• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про впровадження в Міністерстві внутрішніх справ України, Головному сервісному центрі МВС, закладах, установах і на підприємствах, що належать до сфери управління МВС, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або повязаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Положення від 09.12.2021 № 921
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 09.12.2021
  • Номер: 921
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 09.12.2021
  • Номер: 921
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.12.2021 № 921
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2021 р.
за № 1675/37297
Про затвердження Положення про впровадження в Міністерстві внутрішніх справ України, Головному сервісному центрі МВС, закладах, установах і на підприємствах, що належать до сфери управління МВС, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 53-1 Закону України "Про запобігання корупції", пункту 9 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, з метою впровадження механізмів заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про впровадження в Міністерстві внутрішніх справ України, Головному сервісному центрі МВС, закладах, установах і на підприємствах, що належать до сфери управління МВС, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції", що додається.
2. Управлінню запобігання корупції (Фодчук А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Департаменту комунікації (Шевченко А.) забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті МВС.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

Д. Монастирський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
09 грудня 2021 року № 921
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2021 р.
за № 1675/37297
ПОЛОЖЕННЯ
про впровадження в Міністерстві внутрішніх справ України, Головному сервісному центрі МВС, закладах, установах і на підприємствах, що належать до сфери управління МВС, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок упровадження в Міністерстві внутрішніх справ України, Головному сервісному центрі МВС, а також закладах, установах і на підприємствах, що належать до сфери управління МВС (далі - установи МВС), механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон).
2. МВС, Головний сервісний центр МВС, установи МВС заохочують викривачів та сприяють їм у повідомленні про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону.
3. Це Положення поширюється на персонал апарату МВС, Головного сервісного центру МВС, установ МВС (далі - працівники).
4. Метою заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону в МВС, Головному сервісному центрі МВС, установах МВС (далі - повідомлення) є сприяння працівникам у виявленні та повідомленні про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, учинених іншими працівниками, що має забезпечити формування поваги до викривачів як складової корпоративної культури МВС, Головного сервісного центру МВС, установ МВС.
5. МВС, Головний сервісний центр МВС, установи МВС забезпечують викривачам умови для здійснення повідомлення шляхом упровадження механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення відповідно до Закону.
II. Форми заохочення та формування культури повідомлення
1. Механізми заохочення повідомлення реалізуються в таких формах:
1) надання методичної та консультаційної допомоги в здійсненні повідомлення;
2) упровадження заохочення працівників, які є викривачами.
2. Механізми формування культури повідомлення реалізуються в таких формах:
1) проведення внутрішніх навчань із питань формування культури повідомлення;
2) здійснення систематичних просвітницьких заходів.
III. Забезпечення функціонування механізму заохочення викривачів та формування культури повідомлення
1. МВС, Головний сервісний центр МВС, установи МВС організовують заходи заохочення викривачів та формування культури повідомлення шляхом:
1) послідовної та систематичної роботи із запобігання корупції;
2) забезпечення неприпустимості корупційних практик;
3) об’єктивного та неупередженого реагування на повідомлення відповідно до Закону;
4) забезпечення конфіденційності при взаємодії з викривачами;
5) негайного реагування на негативні заходи впливу або загрозу їх застосування щодо викривачів.
2. Організаційне забезпечення функціонування механізму заохочення викривачів та формування культури повідомлення здійснює уповноважений структурний підрозділ (уповноважена особа) з питань запобігання та виявлення корупції МВС, Головного сервісного центру МВС, установ МВС (далі - уповноважений підрозділ (особа)).
3. Уповноважений підрозділ (особа) здійснює заходи заохочення викривачів та формування культури повідомлення в МВС, Головному сервісному центрі МВС, установах МВС шляхом:
1) ефективної організації роботи внутрішніх каналів повідомлення;
2) якісного та своєчасного розгляду повідомлень, що надійшли внутрішніми каналами та регулярними каналами, у частині корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону працівниками;
3) постійної взаємодії з викривачем та інформування його про стан та результати розгляду повідомлення;
4) надання методичної допомоги, консультацій, проведення внутрішніх навчань щодо здійснення повідомлень та захисту викривачів;
5) розміщення на офіційному вебсайті, інформаційних стендах, у буклетах, пам’ятках МВС, Головного сервісного центру МВС, установ МВС інформації про внутрішні та регулярні канали для повідомлень.
4. Стимулювання працівників, які є викривачами, може здійснюватися за видами заохочень, установлених Законом України "Про державну службу", Кодексом законів про працю України, Дисциплінарним статутом Національної поліції України в частині заохочення поліцейських, відряджених для заміщення посад в апараті МВС, іншими актами законодавства, за дотримання таких умов:
1) повідомлення здійснено працівником добровільно, без впливу зовнішніх факторів;
2) заохочення не призведе до розкриття особи викривача. Таке заохочення може здійснюватися шляхом застосування заходів, передбачених нормами законодавства, без розкриття у внутрішньому документі (наказі) застосування заходу заохочення з підстав його діяльності як викривача, за винятком випадків, коли викривач надав письмову згоду на розкриття інформації про його особу.
5. Уповноважений підрозділ (особа) вживає заходів щодо захисту працівників, які є викривачами.
6. Уповноважений підрозділ (особа) не менше ніж один раз на рік проводить для працівників навчальні заходи щодо формування культури повідомлення та поваги до викривачів.
IV. Проведення аналізу функціонування механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення
1. МВС, Головний сервісний центр МВС, установи МВС щороку проводять аналіз стану заохочення викривачів та культури повідомлення, що забезпечується уповноваженим підрозділом (особою).
Про результати аналізу уповноважений підрозділ (особа) інформує Міністра, керівника Головного сервісного центру МВС, установи МВС до 31 січня року, наступного за звітним.
2. При проведенні аналізу застосовуються такі індикатори:
1) кількість просвітницьких заходів, спрямованих на формування поваги до викривачів, проведених в МВС, Головному сервісному центрі МВС, установах МВС;
2) кількість працівників МВС, Головного сервісного центру МВС, установ МВС, що пройшли навчання, проведені уповноваженим підрозділом (особою);
3) кількість поширених методичних та просвітницьких матеріалів, підготовлених уповноваженим підрозділом (особою);
4) кількість звернень щодо порушення прав викривачів у зв’язку із здійсненням повідомлення;
5) кількість повідомлень від викривачів;
6) кількість та види застосованих заохочень.

Начальник Управління
запобігання корупції
Міністерства внутрішніх
справ України




А. Фодчук