• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності

Міністерство освіти і науки України | Наказ, Порядок від 20.09.2022 № 846
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 20.09.2022
  • Номер: 846
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 20.09.2022
  • Номер: 846
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.09.2022 м. Київ № 846
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
06 жовтня 2022 р. за № 1185/38521
Про затвердження Порядку реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції", підпункту 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 7 липня 2022 року № 772 "Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо удосконалення державної санкційної політики", підпункту 2-1 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності (далі - Порядок), що додається.
2. Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик (Пижов О.) забезпечити здійснення реалізації та моніторингу ефективності санкцій, передбачених частиною першою статті 4 Закону України "Про санкції", взаємодію з іншими державними органами з питань виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України про застосування персональних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), уведених у дію Указами Президента України, та забезпечити подання на державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Вітренка А.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 

Міністр

Сергій ШКАРЛЕТ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
20 вересня 2022 року № 846
ПОРЯДОК
реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (далі - санкції), передбачених пунктом 20 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції" (далі - Закон), та моніторингу їх ефективності (далі - моніторинг) Міністерством освіти і науки України.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі якщо інше не визначено цим Порядком.
II. Суб'єкти, які беруть участь у реалізацій санкцій та моніторингу її ефективності
Учасниками процесу забезпечення реалізації санкцій та моніторингу їх ефективності в Міністерстві освіти і науки України є:
Міністр освіти і науки України - в частині здійснення керівництва діяльністю Міністерства освіти і науки України у процесі формування державної політики у сферах компетенції Міністерства;
Заступники Міністра освіти і науки України - в частині забезпечення реалізації окремих видів санкцій, визначених Законом України "Про санкції" згідно з закріпленим розподілом обов'язків та повноважень;
Структурні підрозділи Міністерства освіти і науки України, які відповідають за реалізацію та моніторинг ефективності санкцій
III. Порядок, форми та результати реалізації санкцій
1. Відповідальні особи за виконання Міністерством освіти і науки України заходів щодо реалізації санкцій та моніторингу визначаються наказом Міністерства освіти і науки України з числа його працівників (далі - відповідальні особи).
2. У разі прийняття у встановленому Законом порядку рішення про застосування санкцій або внесення змін до санкцій, реалізація яких віднесена до сфери компетенції Міністерства освіти і науки України, відповідальні особи подають узгоджені із заступником Міністра, який здійснює контроль за дотриманням цього Порядку, пропозиції Міністру щодо вчинення дій, зокрема прийняття рішень, необхідних для реалізації санкцій.
3. Інформація про стан реалізації санкцій подається Міністерством освіти і науки України за запитом Апарату Ради національної безпеки і оборони України у такі способи (у порядку пріоритетності):
1) у електронній формі, шляхом автоматизованої взаємодії інформаційних систем (зокрема реєстрів, кадастрів, баз та банків даних тощо), у форматі та за структурою, затвердженими спільними рішеннями держателів таких систем;
2) у форматі та за структурою, погодженою із Апаратом Ради національної безпеки і оборони України:
у електронній формі, шляхом надсилання за допомогою системи електронної взаємодії органів виконавчої влади;
на носіях інформації у електронній формі із відтворенням у паперовій формі - виключно у разі, якщо для передачі відповідної інформації неможливо застосувати інші зазначені способи, зокрема у разі їх невідповідності рівню обмеження доступу до такої інформації.
4. Інформація має містити повні відомості про особу, до якої застосовано відповідну санкцію, що зазначені у рішенні Ради національної безпеки і оборони України, уведеному в дію указом Президента України, яким застосовано відповідну санкцію.
IV. Порядок та форми моніторингу ефективності санкцій
1. Моніторинг ефективності реалізації санкції забезпечують структурні підрозділи Міністерства освіти і науки України, які відповідають за реалізацію та моніторинг ефективності санкцій.
2. Моніторинг проводиться відповідно до таких принципів:
систематичності та системності;
доцільності;
комплексності;
об'єктивності.
3. Моніторинг передбачає збір інформації із загальнодоступних джерел, її аналіз та документування відповідальними особами.
4. Етапами моніторингу є:
збір інформації;
аналіз отриманої інформації;
узагальнення результатів моніторингу;
визначення ефективності санкцій;
доведення результатів моніторингу до керівництва Міністерства освіти і науки України.
5. Ефективність окремих видів санкцій, застосованих до юридичних та фізичних осіб, може бути оцінена як:
"санкції ефективні";
"санкції ефективні частково";
"санкції неефективні".
6. Результати моніторингу можуть надаватися державним органам, відповідальним за реалізацію конкретних видів санкцій.
7. Результати моніторингу узагальнюються у електронній формі й повинні містити таку інформацію:
дані про суб'єкта, щодо якого застосовано санкції.
Для фізичних осіб:
ідентифікаційні дані відповідно до офіційних реєстрів держави, громадянином якої особа є, для громадян України - Єдиного державного демографічного реєстру та Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Для юридичних осіб:
ідентифікаційні дані та реквізити юридичної особи відповідно до офіційних реєстрів держави реєстрації, для юридичних осіб України - Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
реквізити рішення щодо застосування або внесення змін до санкцій;
види обмежувальних заходів відповідно до Закону;
строк застосування санкцій;
результат застосування санкцій;
показник ефективності санкцій.
8. У разі якщо за результатами моніторингу реалізації окремих видів санкцій ефективність санкцій була оцінена як "санкції ефективні частково" або "санкції неефективні" відповідальні особи подають узгоджені із заступником Міністра, який здійснює контроль за дотриманням цього Порядку, пропозиції Міністру щодо вчинення дій, зокрема прийняття рішень, необхідних для забезпечення ефективності санкцій.
9. Контроль за здійсненням моніторингу ефективності санкцій здійснює підрозділ, який відповідає за реалізацію заходів державної санкційної політики у Міністерстві освіти і науки України.
10. Періодичність проведення контролю визначається керівництвом Міністерства освіти і науки України.
 

Т. в. о. Генерального директора
директорату європейської інтеграції,
бюджетування та узгодження політик

Оксана ДВІРСЬКА