсом подають Фонду в електронній формі за адресою, зазначеною на офіційному веб-сайті Фонду:
заяву про надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості поза конкурсом за примірною формою, затвердженою Мінсоцполітики, із зобов’язанням, що комплексна послуга надаватиметься відповідно до умов надання комплексної послуги, визначених цим Порядком, із зазначенням, що комплексна послуга надаватиметься за власні кошти та/або за рахунок коштів благодійної пожертви;
копію витягу з Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
( Абзац п'ятий пункту 31 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
скановані копії установчих документів або інформацію про код доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, що надає доступ до копії статуту в електронній формі у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
( Абзац шостий пункту 31 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
інформацію про кількість фахівців надавача комплексної послуги, яких буде залучено до надання комплексної послуги. Кількість таких фахівців повинна бути не меншою від кількості фахівців надавача комплексної послуги, визначеної Мінсоцполітики для територіальної громади чисельністю до 5 тис. жителів;
( Абзац сьомий пункту 31 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
скановані копії документів про освіту фахівців, свідоцтв/сертифікатів про підвищення кваліфікації, атестацію, про неформальне професійне навчання фахівців (за наявності).
( Абзац восьмий пункту 31 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
Фонд протягом п’яти робочих днів проводить перевірку інформації, поданої надавачем поза конкурсом, та протягом п’яти робочих днів після проведення такої перевірки надсилає в електронній формі повідомлення:
( Абзац дев'ятий пункту 31 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
надавачу поза конкурсом - про його відповідність вимогам до надавача комплексної послуги згідно з поданими документами;
( Абзац десятий пункту 31 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
Мінсоцполітики та відповідному уповноваженому органу - про участь надавача поза конкурсом в експериментальному проекті.
( Абзац пункту 31 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
У разі виявлення невідповідності надавача поза конкурсом вимогам до надавача комплексної послуги Фонд протягом п’яти робочих днів після проведення перевірки повідомляє в електронній формі надавачу поза конкурсом про таку невідповідність.
( Абзац пункту 31 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
Надавач поза конкурсом інформує щомісяця до 15 числа Мінсоцполітики про надання комплексної послуги, зокрема про кількість осіб, яким надано комплексну послугу, та про основні заходи, що здійснювались у межах цієї послуги.
( Абзац пункту 31 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
32. Під час реалізації експериментального проекту основними завданнями надавача комплексної послуги є:
забезпечення здійснення заходів, що становлять зміст комплексної послуги;
надання комплексної послуги у приміщенні, визначеному у договорі як місце надання комплексної послуги (крім випадків, визначених пунктом 39 цього Порядку);
повідомлення Фонду про всі обставини, що можуть істотно вплинути на виконання цього Порядку;
планування та координація роботи фахівців;
проведення моніторингу надання комплексної послуги фахівцями;
організація ведення документації з надання комплексної послуги за формами та у строки, встановлені Мінсоцполітики;
забезпечення внесення відомостей про отримувачів комплексної послуги до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг (за технічної можливості);
взаємодія з учасниками експериментального проекту з питань організації надання комплексної послуги в територіальній громаді;
підготовка для подання уповноваженим органам Фонду щомісячної звітності про надання комплексної послуги;
забезпечення професійного розвитку та методичної підтримки фахівців. Тренінги, освітні програми, навчальні курси, рекомендовані Мінсоцполітики в межах експериментального проекту, є обов’язковими для проходження фахівцями надавачів комплексної послуги. Порушення умови щодо проходження тренінгів, освітніх програм, навчальних курсів, рекомендованих Мінсоцполітики в межах експериментального проекту, є підставою для відмови у переукладенні договору з надавачем комплексної послуги на наступний період або для односторонньої відмови Фонду від укладеного з надавачем комплексної послуги договору;
проведення супервізії для фахівців;
взаємодія з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими та благодійними організаціями, іншими установами незалежно від форми власності, волонтерами з питань реалізації експериментального проекту;
підготовка пропозицій щодо змісту, обсягу, порядку надання, форм звітності про надання комплексної послуги та форм обліку надання комплексної послуги, оцінювання індивідуальних потреб в її наданні;
прийняття рішення про надання/відмову у наданні комплексної послуги особі/сім’ї/групі осіб;
укладення меморандумів/договорів про організацію та проведення навчання в межах заходів, що становлять зміст комплексної послуги;
організація перекладу на жестову мову для забезпечення надання комплексної послуги особам з порушеннями слуху та мовлення;
взаємодія з іншими надавачами соціальних послуг, закладами охорони здоров’я, освіти, іншими закладами, підприємствами, установами, організаціями для організації надання соціальних послуг і розв’язання проблемних питань особи/сім’ї;
інформування жителів про комплексну послугу через офіційні веб-сайти, електронні засоби комунікації, соціальні мережі, смс-повідомлення, друковану продукцію (буклети, ліфлети тощо) у формі, доступній для сприйняття особами з будь-якими порушеннями здоров’я. Офіційний веб-сайт (за наявності) надавача комплексної послуги повинен відповідати вимогам ДСТУ EN301 549:2022 "Інформаційні технології. Вимоги щодо доступності продуктів та послуг ІКТ".
( Пункт 32 в редакції Постанов КМ № 663 від 07.06.2024, № 1363 від 26.11.2024 )
33. Основними завданнями фахівців є:
здійснення заходів, що становлять зміст комплексної послуги відповідно до пункту 34 цього Порядку;
надіслання повідомлення про особу/сім’ю/групу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, до уповноважених органів надавачів соціальних послуг з метою організації надання їм відповідно до індивідуальних/сімейних потреб соціальних послуг, передбачених Класифікатором соціальних послуг;
ведення документації з надання комплексної послуги, зокрема внесення відомостей про отримувачів комплексної послуги до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг (за технічної можливості);
( Абзац четвертий пункту 33 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 663 від 07.06.2024 )
ведення документації з надання комплексної послуги за формами та у строки, встановлені Мінсоцполітики.
( Пункт 33 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 663 від 07.06.2024 )
34. Основні заходи, що становлять зміст комплексної послуги, передбачають:
оцінювання потреби особи/сім’ї/групи осіб (далі Ї отримувач комплексної послуги) у заходах, що становлять зміст комплексної послуги;
інформування отримувача комплексної послуги щодо змісту, умов надання комплексної послуги та з питань соціального захисту, медичних послуг, безоплатної правничої допомоги тощо;
оцінювання потреб отримувача комплексної послуги у соціальних послугах;
визначення дорожньої карти для отримувача комплексної послуги та надання йому допомоги в установленні контактів з фахівцями, службами, організаціями тощо, зокрема з питань отримання інших соціальних, медичних, реабілітаційних та інших послуг, відповідно до його потреб;
консультування отримувача комплексної послуги, зокрема допомога в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення, складення плану запобігання виникненню складних життєвих обставин;
надання психологічної підтримки/допомоги, зокрема психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, групове);
забезпечення формування та розвиток соціальних навичок, умінь, соціальної компетентності отримувача комплексної послуги;
психоедукацію (просвіту з питань психічного здоров’я), зокрема за наявності ознак стресових та травматичних ситуацій, психологічної (психічної) травми, гострих стресових реакцій, гострого стресового розладу (ГСР), посттравматичного стресового розладу (ПТСР), та перенаправлення у випадках, що потребують залучення лікаря для надання медичної допомоги;
надання психологічної підтримки з метою пошуку внутрішніх та зовнішніх особистісних ресурсів, які допомагають підвищити здатність до відновлення психологічного стану та запобігання розвитку постстресових розладів;
надання психологічної допомоги особам у стані дистресу, за наявності ознак психологічної травми, гострих стресових реакцій та гострих стресових розладів, викликаних травматичними подіями;
навчання використанню прийомів емоційного та психологічного розвантаження, релаксаційних технік тощо;
розвиток нових поведінкових моделей адаптації для психологічного відновлення та повноцінного функціонування;
проведення навчання для громадських діячів, волонтерів, представників закладів освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери, органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, комітети самоорганізації населення тощо), жителів за програмами "Основи роботи з травмою та розвиток стресостійкості", "Надання першої психологічної допомоги", "Самодопомога +", "Основи командної взаємодії", "Універсальний тренінг підтримки психічного здоров’я", "Запобігання професійному та емоційному вигоранню в колективі", "Адаптація ветеранів у робочому колективі та цивільному житті", іншими програмами відповідно до потреб громади / району / регіону;
( Абзац чотирнадцятий пункту 34 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 663 від 07.06.2024 )
проведення навчання (лекції, бесіди, тренінги, вистави, акції тощо) основ психічного здоров’я, пошуку інструментів, які допоможуть кожному дбати про свій внутрішній стан, протоколів поведінки в кризових ситуаціях, планування сім’ї, основ догляду за дітьми, основних засад усвідомленого батьківства тощо відповідно до потреби громади/району/регіону;
проведення навчання спеціалістів, які через специфіку трудових або службових обов’язків чи виду виконуваних робіт найчастіше взаємодіють із жителями, та волонтерів, діяльність яких спрямована на підвищення обізнаності та формування навичок жителів щодо реагування на кризові ситуації;
( Абзац шістнадцятий пункту 34 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 663 від 07.06.2024 )
організацію роботи груп самодопомоги та взаємодопомоги, зокрема за принципом "рівний рівному";
організацію клубів за інтересами в рамках групової форми надання соціально-психологічної допомоги, зокрема просвітницьких та профілактичних батьківських/сімейних клубів;
допомогу у зміцненні/відновленні родинних та соціальних зв’язків, зокрема діагностику порушень взаємовідносин батьків та дітей, у набутті навичок подолання різних ситуацій у повсякденному житті та у вихованні дітей; запобігання виникненню ситуацій, які ведуть до зниження якості сімейного виховання та порушень розвитку дитини; набуття батьками навичок конструктивного виховання;
організацію простору безпеки та розвитку з елементами арт-терапевтичних засобів, ігрової терапії; кризове реагування, екстрену психологічну допомогу, перенаправлення до інших суб’єктів для отримання психологічної допомоги інших рівнів;
координацію волонтерської діяльності, підготовку волонтерів, які надають послуги в громаді;
організацію міждисциплінарного навчання основ командної взаємодії представників суб’єктів, які діють в територіальній громаді та діяльність яких спрямована на забезпечення надання психологічної допомоги;
виявлення потреб вразливих груп населення та бар’єрів, які існують для отримання ними соціальних послуг.
35. Підставами для надання комплексної послуги є:
звернення (усне або письмове) отримувача комплексної послуги;
повідомлення (усне або письмове), отримане від інших суб’єктів, зокрема від будь-кого з жителів і посадових осіб органів місцевого самоврядування, надавачів соціальних послуг, закладів охорони здоров’я, реабілітаційних закладів;
( Абзац третій пункту 35 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 663 від 07.06.2024 )
виявлення потреби у соціальних, медичних, реабілітаційних послугах фахівцем;
необхідність реагування на кризові ситуації та виклики, надзвичайний та/або воєнний стан в громаді/районі/регіоні та/або виконання затвердженої профілактичної програми в територіальній громаді.
Рішення про надання комплексної послуги/відмову у наданні/припинення надання комплексної послуги приймає надавач комплексної послуги шляхом видання відповідного наказу/розпорядження.
( Абзац шостий пункту 35 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
Підстави для відмови в наданні або для припинення надання комплексної послуги визначаються надавачем комплексної послуги з дотриманням вимог законодавства про організацію надання соціальних послуг.
( Абзац пункту 35 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
36. Комплексна послуга може надаватися в такій формі:
індивідуальна - за відсутності інших осіб;
сімейна - разом з особами, що перебувають у родинних стосунках або проживають однією сім’єю;
групова - у групі осіб з іншими отримувачами комплексних послуг.
Надавач комплексної послуги визначає форму надання комплексної послуги - індивідуальну/сімейну та/або групову, а також строк її надання - одноразово, екстрено (кризово) або системно.
37. Для надання комплексної послуги на індивідуальному/сімейному рівні проводиться оцінювання індивідуальних/сімейних потреб отримувача комплексної послуги.
Для надання комплексної послуги на рівні групи проводиться збір та аналіз інформації про потребу групи осіб в отриманні комплексної послуги, її зміст та форму надання із залученням представників підприємства, установи, організації, де отримувачі комплексної послуги навчаються, працюють, перебувають, проживають, а також представників органів місцевого самоврядування.
Надання комплексної послуги у груповій формі може проводитися відповідно до запиту (заяви) громади/району/регіону та/або за зверненням отримувача комплексної послуги, направленням отримувача комплексної послуги від інших суб’єктів, зокрема надавачів соціальних послуг.
На підставі проведеного оцінювання індивідуальних/сімейних/ групових потреб отримувача комплексної послуги фахівець формує перелік рекомендованих заходів комплексної послуги.
38. Строк і періодичність/тривалість надання комплексної послуги у кожному конкретному випадку визначаються індивідуально з урахуванням індивідуальних/сімейних/групових потреб отримувача комплексної послуги.
39. Комплексна послуга надається у приміщенні за місцем розташування надавача комплексної послуги згідно з договором. За потреби комплексна послуга може надаватися за місцем розташування закладу, в якому працюють чи навчаються отримувачі комплексної послуги у разі її надання у груповій формі, або за межами приміщення надавача комплексної послуги, зокрема, у приміщенні іншого надавача соціальних послуг, закладу охорони здоров’я, закладу освіти, іншого закладу, підприємства, установи, організації, яке розташовано у віддалених населених пунктах, для забезпечення комплексною послугою всіх жителів, на вулиці, або через Інтернет за допомогою засобів рухомого (мобільного), фіксованого зв’язку.
( Пункт 39 в редакції Постанови КМ № 1363 від 26.11.2024 )
40. Приміщення, в якому надається комплексна послуга, повинне:
мати не менше ніж два відокремлених місця для першого контакту з отримувачем комплексної послуги, де (у разі потреби) проводиться індивідуальне оцінювання потреб отримувача комплексної послуги; первинне консультування та (у разі потреби) перенаправлення отримувача комплексної послуги з урахуванням потреби;
мати не менше ніж одну кімнату для індивідуального консультування (площею не менш як 12 кв. метрів) та не менше ніж одну кімнату для групової форми роботи (площею не менш як 24 кв. метри та додатково 2 кв. метри на групу, але не менш як 4 кв. метри на одне місце);
мати не менше ніж одну кімнату для проведення занять із дітьми;
мати туалет, сповивальний столик;
( Абзац п'ятий пункту 40 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 663 від 07.06.2024 )
відповідати санітарним і протипожежним вимогам, передбаченим законодавством, а також вимогам щодо інклюзивності приміщення, передбаченим Державними будівельними нормами ДБН В.2.2-40:2018 "Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення", стосовно його доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
мати захисні споруди цивільного захисту, придатні для укриття отримувачів комплексних послуг та персоналу надавача комплексної послуги і безпечного перебування в них (з урахуванням рекомендацій ДСНС щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту).
Облаштування приміщення, в якому надається комплексна послуга, здійснюється відповідно до Порядку організації діяльності та забезпечення функціонування центрів життєстійкості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2024 р. № 83 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 17, ст. 1087).
( Пункт 40 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 663 від 07.06.2024 )
41. Моніторинг діяльності надавачів комплексної послуги проводиться Нацсоцслужбою з дотриманням вимог законодавства, що регулює здійснення контролю/моніторингу надання соціальних послуг.
Надавачі комплексної послуги та учасники експериментального проекту зобов’язані сприяти Нацсоцслужбі та її територіальним органам у проведенні моніторингу.
( Пункт 41 в редакції Постанови КМ № 663 від 07.06.2024 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 жовтня 2023 р. № 1049
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації у 2023 році - жовтні 2025 року експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в межах бюджетних асигнувань на відповідний бюджетний період, передбачених за бюджетною програмою 2501370 "Розвиток системи соціальних послуг" (далі - бюджетні кошти).
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1352 від 22.12.2023, № 1363 від 26.11.2024 )
2. Головним розпорядником бюджетних коштів, які спрямовуються на оплату вартості комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (далі - комплексна послуга), що надається надавачами соціальних послуг/їх об’єднаннями, які уклали договори про забезпечення надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (далі - договір) із Фондом, та відповідальним виконавцем бюджетної програми 2501370 "Розвиток системи соціальних послуг" є Мінсоцполітики. Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю (далі - Фонд).
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1352 від 22.12.2023 )
3. Фонд відповідно до бюджетних призначень в межах відповідних бюджетних асигнувань укладає окремо з кожним надавачем комплексної послуги, якого визначено переможцем конкурсу для реалізації експериментального проекту (далі - надавачі комплексної послуги), договір відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2023 р. № 1049.
4. Фонд здійснює оплату надання комплексної послуги на підставі поданих надавачами комплексної послуги звітів про комплексну послугу, надану у звітному періоді, за формою, затвердженою Мінсоцполітики, відповідно до укладених договорів, шляхом перерахування безготівкових коштів на рахунки надавачів комплексної послуги, зазначені у договорах, в межах помісячних бюджетних асигнувань, передбачених для реалізації експериментального проекту на відповідний бюджетний період, та з урахуванням фактичної вартості комплексної послуги для кожного надавача комплексної послуги, розрахованої відповідно до пунктів 24 і 25 Порядку реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2023 р. № 1049, а також суми податку на додану вартість, якщо переможець конкурсу є платником цього податку.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 663 від 07.06.2024 )
5. Надавачі комплексної послуги щомісяця до 5 числа (за грудень - до 18 грудня поточного року) подають Фонду звіти про комплексну послугу, надану у звітному періоді, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1363 від 26.11.2024 )
6. Фонд узагальнює подані звіти про комплексну послугу, надану у звітному періоді, та подає щомісяця до 10 числа (за грудень - до 23 грудня поточного року) Мінсоцполітики зведений звіт про комплексну послугу.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1363 від 26.11.2024 )
7. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
оплату послуг, які безпосередньо не пов’язані з наданням комплексної послуги;
оплату посередницьких послуг;
фінансування заходів, які здійснюються за рахунок видатків, передбачених іншими бюджетними програмами;
здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.
8. Бухгалтерський облік, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства, операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
9. Складення та подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 жовтня 2023 р. № 1049
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів державного бюджету для забезпечення соціального захисту громадян, які потрапили у складні життєві обставини
( Див. текст )
1. Пункт 3 доповнити підпунктом 6 такого змісту:
"6) щодо напряму, зазначеного у підпункті 12-1 пункту 4 цього Порядку, - Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.".
2. Пункт 4 доповнити підпунктом 12-1 такого змісту:
"12-1) реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2023 р. № 1049;".
3. Пункт 5 доповнити підпунктом 6-1 такого змісту:
"6-1) Мінсоцполітики за напрямом, визначеним підпунктом 12-1 пункту 4 цього Порядку, - на підставі поданого Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю зведеного звіту про комплексну соціальну послугу з формування життєстійкості, надану у звітному періоді, спрямовує Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю бюджетні кошти;".