НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНІКАЦІЙ, РАДІОЧАСТОТНОГО СПЕКТРА ТА НАДАННЯ ПОСЛУГ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ
ПОСТАНОВА
05.10.2022 № 179
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 листопада 2022 р.
за № 1457/38793
Про затвердження Порядку вжиття невідкладних тимчасових заходів для усунення загроз для громадської безпеки, громадського здоров’я та ризиків створення серйозних економічних або операційних проблем для користувачів радіочастотного спектра
Відповідно до частини четвертої
статті 14 Закону України "Про електронні комунікації", пункту 1 частини четвертої
статті 4 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Порядок вжиття невідкладних тимчасових заходів для усунення загроз для громадської безпеки, громадського здоров’я та ризиків створення серйозних економічних або операційних проблем для користувачів радіочастотного спектра, що додається.
2. Департаменту державного нагляду в установленому законодавством порядку подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної
комісії, що здійснює
державне регулювання
у сферах електронних
комунікацій, радіочастотного
спектра та надання послуг
поштового зв’язку
05 жовтня 2022 року № 179
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 листопада 2022 р.
за № 1457/38793
ПОРЯДОК
вжиття невідкладних тимчасових заходів для усунення загроз для громадської безпеки, громадського здоров’я та ризиків створення серйозних економічних або операційних проблем для користувачів радіочастотного спектра
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру вжиття Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку невідкладних тимчасових заходів у разі порушення користувачем радіочастотного спектра умов, визначених
статтею 47 Закону України "Про електронні комунікації" (далі - Закон), та/або умов відповідної ліцензії, що становлять загрозу для громадської безпеки, громадського здоров’я або ризики створення серйозних економічних або операційних проблем для інших користувачів радіочастотного спектра.
2. Дія цього Порядку поширюється на загальних користувачів радіочастотного спектра.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в
Законі.
II. Порядок запровадження тимчасових заходів
1. У разі наявності доказів порушення умов, визначених
статтею 47Закону, та/або умов відповідної ліцензії, що становлять загрозу для громадської безпеки, громадського здоров’я або ризики створення серйозних економічних або операційних проблем для інших користувачів радіочастотного спектра, структурний підрозділ НКЕК, до функцій якого належить здійснення заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про електронні комунікації та радіочастотний спектр, протягом 2 робочих днів з дати отримання таких доказів, звертається до відповідного користувача радіочастотного спектра листом з пропозицією надати пояснення, а також усунути порушення умов, визначених статтею 47 Закону, та/або умов відповідної ліцензії (далі - звернення) у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня направлення звернення.
Звернення має містити обґрунтування наявності порушення умов, визначених
статтею 47 Закону, та/або умов відповідної ліцензії, що становлять загрозу для громадської безпеки, громадського здоров’я або ризики створення серйозних економічних або операційних проблем для інших користувачів радіочастотного спектра з посиланням на відповідні докази та норми законодавства, а також копії зазначених доказів (крім інформації з обмеженим доступом).
2. Звернення надсилається через особистий кабінет користувача радіочастотного спектра на електронній регуляторній платформі. В разі відсутності особистого кабінету користувача радіочастотного спектра на електронній регуляторній платформі та до початку її функціонування звернення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення за місцезнаходженням/ місцем проживання користувача радіочастотного спектра, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань або в електронному вигляді за допомогою мереж електронних комунікацій з дотриманням вимог законодавства щодо електронних документів.
3. Користувач радіочастотного спектра зобов’язаний у строки, зазначені в зверненні, надати обґрунтовані пояснення по суті порушеного питання, повідомити про виконання запропонованих у зверненні заходів з усунення відповідних загроз чи ризиків, або надати необхідні пояснення щодо відсутності необхідності застосування тимчасових засобів, які обов’язкові для розгляду НКЕК.
4. За результатами опрацювання наданих пояснень НКЕК у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дати отримання пояснень від користувача радіочастотного спектра, приймає рішення про вжиття невідкладних тимчасових заходів для усунення загроз та ризиків на період до прийняття остаточного рішення шляхом обмеження передбачених ліцензією прав користування радіочастотним спектром, у тому числі їх призупинення чи визначення певних технічних параметрів користування радіочастотним спектром, або структурний підрозділ НКЕК, до функцій якого належить здійснення заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про електронні комунікації та радіочастотний спектр, інформує користувача радіочастотного спектра про недоцільність вжиття невідкладних тимчасових заходів для усунення загроз та ризиків.
5. У разі ненадходження інформації від користувача радіочастотного спектра, рішення НКЕК щодо вжиття невідкладних тимчасових заходів для усунення загроз та ризиків приймається у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дати, зазначеної у зверненні.
6. Для визначення невідкладних тимчасових заходів з метою усунення зазначених загроз та ризиків, НКЕК можуть залучатися компетентні установи, органи, організації та користувачі радіочастотного спектра.
7. Рішення НКЕК про вжиття невідкладних тимчасових заходів має містити:
найменування юридичної особи або прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи - підприємця, місцезнаходження - для юридичної особи або місце проживання - для фізичної особи - підприємця користувача радіочастотного спектра щодо якого застосовуються тимчасові заходи;
перелік невідкладних тимчасових заходів для усунення загроз та ризиків;
обґрунтування наявності порушення умов, визначених
статтею 47 Закону, та/або умов відповідної ліцензії, що становлять загрозу для громадської безпеки, громадського здоров’я або ризики створення серйозних економічних або операційних проблем для інших користувачів радіочастотного спектра з посиланням на відповідні докази та норми законодавства;
строк застосування (дата початку та дата припинення дії) тимчасових заходів для усунення загроз та ризиків.
8. Строк, на який застосовуються тимчасові заходи для усунення загроз та ризиків, не повинен перевищувати 20 робочих днів. У разі якщо зазначені заходи не завершено у визначений строк, рішенням НКЕК його може бути продовжено, але не більше ніж на три місяці.
9. Рішення НКЕК не пізніше трьох робочих днів з дати його прийняття надсилається через особистий кабінет користувача радіочастотного спектра на електронній регуляторній платформі. В разі відсутності особистого кабінету користувача радіочастотного спектра на електронній регуляторній платформі та до початку її функціонування рішення НКЕК надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення за місцезнаходженням / місцем проживання користувача радіочастотного спектра, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або в електронному вигляді за допомогою мереж електронних комунікацій з дотриманням вимог законодавства щодо електронних документів.
10. Користувач радіочастотного спектра зобов’язаний у визначені у рішенні НКЕК строки виконати застосовані тимчасові заходи та невідкладно, але не пізніше 3 робочих днів, повідомити про це НКЕК.
Директор Департаменту державного нагляду | О. Шнайдер |