• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок прийняття Службою безпеки України рішень про заборону вїзду в Україну іноземцям та особам без громадянства

Служба безпеки України  | Наказ, Форма типового документа, Постанова, Інструкція від 29.01.2021 № 31
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Постанова, Інструкція
  • Дата: 29.01.2021
  • Номер: 31
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Постанова, Інструкція
  • Дата: 29.01.2021
  • Номер: 31
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Центральне управління
НАКАЗ
29.01.2021 № 31
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 березня 2021 р.
за № 399/36021
Про затвердження Інструкції про порядок прийняття Службою безпеки України рішень про заборону в’їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки № 147 від 15.06.2022 )
Відповідно до Закону України "Про Службу безпеки України", статті 13 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", пункту 5 Порядку надання Державній прикордонній службі та виконання нею доручень уповноважених державних органів щодо осіб, які перетинають державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2013 року № 280, НАКАЗУЮ:
1. ЗатвердитиІнструкцію про порядок прийняття Службою безпеки України рішень про заборону в’їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Служби безпеки України від 01 червня 2009 року № 344 "Про затвердження Інструкції про порядок прийняття Службою безпеки України рішень про заборону в’їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2009 року за № 785/16801 (зі змінами).
3. Начальникам Управління правового забезпечення та Департаменту контррозвідки Служби безпеки України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Голова Служби

І. Баканов

ПОГОДЖЕНО:

Міністр закордонних справ України

Міністр внутрішніх справ України

Голова Державної прикордонної служби України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Заступник Міністра цифрової трансформації України



Д. Кулеба

А. Аваков

С. Дейнеко


Л. Денісова

О. Борняков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального управління
Служби безпеки України
29 січня 2021 року № 31
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 березня 2021 р.
за № 399/36021
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок прийняття Службою безпеки України рішень про заборону в’їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства
1. Ця Інструкція визначає порядок прийняття Службою безпеки України (далі - СБУ) рішень про заборону в’їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства (далі - іноземець).
2. Рішення про заборону в’їзду в Україну іноземцю (далі - рішення про заборону в’їзду) приймається в інтересах забезпечення національної безпеки України або охорони громадського порядку, або боротьби з організованою злочинністю.
У порядку, передбаченому цією Інструкцією, рішення про заборону в’їзду приймається також:
за інформацією, отриманою від органу безпеки іноземної держави, з урахуванням відповідних міжнародних договорів, ратифікованих Верховною Радою України;
за поданням Міністерства закордонних справ України (далі - МЗС) відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН, в яких передбачено застосування персональних санкцій.
Не приймається рішення про заборону в’їзду стосовно іноземця, що має статус біженця в Україні, або особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту.
3. У разі наявності підстав для прийняття рішення про заборону в’їзду функціональним підрозділом Центрального управління СБУ (далі - ЦУ СБУ), регіональним органом СБУ (далі - уповноважений підрозділ СБУ) готується довідка.
У довідці зазначаються:
дані про іноземця, якому передбачається заборонити в’їзд в Україну: прізвище, ім’я (імена) та по батькові (за наявності) іноземця в називному відмінку (для громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь - російською мовою з дублюванням латиницею, для громадян інших країн та осіб без громадянства - латиницею), число, місяць, рік народження, стать, громадянство (підданство) або країна постійного проживання, а також за наявності - дані національного паспорта або іншого документа, який посвідчує особу іноземця (вид, серія, номер, орган, який видав, дата видачі), місце народження, місце роботи, посада, місце проживання, контактний номер телефону;
відомості, що обґрунтовують необхідність прийняття рішення про заборону в’їзду, зокрема:
обставини, що є підставою для прийняття рішення про заборону в’їзду;
результати перевірки іноземця за інформаційними системами й оперативними обліками СБУ, МВС та банками даних Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерпол;
наявність родинних зв’язків в Україні (дружини або чоловіка, дітей, батьків, осіб, які перебувають під її опікою чи піклуванням);
наявність майнових зобов’язань перед юридичними та фізичними особами в Україні;
строк заборони в’їзду в Україну іноземцю (три роки).
Під час дії в Україні або окремих її місцевостях воєнного стану у довідці не зазначаються відомості, визначені абзацами шостим - восьмим цього пункту, окрім відомостей про результати перевірки іноземця за інформаційними системами й оперативними обліками СБУ.
( Пункт 3 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки № 147 від 15.06.2022 )
4. Довідка, підготовлена регіональним органом СБУ, разом з матеріалами, що підтверджують обставини і характер вчинення іноземцем діяння, яке суперечить інтересам забезпечення національної безпеки України (далі - матеріали), направляються на погодження до функціонального підрозділу ЦУ СБУ за лінією роботи.
Начальник функціонального підрозділу ЦУ СБУ за лінією роботи зобов’язаний не пізніше десяти робочих днів з дня надходження довідки та матеріалів погодити довідку та повернути її разом з матеріалами до регіонального органу СБУ.
Якщо інформація, викладена у довідці або в матеріалах, є необґрунтованою та/або її недостатньо для прийняття рішення про заборону в’їзду, начальник функціонального підрозділу ЦУ СБУ за лінією роботи повертає матеріали та довідку без погодження з відповідним письмовим обґрунтуванням і пропозиціями щодо усунення недоліків.
Вимога щодо строку погодження довідки не поширюється на випадки, передбачені пунктом 8 цієї Інструкції.
5. На підставі відомостей, викладених у довідці, в уповноваженому підрозділі СБУ готується постанова про заборону в’їзду в Україну (додаток 1).
У постанові про заборону в’їзду в Україну не допускається викладення інформації з обмеженим доступом.
6. Постанова про заборону в’їзду в Україну складається у двох примірниках, які підписуються оперативним співробітником уповноваженого підрозділу СБУ та погоджуються:
у ЦУ СБУ - начальником функціонального підрозділу або його заступником;
у регіональному органі СБУ - начальником цього органу або його заступником.
Примірники постанови про заборону в’їзду в Україну затверджуються Головою СБУ, його першим заступником чи заступником відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
Строк заборони в’їзду в Україну іноземцю обчислюється з дати затвердження постанови про заборону в’їзду в Україну.
7. Уповноважений підрозділ СБУ готує доручення Держприкордонслужбі щодо заборони в’їзду в Україну іноземцю (далі - доручення), форму якого наведено у додатку до Порядку надання Державній прикордонній службі та виконання нею доручень уповноважених державних органів щодо осіб, які перетинають державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2013 року № 280 (далі - Порядок).
Доручення, підписане посадовими особами, визначеними в абзаці третьому пункту 6 Порядку , направляється до Департаменту контррозвідки СБУ (далі - ДКР), який протягом двох робочих днів забезпечує його направлення органу Держприкордонслужби, визначеному Адміністрацією Держприкордонслужби (далі - орган Держприкордонслужби).
Уповноважений підрозділ СБУ надсилає доручення до органу Держприкордонслужби з одночасним інформуванням про це ДКР за наявності відомостей про в’їзд іноземця в Україну протягом:
двох днів з моменту затвердження постанови про заборону в’їзду в Україну - у ЦУ СБУ;
семи днів з моменту затвердження постанови про заборону в’їзду в Україну - у регіональному органі СБУ.
В інформуванні обов’язково зазначаються обставини, що слугували підставою для виконання доручення.
8. Перед наданням Держприкордонслужбі доручень щодо заборони в’їзду в Україну іноземцям, визначеним в абзаці першому пункту 10 Порядку , таке рішення погоджується з МЗС.
Для цього уповноважений підрозділ СБУ направляє до ДКР довідку, у якій викладаються відомості, передбачені пунктом 3 цієї Інструкції, матеріали, а також проект відповідного листа СБУ на адресу МЗС (далі - матеріали щодо погодження).
ДКР доповідає матеріали щодо погодження Голові СБУ, його першому заступнику чи заступнику відповідно до розподілу функціональних обов’язків, після чого забезпечує їх направлення до МЗС.
Строк погодження матеріалів - п’ять робочих днів.
Після повернення з МЗС матеріалів щодо погодження ДКР надсилає їх до уповноваженого підрозділу СБУ.
9. ДКР інформує МЗС про прийняття рішення про заборону в’їзду в Україну іноземцям, які є засновниками, власниками або керівниками юридичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності в Україні, представникам іноземних релігійних або громадських організацій.
10. Перший примірник затвердженої постанови про заборону в’їзду в Україну, довідка та другий примірник доручення зберігаються в уповноваженому підрозділі СБУ, який виніс постанову про заборону в’їзду в Україну.
Перший примірник доручення та другий примірник постанови про заборону в’їзду в Україну, завірений гербовою печаткою, направляються ДКР.
11. Уповноважений підрозділ СБУ інформує ДКР про надходження інформації про:
припинення існування обставин, на підставі яких іноземцю було заборонено в’їзд в Україну;
винесення судом рішення, яке набрало законної сили, про скасування рішення про заборону в’їзду.
У таких випадках уповноважений підрозділ СБУ, який приймав рішення про заборону в’їзду, готує з урахуванням вимог пунктів 3-7, 9 цієї Інструкції повідомлення Держприкордонслужбі та постанову про скасування рішення про заборону в’їзду в Україну (додаток 2). Зазначені матеріали направляються в ДКР, який протягом двох робочих днів забезпечує їх направлення до Держприкордонслужби.
12. У разі невиконання рішення про заборону в’їзду іноземцю забороняється подальший в’їзд в Україну на десять років, що додається до частини строку заборони в’їзду в Україну, який не сплив до моменту прийняття повторного рішення про заборону в’їзду.
Питання необхідності продовження строку заборони в’їзду в Україну іноземцю розглядається уповноваженим підрозділом СБУ за один місяць до закінчення встановленого строку заборони.
Рішення про продовження строку заборони в’їзду в Україну іноземцю готуються в порядку, визначеному пунктами 3-7 цієї Інструкції.
13. Матеріали, пов’язані із забороною в’їзду в Україну іноземцю, зберігаються в уповноваженому підрозділі СБУ, який виніс постанову про заборону в’їзду в Україну, протягом року після закінчення строку заборони їй в’їзду в Україну.

Начальник Департаменту
контррозвідки


О. Руснак
Додаток 1
до Інструкції про порядок прийняття
Службою безпеки України рішень
про заборону в’їзду в Україну
іноземцям та особам без громадянства
(пункт 5)
ПОСТАНОВА
про заборону в’їзду в Україну
Додаток 2
до Інструкції про порядок прийняття
Службою безпеки України рішень
про заборону в’їзду в Україну
іноземцям та особам без громадянства
(пункт 11)
ПОСТАНОВА
про скасування рішення про заборону в’їзду в Україну