• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку зарахування до основного та змінного складу, відрахування та переведення учнів (студентів) до державного та комунального закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання

Міністерство молоді та спорту України | Наказ, Порядок від 06.09.2022 № 3242
Реквізити
  • Видавник: Міністерство молоді та спорту України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 06.09.2022
  • Номер: 3242
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство молоді та спорту України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 06.09.2022
  • Номер: 3242
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.09.2022 № 3242
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 листопада 2022 р.
за № 1396/38732
Про затвердження Порядку зарахування до основного та змінного складу, відрахування та переведення учнів (студентів) до державного та комунального закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання
Відповідно до статті 11 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 220, пункту 17 Положення про заклад спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 1999 року № 2061 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 року № 73), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок зарахування до основного та змінного складу, відрахування та переведення учнів (студентів) до державного та комунального закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, що додається.
2. Департаменту олімпійського спорту забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства молоді та спорту України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

Міністр

В. Гутцайт
ПОГОДЖЕНО:

Міністр освіти і науки України



С. Шкарлет
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
молоді та спорту України
06 вересня 2022 року № 3242
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 листопада 2022 р.
за № 1396/38732
ПОРЯДОК
зарахування до основного та змінного складу, відрахування та переведення учнів (студентів) до державного та комунального закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізми:
зарахування учнів (студентів) до основного та змінного складу до державного та комунального закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання (далі - заклад спеціалізованої освіти спортивного профілю) для здобуття відповідної освіти;
відрахування учнів (студентів);
переведення учнів (студентів) на наступний рік навчання для продовження спортивної підготовки та виконання освітньої програми та/або до іншого закладу освіти.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
вільні місця - місце, на яке може бути зараховано учня (студента) в межах плану прийому на відповідний рік;
вступне випробування та/або творчий конкурс - оцінювання спортивної підготовленості учня (студента) до здобуття спеціалізованої освіти спортивного профілю одночасно із здобуттям відповідної освіти залежно від типу закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю, що здійснює освітній процес на кількох або всіх рівнях освіти;
вступник - особа, яка подала заяву до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю для участі у конкурсному відборі на навчання;
конкурсний бал - комплексна оцінка фізичних здібностей, та/або набутих спортивних компетентностей вступника, що обраховується за результатами вступних випробувань та/або творчого конкурсу;
конкурсний відбір - процедура визначення рекомендованих до зарахування до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю вступників на основі їх конкурсних балів;
приймальна (конкурсна) комісія - робочий орган закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю, який створюється з метою організації та проведення конкурсного відбору вступників;
умови (правила) прийому - документ закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю, що визначає порядок та умови вступу на навчання.
3. Інші терміни, що використовуються у цьому Порядку, вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", "Про фахову передвищу освіту" та інших законах.
4. Заклади спеціалізованої освіти спортивного профілю здійснюють прийом на навчання учнів (студентів) для здобуття відповідної освіти залежно від типу закладу на підставі умов (правил) прийому, розроблених приймальною (конкурсною) комісією закладу та затверджених вченою або педагогічною радою закладу, розроблених відповідно до цього Порядку та нормативно-правових актів сфери освіти.
Питання, пов’язані з процедурою конкурсного відбору, не врегульовані цим Порядком, визначаються закладом спеціалізованої освіти спортивного профілю самостійно та відображаються в умовах (правилах) прийому.
5. Конкурсний відбір має відбуватися з дотриманням принципів академічної доброчесності, прозорості, відкритості, справедливості, чесності, об’єктивності, рівності та неупередженості.
6. Контингент вступників комплектується зі складу спортсменів, які не мають медичних протипоказань, пройшли відповідну попередню підготовку у закладах фізичної культури і спорту та/або позашкільної освіти.
7. Для участі у конкурсних вступних випробуваннях та/або творчому конкурсі вступникам необхідно мати спортивну форму, спортивне взуття, інший спортивний одяг та аксесуари індивідуального користування з урахуванням специфіки виду спорту.
8. Заклади спеціалізованої освіти спортивного профілю обробляють надані їм персональні дані відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".
II. Зарахування вступників до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю
1. Зарахування вступників до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю здійснюється за результатами конкурсного відбору:
на перший рік навчання на відділення з видів спорту згідно із загальною квотою відділень та рейтингу зі спортивної підготовки серед усіх видів спорту;
на інші роки навчання - на вільні місця.
2. Зарахування вступників до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю до початку і впродовж навчального року здійснюється на конкурсній основі та на вільні місця.
Учні (студенти) закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю навчаються лише за очною (денною) формою навчання.
3. Вступні випробування та/або творчий конкурс у рамках основного конкурсного прийому проводяться після закінчення навчального року щорічно у строки, що визначаються закладом спеціалізованої освіти спортивного профілю.
За наявності вільних місць допускається додатковий конкурсний прийом, який має бути організований так, щоб зарахування осіб відбулося не пізніше початку нового навчального року.
4. До закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю, зараховуються вступники, які пройшли поглиблене медичне обстеження та успішно склали вступні випробування та пройшли творчий конкурс з обраного виду спорту.
5. Вступники, які пройшли конкурсний відбір, зараховуються до основного або змінного складу.
Основний склад комплектується зі складу учнів (студентів) спортивних відділень з видів спорту, які є у структурі закладу.
Учні (студенти) змінного складу як додатковий контингент комплектується, як правило, зі складу спортсменів, які є переможцями, призерами офіційних міжнародних та/або всеукраїнських спортивних змагань серед спортсменів різних вікових груп, та/або входять до складу збірних команд України з видів спорту, з яких у структурі закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю не створено спортивного відділення.
6. Після зарахування учні (студенти) розподіляються на групи з видів спорту для проходження спортивної підготовки під керівництвом вчителя (тренера-викладача) з виду спорту та класи (групи) для здобуття освіти відповідного рівня.
7. Норми наповнюваності груп та вимоги до спортивної підготовленості визначаються Типовим навчальним планом з видів спорту для закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю, що затверджується в установленому порядку.
Розподіл учнів (студентів) між класами відбувається в межах нормативу, визначеного Положенням про заклад спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 1999 року № 2061.
8. Для проведення вступних випробувань та/або творчого конкурсу створюється приймальна (конкурсна) комісія, склад якої затверджується наказом керівника цього закладу.
Головою приймальної (конкурсної) комісії є керівник закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю або його заступник. До складу приймальної комісії можуть входити провідні фахівці у сфері спорту, у тому числі вчителі (тренери-викладачі) з видів спорту та педагогічні працівники цього закладу, представники органів виконавчої влади, спортивних організацій, громадськості тощо. До складу приймальної (конкурсної) комісії може входити практичний психолог.
Діяльність приймальних (конкурсних) комісій регламентується документами, що затверджуються керівником закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю.
9. Для прийому документів, проведення вступних випробувань та/або творчого конкурсу створюються предметні комісії з видів спорту, апеляційна комісія, склад яких затверджується наказами керівника закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю. Повноваження та порядок їхньої діяльності визначаються Положеннями про них, затвердженими головою приймальної (конкурсної) комісії.
10. На приймальну (конкурсну) комісію покладаються завдання щодо:
розміщення на вебсайті та місцевих засобах масової інформації умов (правил) прийому до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю;
прийому документів вступників;
допуску вступників до вступних випробувань;
організації проведення медичного обстеження на вступних випробування та/або творчому конкурсі;
прийняття рішення про зарахування вступників на навчання до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю.
11. Приймальна (конкурсна) комісія здійснює прийом документів вступників і за результатами їх вивчення складає списки вступників за видами спорту.
Списки, підписані головою комісії, виносяться на розгляд приймальної (конкурсної) комісії, яка приймає рішення щодо допуску вступників до вступних випробувань та/або творчого конкурсу, про що складається відповідний протокол.
12. За рішенням приймальної (конкурсної) комісії спортсмени різних вікових груп, які протягом останніх двох календарних років посідали призові місця на чемпіонатах світу та Європи та/або є чемпіонами і призерами Олімпійських, Юнацьких Олімпійських ігор, Європейських ігор, що підтверджується відповідними спортивними відзнаками, при вступі на навчання до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю можуть бути звільненні від проходження вступних випробувань та/або творчого конкурсу, з нарахуванням їм максимальної кількості балів.
13. У разі подання документів неповнолітньою особою присутність її батьків (матері або батька), законного представника є обов’язковою.
14. Батьки або законні представники мають право супроводжувати неповнолітніх вступників до місця проведення вступних випробувань.
15. Зарахування на навчання учнів (студентів) до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю здійснюється наказом директора на підставі рішення приймальної (конкурсної) комісії.
16. Зарахування проводиться протягом п’яти днів після оголошення результатів на підставі заяви про зарахування до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю, поданої особисто заявником (із пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника), чи одним із батьків або законним представником неповнолітньої дитини, яка має намір здобувати освіту, до якої додаються оригінали документів про освіту та/або оригінали (копії, завірені закладом) документів, визначених в умовах (правилах) прийому до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю, залежно від його типу, необхідних для вступу.
Неподання оригіналів документів у визначений строк вважається невиконанням вимог для зарахування, що є наслідком втрати таким вступником права на зарахування в поточному році.
17. Після закінчення термінів надання оригіналів документів про освіту та інших документів, необхідних для вступу, приймальна (конкурсна) комісія подає список рекомендованих на зарахування вступників керівнику закладу, який до початку навчальних занять видає наказ про зарахування до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю.
На наступний робочий день після затвердження наказ розміщується на інформаційному стенді приймальної комісії і на вебсайті закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю.
18. Особи, які зараховані до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю, але не приступили до занять без поважних причин протягом 10 днів від їхнього початку, відраховуються із закладу. На звільнені місця може проводитися додатковий конкурсний прийом.
19. Особи, які за підсумками конкурсного відбору не зараховані до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю, продовжують навчання в освітньому закладі, де вони навчалися до участі у вступних випробуваннях.
20. Відмова в зарахуванні на навчання зі спортивною підготовки можлива з причин:
невідповідності вимогам зі спортивної підготовленості, визначеним Типовим навчальним планом закладу;
невиконання нормативів із загальної фізичної та спеціальної фізичної підготовленості, умов творчого конкурсу;
неявки вступника для проходження вступних випробувань (тестувань), творчого конкурсу;
непредставлення необхідних документів;
відсутності вільних місць на відділенні з виду спорту;
наявності медичних протипоказань для занять обраним видом спорту за результатами поглибленого медичного обстеження.
III. Відрахування учнів (студентів), що навчаються у закладах спеціалізованої освіти спортивного профілю
1. Підставами для відрахування із закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю можуть бути:
завершення навчання за відповідною освітньою програмою та отримання документа про освіту, повне освоєння програми з відповідного виду спорту;
переведення до іншого закладу освіти;
невиконання учнем (студентом) вимог спортивної підготовленості;
незасвоєння спортивної програми;
систематичне порушення дисципліни, спортивного режиму, норм етики, правил внутрішнього розпорядку;
наявність відхилення у стані здоров’я;
невиконання освітніх програм, індивідуального навчального плану;
власне бажання.
Відносини між учнем (студентом) та закладом спеціалізованої освіти спортивного профілю можуть бути припинені достроково у таких випадках:
припинення тренувань з ініціативи учня (студента), який навчається (власне бажання);
особиста заява батьків (матері або батька) або законного представника неповнолітньої дитини;
медичний висновок про стан здоров’я учня (студента), який навчається, що перешкоджає подальшому тренуванню;
перехід учня (студента) за власним бажанням до іншого освітнього закладу;
виїзд на постійне місце проживання за межі України;
невиконання учнем (студентом) в установлені строки без поважних причин навчально-тренувального плану і переводних нормативів;
пропуск понад 40% навчально-тренувальних занять протягом місяця без поважних причин;
грубе порушення правил внутрішнього порядку закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю;
встановлення фактів вживання учнем (студентом) допінгових засобів і (або) методів, заборонених у використанні у спорті;
інші випадки, передбачені спеціальними законами в галузі освіти.
2. Питання відрахування учня (студента) або продовження його навчання розглядаються на засіданні педагогічної ради (вченої ради) закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю за поданням вчителів (тренерів-викладачів) зі спорту, вчителів (викладачів) освітніх дисциплін та вихователів.
На засідання педагогічної ради (вченої ради) може бути запрошено батьків (мати або батько) або законного представника учня. Про можливе відрахування батьки або законний представник учня та орган управління освіти за місцем проживання учня повинні бути письмово поінформовані у двотижневий строк до дня засідання педагогічної ради (вченої ради) щодо можливого відрахування.
У разі неприбуття батьків або законного представника учня на засідання педагогічної ради (вченої ради) її рішення повідомляється письмово протягом трьох днів після засідання.
Учням (студентам) закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю, які з об’єктивних причин не можуть засвоювати освітню (освітньо-професійну) програму, надається право на одне повторне проходження навчального курсу (класу) із збереженням умов перебування у закладі за рішенням педагогічної ради (вченої ради).
3. Відрахування із підстав, визначених в пункті 1 цього розділу, здійснюється шляхом видання відповідного наказу керівником закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю.
4. Відраховані учні (студенти) продовжують навчання в закладах загальної середньої освіти за місцем проживання батьків (матері або батька) або законного представника. Керівник закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю повідомляє у триденний термін рішення педагогічної ради (вченої ради) про відрахування учня (студента) управління освіти за місцем проживання батьків (матері або батька) або законного представника учня.
IV. Переведення учнів (студентів)
1. Учні (студенти), які навчаються у закладах спеціалізованої освіти спортивного профілю і не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю або іншого закладу освіти, можуть бути переведені:
на наступний рік навчання (з класу до класу, з курсу на курс) після закінчення навчального року;
до іншого закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю або іншого закладу освіти.
2. Як критерії для переведення осіб для освоєння спортивної програми наступного року навчання виділяють таке:
стан здоров’я, динаміка фізичного розвитку та функціональної підготовленості за роками навчання на підставі даних періодичного медичного обстеження;
виконання норм загальної фізичної підготовки по роках навчання;
рівень спеціальної фізичної підготовки відповідно до року навчання;
освоєння передбаченого програмою обсягу тренувальних і змагальних навантажень по роках навчання;
виконання відповідного кваліфікаційного нормативу Класифікаційних норм та вимог Єдиної спортивної класифікації України з олімпійських видів спорту, затвердженої наказом Міністерства молоді та спорту України від 17 квітня 2014 року № 1258, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08 травня 2014 року за № 488/25265, за роками навчання і позитивної динаміки становлення спортивної майстерності;
здатність до прояву вольових якостей і рівень мотивації до досягнення високих спортивних результатів;
участь у спортивних змаганнях різного рівня.
3. Для переведення на наступний рік навчання в межах цього закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю учні (студенти), які вже навчаються у закладі, повинні успішно скласти переводні тести із загальної фізичної та спеціальної фізичної підготовленості, що розробляються закладом спеціалізованої освіти спортивного профілю, з урахуванням специфіки виду спорту, виконати вимоги Типового навчального плану з видів спорту, що визначає кваліфікаційний рівень їхньої спортивної підготовки та відповідні освітні програми, робочий навчальний план для класів загальної середньої освіти та підготовки фахівців.
4. Переведення учнів (студентів) в межах одного закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю здійснює керівник цього закладу відповідним наказом з урахуванням рішення тренерської ради відділень з видів спорту, педагогічної ради закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю.
5. Переведення учнів (студентів) до іншого закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю або інших закладів освіти здійснюється відповідно до законів та інших нормативно-правових актів у галузі освіти.
V. Організація інформування вступників та організація проведення конкурсного відбору
1. Умови (правила) прийому учнів (студентів) оприлюднюються не пізніше ніж за два місяці до його початку. Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсних випробувань та/або творчого конкурсу оприлюднюється на вебсайті та у приміщенні закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю, а також можуть бути розміщені у місцевих засобах масової інформації.
2. Інформація, що оприлюднюється на вебсайті та у приміщенні закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю, має містити:
перелік вступних випробувань із загальної фізичної та/або спеціальної підготовленості та/або програми творчого конкурсу із зазначенням нормативів та шкали балів;
перелік спеціальностей (професій), за якими заклад спеціалізованої освіти спортивного профілю здійснює освітню діяльність за відповідною освітньою програмою;
вимоги до рівня освіти, необхідного для вступу;
загальну кількість місць для вступу;
інформацію щодо проходження вступниками обов’язкового попереднього медичного обстеження із зазначенням переліку лікарів-спеціалістів, лабораторних і функціональних досліджень. Перелік загальних і додаткових медичних протипоказань;
інформацію про можливості прийому заяв та необхідних документів у електронній формі;
інформацію про наявність гуртожитку (пансіону) і кількості місць у гуртожитках (пансіону), що виділяються для вступників;
правила подання та розгляду апеляцій на результати вступних конкурсних випробувань;
іншу інформацію, необхідну вступникам.
VI. Прийом документів
1. Прийом заяв та документів для участі у вступних випробуваннях та/або творчому конкурсі здійснюється у строки, що визначаються закладом спеціалізованої освіти спортивного профілю. Інформація оприлюднюється на вебсайті закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю.
За наявності вільних місць прийом документів здійснюється протягом року.
2. Для допуску до участі у вступних випробуваннях та/або творчому конкурсі вступник подає особисто заяву (для неповнолітніх - заява батьків (матері або батька) або законного представника на ім’я керівника закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю.
Перелік документів, які додаються до заяви, визначаються умовами (правилами) прийому до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю з урахуванням його типу.
Вступники можуть надавати копії документів, що підтверджують спортивні досягнення, наявність спортивного звання чи спортивного розряду, статус у збірних командах України з виду спорту (за наявності).
VII. Конкурсний відбір
1. Конкурсний відбір, що здійснюється на безоплатній основі, включає:
виконання вимог із спортивної підготовленості, встановлених Типовим навчальним планом з видів спорту;
вступні випробування у вигляді здачі тестів із загальної фізичної та/або спеціальної підготовленості (для вступників, які вступають для здобуття повної загальної середньої освіти);
творчий конкурс (для вступників, які вступають для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти);
наявність у вступників спортивного звання (розряду) з обраного виду спорту;
результати виступів на офіційних обласних, всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях.
2. Обов’язковою умовою для проходження вступних випробувань (тестувань), творчого конкурсу є проведення поглибленого медичного обстеження вступника в порядку, визначеному керівництвом закладу, результати якого можуть бути підставою для відмови у його допуску для проходження вступних випробувань, творчого конкурсу.
3. Вступні випробування та/або творчий конкурс проводяться у вигляді практичної демонстрації фізичних компетентностей вступника відповідно до затверджених програм з видів спорту.
Зміст, критерії, шкала балів для обрахування результатів визначаються приймальною (конкурсною) комісією і затверджується у порядку, встановленому закладом спеціалізованої освіти спортивного профілю.
Творчий конкурс залежно від специфіки виду спорту може проводитися у формі змагань, з урахуванням спеціалізації, вступних випробувань з обраного виду спорту, що включають у себе тестові спеціальні та змагальні вправи і нормативи, спрямованих на оцінювання спеціальної фізичної, технічної та тактичної підготовленості вступників.
4. Вступні випробування, творчий конкурс з обраного виду спорту проводиться протягом одного дня відповідно до розкладу та умов їх проведення.
5. У разі встановлення в період проведення вступних випробувань та/або творчого конкурсу карантину відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та/або в умовах воєнного стану, введення надзвичайного стану або надзвичайної ситуації в Україні за рішенням приймальної (конкурсної) комісії вступні випробування можуть проводитися дистанційно, онлайн або можуть бути перенесені на інший період.
6. Перед проведенням вступних випробувань, творчого конкурсу із вступниками проводиться консультація щодо умов виконання та місця проведення. Час на виконання завдання та загальний обсяг проведення вступних випробувань, творчого конкурсу (організація, почергове виконання, відпочинок між вправами тощо) визначається предметними екзаменаційними комісіями залежно від специфіки виду спорту.
7. Результати вступних випробувань, творчого конкурсу оформлюються протоколами, які підписуються головуючим та секретарем і зберігаються в порядку, встановленому закладом спеціалізованої освіти спортивного профілю.
8. За підсумками конкурсного відбору вступникам нараховуються бали.
Мінімальна та максимальна кількість балів для вступу до закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю визначається умовами (правилами) прийому закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю.
9. Вступники, які отримали оцінку нижчу від мінімально встановленого приймальною (конкурсною) комісією бала на одному з етапів, не допускаються до участі у наступному етапі.
10. У випадках, коли чисельність вступників, включаючи вступників, які успішно склали вступні випробування (тестування), перевищує кількість вільних місць, на які здійснюється набір на відділення з видів спорту, переважне право при зарахуванні мають послідовно чемпіони і призери Олімпійських, Юнацьких Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, Європейських ігор, спортсмени, які у рік вступу входять до складу збірних команд України з видів спорту та/або є чемпіонами України різних вікових груп, та особи, які мають спортивний розряд (спортивне звання) вищий ніж визначений Типовим навчальним планом закладу.
VIII. Проведення вступних випробувань та/або творчого конкурсу
1. Вступні випробування або творчий конкурс з видів спорту проводяться на власних (або орендованих) спортивних спорудах (базах) згідно із розкладом (графіком), затвердженим головою приймальної комісії, у строки, визначені умовами (правилами) прийому закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю.
2. Розклад (графік) вступних випробувань (дата, час і місце проведення, дата оголошення результатів) затверджується головою приймальної (конкурсної) комісії і доводиться до відома вступників не пізніше ніж за 10 днів до дня їх початку.
3. Для проведення вступних випробувань формуються групи в порядку прийому документів, кількість осіб в яких визначається залежно від кількості поданих заяв.
4. Вступники допускаються до участі у вступних випробуваннях за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу.
5. Присутність на вступних випробуваннях сторонніх осіб, включаючи представників інспектуючих органів, батьків (матері або батька) або законних представників, без дозволу голови приймальної комісії не допускається. На вступних випробуваннях можуть бути присутні державні (головні, старші) тренери національних збірних команд України з видів спорту без дозволу голови приймальної комісії.
6. Вступники, які не мають можливості бути присутніми на вступних випробуваннях у строки їх проведення з поважної причини (участь у змаганнях всеукраїнського, європейського і світового рівня або за станом здоров’я, що підтверджується відповідними довідками) і подали заяву на участь у конкурсному відборі, надається право участі у повторних конкурсних випробуваннях з дозволу голови приймальної (конкурсної) комісії або відповідального секретаря в терміни, які визначаються головою приймальної (конкурсної) комісії додатково.
7. Вступники, які не з’явилися на вступні випробування без поважної причини, які отримали незадовільну оцінку, мають медичні протипоказання, а також забрали документи в період проведення вступних випробувань, вибувають з конкурсу і не зараховуються до закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю.
8. Повторна здача вступного випробування з метою поліпшення результату не допускається.
9. Апеляції щодо результатів вступних випробувань, творчих конкурсів, що проведені закладом спеціалізованої освіти спортивного профілю, розглядає апеляційна комісія закладу протягом трьох днів з дня їх надходження.
Апеляцію вступник може подати до апеляційної комісії закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю не пізніше наступного робочого дня після оголошення результату вступного випробування. Результати роботи апеляційної комісії розглядають і затверджують на засіданні приймальної комісії і оголошують її результати не пізніше трьох днів.

Директор департаменту
олімпійського спорту
Міністерства молоді та спорту
України




Н. Гайріян