• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Питання організації та функціонування пунктів незламності

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Інформація, Форма, Паспорт, Перелік, Інструкція, Порядок від 17.12.2022 № 1401
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Інформація, Форма, Паспорт, Перелік, Інструкція, Порядок
  • Дата: 17.12.2022
  • Номер: 1401
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Інформація, Форма, Паспорт, Перелік, Інструкція, Порядок
  • Дата: 17.12.2022
  • Номер: 1401
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 грудня 2022 р. № 1401
Київ
Питання організації та функціонування пунктів незламності
Відповідно до статті 12-1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок організації та функціонування пунктів незламності (далі - Порядок), що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям) забезпечити виконання завдань та заходів, передбачених Порядком.
3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування та керівникам суб’єктів господарювання організувати роботу із забезпечення функціонування пунктів незламності відповідно до Порядку.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 71


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 грудня 2022 р. № 1401
ПОРЯДОК
організації та функціонування пунктів незламності
1. Цей Порядок визначає вимоги щодо розгортання та діяльності пунктів незламності у разі загрози та/або виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з припиненням (порушенням) роботи систем централізованого водопостачання, водовідведення, електро-, газо- і теплопостачання (в осінньо-зимовий період) та усіх видів електронних комунікаційних послуг (далі - системи життєзабезпечення) в умовах воєнного стану.
2. Термін "пункт незламності" у цьому Порядку означає приміщення будівлі (споруди) або спеціально зведений намет, або транспортний засіб, які передбачені для тимчасового перебування людей та в яких створено і підтримуються умови, мінімально необхідні для збереження життя і здоров’я населення у разі порушення сталої роботи систем життєзабезпечення.
Інші терміни, що використовуються у цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в Кодексі цивільного захисту України.
3. Види пунктів незламності:
1) стаціонарний - розміщений у приміщенні будівлі (споруди);
2) мобільний - розгортається на базі намету або транспортного засобу.
4. Розгортання та функціонування пунктів незламності організовується міністерствами, центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями) та органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою) з урахуванням наявного ресурсу відповідно до Примірної інструкції щодо діяльності пунктів незламності згідно з додатком 1 та Примірного переліку комплектації пунктів незламності згідно з додатком 2.
5. Контроль та координація заходів з розгортання та функціонування пунктів незламності покладається на керівників міністерств, центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій) та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання державної та приватної форми власності.
6. Інформація щодо оснащення, можливостей та характеристик пункту незламності зазначається в паспорті пункту незламності згідно з додатком 3.
7. Стаціонарні пункти незламності розгортаються у приміщеннях об’єктів державної та комунальної власності, а також приватної власності - за ініціативою власника або орендаря такого приміщення.
8. Мобільні пункти незламності розгортаються у визначених міністерствами, центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями) та органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою) місцях.
9. Розгортання та функціонування стаціонарних та мобільних пунктів незламності здійснюється за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, коштів суб’єктів господарювання державної форми власності, а також інших не заборонених законодавством джерел.
10. Кількість пунктів незламності визначається самостійно відповідними центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до потреб населення територій територіальних громад та м. Києва.
Кількість пунктів незламності може визначатися з урахуванням пропозицій та рекомендацій Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідного рівня.
Міністерства, центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) відповідно до компетенції сприяють у вирішенні питань щодо організації та функціонування пунктів незламності, які розгортаються органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою).
11. Місця розташування пунктів незламності розміщуються на офіційних інформаційних ресурсах центральних та місцевих органів виконавчої влади, в тому числі на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://nezlamnist.gov.ua), органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та інших інформаційних ресурсів державної та приватної форми власності (за згодою), а також на дошках оголошень за формою згідно з додатком 4. Пункт незламності повинен мати вивіску за формою згідно з додатком 5.
12. Пункти незламності функціонують у цілодобовому режимі або за графіком, визначеним Комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідного рівня, за винятком пунктів незламності, розгорнутих у приміщеннях суб’єктів господарювання приватної форми власності, графік роботи яких визначається власником або орендарем об’єкта.
13. Робота пунктів незламності відокремлюється від роботи пунктів по допомозі безпритульним.
14. Припинення роботи пунктів незламності здійснюється в разі забезпечення сталої роботи систем життєзабезпечення за рішенням суб’єкта, який організовував розгортання та забезпечує його функціонування, з інформуванням населення про завершення роботи такого пункту.
Додаток 1
до Порядку
ПРИМІРНА ІНСТРУКЦІЯ
щодо діяльності пунктів незламності
1. Розгортання пунктів незламності здійснюється шляхом здійснення таких заходів:
визначення місця розгортання пункту незламності;
облаштування пункту незламності, підключення генератора, систем освітлення, технічних засобів доступу до Інтернету, опалювальних приладів, засобів для приготування гарячих напоїв та їжі, формування резерву питної води (термоси, термопоти);
інформування локальних операторів електронних комунікацій щодо необхідності підтримання роботи мережі широкосмугового доступу (технологія Wi-Fi) для відвідувачів;
облаштування зон особистої гігієни (туалети);
увімкнення вуличних світлових приладів для освітлення майданчика чи території перед пунктами незламності у темну пору доби;
розміщення інформаційних матеріалів про відкриття пунктів незламності, їх адресу, контакти та дані відповідальних осіб на сайтах відповідних суб’єктів, передбачених пунктом 4 Порядку організації та функціонування пунктів незламності, у соціальних мережах та месенджерах, засобах масової інформації, дошках оголошень, місцях скупчення людей (у магазинах, на зупинках тощо);
розміщення табличок-вказівників з напрямком руху до пунктів незламності;
перевірки пунктів незламності на працездатність.
2. Міністерствами, центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями) та органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою) організовується цілодобове чергування за функціонуванням пункту незламності, в яке входить:
обслуговування устаткування (засобів автономної генерації електроенергії, автономного освітлення та опалення, доступу до Інтернету тощо) для забезпечення функціонування та безперервної роботи пункту незламності;
здійснення контролю за дотриманням правил пожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм у пункті незламності;
організація санітарної обробки приміщень, поповнення обсягів питної води та продуктів харчування;
збереження майна та обладнання;
ведення обліку відвідувачів пункту незламності шляхом заповнення журналу в довільній формі;
взаємодія з екстреними службами;
інформування відвідувачів щодо місць розміщення найближчих пунктів незламності, укриттів, а також закладів охорони здоров’я.
3. У пунктах незламності можуть облаштовуватися такі зони:
адміністративна для перебування чергового персоналу;
технічна для розміщення обладнання, запасів матеріально-технічних засобів, продуктів харчування, питної води тощо;
перебування відвідувачів та зарядки мобільних пристроїв;
розміщення маломобільних громадян та осіб із спеціальними потребами та роботи представників соціальних служб;
матері та дитини;
приготування та споживання їжі (за можливості).
4. Функціонування пунктів незламності здійснюється відповідно до вимог пожежної безпеки, санітарно-епідеміологічних норм та вимог безпечного користування енергогенеруючими приладами.
5. Пункти незламності забезпечуються запасами пально-мастильних матеріалів, інших матеріально-технічних засобів, питної води для забезпечення автономного функціонування не менше трьох діб.
6. За рішенням відповідних суб’єктів, передбачених пунктом 4 Порядку організації та функціонування пунктів незламності, до чергування (роботи) на пунктах незламності можуть залучатися медичні працівники, психологи, соціальні працівники, громадські організації та волонтери.
7. Охорона та забезпечення громадської безпеки в місцях функціонування пунктів незламності здійснюється силами Національної поліції, добровольчих формувань територіальних громад (у разі їх утворення), служб охорони тощо.
8. Паління, вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин, а також перебування осіб у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння в пунктах незламності забороняється.
Додаток 2
до Порядку
ПРИМІРНИЙ ПЕРЕЛІК
комплектації пунктів незламності
1. Засоби автономної генерації електроенергії:
1) генератори з комплектами кабелів відповідної потужності для функціонування пункту незламності;
2) мережеві подовжувачі у кількості, достатній для одночасної зарядки не менше 50 мобільних пристроїв;
3) запаси пально-мастильних матеріалів.
2. Засоби освітлення:
1) вуличні світлові прилади для освітлення майданчика чи території перед пунктом незламності;
2) комплекти освітлення приміщень пункту незламності у кількості, достатній для його належної роботи.
3. Засоби автономного опалення (твердопаливні котли (печі, булер’яни), теплові пушки, конвектори, обігрівачі тощо).
4. Технічні засоби доступу до Інтернету за допомогою підключення до місцевих операторів електронних комунікацій через термінали супутникового зв’язку Starlink (іншого виду супутникового зв’язку) або інші засоби зв’язку.
5. Аптечки в кількості, достатній для надання домедичної допомоги.
6. Інформаційні та роздаткові матеріали:
1) інструкції для населення щодо порядку дій у разі повітряної тривоги та порушення роботи систем життєзабезпечення з урахуванням всіх можливих ризиків;
2) покажчики з адресами розміщення найближчих укриттів, мережевих магазинів, автозаправних станцій, банківських установ, закладів громадського харчування, які працюють на альтернативному живленні тощо.
7. Засоби зв’язку (стаціонарна або мобільна рація, фіксований зв’язок) для виклику екстрених служб.
8. Засоби пожежогасіння відповідно до вимог пожежної безпеки.
9. Засоби для санітарної обробки приміщень пункту незламності.
10. Інша матеріально-ресурсна база:
меблі (стільці, лавки, столи) у кількості, достатній для забезпечення проектної кількості відвідувачів, куточок матері та дитини (пеленальний стіл, дитячі іграшки, книжки, розмальовки, олівці тощо);
запаси питної та технічної води, засоби для приготування гарячих напоїв (принаймні три термоси на 10 літрів з функцією нагрівання води, чайники, термоси іншої ємності, термопоти тощо) відповідно до проектної кількості відвідувачів;
продукти харчування та комплекти одноразового посуду (за можливості з урахуванням взаємодії з волонтерськими організаціями) відповідно до проектної кількості відвідувачів пункту;
засоби особистої гігієни (серветки сухі/вологі, туалетний папір, засоби жіночої гігієни, підгузки, пелюшки та інше);
стаціонарні туалети (за наявності) або автономні біотуалети.
Додаток 3
до Порядку
ПРИМІРНИЙ
паспорт пункту незламності
QR-код (посилання на локацію)
Адреса
Телефон
Вид (стаціонарний, мобільний)
Площа
Проектна кількість відвідувачів
Запас питної води
Засоби автономної генерації електроенергії та їх потужність
Засоби автономного опалення та їх потужність
Обладнання для доступу до Інтернету
Кількість розеток для зарядки мобільних телефонів та іншого обладнання
Засоби зв’язку
Засоби пожежогасіння
Пункт охорони
Засоби надання домедичної допомоги
Кількість туалетів та їх вид (стаціонарний, мобільний)
Пункт незламності утворено
Відповідальна особа пункту незламності
Додаток 4
до Порядку
ПРИМІРНА ФОРМА
інформації про розташування найближчого пункту незламності
Додаток 5
до Порядку
ПРИМІРНА ФОРМА
вивіски пункту незламності
__________
* Вивіска формату А-1