КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 лютого 2022 р. № 170
Київ
Деякі питання внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1185 від 18.10.2022 № 1231 від 01.11.2022 )
Відповідно до статті 64 Конституції України, статей 12-1, 20 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що додається.
2. Установити, що на період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування:
1) перетин державного кордону може здійснюватися громадянами України в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжено, а також дітьми на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон їх законних представників, до якого внесено інформацію про дитину;
1-1) Тимчасовий порядок, затверджений цією постановою, застосовується Державною міграційною службою у разі відсутності у її територіальних органах/територіальних підрозділах технічної можливості оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон засобами Єдиного державного демографічного реєстру, а також у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном;
( Пункт 2 доповнено підпунктом 1-1 згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022; в редакції Постанови КМ № 1231 від 01.11.2022 )
2) постанова Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон" може застосовуватися з особливостями, передбаченими цією постановою.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 березня 2022 р. та діє протягом одного року з дня припинення або скасування воєнного стану.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 лютого 2022 р. № 170
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон
1. Цей Тимчасовий порядок визначає процедуру внесення до паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі - паспорт для виїзду за кордон) інформації про продовження строку його дії, а також до паспорта для виїзду за кордон батьків (одного з батьків), іншого законного представника дитини (далі - законні представники) інформації про дитину.
2. Інформація про дитину, внесена до паспорта для виїзду за кордон законного представника, посвідчує особу та підтверджує громадянство України такої дитини.
3. Внесення до паспорта для виїзду за кордон законного представника інформації про дитину здійснюється на підставі заяви законного представника, до паспорта якого вноситься така інформація.
4. Документи для внесення до паспорта для виїзду за кордон законного представника інформації про дитину подаються ним до територіального органу/територіального підрозділу ДМС за місцем звернення.
У разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном документи подаються до посольства або консульської установи України.
5. До паспорта для виїзду за кордон законного представника вноситься така інформація про дитину:
1) прізвище та власне ім’я;
2) фотокартка дитини;
3) дата народження;
4) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
5) дата внесення інформації про дитину;
6) дані територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України, які внесли інформацію (код);
7) найменування посади, підпис, прізвище та ініціали особи, яка здійснила внесення інформації.
6. Внесення інформації про дитину здійснюється в день звернення законного представника безоплатно.
7. Законний представник для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину подає такі документи:
1) паспорт для виїзду за кордон;
2) заяву про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину (далі - заява про внесення інформації) за формою згідно з додатком 1;
3) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави.
У разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження або пред’явити е-свідоцтво про народження;
( Абзац п'ятий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
4) дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра, зображення на яких відповідає вимогам, що пред’являються до фотокарток, що подаються для оформлення або обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та фотографічного зображення на них, затвердженим наказом МВС від 18 жовтня 2019 р. № 875;
5) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.
У зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, особа або її законний представник також подає документ, що підтверджує необхідність термінового виїзду за кордон.
( Пункт 7 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.
8. Працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України здійснює копіювання доданих до заяви про внесення інформації оригіналів документів, які повертає їх законному представнику, а копії додає до заяви.
9. Облік заяв про внесення інформації ведеться в журналі обліку заяв про внесення до паспорта громадянина для виїзду за кордон інформації про дитину (далі - журнал обліку заяв про внесення інформації) за формою згідно з додатком 2.
10. Наявність підстав для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину та подані законним представником документи перевіряються працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України, зокрема за даними наявних обліків.
11. Рішення про вклеювання до паспорта для виїзду за кордон фотокартки приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, посольством або консульською установою України за результатами проведених перевірок.
Якщо за даними наявних обліків поданий для вклеювання фотокартки паспорт для виїзду за кордон визнано недійсним, вклеювання фотокартки до нього не проводиться.
( Пункт 11 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
У разі встановлення факту про те, що поданий для вклеювання фотокартки паспорт для виїзду за кордон визнано недійсним у зв’язку з припиненням особою громадянства України чи оформлено з порушенням вимог законодавства, або у разі смерті особи, на ім’я якої оформлено такий паспорт, працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України вживаються заходи, передбачені пунктом 88 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 45, ст. 1188; 2017 р., № 2, ст. 38).
( Пункт 11 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
12. Інформація про дитину вноситься на 2-5 сторінки паспорта для виїзду за кордон.
У разі відсутності на сторінках 2-5 паспорта для виїзду за кордон вільного місця для внесення інформації про дитину вклеювання фотокартки здійснюється на будь-якій вільній сторінці паспорта для виїзду за кордон.
( Пункт 12 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
13. Фотокартка дитини вклеюється у паспорт для виїзду за кордон законного представника та скріплюється гербовою печаткою.
14. Написання прізвища та власного імені дитини виконується українською мовою та через скісну лінію латинськими літерами відповідно до правил транслітерації.
15. Дата народження дитини зазначається таким чином:
1) день - двома цифрами (перед цифрами від одиниці до дев’яти проставляється нуль), після яких робиться пробіл;
2) місяць - першими трьома літерами назви місяця українською мовою і через скісну риску - першими трьома літерами назви місяця англійською мовою:
Січень | СІЧ/JAN |
Лютий | ЛЮТ/FEB |
Березень | БЕР/MAR |
Квітень | КВІ/APR |
Травень | ТРА/MAY |
Червень | ЧЕР/JUN |
Липень | ЛИП/JUL |
Серпень | СЕР/AUG |
Вересень | ВЕР/SEP |
Жовтень | ЖОВ/OCT |
Листопад | ЛИС/NOV |
Грудень | ГРУ/DEC; |
3) рік - двома останніми цифрами, перед якими робиться пробіл.
У разі коли дату народження або якусь її частину не встановлено, проставляються відповідно позначки "ХХ" - для дня, "ХХХ" - для місяця, "ХХ" - для року, "ХХ ХХХ ХХ" - для дня, місяця і року.
16. Дані територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України, які внесли відомості про дитину, позначаються таким чином:
1) територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС - чотиризначним числом, в якому перші дві цифри означають регіональний код (код Автономної Республіки Крим, області чи міста) відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, а останні дві цифри - код територіального органу або територіального підрозділу ДМС, що вніс відомості про дитину.
Установлено такі коди регіонів України:
2) посольство або консульська установа України - цифрою, яка позначає статус посольства або консульської установи, що оформила документ ("2" - дипломатичне представництво України або його відділення, "3-6" - консульська установа України), кодом з трьох літер країни перебування такого органу (відповідно до міжнародного стандарту ДСТУ ISO 3166-95) і його порядковим номером посольства або консульської установи України у державі перебування.
Коди територіальних органів чи територіальних підрозділів ДМС встановлюються ДМС, посольств/консульських установ України - МЗС.
17. Законний представник проставляє відмітку про отримання паспорта для виїзду за кордон з внесеною інформацією про дитину в журналі обліку заяв про внесення інформації.
18. Строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на підставі заяви особи або її законного представника. Заява може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон.
Заява про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії (далі - заява про продовження строку) за формою згідно додатком 3 подається до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України, за місцем звернення.
Заява про продовження строку подається особою, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, особисто.
Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка на час подання заяви не досягла 16 років, заява про продовження строку подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку (далі - представник).
Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині віком від 16 до 18 років заява про продовження строку подається особою, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, або її законним представником.
Строк дії паспорта для виїзду за кордон, виданого до запровадження оформлення паспорта для виїзду за кордон, зразок бланка якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 1725 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 52, ст. 3439), не продовжується.
Строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку. У разі подання заяви про продовження строку до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон строк його дії продовжується на п’ять років з дати, що настає за датою закінчення строку його дії.
У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника або представника у такий паспорт поряд з відміткою про продовження строку дії або на іншій сторінці, де є вільне місце, вклеюється фотокартка дитини, зображення на якій відповідає досягнутому нею віку на момент продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон.
У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині віком від 16 до 18 років вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.
Внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії здійснюється безоплатно в день звернення особи, на ім’я якої оформлено паспорт, чи її законного представника або представника.
( Пункт 18 в редакції Постанови КМ № 1185 від 18.10.2022 )
18-1. Особа або її законний представник, представник для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон подає такі документи:
1) паспорт для виїзду за кордон, строк дії якого необхідно продовжити;
2) заяву про продовження строку за формою згідно з додатком 3;
3) у разі вклеювання фотокартки у паспорт для виїзду за кордон дитини одночасно з продовженням строку його дії подаються дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра, зображення на яких відповідає вимогам, установленим законодавством;
4) документ/документи, що підтверджує/підтверджують повноваження особи як законного представника, представника та посвідчує його особу.
У зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, особа або її законний представник, представник також подає документ, що підтверджує необхідність термінового виїзду за кордон.
Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.
( Тимчасовий порядок доповнено пунктом 18-1 згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
19. Працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України здійснює копіювання сторінок паспорта для виїзду за кордон з даними особи та додає їх до заяви про продовження строку.
20. Облік заяв про продовження строку ведеться в журналі обліку заяв про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії (далі - журнал обліку заяв про продовження строку) за формою згідно з додатком 4.
Подані документи перевіряються працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України, зокрема за даними наявних обліків.
( Пункт 20 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
Якщо за даними наявних обліків поданий для продовження строку дії паспорт для виїзду за кордон визнано недійсним, крім випадків визнання його недійсним виключно у зв’язку із закінченням строку його дії, строк дії такого паспорта не продовжується.
( Пункт 20 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
У разі встановлення факту про те, що поданий для продовження строку дії паспорт для виїзду за кордон визнано недійсним у зв’язку з припиненням особою громадянства України чи оформлено з порушенням вимог законодавства, або у разі смерті особи, на ім’я якої оформлено такий паспорт, працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України вживаються заходи, передбачені пунктом 88 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон".
( Пункт 20 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
21. Внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії здійснюється працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України шляхом проставлення на 2-5 сторінки паспорта для виїзду за кордон відмітки "Строк дії паспорта продовжено до ____._____.______ року/Extension of the passport until ____._____.______" із зазначенням прізвища та ініціалів посадової особи територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України, вчинення нею підпису, що скріплюється гербовою печаткою.
У разі відсутності на сторінках 2-5 паспорта для виїзду за кордон вільного місця для проставлення відмітки про продовження строку його дії така відмітка проставляється на першій сторінці паспорта для виїзду за кордон під текстом.
( Пункт 21 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
У разі наявності в Єдиному державному демографічному реєстрі інформації про недійсність поданого для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон у зв’язку із закінченням строку його дії працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, структурного підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України засобами Реєстру з використанням відомчих інформаційних систем вноситься до бази даних Реєстру інформація про факт продовження строку його дії.
( Пункт 21 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
( Пункт 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
22. Особа або її законний представник, представник проставляє відмітку про отримання паспорта для виїзду за кордон з продовженим строком його дії в журналі обліку заяв про продовження строку.
( Пункт 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 18.10.2022 )
23. Заяви про внесення інформації та про продовження строку, копії документів та журнали обліку зазначених заяв зберігаються протягом п’яти років у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС, посольстві або консульській установі України, які здійснили внесення відповідної інформації.
Додаток 1
до Тимчасового порядку
ЗАЯВА
про внесення до паспорта громадянина України для виїзду за кордон батьків (одного з батьків), іншого законного представника дитини інформації про дитину
( Див. текст )
Додаток 2
до Тимчасового порядку
ЖУРНАЛ
обліку заяв про внесення до паспорта громадянина України для виїзду за кордон батьків (одного з батьків), іншого законного представника дитини інформації про дитину
Додаток 3
до Тимчасового порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ЗАЯВА
про внесення до паспорта громадянина України для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії
( Див. текст )
( Додаток 3 в редакції Постанови КМ № 1185 від 18.10.2022 )
Додаток 4
до Тимчасового порядку
ЖУРНАЛ
обліку заяв про внесення до паспорта громадянина України для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії