• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій, спрямованих на продовження строку експлуатації вантажних вагонів (крім вантажних вагонів підприємств технологічного залізничного транспорту, що призначені для переміщення вантажів у виробничих цілях в межах території таких підприємств), установленого виробником, строків продовження експлуатації таких вагонів

Міністерство інфраструктури України | Наказ, Форма типового документа, Рішення, Порядок від 30.11.2021 № 647
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Рішення, Порядок
  • Дата: 30.11.2021
  • Номер: 647
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Рішення, Порядок
  • Дата: 30.11.2021
  • Номер: 647
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.11.2021 № 647
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2021 р.
за № 1677/37299
Про затвердження Порядку проведення комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій, спрямованих на продовження строку експлуатації вантажних вагонів (крім вантажних вагонів підприємств технологічного залізничного транспорту, що призначені для переміщення вантажів у виробничих цілях в межах території таких підприємств), установленого виробником, строків продовження експлуатації таких вагонів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури № 267 від 29.04.2022 )
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 року № 841 "Деякі питання визначення умов і порядку організації діяльності залізничного транспорту загального користування" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій, спрямованих на продовження строку експлуатації вантажних вагонів (крім вантажних вагонів підприємств технологічного залізничного транспорту, що призначені для переміщення вантажів у виробничих цілях в межах території таких підприємств), установленого виробником, що додається.
2. Затвердити Строки продовження експлуатації вантажних вагонів (крім вантажних вагонів підприємств технологічного залізничного транспорту, що призначені для переміщення вантажів у виробничих цілях в межах території таких підприємств), що додаються.
3. Департаменту дорожніх перевезень та безпеки на транспорті (О. Задорожний) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Сектору зовнішніх комунікацій забезпечити розміщення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства інфраструктури України.
5. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2022 року, але не раніше ніж через один місяць з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Найєма М.

Міністр

О. Кубраков

ПОГОДЖЕНО:

Т.в.о. Голови Державної служби України
з безпеки на транспорті

Перший віце-прем’єр-міністр України -
Міністр економіки України

Голова Антимонопольного комітету України

Член правління Акціонерного товариства
"Українська залізниця"

Голова Державної регуляторної служби України

Заступник Міністра з питань стратегічних галузей
промисловості України з питань
європейської інтеграції

Заcтупник Голови Спільного представницького
органу об’єднань профспілок




М. Лагунін


Ю. Свириденко

О. Піщанська


О. Перцовський

О. Кучер



Ю. Петровський


А. Широков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
30 листопада 2021 року № 647
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2021 р.
за № 1677/37299
ПОРЯДОК
проведення комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій, спрямованих на продовження строку експлуатації вантажних вагонів (крім вантажних вагонів підприємств технологічного залізничного транспорту, що призначені для переміщення вантажів у виробничих цілях в межах території таких підприємств), установленого виробником
І. Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює механізм проведення комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій, спрямованих на продовження строку експлуатації вантажних вагонів (крім вантажних вагонів підприємств технологічного залізничного транспорту, що призначені для переміщення вантажів у виробничих цілях в межах території таких підприємств), установленого виробником.
2. Цей Порядок є обов’язковим при проведенні комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій, спрямованих на продовження строку експлуатації вантажних вагонів, у тому числі вагонів загального користування, установленого виробником.
3. Порядок не розповсюджується на вантажні вагони підприємств технологічного залізничного транспорту, що призначені для переміщення вантажів у виробничих цілях в межах території таких підприємств.
4. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
граничний строк експлуатації вантажного вагона - строк, який складається із строку експлуатації вантажного вагона та строку продовження експлуатації вантажного вагона, після перебігу якого його експлуатація у навантаженому стані припиняється;
продовження строку експлуатації вантажного вагона - здійснення комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій з вантажним вагоном, строк експлуатації якого, установлений виробником, закінчився або закінчується протягом останнього міжремонтного періоду;
ремонтне підприємство (вагоноремонтне, вагонобудівне підприємство) - підприємство залізничного транспорту, якому в установленому порядку присвоєно умовний номер (клеймо), та яке здійснює ремонт вантажних вагонів на території України;
спеціалізована організація - організація, якій Комісією вагонного господарства Ради щодо залізничного транспорту держав-учасниць Співдружності надано право на виконання робіт із технічного діагностування для продовження строку експлуатації вантажних вагонів;
строк експлуатації вантажного вагона - період часу експлуатації (строк служби) вантажного вагона, який установлений виробником та зазначений у технічних умовах на виготовлення вантажного вагона;
строк продовження експлуатації вантажного вагона - визначений Мінінфраструктури для кожного календарного року період часу експлуатації на залізничному транспорті загального користування вантажного вагона;
термін продовження строку експлуатації вантажного вагона - календарна дата, до якої може бути продовжено експлуатацію вантажного вагона в межах строку продовження експлуатації вантажного вагона;
технічне рішення - документ, виданий спеціалізованою організацією за результатами проведення комплексу діагностичних операцій вантажного вагона, форма якого наведена у додатку до цього Порядку.
5. Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про залізничний транспорт", "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування", Правилах експлуатації власних вантажних вагонів, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 29 січня 2015 року № 17, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 168/26613, Правилах технічної експлуатації залізниць України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 20 грудня 1996 року № 411, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 лютого 1997 року за № 50/1854, Правилах перевезення наливних вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 18 квітня 2003 року № 299, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 07 липня 2003 року за № 558/7879.
6. Основним критерієм можливості продовження строку експлуатації вантажного вагона є наявність у нього залишкового ресурсу (або можливості його відновлення), що оцінюється шляхом проведення спеціалізованою організацією комплексу діагностичних операцій.
7. Спеціалізовані організації забезпечують об’єктивність, достовірність, повноту проведення комплексу діагностичних операцій вантажного вагона, пред’явленого для продовження строку експлуатації, правильність вибору виду призначеного ремонту і обґрунтованість встановлення терміну продовження строку експлуатації вантажного вагона.
8. Термін продовження строку експлуатації вантажного вагона визначається як кінцева календарна дата проміжку часу від дати продовження строку експлуатації вантажного вагона, що дорівнює сумарній тривалості майбутнього міжремонтного періоду вантажного вагона та орієнтованого часу простою вантажного вагона в ремонті (включаючи очікування ремонту) тривалістю до 180 діб.
9. Термін продовження строку експлуатації не може встановлюватись за межами граничного строку експлуатації вантажного вагона.
10. За результатами проведеного комплексу діагностичних операцій вантажного вагона спеціалізована організація видає технічне рішення.
11. Технічне рішення підписується фахівцями спеціалізованої організації, які безпосередньо здійснювали комплекс діагностичних операцій вантажного вагона, та затверджується керівником спеціалізованої організації.
12. Ремонтні підприємства виконують ремонті роботи вантажних вагонів на підставі технічного рішення, забезпечують повноту та якість виконання ремонту, усунення виявлених при діагностуванні несправностей, достовірність і своєчасність інформації, переданої відповідно до розділу III цього Порядку.
13. Вантажні вагони після капітального ремонту мають бути прийняті уповноваженими працівниками акціонерного товариства "Українська залізниця" (далі - АТ "Укрзалізниця") на ремонтному підприємстві.
14. Допуск до експлуатації вантажного вагона у навантаженому стані на залізничному транспорті загального користування, у якого закінчився строк експлуатації, здійснюється після прийняття його з ремонту (з продовженням строку експлуатації) на ремонтному підприємстві та введення відповідної інформації в автоматизований банк даних парку вантажних вагонів (далі - АБД ПВ).
15. Після перебігу граничного строку експлуатації вантажного вагона його експлуатація у навантаженому стані припиняється.
II. Порядок продовження строку експлуатації вантажних вагонів
1. Власники вантажних вагонів, крім вагонів інвентарного парку, надсилають до АТ "Укрзалізниця" повідомлення (заявку) про початок проведення робіт стосовно продовження строку експлуатації вантажних вагонів (далі - Повідомлення).
2. Комплексні діагностичні операції проводяться фахівцями спеціалізованої організації, яку власник вантажного вагона зазначив у Повідомленні, на залізничних коліях АТ "Укрзалізниця", які призначені для технічного обслуговування або ремонту вантажних вагонів.
3. Комплексні діагностичні операції можуть проводитись на під’їзних залізничних коліях за погодженням з власником таких колій.
4. За результатами комплексу діагностичних операцій спеціалізована організація видає технічне рішення про продовження строку експлуатації вантажного вагона або про виключення його з АБД ПВ за технічним станом. Технічне рішення видається у 4-х примірниках із зазначенням необхідного планового виду ремонту (капітального або капітального за технічними умовами) для вантажних вагонів, яким продовжується строк експлуатації на залізничному транспорті загального користування.
5. Технічне рішення протягом трьох робочих днів після видання погоджується з АТ "Укрзалізниця".
6. Один екземпляр технічного рішення залишається на зберіганні у спеціалізованій організації, другий залишається в АТ "Укрзалізниця", а два інших передаються власнику вантажних вагонів: третій - для зберігання, а четвертий - для передачі ремонтному підприємству.
7. Ремонтне підприємство надсилає до АТ "Укрзалізниця" інформацію про продовження строку експлуатації вантажного вагона у складі повідомлення про приймання вантажного вагона з ремонту.
8. Всі документи, на підставі яких вантажному вагону продовжується строк експлуатації (оригінал технічного рішення, повідомлення про випуск вантажного вагона з ремонту, квитанція про прийняття АТ "Укрзалізниця" електронного повідомлення про приймання вантажного вагона з ремонту), зберігаються на ремонтному підприємстві до настання терміну продовження строку експлуатації вантажного вагона.
9. Ремонтне підприємство складає новий технічний паспорт вантажного вагона і передає його власнику вантажного вагона.
10. Оригінал технічного паспорта вантажного вагона зберігається у власника вантажного вагона.
11. Для внесення змін до АБД ПВ власник вантажного вагона надає до АТ "Укрзалізниця" документи, що підтверджують виконання робіт з продовження строку експлуатації вантажного вагона.
III. Порядок передачі інформації до АТ "Укрзалізниця" про продовження строку експлуатації вантажних вагонів
Інформація про продовження строку експлуатації вантажних вагонів передається у складі повідомлення про приймання вантажного вагона з ремонту.
У полі "модернізації", повідомлення про приймання вантажного вагона з ремонту, зазначається код за структурою з чотирьох знаків:
перший знак - цифра "8", яка вказує, що вантажному вагону продовжено строк експлуатації;
другий знак - цифра "0", якщо вантажному вагону проведено капітальний ремонт з продовженням строку експлуатації за технічними умовами, цифра "1", якщо вантажному вагону проведений капітальний ремонт;
третій і четвертий знаки - зазначаються цифри (01, 02, 03 або 04), що відповідають періоду часу (в роках), який на момент випуску з ремонту залишається до терміну продовження строку експлуатації.

Директор Департаменту
дорожніх перевезень
та безпеки на транспорті



О. Задорожний
Додаток
до Порядку проведення комплексу
діагностичних, ремонтних
та реєстраційних операцій, спрямованих
на продовження строку експлуатації
вантажних вагонів (крім вантажних
вагонів підприємств технологічного
залізничного транспорту, що призначені
для переміщення вантажів у виробничих
цілях в межах території таких
підприємств), установленого виробником
(пункт 4 розділу I)
ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ
про продовження строку експлуатації вантажних вагонів
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
30 листопада 2021 року № 647
СТРОКИ
продовження експлуатації вантажних вагонів (крім вантажних вагонів підприємств технологічного залізничного транспорту, що призначені для переміщення вантажів у виробничих цілях в межах території таких підприємств)
( Строки із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури № 267 від 29.04.2022 )