• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про реалізацію в м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 20.01.2021 № 39
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 20.01.2021
  • Номер: 39
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 20.01.2021
  • Номер: 39
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 січня 2021 р. № 39
Київ
Про реалізацію в м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства цифрової трансформації, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Державного центру зайнятості щодо проведення у 2021 році в м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій (далі — експеримент).
2. Затвердити Порядок проведення в м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій, що додається.
3. Фінансування експерименту здійснити за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
4. Міністерству цифрової трансформації, Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за участю Державного центру зайнятості протягом двох місяців після завершення експерименту підготувати спільний звіт про результати його проведення та оприлюднити звіт на своїх офіційних веб-сайтах.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 січня 2021 р. № 39
ПОРЯДОК
проведення в м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає механізм організації та проведення в
м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій (далі — експеримент).
2. Організація експерименту здійснюється Мінцифри, Мінекономіки, Державним центром зайнятості.
3. Уповноваженим органом з проведення експерименту від Державного центру зайнятості є Київський міський центр зайнятості.
4. Учасниками експерименту є роботодавці сфери інформаційних технологій (далі — роботодавці), суб’єкти освітньої діяльності, що надають послуги в системі неформальної освіти (далі — суб’єкти освітньої діяльності), та зареєстровані безробітні, які мають право на отримання соціальних послуг з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації (далі — професійне навчання) відповідно до Законів України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Про зайнятість населення" (далі — безробітні).
5. Перелік освітніх програм, за якими проводиться експеримент, формується Мінцифри на основі звернень роботодавців та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінцифри та Київського міського центру зайнятості.
6. Фінансування професійного навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в межах затверджених кошторисних призначень на такі цілі у 2021 році.
Організація відбору суб’єктів освітньої діяльності
7. Відбір суб’єктів освітньої діяльності для організації професійного навчання безробітних для потреб роботодавців на період проведення експерименту (далі — відбір) здійснюється Мінцифри.
Початком відбору вважається дата оприлюднення оголошення про початок проведення експерименту на офіційних веб-сайтах Мінцифри та Державного центру зайнятості.
Критерії відбору оприлюднюються на офіційних веб-сайтах Мінцифри та Київського міського центру зайнятості.
8. Тривалість подання документів суб’єктами освітньої діяльності для участі у відборі не може перевищувати 10 робочих днів.
9. Мінцифри розміщує на своєму офіційному веб-сайті:
перелік необхідних документів для участі у відборі;
контактну інформацію для подачі суб’єктами освітньої діяльності документів (поштову адресу, найменування структурного підрозділу або прізвище, ім’я, по батькові посадової особи, відповідальної за прийом пропозицій, контактний телефон, години прийому).
10. Суб’єкт освітньої діяльності повинен відповідати таким критеріям відбору:
місце розташування суб’єкта освітньої діяльності — в межах м. Києва;
вид економічної діяльності — у сфері професійної (професійно-технічної) освіти/навчання або у сфері консультування з питань інформатизації чи компјютерного програмування;
досвід суб’єкта освітньої діяльності у наданні освітніх послуг за освітніми програмами, визначеними для експерименту, становить не менше ніж п’ять років;
вартість освітніх послуг суб’єкта освітньої діяльності на одного безробітного за заявленою освітньою програмою не перевищує 30 тис. гривень;
наявність матеріально-технічного, навчально-методичного та кадрового забезпечення суб’єкта освітньої діяльності, необхідного для повного виконання робочих навчальних планів та освітніх програм.
11. Для участі у відборі суб’єкт освітньої діяльності подає такі документи:
інформацію про суб’єкта освітньої діяльності та наявність у нього досвіду в наданні освітніх послуг за освітніми програмами, визначеними для експерименту, кількість випускників, які отримали освітні послуги за заявленою освітньою програмою, відсоток випускників, які працевлаштувалися у сфері інформаційних технологій за останні два роки;
робочі навчальні плани та освітні програми, за якими планується здійснювати професійне навчання безробітних;
кошторис витрат на професійне навчання одного безробітного за весь період навчання за освітньою програмою;
інформацію про матеріально-технічне, навчально-методичне та кадрове забезпечення суб’єкта освітньої діяльності, складену в довільній формі;
інформацію про доступність будівель, споруд і приміщень суб’єкта освітньої діяльності для осіб з особливими освітніми потребами, складену в довільній формі.
12. Відбір проводить комісія, до складу якої входять посадові особи Мінцифри, представники роботодавців сфери інформаційних технологій, представник громадської організації, що представляє інтереси працівників сфери інформаційних технологій, у загальній кількості до п’яти осіб.
Строк роботи комісії не може перевищувати 30 робочих днів.
Персональний склад комісії затверджується наказом Мінцифри. Комісія обирає голову та його заступника.
Організаційною формою роботи комісії є засідання.
Засідання комісії вважається правоможним, якщо у ньому беруть участь не менше ніж дві третини її членів.
Рішення комісії про відбір суб’єктів освітньої діяльності ухвалюється більшістю голосів членів комісії та оформлюється протоколом, який підписують усі члени комісії, що брали участь у засіданні.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії, а за відсутності голови — його заступника.
Основними завданнями комісії є:
перевірка комплектності та правильності інформації, зазначеної у документах, що подані для участі в експерименті, та реєстрація таких документів в установленому порядку;
розгляд поданих документів з метою визначення їх відповідності критеріям відбору;
формування за результатами відбору переліку суб’єктів освітньої діяльності для участі в експерименті.
13. Комісія протягом 10 робочих днів з дня отримання від суб’єкта освітньої діяльності документів перевіряє їх комплектність і правильність зазначеної у документах інформації, відповідність суб’єкта освітньої діяльності критеріям відбору та за наявності аргументованих зауважень письмово повідомляє про них суб’єкту освітньої діяльності.
Суб’єкти освітньої діяльності — учасники відбору мають право замінити, відкликати подані документи або внести до них зміни протягом 10 робочих днів з дня отримання письмових зауважень комісії.
У разі коли суб’єкт освітньої діяльності не подав в установлений строк необхідні документи з урахуванням аргументованих зауважень комісії, він до участі у відборі не допускається.
Робота комісії вважається завершеною з дня ухвалення комісією рішення про відбір суб’єктів освітньої діяльності.
14. За результатами відбору формується перелік суб’єктів освітньої діяльності, що братимуть участь в експерименті (із зазначенням інформації про суб’єкта освітньої діяльності (найменування суб’єкта освітньої діяльності, місце розташування, назва освітньої програми, за якою здійснюватиметься навчання, строк навчання, вартість навчання одного безробітного за весь період навчання, матеріально-технічне, навчально-методичне та кадрове забезпечення), який оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінцифри та Київського міського центру зайнятості.
Організація відбору кандидатів для проходження
професійного навчання
15. Відбір кандидатів для проходження професійного навчання під час реалізації експерименту (далі — кандидати) здійснюється на добровільній основі з числа осіб, зареєстрованих у Київському міському центрі зайнятості як безробітні, з дотриманням вимог законодавства.
Критерії відбору кандидатів затверджуються наказом Київського міського центру зайнятості.
16. Для здійснення відбору кандидатів у Київському міському центрі зайнятості утворюється комісія, до складу якої входять представники Київського міського центру зайнятості у загальній кількості до п’яти осіб (далі — комісія Центру зайнятості).
Персональний склад комісії Центру зайнятості затверджується наказом Київського міського центру зайнятості. Комісія Центру зайнятості обирає голову та його заступника.
Організаційною формою роботи комісії Центру зайнятості є засідання.
Засідання комісії Центру зайнятості вважається правоможним, якщо у ньому беруть участь не менше ніж дві третини її членів.
Рішення комісії Центру зайнятості про відбір кандидатів ухвалюється більшістю голосів та оформлюється протоколом, який підписують усі члени комісії Центру зайнятості, що брали участь у засіданні.
У разі рівного розподілу голосів членів комісії Центру зайнятості вирішальним є голос голови комісії Центру зайнятості, а за відсутності голови — його заступника.
Завданнями комісії Центру зайнятості в частині відбору кандидатів є:
оцінювання кандидатів за критеріями відбору;
відбір кандидатів для направлення для професійного навчання;
роз’яснення кандидатам особливостей, пов’язаних з проходженням професійного навчання.
17. Відбір кандидатів здійснюється у два етапи після оприлюднення переліку освітніх програм.
18. На першому етапі відбору проводиться спеціалізоване комп’ютерне тестування, яке для цілей експерименту розробляється і затверджується Мінцифри та розміщується на Освітньому порталі державної служби зайнятості.
Попередні співбесіди з кандидатами, їх спрямування на тестування та надання доступу до тестів проводяться кар’єрними радниками філій Київського міського центру зайнятості.
У разі успішного проходження кандидатом першого етапу, що підтверджується позитивними результатами та відповідними рекомендаціями тестування, він допускається до другого етапу відбору.
19. На другому етапі відбору комісією Центру зайнятості вивчаються документи, подані кандидатом на відбір з урахуванням результатів і рекомендацій тестування, та проводиться співбесіда з кандидатом.
Під час проведення співбесіди з кандидатом комісія Центру зайнятості з’ясовує його професійну спрямованість, готовність та мотивацію до навчання та подальшого працевлаштування після завершення навчання у роботодавців.
Для співбесіди кандидат подає такі документи:
результати та рекомендації тестування;
довідку про проходження обов’язкового попереднього психіатричного та наркологічного оглядів;
форму первинної облікової документації № 086/о "Медична довідка (лікарський консультаційний висновок)";
мотиваційний лист, складений у довільній формі.
20. Рішення комісії Центру зайнятості про відбір кандидатів ухвалюється більшістю голосів та оформлюється протоколом, який підписують усі члени комісії Центру зайнятості, що брали участь у її засіданні. Протокол є підставою для направлення безробітних для професійного навчання до суб’єктів освітньої діяльності.
Організація професійного навчання
21. Професійне навчання безробітних організовується на замовлення роботодавців згідно з інформацією, поданою до Київського міського центру зайнятості, та здійснюється у суб’єктів освітньої діяльності за освітніми програмами, оприлюдненими на офіційному веб-сайті Київського міського центру зайнятості.
22. Професійне навчання зареєстрованих безробітних із числа осіб з інвалідністю організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії. У разі коли такі безробітні потребують особливих умов для професійного навчання з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, адаптованих навчальних місць, їх професійне навчання організовується у суб’єктів освітньої діяльності, де створені для цього відповідні умови.
23. Безробітний зараховується до суб’єкта освітньої діяльності на підставі направлення на професійне навчання, виданого Київським міським центром зайнятості.
Професійне навчання безробітних здійснюється за очною (денною), дистанційною формами здобуття освіти у групах (від 5 до 15 осіб) або за індивідуальними навчальними планами. Суб’єкт освітньої діяльності самостійно обирає технології та методи навчання.
Робочі навчальні плани та освітні програми професійного навчання безробітних розробляються та затверджуються суб’єктами освітньої діяльності за погодженням з роботодавцями сфери інформаційних технологій м. Києва та Київським міським центром зайнятості.
Строк професійного навчання безробітних визначається робочими навчальними планами та не може перевищувати шести місяців.
Тижневе навчальне навантаження безробітних не може перевищувати 40 годин.
24. Для організації професійного навчання Київський міський центр зайнятості укладає з безробітним, суб’єктом освітньої діяльності та роботодавцем письмовий договір про професійне навчання безробітних у суб’єкта освітньої діяльності на замовлення роботодавця.
Предметом договору є направлення безробітного на професійне навчання до суб’єкта освітньої діяльності та подальше працевлаштування безробітного у роботодавця протягом 30 днів після закінчення навчання (із зазначенням освітньої програми, виду та строку професійного навчання).
Київський міський центр зайнятості за участю представників роботодавців здійснює контроль за виконанням робочих навчальних планів та освітніх програм.
25. Суб’єкт освітньої діяльності отримує суму витрат на професійне навчання, передбачену кошторисом витрат, та зобов’язаний забезпечити проведення навчально-виробничого процесу, своєчасно надавати точну, достовірну інформацію та документацію для фінансових розрахунків, інформувати Київський міський центр зайнятості про відвідування занять безробітними, припинення занять без поважних причин для вирішення питання щодо їх відрахування.
У разі безпідставного невиконання зобов’язань, визначених договором, суб’єкт освітньої діяльності відшкодовує Київському міському центру зайнятості загальну суму витрат на професійне навчання.
Суб’єкт освітньої діяльності, з яким укладено договір про професійне навчання безробітного, подає Київському міському центру зайнятості:
робочий навчальний план та освітню програму — не пізніше ніж за три робочих дні до початку занять;
кошторис витрат на професійне навчання та обґрунтованість вартості навчання (вартість навчання на одного безробітного не може перевищувати 30 тис. гривень) — не пізніше ніж за три робочих дні до початку занять;
копії наказів про зарахування безробітних — протягом п’яти робочих днів після початку занять;
акт приймання-передачі наданих послуг з професійного навчання, рахунок на оплату навчання — для проведення щомісячних фінансових розрахунків;
табель відвідування занять безробітними — протягом трьох робочих днів місяця, що настає за звітним періодом;
копії наказів про відрахування безробітних, протоколів засідань екзаменаційної комісії, що є підставою для проведення остаточних фінансових розрахунків, — протягом п’яти робочих днів після закінчення (припинення) навчання.
26. За безробітним протягом строку дії договору зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і строки, що встановлені відповідно до законодавства. Безробітний зобов’язаний успішно пройти повний курс навчання, виконувати правила внутрішнього розпорядку суб’єкта освітньої діяльності, дотримуватися письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню.
Безробітний зобов’язаний з’явитися до Київського міського центру зайнятості наступного дня після закінчення (припинення) навчання, крім випадків, що сталися внаслідок надзвичайної ситуації, встановленого карантину, або з поважної причини. Перелік поважних причин визначається пунктом 28 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 792 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 80, ст. 2662).
Безробітний, який з поважної причини не зміг з’явитися до Київського міського центру зайнятості в установлений строк, повинен відвідати Київський міський центр зайнятості не пізніше ніж у день, що настає після закінчення дії обставин, що склалися у зв’язку з поважною причиною, за умови підтвердження її наявності відповідними документами. У разі коли такий день припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, безробітний повинен з’явитися до центру зайнятості у перший робочий день, що настає за ним.
Безробітний зобов’язаний протягом 30 календарних днів після закінчення навчання працевлаштуватися у роботодавця, з яким укладено договір на професійне навчання.
У разі припинення безробітним професійного навчання без поважної причини або його відрахування за невиконання робочого навчального плану з вини безробітного, або відмови працевлаштуватися відповідно до укладеного чотиристороннього договору безробітний відшкодовує до бюджету Фонду загальнообовјязкового державного соціального страхування на випадок безробіття суму витрат на професійне навчання.
Поважними причинами дострокового припинення безробітним професійного навчання вважаються:
працевлаштування за наймом на умовах трудового договору (контракту) або забезпечення роботою самостійно;
поновлення на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили;
набрання законної сили вироком суду про засудження особи до позбавлення волі, обмеження волі, арешту (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням), застосування судом примусового лікування особи;
смерть безробітного або визнання його за рішенням суду померлим або безвісно відсутнім, недієздатним або обмежено дієздатним;
подання довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією з висновком про умови і характер праці;
подання заяви про здійснення догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або закінчення періоду, визначеного у медичному висновку;
стан здоров’я безробітного, який має медичні протипоказання щодо продовження навчання за освітньою програмою або працевлаштування за набутими компетентностями, що підтверджено документально;
призначення безробітній жінці допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами;
переїзд на постійне місце проживання в іншу місцевість;
призов на строкову військову або альтернативну (невійськову) службу;
отримання повістки про призов на навчальні або перевірочні та спеціальні збори у Збройні Сили згідно із Законом України "Про загальний військовий обов’язок і військову службу";
призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";
інші причини, що не залежать від безробітного, підтверджені документально.
Працевлаштована особа, яка пройшла професійне навчання на замовлення роботодавця як безробітна, у разі розірвання протягом одного року трудового договору з власної ініціативи або за порушення пунктів 3, 4, 5, 7, 8 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України відшкодовує до бюджету Фонду загальнообовјязкового державного соціального страхування на випадок безробіття суму витрат професійного навчання.
27. Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідним робочим навчальним планом та освітньою програмою безробітний отримує посвідчення та/або сертифікат суб’єкта освітньої діяльності, копію якого наступного дня подає до Київського міського центру зайнятості.
28. Роботодавець зобов’язаний працевлаштувати безробітного протягом 30 календарних днів після закінчення навчання на строк не менше ніж один рік із встановленою заробітною платою у розмірі не менше двох мінімальних заробітних плат.
У разі відмови працевлаштовувати безробітного або звільнення особи до закінчення річного строку з дня працевлаштування (крім випадків звільнення відповідно до пункту 7 частини першої статті 36, статті 38 або пункту 2 частини першої статті 40 (виявлення невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі у звјязку із станом здоровјя, що перешкоджає продовженню даної роботи), а також пунктів 3, 4, 5, 7, 8 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України) сума витрат на професійне навчання відшкодовується роботодавцем у повному обсязі до бюджету Фонду загальнообовјязкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
29. У разі дострокового відрахування безробітних, направлених до суб’єкта освітньої діяльності на професійне навчання, суб’єкт освітньої діяльності протягом п’яти робочих днів з дня відрахування подає Київському міському центру зайнятості копії наказів про їх відрахування.
30. Київський міський центр зайнятості протягом року проводить моніторинг тривалості роботи осіб, працевлаштованих після проходження ними професійного навчання за направленням Київського міського центру зайнятості.
Джерело інформації: http://www.kmu.gov.ua